Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Traptor


Traptor
tag

Van már aki vett ilyen meghajtót?
Mik a tapasztalatok?

.: Aláírás helye :.

(#2) gabi123 válasza Traptor (#1) üzenetére


gabi123
senior tag

Kolléga! Ha már nyit egy topicot, szvsz némi információt is adhatna a kezdőhsz-ban arról, amiről beszélünk! ;)

Egyébként nekem 1814BLT-m van (lightscribe+sata), meg vagyok vele elégedve, személy szerint tudom ajánlani...

Forza Ferrari!

(#3) Traptor válasza gabi123 (#2) üzenetére


Traptor
tag

Mivel a címbe beletettem azt gondoltam egyértelmű.
Na jó, akkor:

Vett már valaki ASUS DRW-1612BL típusú meghajtót?
Ha igen, milyen tapasztalatai vannak vele?

Ezt a 1814BLT-t én is nézegettem de egy kicsit elbizonytalanodtam a sok negatív vélemény miatt.

.: Aláírás helye :.

(#4) kano válasza Traptor (#3) üzenetére


kano
nagyúr

Én ma hoztam haza egyet de még semmit nem tudok róla nyilatkozni.
Működik...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5) mAtech


mAtech
aktív tag

Hát én is ezt tudom mondani. Nekem is müxik. Igaz egy Verbatim RW+ és egy Platinum RW- DVD lemezt már nem tudok vele megírni. Valamiért beadta a derekát a lemez. Fura, hogy előtt az LG-ben meg nem volt vele gond...

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6) kano válasza mAtech (#5) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem egy Traxdata +RW tökéletes vele.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7) wid22


wid22
aktív tag

Megvettem az irót szeretnék DVD re LightScribe miatt szerethnék DVD cimkét nyomtatni de a 7.5.1 Nero ba csak egy 0.5 cm kör csik látszik. Mit kell csinálni hogy az egész kép látszodjon? Kösz

(#8) kano válasza wid22 (#7) üzenetére


kano
nagyúr

Kezdesz egy teljesen új szerkesztést és lám üres borítót fogsz kapni. :W

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9) Traptor


Traptor
tag

Na, vettem egy 1612BL-t.

Pozitívumok:
- Adnak hozzá Nero Express-t (bár Burning ROM-ot adtak volna)
- Adnak hozzá ASUS DVD Player-t
- InCD-t
- Nero lemezminőség tesztet lehet vele csinálni.
- Azokat a lemezeket, amiket a Benq 1655 fel sem ismert, pillanatok alatt beolvassa

A szoftverek fontosak voltak nekem mert ez egy céges gép és az előző OEM írót már nem kezelte az ősrégi Nero 5 szoftverünk.

Érdekesség:
- Néhány újraírható lemezen eléggé elgondolkodik de ha ezzel az íróval megformázom a lemezt, akkor már jól kezeli.

Negatívumot egyelőre nem tapasztaltam de még nem sokat írtam vele.

.: Aláírás helye :.

(#10) Savernake


Savernake
csendes tag

Sziasztok!

Remélhetőleg már több tapasztalatotok van, mint legutóbb :)
Megéri megvenni? LS müxik rendesen? Kb. mennyire hangos? Minden lemezt megír, nem válogatós?

Thx

(#11) kano válasza Savernake (#10) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem nincs semmi gondom vele leszámítva, hogy Verba -16x TYG3 lemezemet úgy írta meg 8x-an, hogy az asztali lejátszómban ugrik a lejátszás(+16x-nál tökéletes). Vissza akartam tenni az 1.06-os fw-t de sehol sem találtam a neten.
-LS műxik rendesen;
-nem hangos(nincs hangja).
Az 1.06-os fw-vel nem volt semmi gondom de most ezzel az 1.10-sel van.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#12) wid22


wid22
aktív tag

Nekem az LS lemezeket 14 perc alatt megirta. Minden berakaott lemezt olvasott. 2 lemezt irtam vele eddig nem sok de azokat megirta jól.

(#13) Savernake


Savernake
csendes tag

Mivelhogy elég sok a jó tapasztalat, be is rendeltem! :DD
Holnap, holnap után érkezik.... biztosan rászánok egy kis időt a tesztelésére!

Köszi a segítségeket! :D

(#14) kano válasza wid22 (#12) üzenetére


kano
nagyúr

Neked is lassan olvassa be a lemezeket(külföldi fórumokon is hátrányként említik meg)?
Különösen szembetűnő a lassúsága egy Optiarc 7173-hoz képest.
Lehet, hogy mégsem az író volt a hibás mert miután megtisztítottam az asztali DVD-m fejét utána vitte gond nélkül a Verba -16x lemezt. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#15) Savernake


Savernake
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megjött az íróm, sokat nem tesztelgettem, mert a házsártos csajomhoz kellett siessek :) - ezt most haggyuk -
Nekem semmivel sem olvassa be a lemezeket lassabban, mint az előző íróm (pio 109), viszont hangosabb.
LS-t még nem próbáltam, a fent említett ok miatt, de természetesen hamarosan sort kerítek rá.
A lemezeket szépen írja, míg a pio-m nem tudott mit kezdeni a TDK-RW DVD- vel (sem törölni nem tudta, sem megírni), ez gond nélkül végrehajtotta. :C
Jah... igen csak említés céljából, dobozos volt, melyhez jár nero 6.6.1.6f, 2db Verba LS lemez, és egy kis fekete asus feliratú cd-dvd tartó. :DD

(#16) kano válasza Savernake (#15) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem a Pio 107D is rettentő lassan olvasta be a lemezeket így valószínűleg ezért nem veszel észre különbséget. Próbálj ki egy Optiarc 7173A-t és hasonlítsd össze a kettőt!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#17) wid22


wid22
aktív tag

Nekem elötte Pio 109 s em volt és nem vettem észre hogy a Pio gyorsabban olvasott volna. Az is minden lemezt olvasott irt meg most ezi s a LightScribe miatt vetttem ezt nem sok választék volt az Asus 1814 s Samsung eleve kizárt a samsung iró az LG H12 még elmegy kizárásos alapon maradt ez.

(#18) SzuperTomcsi válasza wid22 (#7) üzenetére


SzuperTomcsi
csendes tag

Szerintem használj inkább Surething 4 -et az sokkal jobb mint a Ráró Cover Designer és szánj időt a best minőségre.

Ma megrendelem én is ezt a változatot

Üdv Tomcsi

(#19) bregma


bregma
csendes tag

Hali!

Én is vettem egy ilyet, de nincsenek jó tapasztalataim vele. Talán az olcsó 170/db Omega lemezek miatt, amiket üresen veszek ki az íróból egy címkézés után. Vagy a filmet nem írja rá. :F
Vettem Hp lemezeket hozzá, ezek már jobban szuperálnak, de volt már olyan, hogy először a címkét írtam meg és utána nem tudtam ráírni a filmet, elkezdte ugyan, de mindjárt ki is dobta a lemezt, azt mondja ''Lézer beállítás hiba''

Mi ez?
Ha tud valaki segítsen!
köszi

(#20) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!
Elvileg nekem is meglesz holnap az új íróm, csak nem tudom hogy be akarnak e csapni vagy nem,mert mindenütt dobozosként hirdetik, ezek meg OEM-ként akarják adni :Y

(#21) Kicsirics77 válasza bregma (#19) üzenetére


Kicsirics77
veterán

vegyél normális lemezt és esetleg 1 firmware frissítés nem árthat de sztem a lemez a baja

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#22) zsszabi


zsszabi
csendes tag

Hali!
Már kb 3 hónapja használom minden hiba nélkül. Egy lemezt se rontott, eddig olvassa minen asztali a lemezeket. TDK és RICOH LS lemezeket ''képeztem'' vele - a cimke kissé kontraszthiányos sztem legjobb minőségben is. Nekem csendes, még nem igazán hallottam a hengját pedig nem hangos a gépem! Egyedül az idegesít, hogy nem megy fel rá az újabb firmware. Ja és 1x sebességgel nem tudja írni a BENQ-RW lemezt.

Az ész mindig jól jön. Segít az ostobaságokat elkerülni, vagy megmagyarázni.

(#23) Traptor


Traptor
tag

Most írtam meg vele az első LS lemezt.
Elsőre jó lett de nem elég sötét, nosza gondoltam rírom még egyszer.
Ezután a kép erőssége már jó de köncentrikus körök jelentek meg a lemezen.

Valaki találkozott már ezzel?
El lehet ezt kerülni?

.: Aláírás helye :.

(#24) Traptor válasza Traptor (#23) üzenetére


Traptor
tag

Megtaláltam a megoldást a Lightscribe topikban: [link]

.: Aláírás helye :.

(#25) Springfield


Springfield
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van 1 kis gondom az írómmal.. nem olvassa be a TDK -R lemezeket, vagy legalább is kb 20 ból csak egyet... :F
Az asztali LG lejátszó viszi őket..
Firmware-t is frissítettem, de semmi változás..
DVD másolásnál 60-70% körül megáll és csak küszködik, utána pedig : ''helyreállíthatatlan olvasási hiba'' :W

Nero 7.7.5.1. - használok

Tapasztalt már valaki hasonlót ésetleg tud valaki segíteni?

-MSI P45 NEO3 FR, Core2Duo E8400 3 GHz, 2*2GB Kingmax 1066 DCh, MSI HD4870 1GB GDDR5, Samsung 1000GB SATA-II, Raidmax Ninja Black, HKC USP5550 (550W), ASUS DRW-1612BL

(#26) Kicsirics77 válasza Springfield (#25) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát van nekem is ilyen vasam de ilyet még nem is tapasztaltam vele nekem pipecül megy a cuccos
valami ide vezérlő gondra gondolok így elsőre
jól gondolom hogy a lapod nForce chipsetes és sztem feltelepítetted az ide vezérlő mikor winfost telepítettél
a jelek erre utalnak így elsőre

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27) Springfield válasza Kicsirics77 (#26) üzenetére


Springfield
csendes tag

Igen nForce 570 Ultra a lap.
Az nForce illesztőprogramnál amikor telepítettem az alaplap CD-ről az
NVIDIA IDE Driver-re gondolsz? Az fent van.

[Szerkesztve]

-MSI P45 NEO3 FR, Core2Duo E8400 3 GHz, 2*2GB Kingmax 1066 DCh, MSI HD4870 1GB GDDR5, Samsung 1000GB SATA-II, Raidmax Ninja Black, HKC USP5550 (550W), ASUS DRW-1612BL

(#28) PPeter válasza Springfield (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor szedd le. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) wid22


wid22
aktív tag

Nekem a Verbatim + RW lemeztöl akad ki. Fél ora mire beolvassa. Nem törli elkezdi és lézer hibáraa hivatkozva leáll. A lemnez tipusra alergiás vagy az iró ba van hioba? 1x irható lemezt megir más RW meg nincs hogy kiprobáljam.

(#30) mAtech válasza wid22 (#29) üzenetére


mAtech
aktív tag

wid22: Nekem is ugyanezt csinálja. 2 lemezem már nem müxik alatta (Verba DVD+ RW 4x). Platinumból meg 1 db (DVD-RW 4x). Valahogy az RW-ket nem komálja a drága, a fene se érti miért. :O
Haverom írt 2 lemezt nekem DVD+RW-re a múltkor Az egyik egy Maxell 4x, a másik Verbatim (volt még talonban). A Maxellt beolvassa a cucc, a Verbát meg nem! Továbbra is tanácstalan vagyok ez ügyben.

Sima lemezekkel (DVD és CD, CD-RW) semmi gondom...

LS-t nem próbáltam még. De szerintem jó ideig nem is fogom :B

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#31) wid22


wid22
aktív tag

Igen a DVD RW ket nem cxsipi nekem az 5 RW s verbánat sikerült ugy elcseszni hogy másik iró se ir rá még törlés után se ill le se törlik. A 4x Philips RW t meg 2x nek ismeri ugy is ir rá.
Az LS lemezt viszont jól megirja. Meg lassan ismeri föl a lemezeket. ha valkinek ezek nem fontosak akkor jó iró.
Gondoltam hogy veszek egy Satásat mellé .

(#32) noip666 válasza wid22 (#31) üzenetére


noip666
csendes tag

Sziasztok.

Nekem kb 1 héttel ezelőttig volt ilyen íróm. Sacc/kb 30 dvd-t írtam meg vele fél év alatt, azokat hibátlanul, ám sajnos a 100as dvd csomagom (memorex) 2-ik dvd-jénél meghalt írás közben 70%-nál, innettől be sem olvassa azokat a memorex lemezeket. Így vennem kellett egy másik írót (Optiarc lett végül) és az tökéletesen írja a lemezeket, már 30-at kiírtam vele. Másfajta lemezt, pl a verbatim DVD-RAMom még beolvassa, szerintem írja is, de azért ez elég lehangoló. Az asus cd íróm 4 éve húzza és az megy, csalódtam az asusban azért.

(#33) wid22


wid22
aktív tag

Az Asus jó szokásához hiven nem saját DVD irója ez azt hiszem LiteOn a belseje
Asus ba volt már Pio is. a 1814 s Samsung.

(#34) noip666 válasza wid22 (#33) üzenetére


noip666
csendes tag

Igen igen, régen pio volt, olyanom is volt, még 4x-en írt. Faja volt akkor. Ez biztos liteon :D

(#35) mAtech


mAtech
aktív tag

Na feltettem az 1.10-es firmware-t kíváncsi leszek az RW lemezeket továbbra is elqrja-é :U :P

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#36) PPeter válasza wid22 (#33) üzenetére


PPeter
addikt

A 1614 és a 1814 javarészt megegyező modellek, de nem Lite-On és nem is Samsung.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) mAtech válasza wid22 (#29) üzenetére


mAtech
aktív tag

Neked van valami tipped, hogy miért rontja el az író a DVD-RW lemezeket?

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#38) wid22 válasza mAtech (#37) üzenetére


wid22
aktív tag

Vettem agy használt LG H30N t azzal irom az RW ket. Az simán megir mindent a LS t meg az Asussal irom .nem tudom az asus miért nem komálja az RW t ugy el k... nem kicsit nagyon hogy más olvasó se olvassa amit megir RW t

(#39) mAtech válasza wid22 (#38) üzenetére


mAtech
aktív tag

jaja :O
Te feltetted a legújabb Firmware-t (1.10)? Azzal volt valami próbád (bár kicsit drága mulatság RW-lemezeket elkúrogatni tesztre...)?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#40) wid22 válasza mAtech (#39) üzenetére


wid22
aktív tag

Az 1.10 van nekem is Az asus cseszte el a lemezeket 4db t az LG nem cseszi el most.
A 4 RW volt a tanuló pénz. Többet nem irok RW t az asussal.

(#41) mAtech válasza wid22 (#40) üzenetére


mAtech
aktív tag

A franc. Akkor hiába frissítettem, az is elrontja. Fene a testüket :(( Most én is nézzek másik írót...?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#42) Aurea


Aurea
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A férjem darabokból rakott össze egy gépet, aminek az lett az eredménye, hogy most nem tudok DVD-t/CD-t írni. Asus P5B alaplapunk van, és hozzá Asus DRW-1612BL LightScribe-os író. Amit a gép nem ismer fel csak olvasónak. Van esetleg valami ötletetek, hogy miért? Előre is köszi!
:W

(#43) wid22 válasza Aurea (#42) üzenetére


wid22
aktív tag

A haveromnak is gondja volt ezzel a lappal amig nem rakott be 40 s Ide kábeleket. A 80 s nem ismerte föl a winyokat. Probáljátok ki 40 s el masterba és uj NERO val legjobb a 7 s sorozatu .

(#44) Aurea


Aurea
csendes tag

Köszi!:) Sikerült megoldani, annyi volt, hogy új Nero-t kellett telepíteni.... :)) Azért ez elég fura, de lényeg, hogy már műxik. Még egyszer kösz a segítséget! :R

(#45) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Rendes vagyok és szólok, hogy ezzel az íróval nagyon megjárta és soha nem veszek többé asus-t emiatt. Taiyo Yuden T03-as Verbatimokat nem képes rendesen megírni 12x-ese. Egyszer már volt cserélve más okból az író. Pechemre csak nem rég fedeztem fel ezt a hibát, nem is értem miért. Most néztem egy júliusi dvd-t ami 16x-osan lett megírva és a lemez végére írt adatkat már szaggatva játszotta le. Azaz mikor már nagy sebességgel írt. nagyon felkúrta az agyam. A 1818bl is egy rakás fos szerintem.Most baszhatom, mert elrontott egy csomó lemezt...... :W

(#46) föfi


föfi
csendes tag

Azokat a lemezeket, amiket a Benq 1655 fel sem ismert, pillanatok alatt beolvassa.
Mit jelent ez nem ismerem (Benq 1655 ). Üdv: Gábor

(#47) IRON STORM válasza föfi (#46) üzenetére


IRON STORM
őstag

:F
Benq 1655 egy író típus Philips Nexperia chipsettel. Ma már nem gyártják és nem is kapható.
Mire vagy kíváncsi még?

Csak a TDi!

(#48) matthew95


matthew95
tag

Helló! Arra lennék kíváncsi, hogy ez a dvd- író belemmegy-e ebbe a lapba: Asrock G31M-GS

VENI VIDI VICI - HAJRÁ VIDI! Vasam: Xbox 360, Sapphire Hd4730, Kingston 2 Gb 1333 Mhz DDR3, AMD ATHLON II X4 620, GIGABYTE GA-MA770T-UD3P, CHICONY HIPRO 430W,WIN 7 ULTIMATE X64

(#49) kali válasza matthew95 (#48) üzenetére


kali
legenda

ha bele nem is megy ( :U ), de fog menni vele!

(#50) matthew95 válasza kali (#49) üzenetére


matthew95
tag

:D Köszi!

VENI VIDI VICI - HAJRÁ VIDI! Vasam: Xbox 360, Sapphire Hd4730, Kingston 2 Gb 1333 Mhz DDR3, AMD ATHLON II X4 620, GIGABYTE GA-MA770T-UD3P, CHICONY HIPRO 430W,WIN 7 ULTIMATE X64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.