Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd: msi vagy asus? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Hi all!

Készülő AMD-s konfigomhoz kellene alaplap. Eddig az ASUS A7V333-on gondolkodtam, de az új chipset (KT400) megjelenése miatt egy frankó MSI lap is megfelelne. Nekem a lényeg, hogy ne kelljen legalább 1 évig alaplapot cserélnem egy nagyobb procihoz. Az MSI asszem tudja a 333-as FSB-t és menni fog benne a 3000+ -os XP is, de az ASUS-ról nem sokat tudok. Ha 266-os, akkor is tudja majd hajtani a 333-asokat, esetlegesen húzással? És mekkora a legnagyobb proci, ami belemegy?
Néztem az A7v333 fórumot, de ott nem találtam konkrét dolgokat. (vagy csak nem vettem észre...:)
JA, és a KT400A mikorra várható? Mert a vásárlás nem sürgős...

Chrys

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

ami lemaradt: RAID kell!

(#3) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Csak ASUS vagy MSI jöhet szóba?

(#4) Chrys_


Chrys_
addikt

Igen.

(#5) amdk7


amdk7
aktív tag

Az Asus A7V333-asba is tehetsz 333MHz-es RAM-okat. (KT-333-as chip) Azt hiszem az alaplap BIOS-a a 1012, vagy 1013-astól támogatja. Ráadásul van belőle RAID-es is, ami neked kell. Nekem sima A7V333-as van (No RAID), de én meg vagyok vele elégedve. Mikor megvettem, feltettem rá a 1013-as BIOS-t, és meg is jelent a 333-as FSB.
Azt, hogy melyik a legnagyobb proci, amit elbír a BIOS-nak kellessz támogatnia.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6) tomtom


tomtom
csendes tag

Én biztos csak Asust vennék... Persze mondhatjátok, hogy meg kell a nevet fizetni, mert nem ezek a legolcsóbb alaplapok, de szinte minden tesztben az ASUS a leggyorsabb. Egybként meg már nem kell sokat aludni, hogy megjelenjenek az nForce2-es alaplapok....

(#7) tr00p3r


tr00p3r
őstag

szerintem a KT400 még gyerek betegségekben szenved. én is most vettem nem rég új configot. az A7V333-at választottam. sokat olvastam KT400-ról de nem sok jót! lásd: [L]http://www.tomshardware.com[L] vagy [L]http://www.anadtech.com[L] egy részt még RAM sincs hozzá, más részt meg még instabil. az Asus A7V8x-t pl. nem lehet megtömni RAM csak egy foglalatot, mert ha mind fel akarod tölteni fagyni fog a gép!
szóval szerintem a legjobban teszed ha vársz még a KT400-al egy kicsit és megveszed a A7V333-at, a legjobb esetben a 1.04 reviziót!! :))
AMD XP 2200+
ASUS A7V333 rev. 1.04
256 MB DDR333 RAM
GF2Ti 64 MB DDR (sajnos, de már kilátában az új GF4 4400 128 MB)
2 x 30 GB Quantum AS

tr00p3r :D

PS: a Raid pedig szart sem ér szerintem. (lassítja a bootolást) különben meg mit akarsz belepakolni a gépbe,hogy RAID-re van szükséged??? hidd el felesleges! :P

(#8) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sorry a linkelés nem jött össze44 :(

(#9) mzperx válasza Chrys_ (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

ASUS...

Én most vettem... Raid van, igaz CD-ket nem lehet rákötni, mint régen, de van, bios update-tel megnnek benne a újabb AMD procik.... ás van AGP PRO slot

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#10) amdk7


amdk7
aktív tag

Egyébként attól, hogy az Asus-t ajánlja mindenki (Én is :) ) és mindenkinek Asus A7V333-asa van (Nekem is :) ), még lehet venni egy MSI-t is!
Azok is jó lapok ám! Legalábbis nem sok rosszat hallottam róluk :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#11) robekri válasza Chrys_ (#1) üzenetére


robekri
addikt

Szerintem várd meg a KT400A-t!!
Amúgy már be is mutatták valami nagyszabású kiállításon!
MSI-t vedd meg, de az ASUS is nagyon jó csak lóvésabb ha jól tudom.

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) Chrys_


Chrys_
addikt

Úgy látom, mindenki az ASUS-t favorizálja...:)

Nekem most ASUS TUSL2-C lapom van 800-as cerkával (1200-n megy,hehehe), és nem rossz.

amdk7: a 333 esetén nem csak a memóriára gondoltam, hanem a procikra is!
tr00p3r: a RAID emiatt kell:

1 rendszervinyó
1 DVD
1 CD-író
2 RACK

és ez máris 5 cucc....a 2 RACK pedig mindenképpen szükséges!

Mit fog tudni az nforce2? Jobb lesz a mostani chipseteknél?

(#13) marcee válasza tr00p3r (#7) üzenetére


marcee
addikt

Ahány gépet én eddig Raid-es lappal összeraktam, mindenhol a plussz 2 Ide csatornára volt szükség és nem a raid funkciókra

\m/

(#14) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem is amiatt kell, de egyszerűbb a RAID-et emlegetni :)

(#15) Le(s)lie válasza Chrys_ (#12) üzenetére


Le(s)lie
csendes tag

Az Nforce2-vel kapcsolatban http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1905 egy ciik, itt megtudhatsz egy-két adatot.

Én ajánlom nekd az MSI lapot. Nekem egy 2000 XP+ van benne KT3 Ultra2 ARU lapban, (RAID-es) és kb. egy hónapos léte alatt nincs vele semmi gond.

Használom a plusz csatornát is vinyóval, tökéletesen mükszik.
A boot-ot valóban lassítja egy kicsit, de szerintem lehet várni kb. 20 mösöpövel :))többet.

(#16) Turmoil válasza tr00p3r (#7) üzenetére


Turmoil
senior tag

Attól, hogy KT400-as csipsz van rajta, még nem kell DDR400-as memória bele. 266-os vagy 333-as is elegendő és azokból többet is bele lehet pakolni a lapba.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#17) Chrys_


Chrys_
addikt

Asszem az nForce2 részemről tárgytalan. UTÁLOM az integrált cuccokat. Az én szempontomból csak az árat emelik, de azt aztán rendesen.
Akkor már inkább KT400A, a cikk szerint már elkészült, de nem ártana, ha már venni is lehetne.

(#18) Chrys_


Chrys_
addikt

Most akkor az A7V333 kezeli a 333-as procikat?

(#19) [amne] válasza Chrys_ (#18) üzenetére


[amne]
senior tag

Igen kezeli őket és alapból, nem kell semmilyen frissítés hozzá, legalábbis a RAID-eshez biztos nem. Csak ajánlani tudom.

(#20) pufi


pufi
tag

Hi!

Bár egy másik topikban (http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=5422) említettem 1-2 ,,apró,, hibát az MSI részéről, én őket javaslom. Évekig Asus-t használtam, minden procimhoz, érdekes módon most egy Epox 8KHA+ van a gépemben (1900+, samsung PC2700 ramokkal), de épp vevőt keresek a deszkára és máris cserélem egy Ultra2 MSI-re. Meglehetősen sokat eladunk a fent nevezett deszkából és valóban eléggé Ultra. A kiszerelése, kellékei, stabilitása, gyorsasága, bios/driver támogatottsága, stb... Legalább olyan jó mint az Asus-nak, mégis valahogy ,,gömbölyűbb,, az egész. Ha hozzám jönnél vásárolni én tuti, hogy MSI-t raknék a gépedbe és nem bánnád meg. Ha pedig KT400-as MSI-ben gondolkodsz, talán még vonzó lehet a Bluetooth antenna, az Usb 2.0, az 5.0 digit integrált hang (ami miatt sorra hozzák vissza nekem eladni az SBLIVE-okat), ezek ugyanis MINDEN KT4-es laphoz járnak.

üdv.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Sziasztok!

Szepen lassan meg kell valnom jo kis amd k6II-s 500-as procimtol es az alaplapomtol, ugyhogy jo lenne ha segitenetek mit vegyek helyette.

Az az igazsag hogy nagyon nem vagom hogy melyik alaplap milyen, de az epoxrol az asusrol es az msirol is hallottam jokat.

A proci az mar ki van nezve egy athlon xp 2000+.

Alaplapban amire feltetlen szuksegem van:
tamogassa a 2.0USB-t
legyen rajta valami olyan erzekelo, ha a proci tulmelegedne, kikapcsolja a gepet vagy valami hasonlo(ezt hogy hivjak?)
Raid kell bele, mivel cd irom , cd lejatszo, 2 vinyo + 1 rack van a gepemben
olyan hangkartya lehet csak integralva , amit felismer a linux is (vagy le lehessen tiltani)
es menjen vele a 333Mhz-s ddr ram is
Jah es mindez max ugy netto 25-28000 kornyeken legyen.

Mit javasoltok?van ilyen egyaltalan ennyiert?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) [amne] válasza tildy (#21) üzenetére


[amne]
senior tag

Hogyne lenne, az alább elsoroltak minden pontnak megfelelnek. ASUS A7V333, MSI KT3 ULTRA (2), mindkettőnek van RAID-es változata, MSI olcsóbb, meg szebb a NYÁKja :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd: msi vagy asus? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.