Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nkpolip


nkpolip
tag

Hela!

Remélem van valaki aki megtudja mondani hogy meddig húzható az Athlon 3000+ proci.
Nekem az
alap 166-os fsb-ról még feszkóemeléssel se megy feljebb 180-nál. A konfig összetétele:
AMD Athlon Xp 3000+ MSI K7N2 Delta alaplap 2*512MB DDR 400MHz Samsung memória
Asus Radeon 9600xt, 240Gb-nyi Wincsi.

[Szerkesztve]

(#2) nkpolip


nkpolip
tag

Ja ez amugy 2333MHz-t jelent!

(#3) fokukac válasza nkpolip (#2) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát ez már az Xp-k gyártástechnológiájának határait feszegeti így is...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4) nkpolip


nkpolip
tag

Lehet hogy feszegeti csak magasabb órajelre szertném emelni

(#5) Mazka05


Mazka05
őstag

Bocs hogy megkérdem de miért akkarsz ebböl a proci ekkora teljesitményt kicsikarni?? Mert szerintem semi értelme... De te tudood

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#6) Qorthral válasza nkpolip (#2) üzenetére


Qorthral
őstag

:C

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#7) MUŁĐER válasza nkpolip (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Vedd lejjebb a szorzót!Vagy szorzólock-os?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) _Volkovy_ válasza nkpolip (#4) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Vazze az,hogy feszegeti,az azt jelenti,hogy nem nagyon tudsz már többet kihozni belőle :D
Egyébként gratulálok a dologhoz..=)

(#9) fokukac válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


fokukac
nagyúr

pontosan.

EGyébként dobjál már rá egy Sisoft Sandra-t, hogy hány pontot ér el a tesztekben...

ja, és futtass le egy Prime95-öt is, hogy stabil-e... mert az nem biztos.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10) nkpolip


nkpolip
tag

Hány pont számít jónak a Sandrában?

(#11) fokukac válasza nkpolip (#10) üzenetére


fokukac
nagyúr

a program mutatja grafikonon más konfigok teljesítményét.
egyébként itt is van bechmarkos topic valahol...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12) fokukac


fokukac
nagyúr

nekem 2600+ procim van, elvileg 1917 Mhz az alapórajele

régebben elég sokat kísérletezgettem, hogy mit lehet belőle kihozni, de már nem találom, hova írtam fel... ezt találtam. azóta már jobbat is kihoztam belőle, az fsb-t és a memria időzítéseket állítgatva... de referenciának jó lesz ez.

1900 MHz-en :

CPU Arythmetic: ALU 7239 / FPU 3001
CPU Multi-Media: 17.469 / 17.587

aida olvasás : 2940 MB/s
írás : 1095 MB/sec

Proci : 39 fok, alaplap : 27 fok


2200 MHz-en :

CPU Arythmetic: ALU 8364 / FPU 3474
CPU Multi-Media: 20.220 / 20.321

Aida Memória olvasás : 2804 MB/sec
Aida Memória írás : 1114 MB/sec

Proci : 43 fok, alaplap : 27 fok

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) nkpolip


nkpolip
tag

Kössz az infókat. Majd megírom mi lett az eredmény.

(#14) nkpolip


nkpolip
tag

Miért nem ír nekem senki, talán nemtetszik a 3000+ vagy mi?

(#15) hunluigi válasza nkpolip (#14) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ha van valami infó szólj mert hasonló a vasam nekem is... 3000+ MSI K7N2 Delta ILSR 512/400 Samsung MSI GF FX 5600 XT VTDR

Nekem ugyan alapjáraton ketyeg és nem is tervezem a húzást de mint infó feltétlenül érdekel a dolog!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#16) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ilyen olcsón adják a 3000+-os Athlon XP-t? Miért nem 2500+-osat vettetek és az mondjuk gond nélkül megy 3200+-on(egy ketten kínálnak ilyeneket itt a PHn)???

Fele annyiba kerül és kb a te húzott procidnál 10%-al lasabb. Nem sokkal többért már vehettél volna már egy Athlon64 3000+-ost és az azért jóval jobb.

De ha a bolti ár feléért vetted a procid akkor nagyon jó vétel volt és jó használatot kívánok hozzá.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#17) nkpolip


nkpolip
tag

Sikerült feszkóemelés nélkül 195-ig feltornászni az fsb. Azért volt nehéz mert az alaplap húzza a memóriálat is és azokat lejjebb kellett álítanom. Ekkor irdalmatlan teljesítményre volt képes csak nem volt stabil. Most 2370 MHz-n ketyeg feszkóemelés nélkül és nagyon stabil. ja én 47000-ért vettem ezt a procit 1 hónapja.

(#18) b0unCe


b0unCe
aktív tag

kicsit draga. de az a kozel 2400 mhz egesz jo.
milyen hutes? hany fok fullon?

probald ki hogy szorzot leteszed 10re fsbt 200ra. es elkezded emelni a szorzot.
egy 12*200 eleg jo lenne.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#19) Steven válasza nkpolip (#17) üzenetére


Steven
addikt

most a blufishben bruttó 36 ezer ft, én is egy ilyenen gondolkodom vagy egy 3200 őn és aszt akarom felhuzni.... egyébként szerintem , teljseítményből sosem elég lásd far cry ...

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#20) hunluigi


hunluigi
senior tag

Én egy német cimborámon keresztül szereztem be kö kemény HUF-ra átszámítva 28k-ért ;)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#21) evola válasza nkpolip (#17) üzenetére


evola
senior tag

Most már csak 39525ft az E-Connectben (bruttó)

3200+ 49050ft.

Nekem a 2400+ megy kereken 2400MHZ-en(12x200). Most is jelenleg.
Azért nagyon szép eredmény gratulálok.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#22) evola válasza nkpolip (#17) üzenetére


evola
senior tag

Nem néznéd meg légyszi egy kis feszemeléssel mi a vége a procinak?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#23) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

egy kérdés:
mi a jobb? ha van egy 2500+os bartonod ami 333fsb-vel rendelkezik, s te huzod fel 400ra,
vagy,
van egy 3200+os bartonod ami alapbol 400fsb-vel rendelkezik?

csak a 3200+os van alapbol 400fsb-vel?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#24) evola válasza Surfym@n (#23) üzenetére


evola
senior tag

Legjobb tudásom szerint a 3200+ csak 400mhz változatban létezik.

Az első kérdésedre valami válaszféle:
Nekem van egy 2400+ Athlon XP-m.
Ez alapból 266fsb.
Húzva megy 400 fsb-én.
Sisoft Sandra 2004 SP1 szerint jóval gyorsabb a 3200+-nál.
Igaz 2400MHz-en ketyeg.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#25) patik


patik
csendes tag

Nem tudjátok hol lehet venni Athlon64-est és mennyiben van?

(#26) Mazka05


Mazka05
őstag

60.000-80.000

Bővebben: link

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#27) petyax válasza nkpolip (#17) üzenetére


petyax
aktív tag

Futtattál Prime95 tesztet? (Torture Test) Mert kicsit hihetetlen, hogy ezen a teljesítményen alapfeszen nem hibázik. Ha nem hibázik valóban boldog lehetsz :))

(#28) Nirvatti


Nirvatti
tag

Hello!
Szeretnék segítséget kérni...
Szóval tegnap vettem egy új gépet,
gigabyte 7n400 pro2 alaplap, amd xp 3000+ proci, 2*512 Mb ram 400Mhz...
szóval a kérdés: csak 1300 Mhz-n megy a proci alapból, holott nem annyi lenne (2100)... Ezt én hogyan tudom állítani? Elvileg minden auto, de igy nem jó... Szóval az alaplap leírása azt mondja, hogy a proci mellett lehet a szorzót állítani...
Jelenleg 6.5*200! Ezt ha átállítom 10,5*200-ra manuálisan, akkor jó lesz??? mert még írja előrébb, hogy proci install előtt (hardweres install) állítsam be az órajelet...
Szóval én ezt megpiszkáljam manuálisan??? Vagy frissítsek bios-t?? Az segít???
Valaki segítsen, mert tegnap majd sírvafakadtam, hogy ez van... Ja plusz Aida azt sem tudta milyen alaplap, milyen proci, milyen memória, így mért 1530MB/sec-et memória sebesség tesztnél, holott olyan 3000Mb/sec- az olyan tudású gép más adata... :( szóval az alaplaphoz is kell driver az xp-ben???
no jó, elég sok és gondolom bugyuta kérdés után segítségeteket kérem!!!
Egy elkeseredett Attila

(#29) busman


busman
addikt

Bocs hogy belerondítok,de lenne egy kérdésem!
Van egy 2400+ -os tbred-em 2334Mhz-en üzemel stabilan feszemelés nélkül,ez minek felel meg?2800,3000,3200? Thx

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#30) Nirvatti


Nirvatti
tag

Tudsz segíteni nekem???

(#31) _cirmos_ válasza Nirvatti (#28) üzenetére


_cirmos_
őstag

ha jól tudom a 3000+ az 12.5*166-on megy. ezeket az értékeket nyugodtan beállíthatod bios-ban, bár elég fura hogy magától nem ismerte fel.

és a windows alá valóban kell egy alaplapi driver, amit megtalálsz a cd-n amit az alaplaphoz adtak.

(#32) Georg válasza nkpolip (#2) üzenetére


Georg
csendes tag

Tapasztalataim szerint a cpu tuning alapvető kelléke egy kiváló minőségü táp,valamint az alaplap. Legtöbb esetben az Aopen lapjai voltak a legjobban húzhatók! Egy példa : XP2500-as cpu a 3200-as frekijén járatom minden gond nélkül 168-MHZ-és fsb frekin 12.5 szorzóval, 40 Celsius fokon egy barbone gépben !( Fekvő CPU) Tehét először is nézd meg atápod ! Nem haragszik a masina a 400 W-osnak !

(#33) _cirmos_ válasza busman (#29) üzenetére


_cirmos_
őstag

valamelyik cikk kapcsán volt szó arról itt, hogy létezik 2800+ tbredB, csak nálunk nem kapni. valahogy 13.5*166 környékén van, ami ~2250mhz. nem hinném hogy van még magasabb órajelű gyári tbred. ha jól sejtem a tiéd 14*166, tehát úgy 3000+ magasságában járhatsz. btw feszemelés nélkül megy? az én 2000+-om elfutkározik 11.5*200-on, de csak 1.725 volttal. egyébként 11*200-on megy 1.7V-on, de sztem ezt se használom ki...

(#34) busman válasza _cirmos_ (#33) üzenetére


busman
addikt

Aida 2800+ nak ismeri fel.Kb egy éve vettem,és atomstabil,felette még nem próbáltam.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#35) relic válasza busman (#29) üzenetére


relic
tag

3400+nak ;)

(#36) relic


relic
tag

Nekem egy AMD 2500+ van ami 3200+on (220*10 | 440FSB) megy 1,775V-al egy Abit NF7-S lapban. A procit egy Coolink NPH2 hűti + bevan kenve Thermalright pasztával + használom az nForce2 C1/C2/C3 Cooling Patchet. Így ezeket a hőmérsékleteket kaptam:

Temperatures
Motherboard 24 °C (75 °F)
CPU 31 °C (88 °F)
Maxtor 6Y080P0 23 °C (73 °F)

Cooling Fans
CPU 3277 RPM
Chassis 1507 RPM

És nem elírás mert a cpu cooler bordája langyos-hideg között van. :D Terhelve 37-38 fok. :))
A vinyó alján van 4db titan borda + 2db 8 centis venti hűti. (CoolerMaster + Coolink)
:DD
Igaz ez nem tartozik ide, de azért megosztom veletek:
>Sapphire ATI 9800Pro 128MB 380/680@445/770 (R360 magos XT nyák + XT bios)<>Arctic-Cooling ATI Silencer 3 hűtővel<

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#37) Nirvatti


Nirvatti
tag

Hello!

szóval a procim még mindig nem megy 3000+ ként...
miért????
minden szép, minden jó, viszont az xp már nem bootol, csak restel, amikor a rendes órajelen megy a proci...
olyankor 64°C-os... pedig még semmit nem csináltam... szóval új hűtő megoldja a gondot???

(#38) relic válasza Nirvatti (#37) üzenetére


relic
tag

Jah, új hűtő meg +feszültség prockónak. :)

(#39) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok!

Az normális, hogy egy 3000+ és egy spireWhisperrock 4 proci tuning nélkül alapban 52 fokos?
és az hogy a motherboard monitor szerint, a cpu socket 70 fokos?
hol az ordögben van a sokcketben a hőmérő?
és gáz hogy 70 fokos?

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#40) Guseppe válasza busman (#29) üzenetére


Guseppe
tag

Hi busman!

nekem ugyanezen procim ugyanígy hajtom. A Sisoft Sandra alatt minden tesztben a 2.2 és a 2.4-es Opteronok sebbessége mellé rendezi a procimat. Már csak annak örülnék, ha egy X800-as videókártyám lenne. Kíváncsi lennék mennyit visz. :)

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#41) nbk


nbk
aktív tag

sziasztok!
mi a 3000+-os barton alapfeszültsége?

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#42) nbk


nbk
aktív tag

up!

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#43) DopeBob


DopeBob
addikt

ha nem tévedek 1,65V

MZ/X

(#44) nbk válasza DopeBob (#43) üzenetére


nbk
aktív tag

utánnanéztem, annyi...
köszönöm..

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#45) #kOkO#


#kOkO#
csendes tag

Egy AMD Athlon XP 3000+ proci ,meg egy ASRock P4VT8 alaplap kompatbilisek egymással? :B

(#46) vtihi


vtihi
csendes tag

Hello! Lenne egy kerdesem! Ma vetem egy UJ 3000+ os Bartont, ami meg 2003 marciusaban gyartodott, tehat nem szorzozaras, elvileg birnam tuningolni, de nem tudom hogy merjem-e... Az elarusito azt mondta hogy vittek mar vissza hozzajuk ebbol a szeriabol, olyat hogy feszultsegemeles nelkul tuningoltak a homerseklet sem volt tul magas es megis kipurcant a proci! SZERINTETEK LEHETSEGES EZ? Vagy csak meg akart remiteni, hogy ne tuningoljam! En mar 1 eve hasznalok egy 1700+ os b magos procit 2200MHz-en es ennek meg semmi gondja...
Elore is koszonom a segitsegeteket!

(#47) ates2


ates2
senior tag

3000+ barton procim van fel akarom még kicsit nyomni
most 166 fbsvel megy egy gond van hogy szorzozáras ez a fos
egész éjjel ment 170 fsb vel erre reggel kis moviet akartam nézzni és kifagyot :DD

(#48) nbk válasza vtihi (#46) üzenetére


nbk
aktív tag

annyi kommentem van, hogy viszonylag régi asus a7v8x-es lapom van, nem tudja a proci id-jét, tehát nem tudja mennyi feszt kell neki adni alapban...
de én ezt nem tudtam, proci berak, elindit, qurva meleg (előző hozzászolásban irtam is) de müxik rendesen, terhelve sem fagy ki, bár akkor már közel járt a 70 fokhoz... (68 asszem)
szal a lényeg, hogy 1.65 helyett 1.8 on ment...kb 2 napig, közben terheltem is rendesen... kibirta... ja és nem szorzólockos...
de még nem próbáltam ki hol a határ...

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#49) ates2


ates2
senior tag

szerintem 70 fok az már igen durva

(#50) cudar07


cudar07
senior tag

szia koko
nem kompatibilis!!!!! az P4 lap :()
http://www.depo.hu/gyartok/asrock/p4vt8/
hallod :()




[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.