Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62) martin555 válasza Trak (#61) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok!

ASUS A8N- SLI premium alaplapom van.

amiket én eddig tapasznyaltam:

(ja, win XP prof 64 -et raktam rá kapcsiból)

megismert mindent a telepítő, nem kellett a SATA2 vezérlőhöz driver, bár driver floppy-t nem is adtak hozzá (a CD-n van XP 32 bites meg 64-es driver? nem is csekkoltam)

na, elkezdte a SATA2 samsung 250 gigás vinyómmal egyszer csak a mókázást: katt-katt-katt-katt, csapkodta a fejet a vinyó, az XP töltőképernyőnél nem jutott tovább.

megoldás: mivel SAFE módban indult, ezért a régebbi NVIDIA NFORCE driverről egy frissebbre váltottam, hiba MEXÜNT. hümm!! :) (seagate seatool online-val gyorsan csekkoltam, vinyó szerencsére hibátlan)

itt kicsit nehéz volt az NVIDIA letöltés oldalán eltalálni a drivert, mert pl. az EVEREST azt irta ki hogy NFORCE 4 ''HAMMER'', ilyet se a downloads-ban se a SUPPORT nál, valami táblázatfélében, nem találtam, aztán persze kilogikáztam hogy AMD 64 bit SLI driver, de nem tiszta egyértelmű, kicsit konkrétabban vártam.

hát,Zalman cnps7000b-cu hűtőt tettem a procira-- magát a procit elég jól hűti, meg univerzális is (intel -amd) de a passziv chipset cooler heatpipe-radiátorát nem jól hűti! ki fogom cserélni FREEZER -re.

kérdés:

SZERINTETEK tudok valami PASSZIV bordát tenni /ragasztani a chipset coolerre a heatpipe doboz-ra? pontosan milyet, és HOGYAN rögzitsem oda?

BIOS:

1302-verziót raktam fel, én hagyományos floppypárti vagyok, ez tud windows-ból is, meg van az alaplapi AWD FLASH -oló is benne, mondom, én a floppyt választottam.

overclockolni a a64 3200+ venice e6 stepping procimat eccer próbáltuk, 250 FSB -n még ment, a hyper transportot meg pár dolgot még visszább is vettük.

kingMAX 1 gigás 1 darab RAM om van benne, sajna annak az overklock potenciáljához még nem annyira értek/jártam utána.

CHIEFTEC ház + 400W táp van hozá, arról tudnék mesélni de az másik topic.

videókari PCI -E megy bele, na itt a SLI foglalat kis müanyag kallantyuja FELBAXOTT mer nem tom melyik nagytudású design-olta meg, az ABIT -on tök jó ''bayonett'' zár szertű, logikus rögzítőt láttam, na jó.. nem kell cserélgetni gyakran a videókarit, de én csak egy toll hegyével tudom kinyitni igy bármikor lepattanhat.

rakás cuccot adtak hozzá! a legjobban tetszik a külső SATA2 stecker, már várom hogy SATA2 óriási vinyók is ugy kallódjanak nálam számolatlanul, mint most az IDE-s 40 gigások :)

még 1 kérdés: mi a KÜLÖNBSÉG nforce 4 és nforce 4 ultra között?

ciao!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.