Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergoo


Gergoo
csendes tag

1200-as Thunderbirdem van a hűtőm nagyon hangos van-e valami jó hűtő ami halk? Ár olyan 10000 Ft körüli is lehet.

Minden ugyanaz másképpen.

(#2) zsborbas válasza Gergoo (#1) üzenetére


zsborbas
aktív tag

A GlobalWin WBK-68 az egyik legcsendesebb, árban is nagyon jó (4000 nettó körül), és 1.5GB-ig javasolják. Nekem is ilyen van, 1.4-es TB-vel.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#3) Barton válasza Gergoo (#1) üzenetére


Barton
senior tag

WBK68 rulez ...

(#4) Dr Azsé válasza Barton (#3) üzenetére


Dr Azsé
csendes tag

Az Xp-khez meddig ajánlott?

(#5) zsborbas válasza Dr Azsé (#4) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Hülyeséget nem akarok mondani, de szerintem egy kicsivel tovább mint a TB-nél, mivel az XP-k elméletileg kevesebb hőt termelnek. Egyszerű a dolog, keresni kell valahol egy táblázatot, és megnézni hogy mennyi hőt termel egy 1.4-es TB és az XP-nél ugyanezt megkeresni. :))

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#6) BobMaster válasza Dr Azsé (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

Az XP-khez 1800+ ig

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#7) guest válasza Gergoo (#1) üzenetére


guest
veterán

Coolink Cool 122 vagy Cool 111. Az utóbbi ára kicsit húzósabb.

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

Most vettem csak észra az árat amit írtál. Ebben az esetben egyértelműen Cool111

prohardver vendég

(#9) toeri


toeri
aktív tag

Ha olcsóbb alternatíva érdekel valakit, akkor Jamicon-ból van egy (egy csak egy) típus, ami bevált. Sárga a színe és felfelé ívesen szélesedő a bordája. (A típusszámot fejből nem tudom.) Nagyon olcsó és jó nagy a hőkapacitása. (Tehát lassabban reagál le egy gyors terhelésváltást.) Valószínüleg véletlenül jött össze nekik, mert sem ugyanaz a venti más bordával, sem ugyanaz a borda más ventivel (még FOP38-assal sem!) mutatott semmi kiemelkedőt. - Persze lehet, hogy a "gyártó" is próba-szerencse metódussal talált rá erre a párosításra. :)))

Üdv, toeri

(#10) Barton válasza Dr Azsé (#4) üzenetére


Barton
senior tag

1800+ -ig approved by AMD

(#11) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Halika!

Nemekem egy 1.1 GHz-s Athlonom van egy WBK38-assal, igaz kicsit hangos, de 6800-on pörög, viszont 45 fokon tartja a procit. Ez vajon magas?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) Tomcat válasza CharlieDrop (#11) üzenetére


Tomcat
őstag

Abszolút nem magas, ha ez a 45 fok a processzor leterhelt állapotára vonatkozik és nem a terheletlenre. Az Athlonok eleve magasabb hőkibocsátásúak mint a Pentiumok, ezért ez egy átlagos értéknek tekinthető WBK38-al.

Tomcat

(#13) Gergoo


Gergoo
csendes tag

Köszi a tippeket! Még egy kérdés milyen progi tudja a ventillátorok fordulatszámát szabályozni, mert pl ha mp3-at hallgatok akkor 1% a leterhettsége a procinak akkor vissza lehetne venni a fordulatszámból, ha pedig játszom akkor magasabb lehetne. Van ilyen progi?

Minden ugyanaz másképpen.

(#14) zsborbas válasza CharlieDrop (#11) üzenetére


zsborbas
aktív tag

A 45 fok ha teljesen terhelt állapotban van, akkor nagyon tuti, bár szerintem nem ez a helyzet. Nekem az 1.4TB (1466-on, 1,75V-on) WBK-68-al terheletlenül szintén 45 fok körül van, totális terhelés mellett 59-ig megy fel. Ja, és jóformán semmi hangja a gépnek, a leghangosabb a 7200-as fordulatú Quantum vinyó a gépemben. Még a táp ventijének is nagyobb a hangja, mint a WBK-nak.

Zsolt

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#15) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem is GlobalWin WBK68-om lett, és tényleg halk. Eredetileg Coolink Cool111-et akartam, de aztán meggondoltam: a megspórolt pénzt inkább +128MB RAM-ra költöttem :DD :DD

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#16) elmo


elmo
aktív tag

Szóval akkor GlobalWin. :)

csao,
Elmo

(#17) elmo


elmo
aktív tag

Visszatérve: egy 800-as Duronhoz mi a leghalkabb hűtő? Hozzávetőleges árat is írjatok lécci. Kösz.

csao,
Elmo

(#18) Dr Azsé


Dr Azsé
csendes tag

THX BobMaster es Ice az infot!

A hozzacsomizott gyari hutok milyenek?

(#19) guest


guest
veterán

Athlon XP 1400 (1600+) + WBK68 kis terheléssel 40 fok.

prohardver vendég

(#20) BobMaster válasza Dr Azsé (#18) üzenetére


BobMaster
senior tag

Sajnos ezzel nincs tapasztalatom, én csak OEM-be kapok (magasan kvalifikált müanyagtálcás kivitel) AMD procikat. A gyári hűtő elég a biztonságos üzemi hőmérséklet eléréséhez, de nem biztos, hogy Neked elég halk, elég pofás, stb. A legbiztosabb, ha OEM-et kérsz, és magad válogatsz mellé.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#21) Dr Azsé válasza BobMaster (#20) üzenetére


Dr Azsé
csendes tag

THX! A zajszint az fontos, de hogy menyire <pofas> az lenyegtelen szerintem /ha a hutot kell neznem a monitor helyett akkor ott mar el van b*szva valami

(#22) Dr Azsé válasza BobMaster (#20) üzenetére


Dr Azsé
csendes tag

THX! A zajszint az fontos, de hogy menyire <pofas> az lenyegtelen szerintem /ha a hutot kell neznem a monitor helyett akkor ott mar el van b*szva valami

(#23) Dr Azsé válasza Dr Azsé (#22) üzenetére


Dr Azsé
csendes tag

Bocs, hogy ketszer kuldtem el! Lama dolog volt!

(#24) guest


guest
veterán

ha szorgalmasan fújkálod a procit, akkor is lefagy, de legalább bekékülsz! :))

prohardver vendég

(#25) Ambrosius válasza zsborbas (#14) üzenetére


Ambrosius
tag

"A 45 fok ha teljesen terhelt állapotban van, akkor nagyon tuti, bár szerintem nem ez a helyzet. Nekem az 1.4TB (1466-on, 1,75V-on) WBK-68-al terheletlenül szintén 45 fok körül van, totális terhelés mellett 59-ig megy fel. Ja, és jóformán semmi hangja a gépnek, a leghangosabb a 7200-as fordulatú Quantum vinyó a gépemben. Még a táp ventijének is nagyobb a hangja, mint a WBK-nak."
Akkor vagy én vagyok vájtfülű, vagy nagyon halkak az alkatrészeim, mert a DTK házamban ha lehúzom a rendszerhűtőket (80X80,szerintem túl hangosak 1000 Ft volt darabjuk) akkor bizony hallom a WBK68 hangját, nem mondanám, hogy jóformán semmi hangja. Pedig az alaplap szerint csak 4300-on megy. A tápventi nem nyomja el, de a vinyó sem.
Ettől függetlenül nem hangos, ez tény.

(#26) SPuD


SPuD
csendes tag

Titan TTC-D5TB(AL)
http://www.titan-cd.com/report/pcstats.htm

(#27) SPuD


SPuD
csendes tag

itt ugy oldottak meg a csondesseget, hogy nagyobb ventit raktak ra, ami alacsonyabb fordulatszamon forog, igy halk is meg hut is

(#28) haver válasza Gergoo (#13) üzenetére


haver
tag

Hali Gergoo!

Az alabbi linken talalod a speedfan 4.01-es (illetve az aktualis) verziojat.[L]http://www.almico.com/speedfan.php[/L]
Ovatosan hasznald! Pl. ha 50% ra vettem a fordulatszamot, akkor konnyen leallt a venti ES NEM INDULT UJRA, CSAK HA KEZZEL RASEGITETTEM!!!

Udv

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#29) lce


lce
csendes tag

Szerinetem is Titan TTC-D5TB a tuti ha halk dolgot akarsz, nekem is az van. Akkora venti van rajta mint a tápon tehát 8 centis nagy lapátokkal. Az a jó hogy adnak hozzá egy zacsi ezüstpasztát(vigyázni kell a boltos le ne nyúlja). 3000-ren pörög tehát ha használom a gépet és nem pörög a CD akkor szinte hangtalan. Van rajta kis riasztó ami megakadályozza hogy leégjen a proci netán ha leállna a venti és van rajta rács is ami szerintem nagyon fontos. Az én 1.1Ghz es gépemet alapból 32 fokon tartja és full igénybevételnél sem megy soha 45 fok fölé. Az ára is jó 3700 Ft körül mozog.

Ice

(#30) lce


lce
csendes tag

Ya és 2Ghz ig ajálnják.

Ice

(#31) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Csendes hűtés: éljen a víz...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#32) guest


guest
veterán

Leghalkabb a vizhutes! :)

prohardver vendég

(#33) guest


guest
veterán

Sziasztok

Nekem egy athlon xp 1700+-os proci van nincs huzva, cool 111-es hutovel. Erdemes lecserelni vmi masmilyenre, ha esetleg vmi huzast is tervezek? (most a proci full terhelesnel 50-52 fokos. Sok ez?)
kocc

prohardver vendég

(#34) Mehavnyik


Mehavnyik
csendes tag

Gyerekek! Ha leírunk egy hőfokot, akkor írjuk oda az alaplapot+zárt v. nyitott ház, mert: Nekem ASUS A7V266-E+XP1600+TITAN D5TB2A nyitott ház, terheléssel 53C fok ha a szoba 24Cfok, a haveromnak EPOX 8KHA+ +XP1600 + TITAN D5TB2A 45C fok!!!!!!

(#35) guest


guest
veterán

Erről van szó, nincs két egyforma alaplap. Ez a szar TB pedig belül nem méri. Nálam Abit KT7E, felhajtott hőérzékelővel és 1,2@1,4-es (10,5x133)TB-vel, WBK68, zárt ház 41@46 fok, de persze elől is van egy 8 cm-es és ez kb. -5 fokot jelent.
Abit+AMD rulezzz!

prohardver vendég

(#36) guest


guest
veterán

22/28 fok. (vizhutes)

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.