Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) slayer006


slayer006
addikt

Sziasztok !

Ide várnám mindenkinek a véleményét erről a panelről főleg akinek van ilyen.

A következőket szeretném kérdezni erről az előlapi panelről:

1. A kártyaolvasóból kijövő négy vezetéket hová kell csatlakoztatni ?? A leírásban SEMMI nincs erről...
2. A panel induláskor sípol, ezt hogyan lehetne kikapcsolni rajta ??

Ha valaki tudja ezeket, legyen szives segíteni!!

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2) slayer006


slayer006
addikt

UP :))

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3) Ste válasza slayer006 (#1) üzenetére


Ste
addikt

A kártyaolvasót - mint minden ilyen eszközt - az USB-re kell kötni

(#4) slayer006 válasza Ste (#3) üzenetére


slayer006
addikt

Ja csak ezen nem USB csatlakozó van, hanem 4 különalló.
Köszi a jótanácsot, már +fejtettem, mivel a ''dokkoló'' egységet ki lehet venni és egy USB átalakítóval lehet csatlakoztatni. Én úgy szerettem volna használni, hogy ne keljen kivenni.
De ez nem is anny. lényeges.
A sípolásra nincs tipped ???

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#5) Ste válasza slayer006 (#4) üzenetére


Ste
addikt

a 4 különálló pont egy Usb csatalkozó
Vcc +5v -5v Gnd ha jól emlékszem, ez így pont négy
Neked meg az alaplapon 9 csatlakozó van - az egy usb
ez annak a felét foglalja csak el
az alaplapod leírásában nézd meg hogyan kell bekötni

a sípolást pedig - ahogy eddig olvastam - alacsony ventifordulat miatt van
vagyis vagy nincs egy szenzor bekötve vagy valamelyik venti a beállított minimum alatt üzemel

(#6) slayer006 válasza Ste (#5) üzenetére


slayer006
addikt

Köszi - köszi.
Az USB -t már ''kinyomoztam'', csak kezdek ellustulni. Előbb kérdezek, utánna olvasok (alaplap leírást is). :Y

A sípolással az a bay, hogy rendszerinduláskor csin., tehát attól alacsonyabb fordulaton nemigen mehet 1 venti sem. :DD
Valahogy nem lehet ezt beállítani - Disabled -re ???

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#7) lemcsi


lemcsi
tag

hello
nekem 1 bajom van csak.
van 1 raidmax sagitta házam,mindhárom ventin nagy csatlakozó van,de viszont a panelen csak 4 kicsi van.hogy lehetne összehozni hogy rá lehessen kötni a ventiket?lehet ilyen átalakitót kapni?
meg hogy lehet a fordulatszámot szabályozni??
a prockó ventit rákötöttem(freezer 64 pro),nincs is baj vele csak szabályozni nemtom :(((

[Szerkesztve]

(#8) goom


goom
senior tag

Sziasztok! Nekem is ilyen panelem van, és az a gondom, hogy nagyon melegszik a VGA (Sapphire R. X800GTO2) - alapon is 41°C, terhelés alatt meg felmegy 71-72°C-ra - tuning nélkül.... A proci, vinyó, stb. rendben van, Everest szerint is. És ott stimmelnek az adatok egymáshoz képest, de itt nem: az Everest és az AtiTool szerint kb. egyforma, a CoolPanel2 szerint viszont kb. 20°C-al kevesebb! Vajon mi a gond? A feszültséget felemeltem 12V-ra, de az is hiába.
Másik kérdésem: amikor a beállításokat végzem a panelen (hosszan benyomott bal gomb, majd lépkedés végig), első körben ugye a riasztási értékeket tudom beállítani, utána eljutok oda, hogy mind a négy venti-állásnál 600-as értékeket mutat, ami max. 4800-ig változtatható - ez mi? (utána jön a feszültség-állítás).

(#9) Kasza08


Kasza08
őstag

hy, nekem mondjuk Power Watch-om van, de azt tudom h az everest 1 nagy szar. Pl: a vizet hőmérsékletét 2 féle képpen tudod lemérni: vagy bele rakod az ujjad és próbálod megsaccolni, hogy mennyi lehet, vagy leméred hőmérővel. Nos az utóbbi módszert használja az Aerocool. sztem 1 X800 GTO2 esetében normális a 40 alapjáraton, bár az én régi 9250-es radeonom is ottan körül mozog. nem tom m ilyen hűtés van a karidon, de sztem 70 fok normál(sztem). na jó talán ennyi nem de 60 fokos nak kell lennie. A sípolást nem lehet megszüntetni, mert ezzel jelzi hogy van valamivel gáz. nekem pl. amikor nem kötöttem be az 1ik ventit, akkor folyamatos sípolással jelezte

(#10) Kasza08 válasza lemcsi (#7) üzenetére


Kasza08
őstag

lemcsi panaszára viszont én csak azt tudom mondani, h van a 4 pin-es, molex csatlakozós venti amire te mondtad hogy nagy, ezeket nem nagyon lehet szabályozni. Van a 3 pin-es csatlakozó, gondolom ez a kicsi. Na most, a venti szabályzóra csak 3 pines csatl. lehet kötni( lehet h már kitaláltak vmit h ez ne legyen így, nem tudom, őszintén bevallom). úgy áll össze hogy a 3 pin-ből 2 (piros és fekete) szolgáltatja az áramot, a harmadik(sárga) pedig a kommunikációs port, magyarul azzal tudod szabályozni. 1szer már vettem 1 olyan átalakítót, h molexből csinált 3 pin-est, de hiányzott belőle a sárga vezeték. Mondjuk olyat még nem láttam h molex-ből csinál úgy 3pinest, h te szabályozni is tudd

(#11) Kasza08


Kasza08
őstag

beragadt a totyik :U

(#12) zabla válasza Kasza08 (#10) üzenetére


zabla
aktív tag

őőő a ventik fordulatszámát nem a feszültség állításával szabályozza? mert így simán tudja a molexet is

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#13) Kasza08


Kasza08
őstag

Na ja, de a molex-ben nincs kommunikációs port, ezért nem tudja a feszültséget szabályozni.

(#14) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Ilyen panelt szeretnék venni a közeljövőben. Egy kérdésem lenne: a valóságban is lehetséges vele a ventillátorok fordulatszám szabályozása vagy ez csak ''álca''? :F

Remélem nem, mert akkor nem veszem meg, pedig nagyon tetszik is + amennyit tud...

Kösz előre is az infót! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15) Jolly667


Jolly667
csendes tag

Van valakinek eladó panelje?

(#16) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Ez a panel működik Gigabyte DS3 alaplapban?

Konkrétan a firewire érdekelne, ami nincs alapban az alaplapon, csak a panelen. Ez működni fog?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Hogy tudom állítani a ventilátor fordulatszámát?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.