Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) semsenem


semsenem
csendes tag

Hali mindenkinek!
Végre rászántam magam, hogy veszek egy új gépet. Nagy nehezen AMD mellett döntöttem és kerestem is hozzá alaplapot. A8N SLI PREMIUMOT választottam de sehol nem tudok még venni. Valaki meg tudná mondani hol tudnám megvenni és mennyiért?

(#2) steve@prhw válasza semsenem (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Bővebben: link

Bővebben: link

:F Keresés segít... Google jó barát...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) anulu válasza steve@prhw (#2) üzenetére


anulu
félisten

nem akarok kötözködni, de ezek a Deluxe-ok. a Premium az Deluxe+ :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) anulu válasza semsenem (#1) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal még 1-2hónap, mire kap6ó lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) SirAndrewG válasza steve@prhw (#2) üzenetére


SirAndrewG
csendes tag

Szia ''semsenem''

Asus A8n SLI premium

Ezt az alaplapot a mostani CEBIT 2005-n mutattak be a negyerdemunek

Eloszor.

Tehat ugy kb bo 1 honap mulva mar megtalalhatod a boltok polcain

ui.: egyebkent en is ezt varom

Gajdacsi András

(#6) steve@prhw válasza anulu (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

:B bocsesz, benéztem... :U

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

Deluxe miért nem jó?
mert azt lehet már kapni?
túl nagy különbség nincs a kettő között

(#8) Gorneck válasza Avicularia (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Egy sima is megteszi sztem...szal még egy deluxe is felesleges!

Gorneck#1239

(#9) erdoke válasza Gorneck (#8) üzenetére


erdoke
titán

Meg még az SLI is felesleges. :D

A legjobb aláírás a héten

(#10) Avicularia válasza erdoke (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

szvsz is felesleges az SLI,én is azért vettem csak azt ,mert ilyet hoztak olcsón

(#11) erdoke válasza Avicularia (#10) üzenetére


erdoke
titán

A legtöbb embernek tökéletesen megfelel az olcsó A8V Deluxe (bruttó 26e alatt kiskerben). Inkább egy 6800(GT) vagy egy erősebb proci a játékokhoz.
Vagy van már PCI-E VIA chip is, igaz még az is csak a 8237-es déli híddal.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#12) Gorneck válasza erdoke (#9) üzenetére


Gorneck
titán

33ért nem bizti, hogy kapsz normális nf4 deszkát! Ha meg van rajta ennyiért ilyen lehetőség akkor miért ne?!

Gorneck#1239

(#13) erdoke válasza Gorneck (#12) üzenetére


erdoke
titán

27-ért is kapsz márkás NF4 deszkát, de miért ragaszkodnék az NF4-hez?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#14) Gorneck válasza erdoke (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem és sokaknak szimpibb az Nforce mint a Via!
27ért milyen lapot kapsz?

Gorneck#1239

(#15) erdoke válasza Gorneck (#14) üzenetére


erdoke
titán

Pl. Gigabyte NF4-est. Kisker bruttó. Annak aki nem csinál semmi komoly dolgot a gépén, csak játszadozik, biztosan szimpibb az NF a sok csicsa miatt. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#16) Gorneck válasza erdoke (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Gigabyte nem szimpi...Ha vennék egyenlőre Asust, ami nagyon pozitív hatással volt rám eddig, de majd amikor elkezdődik a nyüstölése akkor elválik...DFI és MSI ami még szóbajöhet! Sajna ezek már nem az olcsó kategória!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#17) erdoke válasza Gorneck (#16) üzenetére


erdoke
titán

A szimpi csak ízlés kérdése. Én MSI-t nem vennék semmi pénzért pl. Eddig háromból három a kipurcanása az ismerőseimnél, ráadásul különböző típusok. :(
Gigabyte-tal nem volt semmi gondom.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Gorneck válasza erdoke (#17) üzenetére


Gorneck
titán

''Gigabyte-tal nem volt semmi gondom.'' Izlések és pofonok! MSI 754es prochoz az egyik legy jobb lap ahogy a 939eshez is! Gigával azé vannak gondok!

Gorneck#1239

(#19) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

Azt észrevettem, hogy nagyonjól el tudtok beszélgetni arról, hogy mi kell meg mi nem.;] Én személyem szerint az SLI-t pl. teljesen fölöslegesnek tartottam, ám mostanra már kicsit másképp látom a dolgot, az SLI tulajdonképpen nekem arra lesz jó, hogy nem kell teljes konfigot cserélnem ha egy kis teljesítmény töbletet szeretnék kicsikarni, ezzel a cuccal pedig később megoldható lesz a bővítés.
a Premium-ról meg annyit, hogy ezen a lapon már megint nincs mozgó alkatrész azaz venti, aminek én nagyon örülök, ráadásul heat-pipe-os rendszerrel oldották meg! Összeségében összhoztak az ASUS-ék egy olyan lapot ami nem 1 évre van tervezve. Amúgy én is ilyen lapot fogok venni! ezelőtt egy A7N8X-E Deluxe-m volt, az is teljesen passzív volt és nem is volt vele gond.:D

Szívesen olvasgatnám azoknak a hozzászólásait akik már tulajdonosai a lapnak!:U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#20) Uzmany válasza Mr.Skyline (#19) üzenetére


Uzmany
őstag

Bővebben: link

® visions created with passion

(#21) Mr.Skyline válasza Uzmany (#20) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Thanks!;)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#22) zsulboy válasza Mr.Skyline (#19) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekem sima Asus A8N-Sli volt és azon tényleg nagyon hangos volt a chipset hűtő!
Én szerintem is jó a Sli,de ez kb olyan mint a P4 vs. AMD vagy az Nvidia vs ATI.;]
Én Sli fan vagyok!:DD

(#23) Mr.Skyline válasza zsulboy (#22) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Szerintem én is az leszek!
jaja amúgy azt halottam már több helyről is hogy a Deluxe-on állítólag 8000RPM-el nyomul a venti, azt meg akárhogy nézzük, biztos, hogy van hangja:U
jujj de várom már, hogy végre összerakjam a gépet!:DDD

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#24) Waterman válasza Mr.Skyline (#23) üzenetére


Waterman
aktív tag

A sima A8NSLI-n is 8000 körül forog a venti,de leszabályozva csak 5000 körül.Pár hónappal meghosszabodik az élettartama meg elviselhetőbb a hangja így.

(#25) Szten Márs válasza Waterman (#24) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ejj emberek, ahányszor kilett már vesézve ez a chipsethűtő dolog...
Na mindegy mégegyszer leírom a véleményemet és a tapasztalataimat, ezen ne múljon:

A sima és a delux-os A8N-SLI chipsethűtője baromi hangos, rövid élettartamú és rosszul hűt. Ez a három dolog tény, ez van. Ha valaki halkat akar, vagy vesz szvsz legalább 10ezer felárárt majd egy prémiumot, vagy lecseréli a hűtést.
Nos, első eset: prémium: mások tapasztalatai szerint a prémium hűtési rendszere írtózatosan felforrosítja a MOSFET-ek felett lévő passzív hűtést. Namármost a sima ASUS lapokon is van MOSFET hűtés, és egyre több alaplapon van. Hogy miért? A MOSFET-ek nem szeretik a meleget. Ha hűvösen tartjuk megnövekszik az élettartamuk, legalábbis a gyárak szerint, de nem hinném, hogy hülyeségből költik a pénzt a hűtésükre... A premium hiperszuper heatpipe-os hűtője pont ezeknek a hűtését terheli. Namármost így a borda nemhogy hűtő funkciót lát el a MOSFET-ek felé, hanem jelentősen melegebb lesz mint azok, és fűteni (!!!) fogja azokat. Enyhén szólva sem szerencsés dolog, maximálisan nem javaslom.

Második eset: szerencsére ezeken a lapokon nagyon jó helyen van a hűtés, könnyűszerrel lecserélhető. Ötletek: 1, Thermaltake Extreme Spirit. Fordulatszámszabályzós, legalacsonyabban is jobban hűt, mint 8000-en a gyári, kb 2500 Ft.
2, Zalmann 32-es borda + 4, vagy 5 centis jól fújó venti. Eredmény: sokkal jobb hűtés, sokkal kisebb hang.
Veszélyek: Először is zalmannt magába NEEE! Nagyon kevés ennek a chipnek. Sokan akarják így, mindenkit maximálisan lebeszélnék erről. ja és a buherálás garivesztést okoz. Ha észreveszik :D

Ja és ha a döghőségben leszabályzod a gyári ventit 5000-re és valami ütős taskot nyomatsz, hát... nem ajánlanám ezt se...

(#26) pit válasza Szten Márs (#25) üzenetére


pit
tag

Tapasztalatból mondod? Mert nekem itt duruzsol a gépemben, és a fetek a legnagyobb melegben sem érték el az 50 fokot! Az a proci ami eddig- tesztek kivételével- nem volt stabil 260 fsb-n, viszont 255-öt alapfeszen vitte MSI, chaintek, gigabyte, abit /Fatality sli/ lapokban, ebben a lapban alapfeszen viszi a 265-fsb-t. (3200+) Tehát a dfi kivételével az összes lapot kipróbáltam, és ez vizsgázott a legjobban!:D
Ja nekem XP120 van rajt 12cm-es papst ventivel, ami részben ráfúj a heatpipére.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#27) Uzmany válasza pit (#26) üzenetére


Uzmany
őstag

Nekem is kell egy XP 120 :)

® visions created with passion

(#28) gorlin válasza pit (#26) üzenetére


gorlin
őstag

Nekem 38 fok:D a premium.
Nekem is bejön.
Szten:Ez az alaplap a deluxe utódja.Azért nem annyira rossz mint amenyire látod!

(#29) erdoke válasza Uzmany (#27) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém itt porosodik, nem megy rá az MSI K8N Diamondra. :(:O

A legjobb aláírás a héten

(#30) westlake válasza Szten Márs (#25) üzenetére


westlake
félisten

kik azok a ''masok''?:D

Play nice!

(#31) westlake válasza pit (#26) üzenetére


westlake
félisten

jo neked... nalam a kotvany premiumban potom 100mhz-el ment russzabbul a proci, mint az msi-ben.. sot, meg az abit lapjaban is jobb volt, mint a platinumban.
es akkor a csodalatos cpu feszultsegekrol mar ne is beszeljunk!

Play nice!

(#32) westlake válasza gorlin (#28) üzenetére


westlake
félisten

orulnek mar neki, ha a sok ember elfelejtene mar a sok ''megbizhato'' monitorozo progi altal kiirt alaplap hofokot.. ugyan mar, ti akik annyira szeretitek a premiumot, fogjatok mar meg a heatpipe chipset feletti reszet es tiszta lelkiismerettel mondjatok, hogy 38 fokos.. ha ez igy van, akkor az en testhomersekletem valoszinuleg olyan -15 fokos lehet:U

Play nice!

(#33) Uzmany válasza erdoke (#29) üzenetére


Uzmany
őstag

Érdekelne, venti is van?
Ja, feltéve, ha eladod :)

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#34) Uzmany válasza westlake (#32) üzenetére


Uzmany
őstag

Sajnos nálam több mint 38 fok.

® visions created with passion

(#35) erdoke válasza Uzmany (#33) üzenetére


erdoke
titán

Még nem tudom. Egy Papst 12 centis van hozzá egyébként. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#36) Uzmany válasza erdoke (#35) üzenetére


Uzmany
őstag

Esetleg nem számítasz be, egy
Bővebben: link

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#37) pit válasza Uzmany (#27) üzenetére


pit
tag

De jól bírod a kukorékolást.:) Én már 9 után kezek lecsúszni a székről.:D

(#38) pit válasza gorlin (#28) üzenetére


pit
tag

Miért., szerinted én lehúztam a lapot????:U
Olvass vissza légyszi!

(#39) pit válasza gorlin (#28) üzenetére


pit
tag

Idle -és ha nincs 32 fok a szobában- nekem is 37-38 fokos 260-as fsb-nél.:)

(#40) pit válasza westlake (#32) üzenetére


pit
tag

Hát a langyosnál valóban melegebb, de annó a p4c800-e delux sem volt hűvösebb.:)

(#41) gorlin válasza pit (#38) üzenetére


gorlin
őstag

Olvass vissza te!:)
Odairtam hogy Szten: (tehát az a rész neki szólt.)

(#42) gorlin válasza westlake (#32) üzenetére


gorlin
őstag

Odatettem a kezem.Szerintem max 45fokos lehet de sokat mondtam.
Szerintem ''normális'' használatra tökéletes.Extreme tuninghoz aktív hűtés kell.
És akkor most gyere a :Én egyáltalán nem tuningolok extrémen szöveggel:D

(#43) pit válasza gorlin (#41) üzenetére


pit
tag

Akkor ezt benéztem jól!:)) Bocsi, még korán volt.:D
A Szten-t szerintem-nek értelmeztem.:R

[Szerkesztve]

(#44) gorlin válasza pit (#43) üzenetére


gorlin
őstag

:)

(#45) westlake válasza gorlin (#42) üzenetére


westlake
félisten

45? akkor milyen 38 fokrol is beszelunk:U:F
de igazabol tenyleg hiheto az az ''alaplap 38 fokos'' allitas.. ha az alaplap legalajan levo pci slotot merjuk

[Szerkesztve]

Play nice!

(#46) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, a bikafejű hozzászuólónak:
irtam, hogy NEM személyes tapasztalat, másoké.
A csontvázfejűnek: haverok, akik már láttak olyan embert, akinek ilyen van :DD Tudom, nem a legmegbízhatóbb forrás, de elhittem nekik... Lehet, hogy nem volt igazuk? :F:U
Izé... volt itt egy sárga fejű emberke is, annak meg azt mondom, hogy igen, tudom a deluxe utódja, nem is gondolom, hogy xar, de én azért egy kifelé fújó ventit odatennék a mosfethűtőkre. Mellesleg nem extrém tuningolok, max 10%-ot szoktam rajta nyomni....

Más: a kézzel mérő becslés még a legjobb, amúgy nemtom hőmérőn kívül milyen módszerrel lehet mérni a hőm.-t. Akár a mosfethűtőét, akár a chipét. Mert a motherboard temp, mint már sokszor leírtam más helyeken nem azt méri...

(#47) westlake válasza Szten Márs (#46) üzenetére


westlake
félisten

csak azert kerdeztem, hogy kik voltak azok a bizonyos emberek, mert en irtam majdnem teljesen hasonlo tapasztalatokat a laprol.. azt hittem, hogy az en velemenyemre gondoltal

Play nice!

(#48) Szten Márs válasza westlake (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És neked személyes a tapasztalat?

(#49) westlake válasza Szten Márs (#48) üzenetére


westlake
félisten

igen, ezek az en szemelyes tapasztalataim.. nem szeretem az olyan dolgokat leirni, amiket masok lattal/hallottak/olvastak...

Play nice!

(#50) Szten Márs válasza westlake (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van benne valami, dehát az ember nem ismerhet meg mindent személyesen, kénytelen mások tudására/tapasztalataira támaszkodni...
De azért örülök, hogy megerősíted, amit leírtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.