Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

A1000 gyakorlatilag a 6GB-os RTX 3050, csak 128bit sávszéllel, +2GB memóriával, és 20W-al alacsonyabb fogyasztással.
Bárcsak lenne rajta normál HDMI, vagy DP csati!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) fatpingvin válasza AxBattler (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

minek rá HDMI amikor ott a displayport? :F

szvsz ez egy dicséretes trend hogy azt a sz*rt hanyagolják ahol csak lehet, ha a júzernek oly nagyon kell majd használ egy adaptert.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) AxBattler válasza fatpingvin (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

LP ARC modelleken láttam 1x HDMI + 2x miniDP kombót, az pont jó lenne szvsz.
Van, akinek jól jöhet a HDMI 2.1, pl. multimédiás munkákra, stb.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Busterftw válasza AxBattler (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Illetve jatekra GSync Compatible miatt pl.

(#5) AxBattler válasza Busterftw (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Ami igazából DP-vel ment eredetileg... ;)

#6 Busterftw
DP 1.2a kell a compatible-höz elvileg, deee...

"At the moment, the G-SYNC Compatible mode is mainly supported over DisplayPort on monitors, and it requires a GTX 10-series or newer GPU, Windows 10 and at least the 417.71 NVIDIA drivers.
It also works over HDMI 2.1 on LG’s 2019 OLED TVs and some other newer TVs and monitors.
But that’s not all, Adaptive-Sync or FreeSync monitors that aren’t certified by NVIDIA as ‘G-SYNC Compatible’ can also utilize VRR if you have a compatible NVIDIA graphics card, but smooth performance is not guaranteed."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Busterftw válasza AxBattler (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Az a GSync illetve az Ultimate, ami most is csak DP-n megy.

(#7) AxBattler válasza Busterftw (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve ez alapján akár igaz is lehet. Régen foglalkoztam már monitorokkal... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) thedioda


thedioda
tag

Csodás, AV1 encodert ezekből is sikerült kisporolni.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#9) Lokii


Lokii
tag

Az a jó hogy kisporolták , buy more to save more

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#10) b. válasza thedioda (#8) üzenetére


b.
félisten

Biztos, hogy kispórolták? Mert a 3050 6 GB támogatja , csak azért kérdezem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) DudeHUN válasza b. (#10) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nvidia csak decode-ot tüntet fel mindkettőnél.
RTX A1000 [link]
RTX A400 [link]

Gamer for Life

(#12) Busterftw válasza b. (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

A1000 nel ugy irja 1x encode 2x decode, de hogy itt mi az encode azt nem talalom.
Szerintem AV1 csak decode megy.

(#13) Sonja


Sonja
veterán

Mivel az AV1 decode csak az Ada Lovelace (AD10x) verzióban jött be (RTX 4xxx), ezek pedig nem arra épülnek (Ampere), így nem is tudják értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14) DudeHUN válasza Sonja (#13) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Gondolom encode akart lenni. Mert decode-ot tudja. Ahogy linkeltem a hivatalos gyártói specifikáció is jelzi külön.

Gamer for Life

(#15) Sonja válasza DudeHUN (#14) üzenetére


Sonja
veterán

Az igen, csak elrontottam. :B :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16) Soulles


Soulles
tag

Encode igen, RTX 4000 széria + Quest 3-val használható is.

(#17) Luck Dragon

Szívesen kipróbálnám az A1000-es szériát , kiváncsi lennék hogy egy SolidWork & SolidEdge párossal hogyan birkózna meg, vagy egy CATIA-al.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) morcosharcos válasza thedioda (#8) üzenetére


morcosharcos
tag

Nem Ada Lovelace-kártyák.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#19) morcosharcos válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


morcosharcos
tag

2024-ben a 4 és a 8 gb vram is nagyon kevés már, illetve az ára megjelenést követő 1 évben valszeg az egekben lesz (mint minden quadronak).

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#20) Luck Dragon válasza morcosharcos (#19) üzenetére

Ez tény , ezért írtam,hogy csak kipróbálnám .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) morcosharcos válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


morcosharcos
tag

Márminthogy kölcsönkérnéd vkitől?

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.