Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) ETOM válasza Chaser (#27447) üzenetére


ETOM
addikt

Mondjuk a ventiket még cserélnem kellene, de azokra valahogy sajnálom a pénzt.
Alpenföhn Wing Boost 2 van három a gépbe meg egy Arctic P14 PWM. Az első három nem mai darab. Közel hajolva van egy kis hangjuk már.

Najó.. nem hajolok közel. :DDD

(#27452) Speed® válasza Francia91 (#27450) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyártói ajánlás alapvetően érthető (túlnyomásra épít), csak a topflow hütecs mellett nem igazán arra megy az ájer, amerre ideális, szereti összekavarni a dolgokat. De ha így jó, akkor jó..

(#27453) Francia91 válasza Speed® (#27452) üzenetére


Francia91
veterán

Úgy voltam vele, hogy először megpróbálom azt, ha valami nem jó, bármelyik hőmérséklet, akkor változtatok. Viszont ha valami rendben van, azt már nem szeretem piszkálni :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#27454) duo


duo
őstag

sziasztok! múlt héten ha jól láttam kijött új bios asrock-éknál.
[link]
a 4.20-as fent van és a 2700 szépen megy vele. (dacára hogy nem volt javasolt a frissítés, csak én ezt utólag olvastam) :B

a kérdésem: lehet ezt fríssíteni? benne van még a 2700 supportja? hol tudom ezt megnézni?

a leírásban az improved performance érdekelne: hátha gyorsabban magához térne. most nézegettem a hétvégén, 12s mire elkezdi tölteni az OS-t

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27455) Csupingo válasza duo (#27454) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom, hogy az arra vonatkozik e, de én is tudnám díjazni. Nekem is hosszú másodpercekig áll a bios után míg tölteni nem kezdi az OS-t. Eddig kétszer frissítettem, most a legújabb van, de ez sajnos nem javult.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27456) tasiadam


tasiadam
veterán

BIOS firssítés után mennyire állítódik el minden? Pl ha mostani beállításokra tolok egy frissítést, akkor újra kell húzzam, vagy betölthető a rom-ból?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27457) duo válasza tasiadam (#27456) üzenetére


duo
őstag

nekem alapra állt vissza, meg Fred23 kollegának is, ha jól emlékszem

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27458) tasiadam válasza duo (#27457) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor asszem jobban járok, ha 5600x-et veszek és teljesen gyárin hagyom a dolgokat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27459) duo válasza Csupingo (#27455) üzenetére


duo
őstag

két dolgot csináltak még a fórumokon.amit én még nem próbáltam
1. az ahci módot átállítják RAID-re. (hülyeségnek hangzik, és lehet h az is, de pár helyen olvastam. - LTT , Toms hardware, illetve van egy youtube video is - ahol asrock deszkáknál jelentősen segített.)
2. volt aki kiszerelte kínjában a wifi modult :) (nyilván olyan ami nem használta azt)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27460) Csupingo válasza duo (#27459) üzenetére


Csupingo
veterán

Raid-et még nem használtam, de nem hinném hogy működne. Talán rosszabb esetben adatvesztés is lehet a végén. (Ha raid-be tenné a meghajtókat.) Azt inkább nem babrálom. Nekem msi lapom van, amiben nincs wifi modul, de sajnos ez is malmozik kicsit bios után.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27461) duo válasza Csupingo (#27460) üzenetére


duo
őstag

pontosan ezt gondolom én is, hogy lehet adatvesztés. viszont, nálam most épp nincsen érdemi adat a rendszer ssd-n úgyhogy megnézem.
valamikor.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27462) duo válasza duo (#27461) üzenetére


duo
őstag

nos. 4.40-es bios fent van. pacek. a 2700, szepen megy. a CBS menüpont alá visszajött két további plusz almenüpont. fogalmam sincs mire jók. ugy hagytam. post időt nem mértem még. jelentős különbség nincs de megmérem. saccra 10skorul kezdi tölteni az os-t

linux alatt viszont faragtam a boot időt. a snapd csomagot leszedtem,ugyis csak tárolóból, vagy külön binárisból telepítek. jelenleg nem létfontosságú. hátha később jobb lesz
ez érzésre jöpár masodpercet jelent.
(es meg van honnan feljonni, mert a bt-t mindig indítaná a rendszer. pedig tiltottam biosból.) szóval a systemd-be beleásom magam, es kicsit gyomlálok.
amugy minden betonstabil, mindket rendszeren

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27463) JimPike


JimPike
csendes tag

Ryzen 5 2600X, Asrock b450 Pro4 4.50-ről 4.80-ra frissítve és működik. :DD

(#27464) CirrMee válasza JimPike (#27463) üzenetére


CirrMee
addikt

Lassan megejtem majd én is... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#27465) Clorf


Clorf
tag

Úgylászik a B450m Pro4-F is kaputt új BIOS-t, de semmi leírás... Ryzen 1600AF-el érdemes frissíteni vagy lehet el se indul a gép utána?

https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4-F/#BIOS

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27466) CirrMee válasza Clorf (#27465) üzenetére


CirrMee
addikt

Javarészt inkább az újabb procik kapnak figyelmet. Agesa változott valószínűleg.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#27467) Clorf válasza CirrMee (#27466) üzenetére


Clorf
tag

Igen "Update AMD AGESA ComboAM4v2 1.2.0.0"

De engem inkább az USB jelvesztés fix érdekelne, és azt ha jól tudom csak az újabb AGESA ra fogják majd valamikor megcsinálni (meg néha random módon unstabill a rendszer az indulás után, ilyenkor feketeképernyő ventik maxon-> 220kinyom)

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27468) CirrMee válasza Clorf (#27467) üzenetére


CirrMee
addikt

USB jelvesztés az 500 -as vasakat érintette. Ha neked nem az van, akkor milyen csodára vársz? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#27469) grizlisandor válasza Clorf (#27467) üzenetére


grizlisandor
addikt

SOC Voltage(VID) 0.9V értéket állítsd be a biosban, ez már többünknek megoldotta a random fekete képernyő + maxon pörgő ventillátorokat.

A bios frissítés meg nem kötelező, szerintem én felrakom, majd a héten. :)
Procit újrapasztázom, ha már a vga-nak nekikezdek; meg be kell szerelni az M.2 SSD-t. :B

(#27470) Dragon3000 válasza CirrMee (#27468) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt olyan cikk, ami megemlítette a 400-as chipsetet is, ahol előjött a hiba.

(#27471) Csupingo válasza Clorf (#27467) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy rémlik, azt egy áprilisi bios-ban ígérték. Nálam eddig nem tudom mi lehetett, de nagyon instabil volt a gép. A win 10 5 percenként is képes volt lefagyni, win 7-nél meg akadozott az egérmutató. X470-es alaplapnál. Úgy néz ki, a legújabb márciusi bios nekem megszüntette ezeket a gondokat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27472) duo


duo
őstag

én rövidebb bios postot várok, de mint a messiást (mondjuk igazából többszörösen is felültem a szopórollerre, mert a monitorom is lassan tér magához és az nvidia és displayport is csinálhat ilyen-olyan blackscreeneket.)ebből kéne kiohozni amit lehet
most a kártya firmwarejét fogom frissíteni.
meg majd mérek párat jobb lett e úgy összességében a boot. érzésre nem különösebben.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27473) ETOM válasza grizlisandor (#27469) üzenetére


ETOM
addikt

Az a durva, hogy múltkor valakinek még MSI alaplapnál is megoldotta. :DDD Nem tudom miféle bug ez a soc fesz miatti idle fagyás..

Az új biost még én se mertem felrakni. Ha valaki bevállalja írja meg milyen. :DDD

(#27474) Clorf válasza CirrMee (#27468) üzenetére


Clorf
tag

Nos nálam jelentkezik de nem mindíg, legutóbb párnapja akkor fel le dobálta a pendrive-ot majd egy sima firefox BSoD olta a rendszert 5 percen belül.
Full áramtalanításos restart után normális minden.

#27469

Köszönöm, kipróbálom!

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27475) ETOM válasza Clorf (#27474) üzenetére


ETOM
addikt

Milyen típusú ramod van? Crucial Ballistix meg Gskill Aegisnél szokott lenni ez a gond eddigi megfigyeléseim alapján.

(#27476) Clorf válasza ETOM (#27475) üzenetére


Clorf
tag

4x4gb HyperX 2400mhz-en futtatva (gyári), volt amikor Biosban simán állítva ment 2933mhz-en de van amikor absz nem indul ilyenkor a gép. Ez kb olyan mint amikor CPU tuningot próbáltam, visszaállítottam minden auto ra és csak akkor vette be a beállítást ha resteltem default-ra mindent -.-

Azóta nem igazán nyulkálok semmihez, meg ugye az hogy ha tuning van akkor fixen beáll a vcore és azt én nem csipázom akármennyire is a terhelés (Amper) számít -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27477) lovas001 válasza ETOM (#27475) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nálam msi alaplap gskill memoval 0,82v soc ot és alap defaulton 1,23v :F ram feszt ad .

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#27478) Csupingo válasza lovas001 (#27477) üzenetére


Csupingo
veterán

Az nem rossz. Nálam ha auto-n van hagyva a soc, akkor 1,144-re teszi. 2700-as proci (fix. 3,8 GHz), 4db memória, m.2-es ssd, stb. esetén.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27479) hegegabi80 válasza grizlisandor (#27469) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ennyire le lehet vinni a SOC feszt? Most már én is lejjebb állítottam kicsit, de még akkor mehet tovább is.

(#27480) grizlisandor válasza ETOM (#27473) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az szép, akkor nem csak ASRock specializáció. :DDD

(#27479) hegegabi80:
Jó ideig szívtam az instabil rendszerrel, míg valaki itt PH-n ajánlotta ezt a beállítást és azóta tök jó, azóta terjesztem az "igét", több embernél is bevállt.

(#27481) Clorf válasza grizlisandor (#27480) üzenetére


Clorf
tag

Esetleg lehet kérdezni all core beállításokat? Lehet a SoC fesz 1.0v miatt de nekem anno a 3.7ghz all core 1.35V on kb 30 perc játék után dobált kékhalálokat random hibakódokkal...?

Ugyanaz a feeling mint anno az Fx-6300-omnál, az nem fagyott és ott még képes volt az AMD elérni azt hogy levigye a feszt ha nem volt terhelés a rendszeren, de a gyári turbo-boost-hoz képest lomhább lett a rendszer.

Szóval Cinebench 11.5 ben multicore hiába mérek 1-2.0 ponttal többet, nem érezhető az az extra teljesítmény...
nem mintha a hőskorban lennék ahol muszály volt kicsikarni mindent a hardwareből.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27482) grizlisandor válasza Clorf (#27481) üzenetére


grizlisandor
addikt

Minden alapon van, kivéve SOC Voltage(VID) 0.9V, DOCP-n a RAM és -100offsett a CPU-ra.

(#27483) hegegabi80 válasza grizlisandor (#27480) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerencsére nekem stabil a rendszer, pedig nem mai telepítés (kopp-kopp-kopp). Csak hőfokok miatt alkalmazok egy kis UV-t, de csak kis lépésekben veszem lejjebb. Akkor megyek még tovább vele. PBO-t kikapcsoltam és csak 3,4 ghz-en megy a 2600, mert így is kényelmesen kiszolgál. Ha max kell idővel kakaó, akkor marad még benne.

(#27484) Chaser válasza grizlisandor (#27469) üzenetére


Chaser
titán

3200-n használod a ramot? 0,9v-tal talán 3000 körül használtam, ott stabil is volt
3600-nál már 1050mV környéke kell, különben instabil, 3200 passz, de gyanús a 0,9v
prime large fft-vel nézted? ha kevés az gyorsan "megmondja"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27485) grizlisandor válasza Chaser (#27484) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, 3200-on megy, lassan 1 éve hibátlanul ezzel a beállítással.
Jópár óra játék lement az idő alatt, ment teszt gyanánt IBT és ott se volt hiba.

(#27486) regener


regener
veterán

Ti mire váltanátok egy 2600-ról?

(#27487) ETOM válasza regener (#27486) üzenetére


ETOM
addikt

Én Ryzen 3600-ra is ha lenne 50 körül :DDD

(#27488) Csupingo válasza regener (#27486) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán minimum 3700-ra, vagy akár 5600-ra. Én nekem az a tervem, hogy legközelebb csak akkor váltok, ha lesz erősebb 8 magos 80 környékén. Remélem azért még lesz ilyen a nem túl távoli jövőben. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27489) Dragon3000 válasza regener (#27486) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól függ, mire kell a gép, ha csak játék milyen vga és felbontás amin játszol? Mert ezek függvényében lehet, hogy semmi előrelépést nem tapasztalnál.

(#27490) Raidon válasza Dragon3000 (#27489) üzenetére


Raidon
őstag

Gondolkodom én is elég sokmindenen. Ryzen 7 2700X van egy GTX 1080Ti mellett Full HD 165Hz-en. Max VGA-t cserélnék ha nem lennének ennyire elszállva az árak...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#27491) duo válasza regener (#27486) üzenetére


duo
őstag

én nagyon gondolkodtam a 3700x-en meg az 5600x-en is, de egyelőre letettem. én is vgat veszek inkább, és terveim szerint majd már ddr5-ös lesz a következő build. de azzal is érdemes lehet várni az első tapasztalatokat.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27492) Dragon3000 válasza Raidon (#27490) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én 2700-ról váltottam 3600-ra, a 2080 super mellett, mert a monitor csak 2560x1080, igaz 144Hz, de ezen a felbontáson sokszor bezuhant az fps (közben a vga terheltség is cpu oc mellett bezuhant 80%-ra), ami a váltás után megszűnt. Próbáltam az oc-t is, de 4GHz-en csak valamennyit javult, a 3600-ból jó példányt is sikerült vennem, gond nélkül megy 4,5GHz-en. Gondolkodtam 5600x-en is, de a kétszeres árát nézve nem sok pluszt hozott volna számomra.

[ Szerkesztve ]

(#27493) Chaser válasza grizlisandor (#27485) üzenetére


Chaser
titán

large fft direkt a ram feszültséget és soc-ot teszteli, prime small fft nálam is lement, large fft-nél meg bsod ( : sokszor nincs is gond alkalmazással, legalábbis úgy tűnik...rendernél/konvertálásnál azért meglátszott azon hogy hamarabb végez, csak a soc fesz. emelésétől, de előtte is mentek - látszólag - gond nélkül

regener
te milyen színűre festenéd a szobád?
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27494) grizlisandor válasza Chaser (#27493) üzenetére


grizlisandor
addikt

Innen sikerült végül letölteni.

Lefutattam az FFT Benchmark-ot, lement hiba nélkül.

(#27495) M0ng00se válasza regener (#27486) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én 5600x-re váltottam, a 2600-zat még elég jó áron tudtam eladni, így annyira nem volt vészes a váltás.Egyszálon cirka 50%-kal jobb ami rendszerben is érezhető.

V6

(#27496) hokuszpk válasza grizlisandor (#27494) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az se rossz, amugy itt a honlapja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27497) grizlisandor válasza hokuszpk (#27496) üzenetére


grizlisandor
addikt

Onnan sehogy se akarta a 64 bit-est letölteni.

(#27498) hokuszpk válasza grizlisandor (#27497) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

fura.
raprobaltam, katt-katt, lejott.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27499) regener válasza ETOM (#27487) üzenetére


regener
veterán

+ Csupingo
IPC miatt énis 3600 / X/ XT triumvirátust nézegetem.

Dragon3000
Egy RX580 4GB és 1080p, főként multizok FPS/TPS.

duo + M0ng00se
Ha nem lenne túl nagy igény az 5xxx-ekre akkor egy 5600x ide is jöhetne, addig csak nézelődés és tervezgetés hogy ~1-2 hónapon belül milyen opciók vannak.

Chaser
Attól függ mennyire elég a napfény ami bejön az ablakon, ha kevés akkor minél világosabbra.

(#27500) Clorf válasza grizlisandor (#27482) üzenetére


Clorf
tag

Nos sajnos megint volt USB eldobás de legalább rendszer fagyás nem volt :(

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.