Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) raubisoda válasza windlord (#7100) üzenetére


raubisoda
senior tag

Akkó licit.Én adok mellé vízhűtést ha az enyémre cseréled. :DD :DD :DD

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#7102) Tibroo válasza raubisoda (#7101) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Ha-Ha ez jó,bocsánat rosszul írtam!
EXTREME 4-et Formulára? :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7103) windlord válasza Tibroo (#7102) üzenetére


windlord
őstag

Más kategória a Formula :)

(#7104) raubisoda válasza Tibroo (#7102) üzenetére


raubisoda
senior tag

Na azé mondom komám :D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#7105) Tibroo válasza windlord (#7103) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Engem az érdekelne,hogy stabilabb-e mint az EXTREME
gondolok itt a ventik vezérlésére :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7106) windlord válasza Tibroo (#7105) üzenetére


windlord
őstag

Énszerintem egy Formula mindenben stabilabb!
De kérdezz rá a topicjában, ott többet tudnak róla akinek van szerencséjük használni!

(#7107) Mans20 válasza Tibroo (#7105) üzenetére


Mans20
addikt

Mi nem jó a mostani lapodba?Szerintem sok értelme nincs cserélni.Ventivel mi a baj?Nálam a Z75 lapba is jól működik.

(#7108) Tibroo válasza Mans20 (#7107) üzenetére


Tibroo
aktív tag

köszönöm a válaszokat!
Néha csinál olyat,hogy ha USB3.0 -ás HDD-t csatlakoztatok,(természetesen az USB3.0-ba)másolok fájlokat,filmeket stb.mikor végez nem tudom használni a billentyűzetet,csak rendszer újraindítás után,tudom újrahasználni!
A ventik pedig,az összes le van szabályozva minimumra,de a power fan maxxon pörög,azt nem tudom szabályozni,többféle képen próbáltam nem sikerült!
A többi meg ingadozik 950-1280 RPM között kb.2ms-es ciklusokban.
Tuningolva nincs semmi,minden alap feszen megy,ezért nem értem! :(

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7109) windlord válasza Tibroo (#7108) üzenetére


windlord
őstag

BIOS -ban tudod ugye szabályozni.
Van Automatic mód, Fullon, Manaul.

Én Automatic módot szoktam állítani, majd level 1-9 közt választok egy értéket. A level 1en pörög a legkevesebbet.
Van még egy Target érték, ahol azt a hőfokot tudod megadni, ahol kapcsoljon rá a venti a hűtésre.

Röviden ennyi!

(#7110) Tibroo válasza windlord (#7109) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Igen,ezeken már túl vagyok,(BIOS állításon)de mégsem értem miért ingadoznak! :(
Összesen 4 venti van egy Corsair Spec-01 új házban!
Abból 2db 120-as gyári Corsair,a többi 2db 140-es AeroCool elöl, :N

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7111) windlord válasza Tibroo (#7110) üzenetére


windlord
őstag

Mindegyik alaplapon van, vagy Molex csatis?

(#7112) Tibroo válasza windlord (#7111) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Nem molexre vannak csatlakoztatva,ha arra gondolsz,hanem az alaplapira,ezért is fordultam ehhez a Fórumhoz :N

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7113) naksys válasza Tibroo (#7108) üzenetére


naksys
senior tag

Az usb3-as gondod szerintem nem hardveres, inkább driver vagy windows gond lehet. Szerintem nem megfelelően szabályozza a megszakításokat. Esetleg próbálj egy alaplapi és egy usb3 driver reinstallt első körben.

(#7114) Tibroo válasza naksys (#7113) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Köszi megpróbálom,hátha működik.
Ez megnyugtató! :N

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#7115) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok!

Most lettem tulaja egy Z77 Extreme 4-nek.
Amit észrevettem, hogy hangosabb/zajosabb lett a rendszer, az egész ház is jobban rezonál.
Két tippem van:
- a ventilátorok ennyire nagy fordulaton mennek, nem szabályozza le (3 pin-esek)
- az egyik vinyó pörög nagyon

A kérdésem az lenne, hogy a venti beállításra van-e jó módszer (level1-9?), illetve, hogy a vinyó működését (csak raktárnak használom) lehet-e tiltani anélkül, hogy lehúznám a sata kábelt. Aztán ha szükségem van rá akkor újra felcsatolni?

Köszi!

(#7116) regener válasza LWhite (#7115) üzenetére


regener
veterán

Szia, level 1-2 körül vannak nekem a ventik, illetve Manual módot amelyikhez felkínálja ott méglejjebb lehet venni a sebességet.

A vinyót pedig a windows Energiagazdálkodásában tudod beállítani hogy mennyi idő után állítsa le ha nincs használva.

(#7117) LWhite válasza regener (#7116) üzenetére


LWhite
tag

3 pin-es a venti, azt is fogja szabályozni?

A Windows energiabeállítást tudom, de gondoltam nem is kell, hogy mindig megjelenjen a windowsban, ha úgysem akarom használni. Megnézem még a biosban tiltást, bár attól még áram alatt van, talán fel is pörög. (?)

(#7118) LWhite válasza regener (#7116) üzenetére


LWhite
tag

Illetve ha már így említetted, bár biztosan van rá megfelelő topic.
2 HDD van a gépben, az egyik (a halkabb) le is kapcsol ha nincs használatban az energiagazdálkodásban megadott idő után, de a másik (a hangos) egyfolytában megy. Ennek mi lehet az oka?
Valamint az figyeltem meg, hogy átdugtam másik Sata portba, akkor nem pörgött annyira.

(#7119) regener válasza LWhite (#7117) üzenetére


regener
veterán

Aztis szabályozza, kivéve a Power FAN-t.

(#7118) LWhite
Ezt nemtudom :D

(#7120) Flashget válasza LWhite (#7115) üzenetére


Flashget
félisten

Itt játszhatsz a Level értékekkel. Nálam ezek vannak a 2db 20 centis, 1db 12 centis ventiknél, nyáron 30 fokban.

Realme GT Master Edition

(#7121) LWhite


LWhite
tag

Kedves Z77 Extreme 4 tulajok!

Volt egy ilyen problémám:
Miért lehet az, hogy nem állítja át a szorzót illetve más módosítást?
Jelenleg 42x-esen használom (most már) stabil beállításokkal, de kísérleteznék tovább. Viszont minden biosban módosítás és mentés után mintha a 42x szorzóval elmentett profilom futna, mindenhol azt az offset értéket és ezt a szorzót látom beállítva. (???) Hiába is állítok be fix feszt, akkor is offset állapotban marad.

Aztán AXTU-t eltávolítottam (csak az adatok, meg ventik miatt raktam fel), nem oldotta meg. CMOS clear is volt utána, ahol a következő dolog történt.
Minden eddig létrehozott beállítást betöltve lefagy a bios, de azok nélkül állítgatva max 39x-es szorzót tudok állítani valamint memóriáknál is max 1600MHz-es beállítást? Most mi történhetett? 2.90-es a bios rajta.
Ezelőtt (és Axtu előtt) mindent rendesen tudtam állítani.

Köszi a választ!

(#7122) LWhite válasza Flashget (#7120) üzenetére


LWhite
tag

Köszi, ezekkel jól elszórakoztam #7121 előtt! :W

(#7123) windlord válasza LWhite (#7121) üzenetére


windlord
őstag

Nyomd fel neki a bios -t ismét.
Lehet ott ment el valami.

Mondjuk érdekes cmos clear után...

(#7124) LWhite válasza windlord (#7123) üzenetére


LWhite
tag

Semmi javulás! :(

Furcsa, hogy pl XMP-t sem tudok állítani. ÉS a BIOS reset az a boot és egyéb beállításokat nem törli?

(#7125) windlord válasza LWhite (#7124) üzenetére


windlord
őstag

Adtal neki egy uj bios -t?

Torolni kellene neki?

(#7126) LWhite válasza windlord (#7125) üzenetére


LWhite
tag

Szerintem a legújabb volt fent (2.90), felraktam egy régebbit is, aztán vissza az újabbat, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#7127) LWhite


LWhite
tag

Úgyhogy most vissza gyökerekhez, mintha non K procim lenne! :(
Eléggé bosszantó, a 2133MHz-es ram is szépen fut 1600-on, kicsit rosszabb időzítéssel.

(#7128) windlord válasza LWhite (#7127) üzenetére


windlord
őstag

Nekem is csinalt ilyet az xmp, de cmos clear megoldotta...

(#7129) LWhite válasza windlord (#7128) üzenetére


LWhite
tag

Egyelőre XMP-t nem is tudok választani, fel sem ajánlja a lehetőséget.

(#7130) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok.

Asrock Z77-Pro4 deszkára szeretnék telepitteni Win xp-t és azt akarom kérdezni hogy a Biosba milyen modba kell tenni az SSD-t hogy tudja rá telepitteni? IDE-AHCI ?

Köszi

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#7131) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

H61M/u3s3 lapomban ilyen ram megy vígan.... Ha ilyenre cserélnék, hány % az esély a hasonló sikerre?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7132) regener válasza ledgeri (#7131) üzenetére


regener
veterán

A plusz ram mennyiség gyorsítana a gépen, viszont ugyanúgy csak 1333Mhz-en menne a ram. A Kingston ramok amúgy tudtommal a legjobban támogatottak alaplap viszonlyatban, így szerintem mennie kell.

(#7133) ledgeri válasza regener (#7132) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi az elméleti "legnagyobb közös osztó" elvét ismerem, igazából a támogatott, nem támogatott részre voltam kíváncsi, így köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7134) naksys válasza ricsi8800gt (#7130) üzenetére


naksys
senior tag

AHCI ajánlott.
De én nem tennék XP-t SSD-re. Nincs TRIM támogatás.

(#7135) ricsi8800gt válasza naksys (#7134) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

01 Benchmárk futtatásához nem számott tevö a TRIM.
AHCI felejtös csak IDE modba megy rá

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#7136) naksys válasza ricsi8800gt (#7135) üzenetére


naksys
senior tag

Nem írtad, hogy csak az a cél. Ahci is megy csak driver kell hozzá.

(#7137) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Z77 Extreme4 alaplap.
Örököltem 3 db DDR3 8GB 1600 ECC szerver ramokat azokat beletéve 53-as hibát dob ki... :(((
De aza fura, ha az első memória slotba berakok egy rendes ramot és a többire a szerver ramokat. Elindul.
Nade csak a rendes ramot listázza ki az UEFI viszont ha bemegyek a System Browser ott látja a 3x 8 GB ramokat is. Hogyan a bánatba tudom én azokat a ramokat működésre bírni?
CPU: i7 3770

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7138) regener válasza marositech (#7137) üzenetére


regener
veterán

Konkrétan nem hibás egyik alkatrészed sem, viszont a 3770 nem támogatja az ECC ramokat. Ilyen célra egy Xeon processzor kellene mint láthatod az összehasonlításban is példaként.

De szerintem még azsem jó dolog ha egy sima ram mellett 3 ECC van, mert mégha lenne egy Xeon-od is 3ramom menne a hibajavítás, egyen meg nem. Na most ezt nézegetnie kellene a processzornak folyamatosan hogy ne abba írjon mert ott nincs Error Correction de ehelyett szerintem nemis menne így.
Sima ram vagy ECC véleményem szerint. de együtt ne.

(#7139) marositech
Most ránéztem gyorsan a gyártói oldalra és a lap sem támogatja a ramokat, na mostmár eztis tudom.
- Supports DDR3 2800+(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

Mellesleg mivel a proci pakolja az adatot a memóba ezért annak tudnia is kell kiolvasni, a hibaellenőrzéssel egyetemben (ECC) ezért kell hogy a proci is támogassa.

[ Szerkesztve ]

(#7139) marositech válasza regener (#7138) üzenetére


marositech
senior tag

Az addig rendben van, de ha az alaplap eleve nem támogatja az ECC ramokat, akkor miért kell a CPU-nak támogatottnak lenni?

Én beérek egy 2x 8 GB rammal, de azon nem hajlandó elindulni.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7140) Nemt0m12


Nemt0m12
tag

Üdv.
Egy olyan kérdésem lenne akinek Asrock Z77 Extreme 4 lapja van az szintén nem tudja beállítani a gigabites lant ? Néztem a sebességet de csak 100 mbpst enged illetve ha full duplexre rakom át(100mbs teljes kétirányú) akkor maximum 3mpbssel tud letölteni.Itt egy kép hozzá.Automaikus módba 100mbs fél duplexen működik szerintem mert ha 100mbs váltakozó irányúra átrakom akkor hozza az értékeket.
[link]

(#7141) regener válasza Nemt0m12 (#7140) üzenetére


regener
veterán

Attól függ milyen routered van vagyis azon van-e gigabites port, ha igen akkor mennie kell a gigabitnek mert nekem megy magától és nem kellett hozzányúlni.

Neted mekkora vagy mihez kell a gigabit?

(#7142) Nemt0m12 válasza regener (#7141) üzenetére


Nemt0m12
tag

Router támogatja. Hálózaton másoláshoz nem lenne rossz ha működne, de mint látható nem is engedi a gigabitet nincs az opciók között. A router cisco epc 3925

(#7143) regener válasza Nemt0m12 (#7142) üzenetére


regener
veterán

Próbáld meg teis hogy kihúzod a netet a routerből és visszadugod, neki ez oldotta meg. Esetleg router áramtalanítás majd vissza áramba és ilyesmi.

Vagy próbálj érdeklődni a router topikjában, esetleg frissíteni a legújabb (15.6.0.10-es - nekemis ez van fent) lan driverre.

(#7144) Nemt0m12
Nem, nekemis csak azok vannak mint neked, de "Auto Negotiation"-on ( = Automatikus egyeztetés [csak valamiért angolul van ez a rész, pedig a win magyar]) van, szóval csak úgy megy magától konkrétan amióta bedugtam a routerbe a kábelt.

Esetleg a kábelt is megnézheted, mert a CAT5 az még csak 100mbit, CAT5E vagy CAT6 (és afelettiek) tudnak 1000Mbit-et.

[ Szerkesztve ]

(#7144) Nemt0m12 válasza regener (#7143) üzenetére


Nemt0m12
tag

Thx megnézem akkor gondolom nálad elérhető eszközkezelőnél a gigabit.

(#7145) regener


regener
veterán

Van itt olyan aki elég mélyen ért a Z77Extreme4 UEFI beállításához tuningra?

Jelenlegi OC képekben (OneDrive mappa)

Biztos van amit máshogy kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#7146) Weper


Weper
tag

Üdv.

Véletlen letörtem a PCIe slotomnak a kártyarögzítő kis pöckét és azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e hozzá kapni újat vagy esetleg az XFast RAM slotról nem-e lehetne átszerelni valahogy? Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy nagy gond, ha nincs rajta az a kis rögzítő pöcök?

Alaplap: ASRock B75 Pro3

Kép: http://i.imgur.com/vi37inw.jpg
(A képen bekarikáztam pirossal, hogy mire értettem, amit kérdeztem.)

[ Szerkesztve ]

(#7147) Gabás válasza Weper (#7146) üzenetére


Gabás
addikt

az nem XFast RAM slot, hanem egy másik PCI Express. Nem lehet átszerelni, de nem is kell, csak biztosítsd, hogy a kártya ne lötyögjön.

(#7148) Weper válasza Gabás (#7147) üzenetére


Weper
tag

Rendben, köszönöm szépen!

(#7149) Weper


Weper
tag

ASRock B75 Pro3 alaplaphoz milyen távtartó kell, illetve hol lehet beszerezni?

(#7150) ogmontana


ogmontana
csendes tag

Üdv!

Van egy P67 Pro3-as lapkám, melyre nemrég lejárt a garancia. Az alaplap azzal ünnepelte, hogy a Sata2 és a Sata3-as csatlakozók randomban elszállnak. A problémát eddig azzal orvosoltam, hogy átkötögettem a HDD-ket. Gondolkodtam, hogy veszek egy PCI-Sata átalakítót vagy veszek olcsóért egy H61-es lapkát.
Próbáltam BIOS-t frissíteni, de 3.20-as 3.30-as biosnál wrong file id-t kapok. Esetleg ACHI módot átállítanám IDE vagy RAID módra megoldaná a problémámat, vagy inkább szerezzek be egy új alaplapot?
Válaszokat leőre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.