Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WillChi


WillChi
senior tag

A kérdésem a következő lenne: hogyan lehet egy Amiga-t összekötni PC-vel úgy, hogy állományokat lehessen mozgatni az Amiga felé, esetleg lemezmeghajtóként lássa az Amiga a PC winchesterén elhelyezett disk image-eket.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#2) WillChi


WillChi
senior tag

Nos, azt meg elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen soft kell eme nemes cselekedet véghezviteléhez... :B

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#3) L3zl13 válasza WillChi (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amiga elvileg képes kezeli a hálózatot. Ha pedig ez megy, akkor gondolom valamiféle szabványos hálózati protokollal müxik a fájl megosztás.
Nem biztos, hogy SMB/CIFS müxik (Windows hálózati protokoll) de FTP-re gondolom van megoldás. Szóval a windows gépre egy FTP szerver ethernet hálóba bekötni mindkettőt, IP-ket belőni, és kész.

Meghajtóként FTP-vel nem fog menni, de talán van ennél jobb megoldás is...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) WillChi válasza L3zl13 (#3) üzenetére


WillChi
senior tag

Gondolom, hogy igazad lehet, de ami nekem van nem 3000-es v. 4000-es, csak egy 500+, ebben meg nincs hálókártya. :O

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5) Szalma


Szalma
őstag

(Soros laplink kábel és AmigaExplorer kell neked. Stabilan megy a dolog. Illetve vannak kis rexx programocskák, windows klienssel, amivel tudsz az Amigára másolni. Google.)

Szeretettel:
Szalma

(#6) Szalma válasza Szalma (#5) üzenetére


Szalma
őstag

(Warlock ingyenes megoldása -> Bővebben: link. Nem rossz, csak szívás az AmigaBasic-kel...

Professzionális AmigaExplorer -> Bővebben: link. Nagyon jól működő megoldás, oda/vissza.

Sajnos a rexx-est nem találtam meg, de ha gondolog, este utánanézek.)

Szeretettel:
Szalma

(#7) WillChi válasza Szalma (#5) üzenetére


WillChi
senior tag

Huhh, köszönöm! Megkerestem a Google-lal, jónak tűnik nagyon. Egy sima soros 'tyúkbél' elég hozzá, vagy forraszgatni kell?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#8) Szalma válasza WillChi (#7) üzenetére


Szalma
őstag

(Gyári, soros laplink kábel. Van olyan modemkábel is, amivel megy. Tönkretenni nem tudod, kipróbálni igen. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#9) WillChi válasza Szalma (#8) üzenetére


WillChi
senior tag

Köszönöm szépen az infot! :) :R

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10) Szalma válasza WillChi (#9) üzenetére


Szalma
őstag

(Most láttam csak meg, hogy Amiga 500+-od van. Ha nincs rendesen felbővítve, akkor elég munkás lesz lemezre írni az áttolt holmikat. 1M rammal igen határeset.

Amúgy sikerült összelőnöd az Amiga-PC kapcsolatot?)

Szeretettel:
Szalma

(#11) WillChi válasza Szalma (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

Sajna még nem, mert nem volt időm link-kábelt keresni. Csak nagyobb számtech üzletekben tudtam keresni, ott meg nincs már vagy 10 éve...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#12) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Ize, A500?
Mit akarsz vele csinalni? :)

Amugy meg a legkisebb stuff amivel ossze lehet lokni az Amigat es egy intel kompatibilis digitalis abakuszt - mas neven nehezvizgozgeneratoros villanybalalajkat - azaz egy szanalmas pC-t soros porton az a Twinexpress.

Aminetrol lehuzhato, az archivban benne van a PC-s es az Amigas binaris is, parancssoros a ware, de maximalisan hasznalhato.
Regen az alap A1200 es a pC kozott ezzel tologattam fajlokat, teljesen jo. ;)

Itt a link ahonnan le lehet huzni:

Bővebben: link

Sok szerencset!

Byte!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#13) WillChi válasza rATdrAgOn (#12) üzenetére


WillChi
senior tag

Köszönöm szépen a linket! Megkukkolom... :)

Paralel kábelom van, azzal nem lehet összelinkelni a két gépet? Annak idején 2 PC volt ezzel összelőve NC-vel...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#14) WillChi


WillChi
senior tag

Tud valaki válaszolni a paralel kábeles kérdésemre?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#15) CaNNa3IS válasza WillChi (#14) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szevasz
Én is most szereztem A500-at és ezzel küzdök.
Szerintem ne erőltesd a párhuzamos kábelt. Kb 300.-ból jön ki egy soros.
Nekem ment egy lemez erejéig csak valamit elbasztam a wb lemezen és azóta nem műxik. Próbáld ki ezt itt minden le van írva
A twinexpress szerintem a500.on nem nagyon működne mert az
memóriába másol nem?
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#16) rATdrAgOn válasza CaNNa3IS (#15) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Pontosan, hogy mukodne. :)
Blokkos atvitelt hasznal, tehat barmilyen fizikai eszkozre kepes irni.
Parameterezessel meg lehet csokkenteni az atviteli buffer nagysagat. :)
Alap A1200-ben csak 2 mega chipram van, en meg tologattam 10-20 megas fajlokat a pC meg az Amiga kozott. Meg Amiga es Amiga kozott. :)))
Mukodik, nem lesz vele gaz.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#17) CaNNa3IS válasza rATdrAgOn (#16) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Akkor sry

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18) PhoenixK válasza WillChi (#1) üzenetére


PhoenixK
őstag

Valahogy sejtettem, hogy te vagy az... Sok Sikert! :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#19) WillChi válasza PhoenixK (#18) üzenetére


WillChi
senior tag

Igen, én vagyok. Mégegyszer köszönöm szépen a gépet!!! A Rudikat (v. valami mást, ami érdekel) hogyan juttathatom el Hozzád?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#20) PhoenixK válasza WillChi (#19) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szerintem ez érdekelni fog - ha a klasszikus masinákat szeted...
egy jó állapotú Plus 4 a Székesfehérvári hardverpiacról:

[link]

Őrülök, hogy az Amiga jó helyre került! Nálam csak porosodott volna, aztán csak az örök bitmezők... de megúszta! :DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#21) WillChi válasza PhoenixK (#20) üzenetére


WillChi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a linket, de egyelőre csak 64-gyel és Amigával foglalkozom... :)

A gép nagyon szép, mégegyszer köszönöm szépen. :) :B

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#22) szalai56


szalai56
senior tag

Jutottál valamire?[link] Ez segítene az adatátvitelnél. A 2,5 mega már elég a lemezre íráshoz.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#23) szalai56


szalai56
senior tag

Ha erre jársz javíttasd ki a címet ...összepötése=összekötése. Hátha még valakinek segítünk ezzel. Mostanában dívik a retró :R

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#24) WillChi válasza szalai56 (#23) üzenetére


WillChi
senior tag

Megtörtént... :B

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#25) szalai56 válasza WillChi (#24) üzenetére


szalai56
senior tag

Köszönöm. :R

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#26) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Vanitt a topikon valaki amigás,látóm régí oldal.
:Y

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#27) szalai56 válasza IstvánLászló (#26) üzenetére


szalai56
senior tag

Elvben van.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#28) winhate válasza IstvánLászló (#26) üzenetére


winhate
őstag

Hogyne lenne :)

A1200 + blizz1240

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.