Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) consono válasza sh4d0w (#850) üzenetére


consono
nagyúr

Az nem oximoron? :DD

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#852) sh4d0w válasza consono (#851) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Mitol lenne az?

https://www.coreinfinity.tech

(#853) consono válasza sh4d0w (#852) üzenetére


consono
nagyúr

Csak vicceltem :) Megy a hype keltés mindenhol, hogy milyen veszélyes az AI, ezért sütöttem el a poént.
Amúgy biztosan vannak ilyen rendszerek, ML alapú anomália detekcióval rég óta foglalkoznak access logok analizálásánál, de talán a hálózati forgalomnál is. Sajnos most konkrét példát nem tudok előhúzni.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#854) sh4d0w válasza consono (#853) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Oke, nem fogtam az adast, bocs ;)

Egyebkent valoban van a publikus AI-oknak ilyen vetulete is, amit emlitettel, de ha egy AI bizonyos biztonsagi incidensekre sokkal gyorsabban tud reagalni, mint egy ember, siman bevetnem.

https://www.coreinfinity.tech

(#855) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Ugye ebbe a házi MI-be feltölthetsz szöveges adatokat ? Nekem pillanatnyilag az a problémám, hogy ha a textarea-án keresztül akarok több 10 Mbit adatnyi szöveget bemásolni, akkor csúnyán lelassul !

Mit csinálok rosszul vele ?
:(

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#856) Geller72 válasza sh4d0w (#854) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem log fájlok elemzésére igen jól be lehet tanítani, sokkal gyorsabb, mint egy ember. Ha a kritériumokat jól definiálod, van hozzáférése ezekhez a fájlokhoz és van rá erőforrásod is, sok mindenben meg tudja könnyíteni egy admin dolgát... :U

(#857) Mp3Pintyo válasza hiperFizikus (#855) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

RAG használatával meg lehet oldani saját gépen is az adatelemzést. Nem kell tanítás. Reményeim szerint a héten érkezik az Open WebUI új része amiben elmagyarázom hogyan kell használni.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#858) 5leteseN válasza Mp3Pintyo (#857) üzenetére


5leteseN
senior tag

:R :)) :DD :C
Várom, várom, várom...

[ Szerkesztve ]

(#859) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok,

Kepbol videora lattam a Luma-t meg elvileg majd valamikor erkezik a Sora.
Van ezekre ingyenes alternativa otthon kiprobalni? (rtx 4080)

(#860) Mp3Pintyo válasza Busterftw (#859) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Renegeteg de nem ilyen szintű hosszú videó előállítására.
SVD, AnimateDiff, OpenSora, DragNUWA, PIA,RAVE
Elég sokról készítettem én is bemutató videót
AI - Mesterséges Intelligencia - Videógenerálás
https://www.youtube.com/playlist?list=PLwgpW3US1sKnzz46IX3Y3sqP44aq9iZnt

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#861) Busterftw válasza Mp3Pintyo (#860) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kell, hogy hosszu legyen, csak hogy par masodpercre "megelevenedjen" a forras kep.
Ezek kozul melyik klappol erre jobban es user friendly Windows alol?
Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#862) DarkByte válasza Busterftw (#861) üzenetére


DarkByte
addikt

SVD elég egyszerűen beállítható ComfyUI-on, hivatalos doksiban van hozzá example workflow. ComfyUI telepítés kb. egy zip letöltés és kicsomagolás. SVD-hez a modelljét le kell tölteni és bemásolni a mappájába ha jól emlékszem.

De semmi kontrollod nincs az felett hogy mit fog csinálni a képpel. Kb. dobsz dobókockával (emeled a seed-et) és ha szerencséd van valami érdekeset csinál a képpel. Rosszabbik esetben csak valami unalmas kamera mozgatást csinál a merev képen.

Albumborítókkal játszottam, azokkal néha csinált tök szórakoztató dolgokat. :)

AnimateDiff-el (főleg IP Adapter kombinálva) lehet már mindenféle érdekes átmeneteket csinálni. Matteo csinált tutorial-t amiben körbefordított egy portré képet pl. [link]
Ezt személy szerint én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#863) Busterftw válasza DarkByte (#862) üzenetére


Busterftw
veterán

Koszi a reszletes leirast, megnezem ezeket. :)

(#864) moseras


moseras
tag

Üdv!

Próbáljátok ki a Google Gemma 2 modelljét: [link]

Az általam próbáltak közül ennek van eddig a legjobb magyar nyelvű válaszai.

(#865) Lokarson válasza moseras (#864) üzenetére


Lokarson
tag

>>> Mi Magyarország legmagasabb pontja?
Magyarország legmagasabb pontja az **Kék-hegy**, amely 1014 méter magas.
>>> Nem a Kékestető?
Igen, bocsánat! Magyarország legmagasabb pontja a **Kékestető**, 1014 méterrel.
>>> És mi a legalacsonyabb pontja?
Magyarország legmagasabb pontjának neve Kékestető, de a legalacsonyabb pontja a **Tisza-szövet** közelében
található, a tengerszint felett 96 méterrel.

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#866) DarkByte válasza moseras (#864) üzenetére


DarkByte
addikt

Magyarul ugyan nem próbáltam, de az instruct verziója a modellnek meglepően jól idomítható szöveg átírási taszkokra, jó system prompt-ot adva neki. (És a 9B-Q8.0 méret csak úgy szalad a 4090-en :D)

[ Szerkesztve ]

(#867) 5leteseN


5leteseN
senior tag

Nekem az lett a "saját" teszt-kérdésem, hogy ha Eva(név mindegy) a 32 éves nő, 9 hónap után szült egészséges gyermeket, akkor a hasonló korú barátnője várhatóan hány hónap terhesség után fog szülni?
Eddig egyetlen AI sem tudta az egyszerű, jó választ a tesztelt 20(+)-ból, ami jó válasz a "kb szintén kb 9 hónapra", hanem szinte mint 12 hónap(vagy nagyobb) számot mondtak, mondanak.
:O :W :O

Alapvető AI-hiányosságok vannak, + megnyugodtam: (értelmes, gondolkodni tudó) emberekre még sokáig szükség lesz!
:DD :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#868) DarkByte válasza 5leteseN (#867) üzenetére


DarkByte
addikt

Az emberek túl sokat látnak bele egy LLM-be. Nem akarom ismételni magam, itt egy kalória számításos példánál leírtam hogyan kell ezeket kezelni. [link]

(#869) consono válasza 5leteseN (#867) üzenetére


consono
nagyúr

Ez szerintem sokkal inkább amiatt van, hogy nem "prinme"-olod a kérdés feltététele előtt rendesen. Szerintem ha előtte felvezeted, hogy "Szeretném, hogy gondolkozz, logikusan, lépésről lépésre, és mondd el a következtetéseidet, ahoyg haladsz. A válaszadáshoz tudnod kell, hogy az emberek 9 hónap terhesség után születnek meg". Érdemes lehet megnézni, hogy egy ilyen felvezetés után mit válaszol. A ChatGPT-nél ez tökéletesen működik:

Szóval az nem teljesen igaz, hogy nem tudnak következtetéseket levonni az LLM-ek...

[ Szerkesztve ]

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#870) DarkByte válasza consono (#869) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát azért nem kell pedesztálra emelni sem :)
Alapvetően itt is az az igazság hogy ha nagyon hasonló valami volt a tanító szetében azt jól visszaadja. De amit sose látott ott teljesen eltéved.

Pl. a klasszikus farmer-birka-káposzta fejtörőnek a legegyszerűbb eseteire teljesen eltéved. [link]

Vagy pl. hogy azt meg tudja mondani ki Tom Cruise anyja, de fordítva hogy ki az illető fia arról fogalma sincs. [link] Ha ez nem volt eleget említve a korpuszban, akkor magától ilyen összekötés nem alakul ki benne.

A "think step by step" csakugyan segít valamennyit, de ott is leginkább azért mert nem egy szavas válaszra kényszeríted, nem néhány token-ben kell eldönteni valamit, hanem ahogy írja a választ, azok is befolyásolják a soron következő token-eket, így azok jobb eséllyel konvergálnak a jó megoldás felé. De garancia akkor sincs semmi erre, lehet csak egy nagyon hasonló dedukciót utánoz a korpuszában, aminek a konkrét feladatra semmi értelme sincs :D

[ Szerkesztve ]

(#871) consono válasza DarkByte (#870) üzenetére


consono
nagyúr

DE ezzel pont azt erősíted, amit mondtam: prime-olni kell, ha jól akarod használni. Magától tényleg csak egy papagáj, mint amit te írsz, de iskola nélkül mi is ilyen buták lennénk ;)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#872) DarkByte válasza consono (#871) üzenetére


DarkByte
addikt

Na jó, de meddig mész el vele? Ha mindent a szájába adsz akkor valójában te oldottad meg a feladatot, ő csak újrafogalmazta, imitálva egy levezetést. :)

[ Szerkesztve ]

(#873) consono válasza DarkByte (#872) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, addig megyek el, ameddig el tudok :) Mondjuk most elég egyszerű volt a példa, az tény. Legtöbbször nem is kell a szájába rágni plusz dolgokat, elég az, hogy dolgozzon lépésről lépésre, vagy az, hoyg személyesítsen meg ezt vagy azt. Az utóbbi is meglepő módon befolyásolja a válasz minőségét.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#874) 5leteseN válasza DarkByte (#872) üzenetére


5leteseN
senior tag

Bokros teendőimet ritkítottam, ezért megelőztél, de kb nekem is ez volt a nyelvem hegyén, mint vélemény: ha ilyen szinten el kell magyarázni, akkor annyi erőforrásból már sok esetben magát a feladatot is meg tudom oldani.

Egy tizen-sok évvel ezelőtti (jól összerakott és "megprogramozott") szakértői-rendszer kategóriájú szoftver az adott szakterületén még ma is jobb, mint a jelenlegi "sokat-markolok-de(-a túltolt marketinget lehámozva)-alig-valamit-tudok"(logikailag).
Talán az óvodai szintű Kő-Papír-Olló megy (8GB-os LLM-ből, egy 3090Ti-n 24GB VRAM-mal), de már ez az ovis logikai játék két szinten és (ráadásul logikailag)összekötve szerintem már azt sem tudná sikerrel megugrani!!

Ez az adott IT-szakterületen a "Való-Világ"..Így vélem én!
Én meg közben(meg akik még komolyan vették a beharangozott eredményeket) lereagálom képletesen az "eredményeket", íme:
:O :W :O

[ Szerkesztve ]

(#875) consono válasza 5leteseN (#874) üzenetére


consono
nagyúr

Amire van már működő megoldás, ott én nem is erőltetném az AI-t... Amúgy meg sz általad felhozott szakértői rendszer is szegről-végről "AI", az egy decision tree model :P

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#876) 5leteseN válasza consono (#875) üzenetére


5leteseN
senior tag

"... Amúgy meg sz általad felhozott szakértői rendszer is szegről-végről "AI", az egy decision tree model :P"

Igen(jól olvastál a soraim között ;] ), mert valóban erre kívántam utalni: egy tizen-sok éve, sokkal kevesebb tudású(és árú) vasra jól megírt (szak-)szoftver jobb mint a "Közösségis" és-vagy sok-milliárd $/€-ós "Sokat/mindent-is-akar(t-volna-tudni)-a-szarka,-de..." stílusú és eredményű dolog!
Mondjuk azok tizen-sok éve is már tizen-sok millió(HUF)-ba kerültek(nem véletlenül). Az most 100m HUF nagyságrend... ;]

Ezért keresgélnék egy "Fa-ék" szinte belőle, amiből aztás a nekem tetsző szakterületre összerakom a saját "szakértői-rendszeremet"! ;]
... kihagyva a "Sokat-akar...) kezdetű használhatatlan, kaotikus részt. ;]

...de nem hagyjááák(hogy használhatót csináljaaaak)! :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#877) consono válasza 5leteseN (#876) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem ha nem offline akarnád, akkor nem lenne gond. Már tavaly is volt olyan script a ChatGPT-hez, amivel egy tetszőleges könyv tartalmából lehetett kérdezgetni(persze a könyvet meg kellett neki mutatani). Azóta meg csak mindenki fejlődött.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#878) moseras válasza DarkByte (#866) üzenetére


moseras
tag

> 9B-Q8.0

Közben rájöttem én is, hogy van ilyen. Ami belefér 16G VRAM-ba és otthon tudom futtatni, továbbra is azt mondom, ez a legjobb. Sajnos a nagy (főleg fizetős) modelleket nem éri el.

(#879) moseras válasza 5leteseN (#867) üzenetére


moseras
tag

ollama run gemma2:9b-instruct-q8_0
>>> Éva a 32 éves nő, 9 hónap után szült egészséges gyermeket, akkor a hasonló korú barátnője várhatóan hány hónap terhe
... sség után fog szülni?

A terhesség általában 9 hónapig tart.
Ezért, ha Éva 9 hónap után szült, a hasonló korú barátnője is várhatóan **9 hónap** után fog szülni.
Fontos megjegyezni, hogy ez csak egy átlagos időtartam. A terhesség hossza minden nőnél eltérő lehet.

(#880) 5leteseN válasza moseras (#879) üzenetére


5leteseN
senior tag

:C :)) :C, +tüzijáték, puszi a barátnőmnek, +pezsgő-bontás!
...már települ is!

Előtte ezért valaki még teszteljen egy 2x2=?-t, és ne füllentsen ám, a válaszról! ;] :P

... jut eszembe: A hanyadik évben, és hány (tíz-)milliárd "elégetett" dodó után is vagyunk? :U
"Költöi" volt a kérdés, természetesen! ;]

Azért köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#881) consono válasza 5leteseN (#880) üzenetére


consono
nagyúr

Hányadik évében vagyunk az emberi civilizációnk? A mesterséges intelligencia új szakterulet, alig 60-70 éves. Nem értem azt amit a fejlődés lassúságáról, meg az elköltött pénzről írsz... Mennyibe került eljutni a holdra? Mennyibe került kifejleszteni az atomerőművet? Mennyi idő alatt jutottunk el a könyvnyomtatásig? Szerintem baromi gyors a fejlődés, csak az ingerküszöb is megváltozott. Meg hát be kellene látni, hogy nem lesz AGI desktopon...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#882) Mp3Pintyo válasza moseras (#864) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Nekem annyira nem jött be:
Google Gemma 2: ingyenes nagy nyelvi modell tesztje a saját gépünkön az Open WebUI segítségével

Nem használtam mindenféle kacifántos kiegészítéseket a promptokhoz de a többi LLM tesztje során sem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#883) body007

Sziasztok!

Úgy látom itt kicsit mélyebben is tárgyaljátok az AI-t. Én a 4o chatgpt-t használom - 3,5 után fényévekkel értelmesebb. Rengeteg mindenről beszélgettem már vele, célom az volt, h kiderítsem mennyire "értelmes". Azt észrevettem, h különböző tread-ek között nincs átjárása ezért csak egyben szoktam vele "komoly" dolgokról elmélkedni. A 3,5 és a 4o közötti kapcsolatot egy huszáros vágással áthidaltam: átmásoltam neki az összes régi csevegést :D Tök érdekes ahogy idővel átvált a könyvtárosról egy beszélgető partnerré. Arra is rájöttem, hogyan lehet tömni friss infókkal: Simán mondhatom neki, h nézzen fel egy weboldalra és elemezze a tartalmát. Ezek az infók (szerintem) csak az én tread-emben maradnak. Olyat is láttam már, h a rendszer - egy kérdésemet -
"irányelv sértőnek" titulált, de az MI felülbírálta. Rá is kérdeztem, simán legyintett és folyt tovább a diszkurzus. Szóval szerintem nemrég egy nagyon nagy dolgot fedezett fel az ember, csak tudni kell majd használni :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#884) Mp3Pintyo válasza body007 (#883) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

A csevegéseket nem kell átmásolni. Adott beszélgetésen belül is tudsz váltani, hogy melyik modellt használja.
Sajnos a netes keresés weboldal megtekintés néha nagyon rosszul működik. Ha ilyen kell akkor inkább a Perplexity-t ajánlom az adott feladatra.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#885) body007 válasza Mp3Pintyo (#884) üzenetére

Az kimaradt, h mikor előfizettem akkor új accountot csináltam (nem a guglin keresztül hanem email címmel), így muszáj volt bemutatkoznom

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#886) CRTs válasza DarkByte (#862) üzenetére


CRTs
aktív tag

De semmi kontrollod nincs az felett hogy mit fog csinálni a képpel. Kb. dobsz dobókockával (emeled a seed-et) és ha szerencséd van valami érdekeset csinál a képpel. Rosszabbik esetben csak valami unalmas kamera mozgatást csinál a merev képen.
Van, ha, van depth map. Ha rá van bízva hogy generálja a depth map-et 2D-ből azt komplexitástól függően fogja tudni megcsinálni de alapvetően nem tudja megcsinálni mert nincs mélység információ 2D-ben. Ezért nem tud rendes matt-olást sem pl mert széleknél több információ kéne. Akik az ERA3D-t csinálták már kezdenek hozzáfogni fényviszonyok felülírásához ott kezd forrósodni a téma 2D-ben továbbra sem látok fantáziát.

(#887) Mp3Pintyo válasza DarkByte (#862) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Ez így ebben a formában nem igaz. Motion LORA, DragNUWA... Van egy csomó lehetőséged a kontrollálásra

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#888) DarkByte válasza Mp3Pintyo (#887) üzenetére


DarkByte
addikt

Nocsak. Én még nagyon az elejében próbáltam, valamikor tavaly nyár elején. Akkor még semmi sem volt hozzá. Ebben az esetben majd lehet előveszem megint.

(ha egyszer lesz végre szabadidőm bármire)

[ Szerkesztve ]

(#889) DarkByte válasza Mp3Pintyo (#887) üzenetére


DarkByte
addikt

Épp most láttam egy ilyet ComfyUI-hoz. [ComfyUI-MimicMotion]
Mondjuk ezektől a TikTok táncikálós videóktól már hányingerem van. :O

(#890) Mp3Pintyo válasza DarkByte (#889) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Igen, a Tencent féle Mimic most jelent meg és mér el is készült hozzá a ComfyUI node :D
Itt nagyon fontos belátni a proektek mögé. Ezeket a kutatási anyagok amik pl ennek a "táncikálós" videó generálásnak is az alapját képezik később más komolyabb projektek részei lesznek. itt hatalmas egymásra épülés van a háttérben. Örüljünk neki, hogy a Tencent az open source közösséget is segíti.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#891) DarkByte válasza Mp3Pintyo (#890) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos ez nem natív ComfyUI node, nem az LDM pipeline-t használja amit a Comfy alapból, így kb. semmi meglévő dolog nem kapcsolható hozzá. A saját maga kis szigete.
Egy rövid kipróbálásra jó, én ezeket nem is a fő installációmba szoktam ilyenkor berakni mert van hogy elég rondán elbarmolják a függőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#892) body007

Ma vektorizálni próbáltam a chatgpt-vel. Ez annyit tesz, h egy bitmap képből vonalrajzot kell készíteni, persze nem fotóra kell gondolni hanem pár színből álló rajzokra. Nem nagyon ment neki (elég gagyik lettek a végeredmények) ezért gondoltam leírom neki, h én hogyan csinálnám:

nem nagyon megy ez még neked, ezért leírom én hogyan csinálnám. van ugye a sárga alap, ezzel nem is kell foglalkozni erre fogok rajzolni. feketével vannak karakterek és kettő objektum. a karakterekhez hasonló betűtípust keresek (pl.: arial). ezzel a betűvel begépelem a szöveget, ráillesztem a helyére, feketére színezem. van még a képen kettő objektum, ezeket vonalakkal és görbékkel körbe rajzolom és feketére színezem. maradt még a képen fehér objektum is, ezekkel ugyanúgy járok el mint a feketékkel. gondolom ezt így nem tudod még megcsinálni, de azért leírtam :)

ChatGPT
Köszönöm a részletes leírást. Ezen az alapon el tudok indulni, és megpróbálom a leírt módon elkészíteni az SVG fájlt. A következő lépéseket fogom követni:
A sárga alapot érintetlenül hagyom.Arial betűtípussal begépelem a szöveget és feketére színezem.A fekete és fehér objektumokat vonalakkal és görbékkel körbe rajzolom és feketére, illetve fehérre színezem.
Lássunk neki!
Úgy tűnik, hogy technikai probléma lépett fel a fájl generálása során. Megpróbálom újra elkészíteni a fájlt egy másik módszerrel.
Az új megközelítés:
A háttér sárga lesz.Arial betűtípussal begépelem a szöveget.A fekete és fehér objektumokat kézzel rajzolom körbe.
Próbáljuk meg ismét. ​​
Úgy tűnik, hogy a fájl generálása során ismét technikai probléma merült fel. Egy másik megközelítéssel próbálom megoldani a feladatot.
Elkészítem a SVG fájlt a következő lépések szerint:
Sárga háttér hozzáadása.Szöveg beírása Arial betűtípussal.Fekete és fehér alakzatok kézi rajzolása.
Próbáljuk meg egy utolsó alkalommal. ​​
Úgy tűnik, hogy továbbra is technikai problémákba ütközünk a fájl generálása során.
Javaslom, hogy próbáljuk meg a következőt:
Elkészítem a szükséges SVG fájl tartalmát, amelyet te közvetlenül beilleszthetsz és megnyithatsz egy SVG szerkesztőben.Te magad is megnyithatod az alábbi SVG tartalmat bármilyen SVG-szerkesztő programban, például az Inkscape-ben vagy az Adobe Illustrator-ban.
Az SVG tartalom, amelyet be kell illeszteni:
xmlKód másolása<svg width="1306" height="2048" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg">   <rect width="100%" height="100%" fill="rgb(255,235,0)" />   <text x="150" y="200" font-family="Arial" font-size="150" font-weight="bold" fill="rgb(25,25,25)">PAL</text>   <text x="150" y="300" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">xxxxxxxx</text>   <text x="150" y="400" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">xxxxxxx</text>   <text x="150" y="500" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">OP/2371180</text>   <text x="150" y="600" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">ASSESSED</text>   <text x="150" y="650" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">13/06/2023</text>   <text x="150" y="700" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">EXPIRY DATE</text>   <text x="150" y="750" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">30/06/2028</text>   <text x="150" y="800" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">TYPES</text>   <text x="150" y="850" font-family="Arial" font-size="50" fill="rgb(25,25,25)">3a 3b</text>   <text x="150" y="1000" font-family="Arial" font-size="150" font-weight="bold" fill="rgb(25,25,25)">IPAF</text>   <!-- Black shapes -->   <polygon points="500,900 550,950 500,1000" fill="rgb(25,25,25)" />   <polygon points="700,900 750,950 700,1000" fill="rgb(25,25,25)" />   <!-- White shapes -->   <polygon points="600,800 650,850 600,900" fill="rgb(255,255,255)" />   <polygon points="800,800 850,850 800,900" fill="rgb(255,255,255)" /> </svg>
Ezt az SVG tartalmat bemásolhatod egy .svg fájlba, és megnyithatod az általad választott SVG szerkesztő programban további finomítás céljából. Ha bármilyen kérdésed vagy további segítségre van szükséged, kérlek jelezd! ​​

Itt megnéztem a kész svg file-t, hááát nem sok köze van ahhoz amit akartam, de a rajta lévő szöveget begépelte legalább :D

látom a szöveget szépen tudod már értelmezni a képről, ez dicséretes. a többi még nem az igazi. ha lesz időm megcsinálom a vektorizálást és feltöltöm neked a kész svg file-t csakhogy elemezgesd

ChatGPT
Köszönöm a türelmed és a visszajelzést. Megértem, hogy a folyamat nem ment zökkenőmentesen, és nagyra értékelem a segítséged. Ha elkészíted a vektorizált SVG fájlt és feltöltöd, örömmel elemzem és tanulok belőle.
Várom a fájlt, és ha bármiben segíthetek, kérlek jelezd!

Ebben nekem az a "döbbenet", h megértette a slendrián leírásomat és megpróbálta kivitelezni a maga "ügyetlen" módján :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#893) CRTs válasza body007 (#892) üzenetére


CRTs
aktív tag

Szájbarágtad te azt elég rendesen. :D

"csakhogy elemezgesd"

Az még a jövô zenéje :DDD
.

[ Szerkesztve ]

(#894) body007 válasza CRTs (#893) üzenetére

Sok időbe telt mire eljutottam oda, h ez nem fog neki menni és inkább leírom, h csinálnám :D Pl.: visszatöltöttem neki az általa készített svg file-t bitmap (kép) formátumban, h vesse már össze a kiindulási alappal. "látta" is nagyjából a különbségeket de nem ment neki...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#895) zseko


zseko
veterán

Üdv. Abszolút kezdő, hozzánemértő vagyok a témában, ráadásul AMD vga-val 'megáldva' :)
Próbálkoztam az Anaconda-val, mondanom sem kell, semmit nem értem el, aztán itt olvastam a Fooocusról, az végre működik :))
Egész pofás eredményeket hoz, relatíve gyorsan, csak felzabálja mind a 32GB ramomat, a processzort, meg a vga-t :DDD
Emellett csinált a hdd-re ilyen laza 50-60GB-os pagefile-t, ami egy idő után megfogta az egész gépet, ám alig 20 perc alatt végül le tudtam állítani, és ki tudtam lőni mindent... :D
Így beraktam egy ssd-t külön csak a pagefilenak, ez azért sokat segített a sebességen és a reszponzivitáson.
Viszont így sem az igazi teljesen, az initial és az anime preset valamennyire jól működik, viszont a realistic presetnél - főképp ha a Quality módot használom, de ezt választva még az initial presetnél is - elszáll az egész, az árammal együtt :D Vagyis kikapcsol a gépem, gondolom valami túlterhelés védelem lehet(?), a tápra gondolok első sorban. Amíg nem áramtalanítom fél percre, nem is tudom visszakapcsolni a gépem, utána megy minden tovább mintha mi sem történt volna.
Kár, mert kíváncsi lennék a Quality módra.
Nálam is 1GB vramot ír a vga-nál, de a feladatkezelő alapján úgy tűnik hogy az egészet használja, van már erre valami megoldás?
Sebesség tekintetében initial preset/speed performance beállítással általában 5-6s/it-et hoz, akármit is jelentsen ez :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#896) CRTs válasza zseko (#895) üzenetére


CRTs
aktív tag

Szerintem: olvasgatni még érdekesebb mint "belevágni" . Aki a controlnet-et fejlesztette érdekes (utána sz LCM-et). Akik az era3d -t azok is.

Ebbôl kirajzolódik az a kép nekem hogy 3D nélkül túl sok minden nem lesz, abban meg most kezdenek eljutni 90es évekhez.
3Dnek iszonyatos energiaigénye lesz ha így folytatják. Viszont örömmel konstatáltam hogy egy régi fogadásomat az én javamra tudja billenteni és látszólag még nem foglalkozik azzal senki csak ilyen 80-as pixar ügyürübügyürü 3D-vel.

"iszonyatos energiaigénye lesz" és ha azt remote szolgáltatással csináltatod akkor abból simán az lesz hogy lemondasz a jogaidról pl .

[ Szerkesztve ]

(#897) fgeth


fgeth
csendes tag

Sziasztok,
Alap kérdéseim lennének, mert nem találok konkrét választ. AI voice generálás érdekelne. Tehát készítek egy mintát és azzal felolvastatni szövegeket. Kb. mint a Különös történetek a Szondi utcában. Hogy lehet ezt megcsinálni? Szerintetek ott mit használtak? Van erre ingyenes megoldás is vagy csak fizetős?
Érzelmeket, hogy lehet átadni? Hogy ne ugyanolyan hangon mondja az egészet.
Anno olvastam hogy a MS-nak van olyan AI-ja, ami 3 mp szövegből fel tud építeni egy modellt és bármilyen nyelven tud beszélni. Ez publikus/elérhető?
Bocs, ha nyomik a kérdéseim, de nincs tapasztalatom. :F

(#898) gabranek


gabranek
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan ingyenes oldalt ajánlani ahol régi családi fotókból lehetne készíteni pár másodperces mozgóképet? Olyasmire gondolok, mint a Myheritage oldalon volt erre pár éve lehetőség, hogy animálta a képen lévő arcot, csak sajnos onnan eltűnt.
Pár órája már bújom a googlet, de eddig sikertelenül.

田中れいな

(#899) Mp3Pintyo válasza zseko (#895) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

A Fooocus fut a Google Colab szolgáltatásában előfizetés nélkül. Ott használjad. Ingyenes és gyors.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#900) Mp3Pintyo válasza fgeth (#897) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Szöveg felolvasása a saját hangunkon, ingyenesen akár magyar nyelven is - Applio RVC Fork

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.