Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) semsenem


semsenem
csendes tag

Hali mindenkinek!
Végre rászántam magam, hogy veszek egy új gépet. Nagy nehezen AMD mellett döntöttem és kerestem is hozzá alaplapot. A8N SLI PREMIUMOT választottam de sehol nem tudok még venni. Valaki meg tudná mondani hol tudnám megvenni és mennyiért?

(#2) steve@prhw válasza semsenem (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Bővebben: link

Bővebben: link

:F Keresés segít... Google jó barát...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) anulu válasza steve@prhw (#2) üzenetére


anulu
félisten

nem akarok kötözködni, de ezek a Deluxe-ok. a Premium az Deluxe+ :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) anulu válasza semsenem (#1) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal még 1-2hónap, mire kap6ó lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) SirAndrewG válasza steve@prhw (#2) üzenetére


SirAndrewG
csendes tag

Szia ''semsenem''

Asus A8n SLI premium

Ezt az alaplapot a mostani CEBIT 2005-n mutattak be a negyerdemunek

Eloszor.

Tehat ugy kb bo 1 honap mulva mar megtalalhatod a boltok polcain

ui.: egyebkent en is ezt varom

Gajdacsi András

(#6) steve@prhw válasza anulu (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

:B bocsesz, benéztem... :U

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

Deluxe miért nem jó?
mert azt lehet már kapni?
túl nagy különbség nincs a kettő között

(#8) Gorneck válasza Avicularia (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Egy sima is megteszi sztem...szal még egy deluxe is felesleges!

Gorneck#1239

(#9) erdoke válasza Gorneck (#8) üzenetére


erdoke
titán

Meg még az SLI is felesleges. :D

A legjobb aláírás a héten

(#10) Avicularia válasza erdoke (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

szvsz is felesleges az SLI,én is azért vettem csak azt ,mert ilyet hoztak olcsón

(#11) erdoke válasza Avicularia (#10) üzenetére


erdoke
titán

A legtöbb embernek tökéletesen megfelel az olcsó A8V Deluxe (bruttó 26e alatt kiskerben). Inkább egy 6800(GT) vagy egy erősebb proci a játékokhoz.
Vagy van már PCI-E VIA chip is, igaz még az is csak a 8237-es déli híddal.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#12) Gorneck válasza erdoke (#9) üzenetére


Gorneck
titán

33ért nem bizti, hogy kapsz normális nf4 deszkát! Ha meg van rajta ennyiért ilyen lehetőség akkor miért ne?!

Gorneck#1239

(#13) erdoke válasza Gorneck (#12) üzenetére


erdoke
titán

27-ért is kapsz márkás NF4 deszkát, de miért ragaszkodnék az NF4-hez?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#14) Gorneck válasza erdoke (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem és sokaknak szimpibb az Nforce mint a Via!
27ért milyen lapot kapsz?

Gorneck#1239

(#15) erdoke válasza Gorneck (#14) üzenetére


erdoke
titán

Pl. Gigabyte NF4-est. Kisker bruttó. Annak aki nem csinál semmi komoly dolgot a gépén, csak játszadozik, biztosan szimpibb az NF a sok csicsa miatt. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#16) Gorneck válasza erdoke (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Gigabyte nem szimpi...Ha vennék egyenlőre Asust, ami nagyon pozitív hatással volt rám eddig, de majd amikor elkezdődik a nyüstölése akkor elválik...DFI és MSI ami még szóbajöhet! Sajna ezek már nem az olcsó kategória!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#17) erdoke válasza Gorneck (#16) üzenetére


erdoke
titán

A szimpi csak ízlés kérdése. Én MSI-t nem vennék semmi pénzért pl. Eddig háromból három a kipurcanása az ismerőseimnél, ráadásul különböző típusok. :(
Gigabyte-tal nem volt semmi gondom.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Gorneck válasza erdoke (#17) üzenetére


Gorneck
titán

''Gigabyte-tal nem volt semmi gondom.'' Izlések és pofonok! MSI 754es prochoz az egyik legy jobb lap ahogy a 939eshez is! Gigával azé vannak gondok!

Gorneck#1239

(#19) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

Azt észrevettem, hogy nagyonjól el tudtok beszélgetni arról, hogy mi kell meg mi nem.;] Én személyem szerint az SLI-t pl. teljesen fölöslegesnek tartottam, ám mostanra már kicsit másképp látom a dolgot, az SLI tulajdonképpen nekem arra lesz jó, hogy nem kell teljes konfigot cserélnem ha egy kis teljesítmény töbletet szeretnék kicsikarni, ezzel a cuccal pedig később megoldható lesz a bővítés.
a Premium-ról meg annyit, hogy ezen a lapon már megint nincs mozgó alkatrész azaz venti, aminek én nagyon örülök, ráadásul heat-pipe-os rendszerrel oldották meg! Összeségében összhoztak az ASUS-ék egy olyan lapot ami nem 1 évre van tervezve. Amúgy én is ilyen lapot fogok venni! ezelőtt egy A7N8X-E Deluxe-m volt, az is teljesen passzív volt és nem is volt vele gond.:D

Szívesen olvasgatnám azoknak a hozzászólásait akik már tulajdonosai a lapnak!:U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#20) Uzmany válasza Mr.Skyline (#19) üzenetére


Uzmany
őstag

Bővebben: link

® visions created with passion

(#21) Mr.Skyline válasza Uzmany (#20) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Thanks!;)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#22) zsulboy válasza Mr.Skyline (#19) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekem sima Asus A8N-Sli volt és azon tényleg nagyon hangos volt a chipset hűtő!
Én szerintem is jó a Sli,de ez kb olyan mint a P4 vs. AMD vagy az Nvidia vs ATI.;]
Én Sli fan vagyok!:DD

(#23) Mr.Skyline válasza zsulboy (#22) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Szerintem én is az leszek!
jaja amúgy azt halottam már több helyről is hogy a Deluxe-on állítólag 8000RPM-el nyomul a venti, azt meg akárhogy nézzük, biztos, hogy van hangja:U
jujj de várom már, hogy végre összerakjam a gépet!:DDD

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#24) Waterman válasza Mr.Skyline (#23) üzenetére


Waterman
aktív tag

A sima A8NSLI-n is 8000 körül forog a venti,de leszabályozva csak 5000 körül.Pár hónappal meghosszabodik az élettartama meg elviselhetőbb a hangja így.

(#25) Szten Márs válasza Waterman (#24) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ejj emberek, ahányszor kilett már vesézve ez a chipsethűtő dolog...
Na mindegy mégegyszer leírom a véleményemet és a tapasztalataimat, ezen ne múljon:

A sima és a delux-os A8N-SLI chipsethűtője baromi hangos, rövid élettartamú és rosszul hűt. Ez a három dolog tény, ez van. Ha valaki halkat akar, vagy vesz szvsz legalább 10ezer felárárt majd egy prémiumot, vagy lecseréli a hűtést.
Nos, első eset: prémium: mások tapasztalatai szerint a prémium hűtési rendszere írtózatosan felforrosítja a MOSFET-ek felett lévő passzív hűtést. Namármost a sima ASUS lapokon is van MOSFET hűtés, és egyre több alaplapon van. Hogy miért? A MOSFET-ek nem szeretik a meleget. Ha hűvösen tartjuk megnövekszik az élettartamuk, legalábbis a gyárak szerint, de nem hinném, hogy hülyeségből költik a pénzt a hűtésükre... A premium hiperszuper heatpipe-os hűtője pont ezeknek a hűtését terheli. Namármost így a borda nemhogy hűtő funkciót lát el a MOSFET-ek felé, hanem jelentősen melegebb lesz mint azok, és fűteni (!!!) fogja azokat. Enyhén szólva sem szerencsés dolog, maximálisan nem javaslom.

Második eset: szerencsére ezeken a lapokon nagyon jó helyen van a hűtés, könnyűszerrel lecserélhető. Ötletek: 1, Thermaltake Extreme Spirit. Fordulatszámszabályzós, legalacsonyabban is jobban hűt, mint 8000-en a gyári, kb 2500 Ft.
2, Zalmann 32-es borda + 4, vagy 5 centis jól fújó venti. Eredmény: sokkal jobb hűtés, sokkal kisebb hang.
Veszélyek: Először is zalmannt magába NEEE! Nagyon kevés ennek a chipnek. Sokan akarják így, mindenkit maximálisan lebeszélnék erről. ja és a buherálás garivesztést okoz. Ha észreveszik :D

Ja és ha a döghőségben leszabályzod a gyári ventit 5000-re és valami ütős taskot nyomatsz, hát... nem ajánlanám ezt se...

(#26) pit válasza Szten Márs (#25) üzenetére


pit
tag

Tapasztalatból mondod? Mert nekem itt duruzsol a gépemben, és a fetek a legnagyobb melegben sem érték el az 50 fokot! Az a proci ami eddig- tesztek kivételével- nem volt stabil 260 fsb-n, viszont 255-öt alapfeszen vitte MSI, chaintek, gigabyte, abit /Fatality sli/ lapokban, ebben a lapban alapfeszen viszi a 265-fsb-t. (3200+) Tehát a dfi kivételével az összes lapot kipróbáltam, és ez vizsgázott a legjobban!:D
Ja nekem XP120 van rajt 12cm-es papst ventivel, ami részben ráfúj a heatpipére.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#27) Uzmany válasza pit (#26) üzenetére


Uzmany
őstag

Nekem is kell egy XP 120 :)

® visions created with passion

(#28) gorlin válasza pit (#26) üzenetére


gorlin
őstag

Nekem 38 fok:D a premium.
Nekem is bejön.
Szten:Ez az alaplap a deluxe utódja.Azért nem annyira rossz mint amenyire látod!

(#29) erdoke válasza Uzmany (#27) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém itt porosodik, nem megy rá az MSI K8N Diamondra. :(:O

A legjobb aláírás a héten

(#30) westlake válasza Szten Márs (#25) üzenetére


westlake
félisten

kik azok a ''masok''?:D

Play nice!

(#31) westlake válasza pit (#26) üzenetére


westlake
félisten

jo neked... nalam a kotvany premiumban potom 100mhz-el ment russzabbul a proci, mint az msi-ben.. sot, meg az abit lapjaban is jobb volt, mint a platinumban.
es akkor a csodalatos cpu feszultsegekrol mar ne is beszeljunk!

Play nice!

(#32) westlake válasza gorlin (#28) üzenetére


westlake
félisten

orulnek mar neki, ha a sok ember elfelejtene mar a sok ''megbizhato'' monitorozo progi altal kiirt alaplap hofokot.. ugyan mar, ti akik annyira szeretitek a premiumot, fogjatok mar meg a heatpipe chipset feletti reszet es tiszta lelkiismerettel mondjatok, hogy 38 fokos.. ha ez igy van, akkor az en testhomersekletem valoszinuleg olyan -15 fokos lehet:U

Play nice!

(#33) Uzmany válasza erdoke (#29) üzenetére


Uzmany
őstag

Érdekelne, venti is van?
Ja, feltéve, ha eladod :)

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#34) Uzmany válasza westlake (#32) üzenetére


Uzmany
őstag

Sajnos nálam több mint 38 fok.

® visions created with passion

(#35) erdoke válasza Uzmany (#33) üzenetére


erdoke
titán

Még nem tudom. Egy Papst 12 centis van hozzá egyébként. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#36) Uzmany válasza erdoke (#35) üzenetére


Uzmany
őstag

Esetleg nem számítasz be, egy
Bővebben: link

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#37) pit válasza Uzmany (#27) üzenetére


pit
tag

De jól bírod a kukorékolást.:) Én már 9 után kezek lecsúszni a székről.:D

(#38) pit válasza gorlin (#28) üzenetére


pit
tag

Miért., szerinted én lehúztam a lapot????:U
Olvass vissza légyszi!

(#39) pit válasza gorlin (#28) üzenetére


pit
tag

Idle -és ha nincs 32 fok a szobában- nekem is 37-38 fokos 260-as fsb-nél.:)

(#40) pit válasza westlake (#32) üzenetére


pit
tag

Hát a langyosnál valóban melegebb, de annó a p4c800-e delux sem volt hűvösebb.:)

(#41) gorlin válasza pit (#38) üzenetére


gorlin
őstag

Olvass vissza te!:)
Odairtam hogy Szten: (tehát az a rész neki szólt.)

(#42) gorlin válasza westlake (#32) üzenetére


gorlin
őstag

Odatettem a kezem.Szerintem max 45fokos lehet de sokat mondtam.
Szerintem ''normális'' használatra tökéletes.Extreme tuninghoz aktív hűtés kell.
És akkor most gyere a :Én egyáltalán nem tuningolok extrémen szöveggel:D

(#43) pit válasza gorlin (#41) üzenetére


pit
tag

Akkor ezt benéztem jól!:)) Bocsi, még korán volt.:D
A Szten-t szerintem-nek értelmeztem.:R

[Szerkesztve]

(#44) gorlin válasza pit (#43) üzenetére


gorlin
őstag

:)

(#45) westlake válasza gorlin (#42) üzenetére


westlake
félisten

45? akkor milyen 38 fokrol is beszelunk:U:F
de igazabol tenyleg hiheto az az ''alaplap 38 fokos'' allitas.. ha az alaplap legalajan levo pci slotot merjuk

[Szerkesztve]

Play nice!

(#46) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, a bikafejű hozzászuólónak:
irtam, hogy NEM személyes tapasztalat, másoké.
A csontvázfejűnek: haverok, akik már láttak olyan embert, akinek ilyen van :DD Tudom, nem a legmegbízhatóbb forrás, de elhittem nekik... Lehet, hogy nem volt igazuk? :F:U
Izé... volt itt egy sárga fejű emberke is, annak meg azt mondom, hogy igen, tudom a deluxe utódja, nem is gondolom, hogy xar, de én azért egy kifelé fújó ventit odatennék a mosfethűtőkre. Mellesleg nem extrém tuningolok, max 10%-ot szoktam rajta nyomni....

Más: a kézzel mérő becslés még a legjobb, amúgy nemtom hőmérőn kívül milyen módszerrel lehet mérni a hőm.-t. Akár a mosfethűtőét, akár a chipét. Mert a motherboard temp, mint már sokszor leírtam más helyeken nem azt méri...

(#47) westlake válasza Szten Márs (#46) üzenetére


westlake
félisten

csak azert kerdeztem, hogy kik voltak azok a bizonyos emberek, mert en irtam majdnem teljesen hasonlo tapasztalatokat a laprol.. azt hittem, hogy az en velemenyemre gondoltal

Play nice!

(#48) Szten Márs válasza westlake (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És neked személyes a tapasztalat?

(#49) westlake válasza Szten Márs (#48) üzenetére


westlake
félisten

igen, ezek az en szemelyes tapasztalataim.. nem szeretem az olyan dolgokat leirni, amiket masok lattal/hallottak/olvastak...

Play nice!

(#50) Szten Márs válasza westlake (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van benne valami, dehát az ember nem ismerhet meg mindent személyesen, kénytelen mások tudására/tapasztalataira támaszkodni...
De azért örülök, hogy megerősíted, amit leírtam.

(#51) erdoke válasza Szten Márs (#46) üzenetére


erdoke
titán

Ehhez a laphoz egy lappal párhuzamosan, hátrafelé fújó hőcsöves hűtőt kell használni.

A legjobb aláírás a héten

(#52) Szten Márs válasza erdoke (#51) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, jó ötlet.

(#53) ajuhasz


ajuhasz
tag

hi all!

Egy olyan kérdésem volna hogy az asus A8N - SLI Síma nem prémium / deluxe csak a síma tudja e a cool & quite -et fontos?

Válaszotok előre is köszönöm. HELP ME

(#54) Szten Márs válasza ajuhasz (#53) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tudja.

(#55) Uzmany válasza erdoke (#51) üzenetére


Uzmany
őstag

erdoke 36#?

® visions created with passion

(#56) ajuhasz


ajuhasz
tag

Hi All.

azt szeretném megtudni hogy hogyan müxik a Cool&Quiet mert nállam nemlátom jelét
ezalatt azt értem hogy nemhaszálom a gépet kb 1 percig akkor sem megy a vent sebessége lejjeb meg a biosban is csak az van hogy Cool&Quiet : Disable / auto

Hogyan lehetne normálisan haszmálnom?
HELP :O:(

(#57) Polacsko


Polacsko
tag

hali
most akarok ilyen alaplapot venni és érdekelnének a tapasztalatok!
mennyire stabil,vannak e gyári hibái meg ilyenek!
ha tudtok segíteni akkor azt megköszönném!

(#58) erdoke válasza Uzmany (#55) üzenetére


erdoke
titán

Jajj, bocsesz, ezt nem vettem észre anno. :B
Azóta se adtam el, még mindig itt porosodik...

A legjobb aláírás a héten

(#59) #gab_ válasza Polacsko (#57) üzenetére


#gab_
őstag

Hali!

Szerintem DFI-t vagy MSI-t
Stabilabb,jobb,megbizhatobb :)

MSI bol a K8N Diamond
DFI bol a Lanparty nf4 sli-dr vagy nf4 ultra

(#60) Polacsko válasza #gab_ (#59) üzenetére


Polacsko
tag

néztem azokat a lapokat is,de vhogy mégis az asusnál maradtam!
azért élesztettem fel megint ezt a topicot h hátha tolongani fognak az asus tulajok,de nem úgy néz ki! :(
pedig kíváncsi lennék h teljesít nekik a lap!

(#61) Trak válasza Polacsko (#60) üzenetére


Trak
addikt

Talán azért, mert PH-s jó szokás szerint több topikja van a lapnak.
És most pont a másik az aktívabb:
[link]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#62) martin555 válasza Trak (#61) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok!

ASUS A8N- SLI premium alaplapom van.

amiket én eddig tapasznyaltam:

(ja, win XP prof 64 -et raktam rá kapcsiból)

megismert mindent a telepítő, nem kellett a SATA2 vezérlőhöz driver, bár driver floppy-t nem is adtak hozzá (a CD-n van XP 32 bites meg 64-es driver? nem is csekkoltam)

na, elkezdte a SATA2 samsung 250 gigás vinyómmal egyszer csak a mókázást: katt-katt-katt-katt, csapkodta a fejet a vinyó, az XP töltőképernyőnél nem jutott tovább.

megoldás: mivel SAFE módban indult, ezért a régebbi NVIDIA NFORCE driverről egy frissebbre váltottam, hiba MEXÜNT. hümm!! :) (seagate seatool online-val gyorsan csekkoltam, vinyó szerencsére hibátlan)

itt kicsit nehéz volt az NVIDIA letöltés oldalán eltalálni a drivert, mert pl. az EVEREST azt irta ki hogy NFORCE 4 ''HAMMER'', ilyet se a downloads-ban se a SUPPORT nál, valami táblázatfélében, nem találtam, aztán persze kilogikáztam hogy AMD 64 bit SLI driver, de nem tiszta egyértelmű, kicsit konkrétabban vártam.

hát,Zalman cnps7000b-cu hűtőt tettem a procira-- magát a procit elég jól hűti, meg univerzális is (intel -amd) de a passziv chipset cooler heatpipe-radiátorát nem jól hűti! ki fogom cserélni FREEZER -re.

kérdés:

SZERINTETEK tudok valami PASSZIV bordát tenni /ragasztani a chipset coolerre a heatpipe doboz-ra? pontosan milyet, és HOGYAN rögzitsem oda?

BIOS:

1302-verziót raktam fel, én hagyományos floppypárti vagyok, ez tud windows-ból is, meg van az alaplapi AWD FLASH -oló is benne, mondom, én a floppyt választottam.

overclockolni a a64 3200+ venice e6 stepping procimat eccer próbáltuk, 250 FSB -n még ment, a hyper transportot meg pár dolgot még visszább is vettük.

kingMAX 1 gigás 1 darab RAM om van benne, sajna annak az overklock potenciáljához még nem annyira értek/jártam utána.

CHIEFTEC ház + 400W táp van hozá, arról tudnék mesélni de az másik topic.

videókari PCI -E megy bele, na itt a SLI foglalat kis müanyag kallantyuja FELBAXOTT mer nem tom melyik nagytudású design-olta meg, az ABIT -on tök jó ''bayonett'' zár szertű, logikus rögzítőt láttam, na jó.. nem kell cserélgetni gyakran a videókarit, de én csak egy toll hegyével tudom kinyitni igy bármikor lepattanhat.

rakás cuccot adtak hozzá! a legjobban tetszik a külső SATA2 stecker, már várom hogy SATA2 óriási vinyók is ugy kallódjanak nálam számolatlanul, mint most az IDE-s 40 gigások :)

még 1 kérdés: mi a KÜLÖNBSÉG nforce 4 és nforce 4 ultra között?

ciao!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#63) nemtommi


nemtommi
senior tag

Sziasztok!
Rakta már fel vki ehhez a laphoz a 1009-004 (Modded by Waxman) modbiost? Tapasztalatok?

Eredetileg a 1011-005-ös bios figyel rajta, és csak akkor váltanék régebbi biosra ha az új kevesebbet tud a modbiosnál.

(#64) kltz


kltz
tag

Hello!

Valaki megtudná mondani h mit lehet elérni ha állíthatóm PCIe x16 sebességét vagy mire jó?és ha huzom a vkárinak van valami beleszólássa?

Üdv KLtz

(#65) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok! Van/volt valakinek olyan problémája, h. egy ilyen a8n sli premium lapban észrevehetően rosszul teljesitett a videokártyája? Konkrétan az én Gigabyte k8n sli lapomban sokkal jobban megy egy giga 7600gt mint a haverom a8n slijében.Pl.nálam 3DMark06 3800körül, az asusban meg 2800-3000körül. Mindkettö esetben egy 3200+, 1GB ram társaságában készültek a tesztek.Játékok alatt is nagy a különbség.Próbáltam már mindent álligatni de semmi változás.

(#66) Tomi 16 válasza Pecc (#65) üzenetére


Tomi 16
őstag

VGA Driver uaz volt mindkettőnél :F
Mert itt sokat számít.
És mindkét lapnak a telepítője felvolt nyomva :F

(#67) Pecc válasza Tomi 16 (#66) üzenetére


Pecc
őstag

A driver a vga -hoz ugyanaz a lapokhoz meg a gyári cuccok. Szvsz driver probléma kizárt
esetleg valami ütközésre gondolok vagy nem is tudom...

(#68) Tomi 16 válasza Pecc (#67) üzenetére


Tomi 16
őstag

Mondjuk az is lehet hogy a Gigabyt jobban megeszi a 7600GT-ét mint az ASUS.
Dehát kitudja,én előszőr erre gondoltam.

(#69) Pecc válasza Tomi 16 (#68) üzenetére


Pecc
őstag

Mostmár én is erre gondolok, mert másra nem tudok. A hétvégén kiderül, mondtam haveromnak, hogy hozza el kipróbáljuk az asust az én videókártyámmal és akkor kiderül minden :)

(#70) Tomi 16 válasza Pecc (#69) üzenetére


Tomi 16
őstag

Majd írj hogy mir jutotottatok. ;)

(#71) Pecc válasza Tomi 16 (#70) üzenetére


Pecc
őstag

Okés.Holnap fogja elhozni most beszéltem vele.

(#72) Tomi 16


Tomi 16
őstag

De érdekes így végigolvastam a hsz-eket ebben a topikban, és mindenkinek vagy a Heat Pipe- volt gond, vagy a Bios modosítással, de legtőbb Heat.
Namost én megnéztem Everest Hom Editional, a legujabbal hogy hány fokos igaz egy Extreme Engine 3T házikóban lapúl a deszka,de akkor is mondok egy reális értéket hogy azért ne szégyenítsük el annyira ezt a deszkát. Mert csak szinte rosz tapasztalatok voltak ezzel a lappal.
Namármost alapban netezés közben a NForce Chipecske:30C-fok.
Game után pedig 34C-fok. Érdekes hogy az enyém nem melegszik annyira, sőt jóval nem melegszik úgy, mint a többieké.
Vagy csak én fogtam ki jó példányt :F
Lényegében szerintem jó hűtő az a Heat Pipe, nem is érdemes lecserélni Aktív hűtésre, mivel ezt erre találták ki.
Most Deluxe aktív igenám de az k@ki mert 8000-ren prörög minthogy a kolléga is elmondta még annakidelyén.
Szóval lényegében én védem ezt az alaplapot, és bátran tudom minden új tuningos fannak ezt a deszkát ajánlani. Igaz jól elszaladt felette az idő de nekem most lesz 4.ik hónaplya,hogy tökéletesen muzsikálnak benne az alkatrészek.

[Szerkesztve]

(#73) Pecc válasza Tomi 16 (#72) üzenetére


Pecc
őstag

Ne haragudj de szvsz nem jol mér az az everest.Nálam igaz, gigabyte a lap de ugyanugy nf4 passziv, 67fok game közben simán meg 60körül.
Ja és aerocool aeroengine házban.

[Szerkesztve]

(#74) Tomi 16 válasza Pecc (#73) üzenetére


Tomi 16
őstag

Aida 32 meg Sisoft Sandraval is ennyi,meg biosban is ezt írja ugyhogy szerintem jól mér. :P
Ja és hozzátenném hogy a tiéd nem is tudom hogy Heat Pipe-s.
Az számít mint minden proc hűtőnél legalább is Sytech Ninja 12 Heat Pipe és paszív proc hhűtő akármilyet elvisz passzívan ha netán nem akkor egy sítech halk venti kiséri a proci hűtőt.

[Szerkesztve]

(#75) Pecc válasza Tomi 16 (#74) üzenetére


Pecc
őstag

Rendben van akkor nem szoltam hogyha más progi ugyanazt mutatja meg a bios is. :D
Az enyém nem heat pipe-os.Valahogy nem fér a fejembe hogy ennyi különbség legyen a kettő hűtés közt. Egyébként meg lehet lesz egy ilyenem estére :D

[Szerkesztve]

(#76) Tomi 16 válasza Pecc (#75) üzenetére


Tomi 16
őstag

ja ilyen alaplapod lesz mint nekem. :C ;)

(#77) Pecc válasza Tomi 16 (#76) üzenetére


Pecc
őstag

Na itt van a premium nálam. Tök jó meg minden. Nálam is 30fok-ot mutat az everest stb.
Viszont ha ráteszem a kezem a ''fanless''-re leég az ujjamról a bőr :DDD pont ugy mint a gigabyteomnál.
Mennyit megy neked a 3500+od a premiumban?

(#78) Pecc válasza Tomi 16 (#70) üzenetére


Pecc
őstag

Majd írj hogy mir jutotottatok.
Arra jutottunk hogy nálam jól megy az én videokártyámmal, tehát valahogy nem szereti a
gigabyte 7600GT-t.

(#79) Tomi 16 válasza Pecc (#78) üzenetére


Tomi 16
őstag

Egyértelmű akkor Gigabyt lap&deszka
Asus deszka& Asus VGA ami nekem van.
Mármint hogy mennyit megy a 3500+ om miben :F

(#80) Tomi 16 válasza Pecc (#77) üzenetére


Tomi 16
őstag

De végülis leéghte az ujjadról a bőr annyit mutat 30 fok.
lehet hogy ház miatt nekem nem meleg.

(#81) Pecc válasza Tomi 16 (#79) üzenetére


Pecc
őstag

A 3500+odat meddig birod huzni benne, mennyit megy stabilan?

(#82) Tomi 16 válasza Pecc (#81) üzenetére


Tomi 16
őstag

nem húztam még és nem is akarom.

(#83) Lazsnak


Lazsnak
tag

Hali, srácok kérnék egy kis segitséget. Van egy asus a8n sli deluxe alaplapom, és nem tudom beállitani, hogy a 8 sata csatolombol a 4 raides csatit nem szeretném raidbe használni csak simán vinyot szeretnék rákötni. Az alaplap könyvébe azt irja hogy vmi jbod-re kell állitani de nem találtam hol kell.Biosba csak disabled/enabled lehet állitani azt utána vmi nvidia raid controllerbe kell okoskodni de ottse találtam.
Vmi ötlet? Elöre is köszi

(#84) Tomi 16 válasza Lazsnak (#83) üzenetére


Tomi 16
őstag

De külön asszem be lehet ezeket állítani a biosban vagy nem
Ja vagy az csak enabled/disabled a SATA részegnél.

(#85) Tomi 16


Tomi 16
őstag

Kár hogy nem ír senki ebbe a topicba :O

(#86) ajoka


ajoka
tag

Sziasztok
Sehogy se tudok vele finoman feszt emelni. Ha a biosban 1.375 re állítom, akor egyböl felugrik 1.42, ha egyel vissza veszem, akkor meg max 1.32-re. valahol 225 fsb környékén akarom járatni a procit(225*12=2700mhz), mivel ott még tudja a ramom is a 2-3-2-6ot 1T-ben.
A baj csak az hogy ehez a 1.32 kevés, a 1.42 meg túl sok (így nyáron orthossal terhelve 68 fok ).
Hogy lehetne valahogy a kettő közé belőnöm a feszt?

(#87) kecsawi


kecsawi
senior tag

Melyik bios a legjobb tuningra?

(#88) Menkdog


Menkdog
csendes tag

Sziasztok.

A segitségeteket kérném. Régebben egy Asus A8N SLI alaplappal (alaplapi hangkeltö) használtam a Z-5500at és coax-on kapta a jelet. Ha DVD-t néztem, vagy hd cuccot, szoval amin dd5.1, vagy DTS vagy AC3 hang volt azt felismerte a Z-5500 és azt is irta ki, pl h: DD 5.1
Most egy Asus A8N SLI SE lapom van és nem érzékeli a Z-5500 h mit nézek. Stereo 2x-en van ahogy szokott és nem vált át az adott formátumra és persze stereo 2x-ben szol:S Már ujraraktam a drivert, az sem segitett, a winfos-t is, az sem segitett. Mi lehet a gáz? Elöre is kösz a helpet, üdv :R

(#89) gorgo25


gorgo25
csendes tag

Sziasztok kérnék egy kis tanácsot a gépem egyik pillanatról a másikra megáll everest szerint a lapom alapon 34-36 fokos proci is kb ennyi terhelten a lap 38-41 proci 61fok max 23perc tartós 100%-on.Min. energia gazdálkodás bevan kapcsolva biosban is meg winben is csak áramtalanitás után és a boot harddisk beállitása után indul rendesen változó mikor csinálja terheléssel vagy anélkül.A konfigom a profilomban. :O

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

(#90) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Eladó egy ilyen [alaplap] + CPU + RAM.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#91) fiucsavar


fiucsavar
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem evvel az alaplappal kapcsolatban(igen,tudom nem mai darab:D)
A lényeg annyi lenne,hogy felraktam a gépre a windows7et,viszont már fogalmam nincs róla hogy merre vannak az alaplap telepítő lemezei,ami amiatt érdekel mert nem tudom aktiválni a sli-t(két 6800ultrával nyomom,megragadam 2005ben:D)-a legújabb nvidia driver fent van,de nincs benne a szokásos "kapcsoló".A google-ön már kerestem,leginkább angol oldalakon de nem találtam semmi érdemlegeset,se letöltést se hibamegoldást-már ha lehetséges.
válaszokat előre is köszönöm:)
csavar

(#92) DoubleD válasza fiucsavar (#91) üzenetére


DoubleD
aktív tag

BIOSban nézted?

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#93) mukurisho válasza DoubleD (#92) üzenetére


mukurisho
tag

Sziasztok!
Látom kicsit kihalt a topic, de hátha tud valaki segíteni.

Van egy ilyen lapom, és egyik napról a másikra megadta magát.
A bios 1 hosszút és 2 rövidet csippan, tehát videó kártya hibát jelez.
Belenéztem a gépházba és láttam hogy a venti sem megy....
Másik konfigban megy a kártya, a lap viszont másik video karival sem...
Ha mozgatom, feszegetem a kártyát, akkor néha mozdul egyet a venti.
Néha el is indul, de akkor is hibát jelez....
Mi lehet a probléma? :F
Kuka az egész? :(

Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.