Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Stepo válasza laca000 (#3400) üzenetére


Stepo
aktív tag

Ne szarozzunk Asus CROSSHAIR V FORMULA-Z megoldja minden gondod ;]

(#3402) macy válasza laca000 (#3400) üzenetére


macy
addikt

Azt olvastam, hogy a 970-eseknek gyenge a tápellátása. Bár nem írtad, hogy a tiéd milyen csak azt hogy Extreme4-es.

(#3403) laca000 válasza macy (#3402) üzenetére


laca000
őstag

970-es, de ott van az adatlapon.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#3404) macy válasza laca000 (#3403) üzenetére


macy
addikt

Valóban, véletlenül Dealer adatlapját néztem. Én is 970-est rendeltem de szóltak, hogy nem szereti a 8xxx-as szériát.

(#3405) RVR400 válasza laca000 (#3399) üzenetére


RVR400
veterán

+1 :DDD

(#3406) Tom5


Tom5
addikt

970 ext 3-om van, hétköznapi használat mellett 8120/8320@4Ghz és nincs órajel visszavétel.
Csak ha Intel Burn Tesztel nyúzom. Persze alapból melegebb a proci a gyenge Vrm miatt.
De simán el lehet lenni a lappal, engem már több mint egy éve hűen szolgál.

(#3407) soultrapp válasza Tom5 (#3406) üzenetére


soultrapp
senior tag

nekem is 970ext3 van és 3.8on játékok alatt nincs throttling 8320al.
55fokig megy fel kb a cpu.
amd overdrive-al meg 5perc után 62fok,de már primal lenne throttling.
de játékoknál legyen jó és kész.ki játszik prime95 el.
mondjuk nekem 1.25v on van.
viszont lehet jobb lapban ennyire sem melegedne.

(#3408) szabjan


szabjan
tag

Szerintem ezek a teszt és sokk programok marha jók, de a valós használathoz semmi közük nincs. A legmasszívabb játékkal sem tudtam 50% át elérni a terhelésüknek. Ez a hőfokokra is igaz. Nekem is 970 ext 3 van egy 8150 -el egyébként. Nem ezt akartam ,de volt egy nagyon jó biznisz féláron, nem lehetett kihagyni. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Fix 4.1 gigán használom és semmi gond a géppel. Fagyás, lassulás nincs, engem ennyi érdekel. A beállításokat belőttem úgy, hogy az aida stresszteszt elment pár percig hibátlanul, csökkenés nélkül majd kilőttem. A hőfokot kordában tartja egy CM 212 hűtő és 3db 12 centis ventilátor Szerintem kár ennyire kihegyezni a tesztekre a használatot. Játék közben nem állok neki filmet kódolni több szálon - ennyi.
Maradok további tisztelettel..... ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#3409) macy


macy
addikt

DCS World alatt csúnyán elvérzik a konfig. :(

(#3410) macy


macy
addikt

Egy hülye kérdés. Dual channelben az 1600-as RAM-oknak 800MHz-en kell menniük?

(#3411) ebegab92 válasza macy (#3410) üzenetére


ebegab92
senior tag

1600 MHz-en megy,csak mivel manapság minden RAM egy ciklus alatt két műveletet képes végezni,ezért kell felszorozni az órajelet 2-vel

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3412) macy válasza ebegab92 (#3411) üzenetére


macy
addikt

Köszi, mindig bekavarodok ezektől a megahertzektől :)

(#3413) Susana


Susana
tag

Sziasztok!
Érdemes 1.70 frissíteni a 970 extreme3 lapot?? Eddig túl sok jót nem olvastam róla.
Most fogom cserélni a vinyót + redszer telepítés stb.. gondoltam ez miért ne lehetne a legfrissebb.

(#3414) birmar2 válasza Susana (#3413) üzenetére


birmar2
csendes tag

Én amikor frissítettem 1.7-re, nem indult a gép. Felpörögtek a ventik, de jelet nem kapott a monitor. Azóta megtudtam, hogy 1.7-es Bios alatt nagyobb feszültség kell a procinak, szóval lehet, hogy a fesz volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#3415) MrM94


MrM94
őstag

Senki nem tapasztalt olyat,hogy windows 8 alatt nagyon halk az elso 2 hangszoro?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3416) Susana válasza birmar2 (#3414) üzenetére


Susana
tag

Pont most néztem meg 1.20 van fent.
Ha nem is az 1.70 de a 1.60 felrakom hátha jobb lesz valami.
Arról már nem írnak olyan szörnyű dolgokat.
Ha a statisztikákat nézzük akkor: 2-3 hónaponta adnak ki új frissítést.
Ezt figyelembe vesszük akkor hamarosan jönnie kéne a 1.80
Mind ez csak feltételezés! :)

(#3417) ebegab92 válasza MrM94 (#3415) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem is elég halkak,ez a Realtek chip valamiért így sikeredett :(

#3416: béta BIOS már van,de azt inkább nem erőltetem.Nekem 1.70-es van fent,Phenom II alatt nincs probléma vele.Lassan lenne bele FX-6300,értelemszerűen CMOS reset lesz előtte,hogy ne akadjon össze semmivel.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3418) Susana válasza ebegab92 (#3417) üzenetére


Susana
tag

A bioson belül is lehet defaultra vissza állítani. Mivel tud többet a cmos?

(#3419) ebegab92 válasza Susana (#3418) üzenetére


ebegab92
senior tag

Teljese 0-z mindent,dátumot,UCC-t,Boot ordert,Fan speedeket,stb. Ilyenkor persze újra be kell állítani mindent,de pl. egy sikertelen tuning után,csak így lesz újra használható :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3420) Susana válasza ebegab92 (#3419) üzenetére


Susana
tag

Értem! Köszi a választ!

(#3421) macy válasza birmar2 (#3414) üzenetére


macy
addikt

Nálam ugyanez volt tegnap, 2.0-ra frissítettem és nem röffent a gép 1.385-ön.

(#3422) birmar2 válasza macy (#3421) üzenetére


birmar2
csendes tag

És ha a feszt feljebb nyomtad, elindult?

(#3423) macy válasza birmar2 (#3422) üzenetére


macy
addikt

Nyomtam egy Bios resetet mert nem kapcsolta be a monitort. Aztán auto-n hagytam mindent.

(#3424) macy


macy
addikt

Úgy tűnik nem a fesz miatt nem kapcsolta be a monitort indításnál. Most DCS World alatt 3700MHz-en 1.345V volt a fesz.

(#3425) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Asrock 970 e3 (1.70 bios) alaplappal kapcsolatban kérdeznék. Phenom x4 945 c3 (95W) procit húztam egy kicsit. A proci alapfeszültsége 1,375. A frekvenciát emeltem, de a feszültséget csökkentettem 1,350-re.
Aztán windows alatt megnéztem. A kép alapján most mi a valós cpu feszültségem? Köszi!

(#3426) DeadMeat válasza zsizsef (#3425) üzenetére


DeadMeat
veterán

Amit kimérsz, az a valós.Ez csak szoftveres mérés, nem jelent semmit.Lehet valós, de inkább nem.
De a kérdésedre a válasz 1.38V kb. a bios beállított + LLC miatt picit többet ad.
Ha terheled leesik a vcore, vagy feljebb megy?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3427) zsizsef válasza DeadMeat (#3426) üzenetére


zsizsef
senior tag

A feszültség felfele megy. Az LLC az auto-ra van állítvva. Viszont a " cpu active voltage controll" ki van kapcsolva. Tuning esetén jó volna ha tudnám, hogy feszültség mennyi is. Nem szeretnék sütni-főzni.

(#3428) Pancsermeste válasza zsizsef (#3427) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát látok én a képen ilyen wines húzós progikat, talán azok kevernek be...
Szerintem állítsd be Biosban azt a feszt, amit akarsz, és csak CPU-Z-vel nézd az eredményt. Ott elvileg a droppolt feszültséggel csökkentett értéket kell látnod, tehát a Biosban beállítottnál alacsonyabbat.

-= Pancsermeste® =-

(#3429) zsizsef válasza Pancsermeste (#3428) üzenetére


zsizsef
senior tag

Csak biosból állítom az értékeket. Azok csak "ellenőrzésre" vannak.
Közben a cpu vdda alatti 2.5 feszültséget megemeltem 2.7-re (csak ez a két lehetőség van). Csökkent a feszültség. Amennyivel több volt eddig a biosban beállítotthoz képest, annyival lett kevesebb a core voltage a cpu-z szerint. :K

(#3430) Pancsermeste válasza zsizsef (#3429) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát annak elvileg nem sok köze van a VCore feszhez...
Most ugye nincs elindítva az AXTU progi? Ha elindítod, akkor is ezt írja? Nem ott van belőve neki a magasabb fesz, és így progi induláskor beállítja azt?

-= Pancsermeste® =-

(#3431) Stepo válasza Pancsermeste (#3430) üzenetére


Stepo
aktív tag

Én nem is állíthatok benne semmit,mert rögtön kék halál :DDD Kicsit el van k_rv@ az a progi :DDD

(#3432) Pancsermeste válasza Stepo (#3431) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát én meg még nem is telepítettem.
Az AMD OverDrive-ot próbáltam egyszer kíváncsiságból, az jól működött, de azt se használom.

-= Pancsermeste® =-

(#3433) zsizsef válasza Pancsermeste (#3430) üzenetére


zsizsef
senior tag

Igaz, hogy csak 3150Mhz-re van a proci húzva. A biosban 1.375 a proci feszültsége.
Azért látszik, hogy a túlhúzás ellenére a cpu-z szerint mégis alacsonyabb a fesz, mint a biosban beállított.
Itt már 2.7 a vdda, és nem 2.5

(#3434) zsizsef válasza zsizsef (#3425) üzenetére


zsizsef
senior tag

Droppol a lap. :W

(#3435) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok egy 960GM-GS3 FX lappal kapcsolatban.
Ezt a lapot szeretném beszerezni egy Athlon II x3 455, Kingmax 1600 mhz és Hd 6670 ddr5 társaságában. Az alkatrészekből látszik, hogy nincs extra igény. Tapasztalatokra lenne szükségem, hogy a lapocska hogyan muzsikál.
Előre is köszönöm!

(#3436) ebegab92 válasza SetCHOO. (#3435) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez a lap 760G-s chipsettel ellátott :D (SB710 a déli).Ezek alapján egy kellemes kis netezgetős,játékokat kb. középkategórián elvivő gépecske ;)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3437) macy


macy
addikt

Jól tudom, hogy a 990FX HT órajele 2200MHz? Mert 2600-on van de nem tudom miért. BIOS-ban auto-ra vannak téve a beállítások.

(#3438) RVR400 válasza macy (#3437) üzenetére


RVR400
veterán

Nem jól tudod.

1. AMD FX 8320 Black Edition (3.5/4.0GHz, 125W, 8MB total dedicated L2 cache, 8MB L3 cache, 5200MHz HyperTransport™ bus, socket AM3+)
2. Az AMD 990FX lapkakészlet úgy készült, hogy támogassa az akár 5.2 GT/s HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) csatolósebességet.

Tehát 2600 MHz.

(#3439) macy válasza RVR400 (#3438) üzenetére


macy
addikt

Köszi. Akkor jó szokásomhoz híven már megint keverek valamit :)

(#3440) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ömm valami oknál fogva a frissen vásárolt FX-6300-as csak négy maggal megy Windows 7 alatt.UEFI ACC is max. 4 magra tud állítani. :F Valakinek ötlete? :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3441) Stepo válasza ebegab92 (#3440) üzenetére


Stepo
aktív tag

UEFI ACC-ot rakd disabled-ra

(#3442) ebegab92 válasza Stepo (#3441) üzenetére


ebegab92
senior tag

ACC-nek csak One Core Per Unit,2 cores,4 cores van :(
UEFI reinstall megvolt,semmi...

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3443) ebegab92 válasza ebegab92 (#3442) üzenetére


ebegab92
senior tag

1.60-as UEFI-t visszaraktam.Ott Disableden van,és továbbra sem akarja a jót... :((( Mit hogyan állítsak be?Alkatrészek az adatlapomnál.
One Core/unitnál 3 maggal megy,ami szintén nem az igazi...

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3444) RVR400 válasza ebegab92 (#3443) üzenetére


RVR400
veterán

Msconfig -> Rendszerindítás -> Speciális - > Processzorok száma

[ Szerkesztve ]

(#3445) Stepo válasza ebegab92 (#3443) üzenetére


Stepo
aktív tag

Igaz 970 extreme 4,de ilyet kellene látnod

(#3446) ebegab92 válasza RVR400 (#3444) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ott is csak 4-et listáz ki :W

(#3445) Stepo: Igen,ezt én is látom,de bármelyiket választom egyikkel sem lesz jobb :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3447) RVR400 válasza ebegab92 (#3446) üzenetére


RVR400
veterán

Talán vedd ki a pipát mindenhonnan, és akkor nem lesz listázva, és mind aktív lesz. :)
Ha ez sem jó, akkor BIOS reset, Windows alatt eszköz törlés, aztán restart.

[ Szerkesztve ]

(#3448) ebegab92 válasza RVR400 (#3447) üzenetére


ebegab92
senior tag

Köszi!Ez volt a baja.Phenom II X4-re beállítottam a 4 magot.Kikapcsolás után töröltem Eszk.kezelőből az összes magot,restart,most már jó. :)) Már kezdtem nagyon ideges lenni :(((

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#3449) Swen017


Swen017
csendes tag

Sziasztok!
Volt már valakinek kékhalál miatt problémája az ASRock 970 extreme4 en?
CPU: FX8150 gyári beállításon
RAM: Kingston HyperX 1600mhz 2x4Gb kit alap frekvencián
VGA: HD7850 2GB OC
Táp: HKC 650w

Nemrégiben vettem ezt a configot használtan itt PHn, a már meglévő hibát ismerve, hogy a gép randomba kékhalált dob. Volt már cserélve benne a RAM olyanra ami teljesen tökéletesen működik és azzal is ez volt a helyzet. Minden alkatrész gyári beállításon van, tehát nem húztam semmit se meg és az előző tulaj sem az ő állítása szerint.
Szeptemberbe lett véve a gép és azután kezdte el ezt csinálni, csak az előző tulajt annyira nem érdekelte mert film nézésre használta csak a gépet.
Olvastam egy olyan teóriát, hogy vannak egyes alaplapok, amelyek nagyon érzékenyek az áramingadozásra és emiatt lehetséges kékhalál. Gondolom úgy lehetséges, hogy az alaplap nem tud adni elég feszültséget valaminek és ezért csinálja. Annyira nem értek hozzá, úgy hogy nem tudom ebből mennyi igaz :D. A táp elvileg nem hibás, bár a bluescreen es topicba ezt írták, de a garanciába azt mondták semmi baja, tesztelték maximális terhelésen 2 gépben is. Bár ez szerintem nem mérv adó, csak a műszeres bemérés de mindegy. Randomba dobja a hibát, mert volt már hogy internetezés, youtubeozás, filmnézés közben csinálja.

Itt van néhány kép a hibakódokról.


(#3450) seederking válasza Swen017 (#3449) üzenetére


seederking
őstag

Hali

Nem tudsz csere hardvereket kérni szépen sorjában valakitől /haver rokon stb/ hogy kizárd a hibás elemet?
Táp,vga,hdd.Mivel azt mondtad a ram tökéletes kell,hogy legyen.
A vga-d milyen márka?
Ha pedig végig zongorásztál mindent marad a lap.
Nincs jobb ötletem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.