Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beckt


beckt
csendes tag

Sziasztok!

Elérhető közelségbe jött számomra a %topic% lap (30e) úgyhogy gondoltam beruházok, csak közben felmerült bennem, hogy eljárt fölötte az idő. Most egy 2600+ os Athlon XP-t használok MSI KT4V lapban, 333-as ramokkal. A nagy kérdés -amiért új topicot nyitottam-, hogy vajon megy-e barton magos proci a lapban? Aki tud valami megbízható linket, annak is örülök, de tapasztalatnak méginkább. Ha megy, gondolom duálban is. (L hidakat term átkötve MP-vé)

A válaszokat előre is köszi!

Ja és légyszi ne próbáljatok meg lebeszélni róla, még akkor sem, ha szerintetek ''túl nagy'' fék lesz a rendszerben a 266-os RAM :-)

(#2) maszat válasza beckt (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Elvi max proci az a 3000+ Barton 333FSB
Nem sok értelme van a cserének. Alig lassabb a procid, inkább hagyjad!

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A topikot átnevezem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) karib válasza beckt (#1) üzenetére


karib
addikt

Igen, mennek benne a Bartonok, lévén a leggyorsabb Athlon MP (asszem 2800+) is Barton magos. Ellenben ne feledd, hogy a Bartonok 333-as FSB-t használnak, az MP-k pedig mind 266-osak, mert az MP-t támogató chipsetek csak azt tudnak. Tehát gondjaid lesznek a szorzók környékén, amit nem olyan könnyű megbabrálni. Elvileg a lap tud szorzót állítani, FSB-t, CPU feszt állítani, sőt akár XP procikat MP-ként futtatni, de ebből nekem csak a fesz állítás működött, a többi nem.

A szorzót nem sikerült megbabrálnunk, ezért végül két db. 2400+ TbredB lett dualosítva és vígan szalad azóta is a rendszer. Arra figyelj, hogy nagyon jó hűtés, komoly táp kell hozzá, és főleg a gagyi aktív NB hűtést még összeszerelés előtt érdemes valami passzívra cserélni.

Amúgy mire használnád a két procit?

Department of Redundancy Department

(#5) hobizoli válasza karib (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A MP2800+ (Barton) verzionak csak 266 az FSB-je es igy 2133MHz-n ketyeg...

''...
-Advanced 266MHz Front-Side Bus with ECC (Error Correcting Code) Support
-Up to 640K Total High-Performance, Full-Speed Cache
...''

SZVSZ erdemes(ebb) lenne 2db XP2200-2400+-s Thortonnal is beprobalkozni, 2x512 DDR333 mellett kis extra FSB is bejacchatna...legalabbis en ezekkel csinalnam:C

Enermax 465(431W) az alapdolog ez melle...bar En inkabb 651(550W)-t tennem melle

Ket modul hasznalataig nem muszaj a Reg. modul, de az felett mar igen



Amugy, Karib, mi van mar azzal a cikkel:U...?





hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#6) Overlocker


Overlocker
veterán

Valahol láttam ilyet és működött. Azt hiszem egy K7D Master L-ben.(dual Bartonnal

(#7) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Az MSI K7D-Master-L -n messzebb van a AGP-tol a 2. CPU Socket, ez a huto kivalasztasanal vedd figyelembe, Asus-nal nem biztos, hogy ra tudod rakni egy ilyen (ho)teljesitmenyu CPU-kra a megfelelo hutot.


Tesztek(AMD760MPX):


Tyan Tiger MP:

http://web.zdnet.de/techexpert/artikel/tests/mainboard/200109/tigermp_00-wc.html


MSI K7D Master(-L):

http://web.zdnet.de/techexpert/artikel/tests/mainboard/200201/msik7d_00-wc.html


Asus A7M266-D:

http://web.zdnet.de/techexpert/artikel/tests/mainboard/200202/a7m266d_00-wc.html


:C



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#8) karib


karib
addikt

Hárman ugyanazt mondjuk kicsit másképp :)

Barton megy az AMD 760MPX chipsettel. A kérdés, mit akarsz. A gyári MP 2800+ Barton magos, és megfelelő szorzóval rendelkezik, hogy 266-os lapban fusson. Az XP Bartonok 333-as FSB-hez megfelelő szorzóval vannak ellátva, tehát 266-os lapban a szorzóval kell trükközni, ami nem mindig könnyű, pláne az új tokozású procikkal. Thorton átbabrálása szintén nem egyszerű már, bár ott elvileg csak egy hídat kell hegeszteni, és pl. egy 2400+ már gyárilag kellemes szorzóval érkezik, és az MSI lap 150 MHz-et is tud...

De tutira menni igazából régi tokozású TbredB-vel lehet, pl. 2400+ v. 2600+.

Department of Redundancy Department

(#9) karib válasza hobizoli (#7) üzenetére


karib
addikt

MSI-re sem fér fel bármilyen cooler, lehet, hogy kicsit moddolni kell. Ellenben ma itthon asszem csak az MSI kapható. Jobb is, az Asusról nincsenek jó infóim. Tyan sokféle 760-as lapot csinált, biztos akad köztük jó is, bár tuti nem olcsón. De az MSI olcsó, jól felszerelt, húzható és kapható is :)

Department of Redundancy Department

(#10) hobizoli válasza karib (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A Barton MP-nek akkor is 133/266MHz az FSB-je, mert kulonben nem jon ki az AMD honlapjarol vett 2.13GHz...166/333MHz-l az mar 2.17GHz lenne

MP2600+=2133MHz, FSB=133/266, L2=256k (Thoroughbred-B/Thorton core)
MP2800+=2133MHz, FSB=133/266, L2=512k (Barton core)

K7D Master CPU Support Status:

http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=344

:DD



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#11) karib válasza hobizoli (#10) üzenetére


karib
addikt

És én mit mondtam? :) Minden MP-nek 266 az FSB-je. Beleértve a Barton magosat is.

Department of Redundancy Department

(#12) marcee válasza hobizoli (#5) üzenetére


marcee
addikt

Milyen cikk?
Csak nem egy ilyen duálcsodáról?

\m/

(#13) hobizoli válasza karib (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hm...na most elolvastam (2x figyelmesebben) ujra es tenyleg...mea culpa 10^6 :DD:C


Cikk:U...?




hobizoli

több drón kell ;P

(#14) karib válasza hobizoli (#13) üzenetére


karib
addikt

Előfordul a legjobbakkal is :)

Department of Redundancy Department

(#15) karib válasza marcee (#12) üzenetére


karib
addikt

Nem verem nagy dobra, de vannak képek és tapasztalatok egy ilyen projektről, csak cikket kellene önteni köréje :) Ha nagyon akarjátok, akkor nem hagyjuk elsüllyedni és vizsgák után megírom.

Department of Redundancy Department

(#16) hobizoli válasza karib (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jo...~2 honapja irtal egy kicsit rola aszszem vmi ''Dual P4'' topikban...ahol vegul is 2db Bi-Athlon konfig lett a vegeredmeny:DD:C, ha -erre- jol emlexem:U...





hobizoli

több drón kell ;P

(#17) karib válasza hobizoli (#16) üzenetére


karib
addikt

Igen, így van. Azóta sem panaszkodnak rá, tehát úgy tűnik, bevált a dolog :)

Department of Redundancy Department

(#18) Loha válasza karib (#9) üzenetére


Loha
veterán

Tyant nem lehet kapni Magyarországon...

(#19) BRinyo válasza beckt (#1) üzenetére


BRinyo
aktív tag

30 ezer nem pénz érte. Csak arra figyelj, hogy kizárólag (!) 266-os, ECC regiszteres RAM-okkal megy. Max FSB órajele a lapnak 150MHz. És mire fogod használni? Render?

(#20) karib válasza Loha (#18) üzenetére


karib
addikt

Lehet, hogy most nem, de egy időben lehetett.

Department of Redundancy Department

(#21) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Néhány napja én is ezen törtem a fejem, de egyenlőre letettem róla. Videó-kódoláshoz kellene gép, de ugye itt kevés az erős fpu, kell a szapora órajel is (P4>3G). Fiery-től kaptam ezt a jónéhány hasznos infót, érdemes átolvasni.

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=270

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1815

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1816

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1818

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1856

http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=55000251

http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000275

Ja! és persze hiába van dual géped, ha a sw nem támogatja. Az én esetemben ez szerencse, mert a tmpgenc-ben van erre opció, úgyhogy, ha a P4 nem válik be, nyergelek vissza dual barton-ra, vagy opteronra...

(#22) hobizoli válasza BRinyo (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Khm:U...


'' Introduction

Harness the performance of AMD Athlon™ MP processors with the A7M266-D. This dual-CPU ATX motherboard uses a standard power supply and supports up to 3.5GB of registered DDR memory or 2GB of un-buffered DDR memory...

Flexible DDR Memory Support

The A7M266-D supports up to 3.5GB (4 DIMMs) of registered DDR SDRAM or 2GB (2 DIMMs) of un-buffered DDR SDRAM. Registered DDR SDRAM provides increased data integrity and reliability necessary for server applications, while un-buffered DDR SDRAM delivers cost-effective performance adequate for most regular system applications. The A7M266-D's flexible DDR memory support enables versatile functionality across a range of systems from high-performance desktops, workstations, and entry-level servers.
...

Spec Summary

-Supports up to 2 socket A Athlon MP processors and single socket A Athlon™ MP / Athlon™ XP/ Athlon™ / Duron™ processor
-200/266MHz Front-Side-Bus (FSB)
-AMD 762 north bridge and AMD 768 south bridge
-Supports up to 3.5GB registered (4 DIMMs) or 2GB (2 DIMMs) un-buffered PC2100/PC1600 ECC / non-ECC DDR DIMM ''





hobizoli

több drón kell ;P

(#23) karib válasza BRinyo (#19) üzenetére


karib
addikt

Pontosabban: ha csak az első két RAM slotot használod, akkor sima DDR SDRAM-mal is elmegy. Több modulhoz már regiszterest kér. Nem tudom, hogy elmegy-e nem regiszteresekkel, csak nem vállalnak felelősséget a stabilitásért, vagy el sem indul.

Tehát ha csak 1 GB-ra van szükséged, akkor olcsón meg lehet úszni. Mi 2 db. DDR333-as Kingston Value modult raktunk bele, vígan hasít nagyon bátor időzítésekkel :)

Az 512-es regiszteres modulok már drágák, 1024-esek pedig mindenképp drágák. Akinek ennyi RAM kell, annak sajnos meg kell fizetnie, vagy venni valami olyan Intel 865/875 lapot, amin 4-6 RAM slot van, amiket olcsón meg lehet tömni sima DDR RAM-mal (Gigabyte-nak van több 6 slotos lapja).

Department of Redundancy Department

(#24) beckt


beckt
csendes tag

Wow!

Köszi a sok hozzászólást! :-)

Szóval többnyire tudományos matematikai célokra használom a masinát. Hő- és áramlástani szimulációk, mechanikai deformációk, szóval csupa diffegyenletrendszer :-S De néha majd besegít netrenderben az öcsémnek is, ő pedig 3d modellezéssel foglalkozik. Proci faragástól nem riadok vissza, úgyhogy ha minden összejön vizsgaidőszak után megveszem.

Arra nem írtatok semmit, hogy mennyire fogom érezni a memóriasávszélesség csökkenését. Most 333 egy proci, úgy pedig 266 lesz két procira. Sajnos nem ismerem részletesen az MPX memóriakezelését, úgyhogy erről mondjatok valamit.

Előre is köszi a válaszokat!

Amúgy: R*m*r*s, 1 év gar, 30e, 3db van, remélem meglesznek még feb elején is, ennyit ér. Bár most nézem, hogy MSI is jön le, már 40 alatt van nettó. Ez a 10e max a több gari miatt éri meg.

(#25) hobizoli válasza beckt (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen am, de az MSI-nel a -L verzion van USB 2.0 es Intel® 82559ER LAN Controller is, es a masik Socket mellett (az AGP-nel) nagyobb helye van a hutonek...

Leiras (de ez meg az 760MP-rol szol):

http://www.anandtech.com/chipsets/showdoc.html?i=1483

Az MPX-nel 2x a NB<>SB kzotti savszelsseg, es nem muszaj a Reg. DDR (2 modulig)





hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#26) karib válasza hobizoli (#25) üzenetére


karib
addikt

Na, én is benéztem, valamiért én végig az MSI lapban gondolkodtam :)

Anno a rendszergazdánk tesztelte az Asust és az MSI-t is, meg asszem egy Tyant is, és neki az Asus kimondottan nem tetszett, az MSI pedig igen.

Én is az MSI-re voksolnék mindezek után. Pláne, hogy 150 MHz-ig húzható FSB-ben is :)

USB 2.0 egyébként egy PCI kártyán van hozzá. Tudjátok, eleinte valami gond volt a 760MPX integrált megoldásával. Aszittem, mostanra ezt már megoldották, de lehet, hogy ezek ilyen régi darabok :)

Amúgy pedig a korábban hivatkozott Dual P4 téma:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=27566&arc=f

Department of Redundancy Department

(#27) BRinyo válasza beckt (#24) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Egy régebbi, de ütősebb digital gép? Elég ritka, de elő tud fordulni... 333-ról 266-ra esést nem hiszem, hogy nagyon észre fogod venni, mert ugye akkor már 2 proci megy együtt, 1.4-1.8x körüli hatásfokkal az 1 procihoz képest. Meg még talán az Asus, MSI és Tyan között van különbség a ráépített északi híd pontos típusa között. Mert ugye nem mind épült 760MP-vel, van már köztük 760MPX-es is. Illetve, ami nem mindegy még, hogy az MSI BIOS-a tartalmaz egy olyan opciót, hogy figyelmen kívül hagyja a L5 híd zártságát. Pontosan nem tudom, mi a funkció neve, de egy angol oldalon olvastam...

(#28) marcee válasza karib (#15) üzenetére


marcee
addikt

Naná, hogy nagyon akarjuk! :C

\m/

(#29) karib válasza BRinyo (#27) üzenetére


karib
addikt

Igen, van az MSI-nek egy ilyen funkciója, hogy XP-ket tudna elvileg dualban futtatni. Nekem nem sikerült működésre bírni, csak hardveres hekkel ment a dual. Én próbáltam benne 2500+ Bartont, de az a szorzó miatt nem jött össze (333-ra van kalibrálva, így nagyon visszaesett a sebesség 266-os FSB-n, szorzót állítani pedig nem sikerült). Végül két db. 2400+ TbredB lett, szorzóállítás és BIOS MP-XP hekk itt sem ment, de legalább a gyári szorzók megfelelőek voltak és az MP hídátkötés pedig sikerült.

Ezek a lapok már mind MPX-esek, Asus és MSI mindenképp, de a legtöbb Tyan is. Persze régi készletből halászva figyelni kell, mert a 760MP tényleg csak regiszteres memóriával megy!

Cinebench MP tesztjében 1,99-es szorzót is sikerült elérni :)

Department of Redundancy Department

(#30) karib válasza marcee (#28) üzenetére


karib
addikt

Oké, majd összeollózom innen a fórumból, a nagyját már úgyis leírtam :DDD

Department of Redundancy Department

(#31) _Volkovy_ válasza karib (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És amúgy kellemes volt a 2x2400+ teljesítménye?:)

Nekem A7M266-D + 2x2000+hoz volt szerencsém.Az nem volt semmi :D

(#32) Szaki


Szaki
tag

Amirol nem beszeltek:
- Tap kerdes nekem egy ilyen gep:

MSI K7D Master-L + 2 * AMD Athol MP 2600+ + 2*80 GB ATA + Adaptec ATA RAID 1200A + 4*160GB ATA + 4 * 512 MB ECC Kingston Ram

elment eppenhogy: ENERMAX 550W-tappal

- a masik kerdes erdemes e mar K7D - MP kombinaciot alkalmazni? kb ar 140e

Igen jo tapasztalatom van az MSI K8D Master-F + Opteron parositassal, jobb teljesitmenyt ert el mint egy hasonlo XEON rendszer. A lap + cpu ar kb. 260e

A tapasztalatom szerint eleve ECC ramot erdemes tenni a K7D be de barmelyik dual rendszerbe meghalalja. Igaz csak Win NT/2000/XP/2003server hasznalja ki + optimalizalt programok.

(#33) _Volkovy_ válasza Szaki (#32) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ne csodálkozz,az a gép zabál rendesen..

(#34) Szaki válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


Szaki
tag

Ezert lett vegen ENERMAX 660W, dual processzoros szerver táp betéve. A kisebb ment nekik egy régebbi szerverukbe. Azota azzal sincs gondjuk ... keves tapero volt, de nem hittek el. Itt sem eloszor igaz kb 70e vel tobbre jott ki a vegar az erosebb tappal.

(#35) _Volkovy_ válasza Szaki (#34) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem kispálya :D

Meg szabad kérdezni hogy milyen helyre került az a gép?

(#36) karib válasza Szaki (#32) üzenetére


karib
addikt

Hogy érted, hogy éppenhogy elment? Mi alapján tudod megállapítani?

Most már valami Chieftec tápon lóg a gép (asszem 360-as), de amikor először összeraktuk, simán felállt egy 400-as DTK-val. Mondjuk ennyi cucc talán nincs benne, de azért nem üres a gép: MSI lap, 2x2400+ (felpiszkálva egy kicsit 2600+ szintre FSB emeléssel), Matrox G450 VGA, SB Live, SiliconImage ATA133 RAID, NEC USB 2.0 kártya, Pinnacle DV kártya, egy rendszer HDD és két másik RAID0-ban, DVD író, olvasó, CD író. Tehát meg van pakolva rendesen.

Ár tekintetében: igazad van, profi felhasználásra, főleg szervernek sokkal jobb a K8 platform. Viszont ez egy relatíve olcsó grafikus feldolgozógépnek készült, beker áron MSI lap + 2x2400+ XP és két bika cooler + 2x512 Kingston Value DDR333 kábé 110e-re jött ki. MP procik és regiszteres RAM drága, épp ezért próbáltuk ezeket megkerülni - sikerrel :)

Department of Redundancy Department

(#37) Szaki válasza _Volkovy_ (#35) üzenetére


Szaki
tag

Kerdezni igen, de megmondani nem lehet, sot utalni ra sem, szerzodes kikoti.

(#38) _Volkovy_ válasza Szaki (#37) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nagy cég,kis cég,internetszolgáltató?:D
Ennyit talán lehet mondani.Érdekel hogy milyen helyre kell ekkora gép.

(#39) Szaki válasza karib (#36) üzenetére


Szaki
tag

az MP egy kicsit mas.

Az en hitvallasom csak azt hasznalok amit a technikai doksi javasol. Nem huzok nem specizek. Ket okbol 3 ev garit kikell birnia, nem akarok minden nap rohangalni. Igy is sok a riziko faktor.

Meg mas eset ha magadnak kell es nem egy ceg irto fontos dolgai vannak rajta. Magyarul bealdozol a stabilitas teren.
A tapasztalatom alapjan meg az UNIX-ok kepesek jobban elviselni ha huzott rendszren vannak 24h*7nap*12hó ban mukodnek a WIN igen hamar osszefossa magat WinNT4Server es tartsai.

[Szerkesztve]

(#40) Szaki válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


Szaki
tag

kozepes ceg. Tervezo. CAD. Epuletek.

(#41) _Volkovy_ válasza Szaki (#40) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Köszi.

(#42) BRinyo válasza karib (#29) üzenetére


BRinyo
aktív tag

DNet esetében is megy - smp használatával - az 1.9-2.0 körüli hatásfok. Számomra a legérdekesebb viszont az ASUS CUV-266D lapomban működő 2db P3-1000-es volt. Linux alatt, mencoder-rel egy valamit csak 50%-on csinált. Tehát, ha az MPlayer-t alapértelmezetten fordítottam, SMP-s kernelt futtatva, akkor csak az egyik procit használta. Amint beindítottam mellé még egy mencodert, a proci használat 100% lett és kb ugyanolyan gyorsan (28-28 fps) konvertálta a 2 videót.

(#43) karib válasza Szaki (#39) üzenetére


karib
addikt

Teljesen igazad van.

Ez egy amolyan kíváncsisági projekt volt, nem javasolom senkinek komoly felhasználásra - bár ez hibátlanul fut. Meg hát ha óradíjat számolnánk a gép belövésére, akkor már ugyanott állnánk, mintha rendes alkatrészekből pikk-pakk összedobálnánk :)

Department of Redundancy Department

(#44) beckt


beckt
csendes tag

Az pénz nagy úr. írdatlan bölcsesség így este felé :-) Term én is azért döntöttem mellette, mert megy sima XP-vel, nem kell MP, és ramokat cserélni sem tervezek. 400W-os enermaxban is bízok, tehát (eladva a mostani lapomat) kb 35e-ből ki kéne jönnie a cserének.

Szerintem meglesz...

Belövési idő, hack ilyesmi nem számít. Megcsinálom akármeddig is tart. Mondjuk azért nyugtass meg, hogy nem kell három hétnél több :-)

(#45) karib válasza beckt (#44) üzenetére


karib
addikt

Nem vészes, meg lehet oldani. Azért az új tokozású XP procikkal vigyázz, mert nem biztos, hogy meghekkelhetők. Nekem a maradék cache-et nem sikerült visszakötnöm, pedig az is csak egy ''hídzárás'' :) Amit meg összeraktunk, abban két TbredB volt és simán sikerült az MP mod.

Department of Redundancy Department

(#46) P.H.


P.H.
senior tag

A Asus A7M266 Rev 1.04 kapcsolatban kérdeznék egy-két dolgot.
Most jött meg ez a lapom, és lesz benne 2 db 2600+Mobil Barton.
A következő kérdéseim lennének a lappal kapcsolatban:
- Lehet-e ebben állítani a szorzót (12,5-ig természetesen), szóval érdemes-e csak a 8x-os moddal próbálkozni?
Ha igen, melyik két lábat kell összekötni a a 8x moddoláshoz?
- Tud-e ez a lap ''auto detect'' mód-ot, azaz el fognak-e indulni 2 GHz-n a procik?

Köszönöm!

[MOD]: esetleg BIOS-frissítéssel?

[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.