Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Adriai horgászat, help!

Hozzászólások

(#1) Shape


Shape
aktív tag

Most készülök nyaralni Horvátországban és elgondolkodtam hogy mi lenne ha hogásznék is.
Csak tengeren még életembe egyszer se horgásztam.
Milyen felszerelés kellene oda és milyen technika???
nem konkrét márkákra vagyok kiváncsi, hanem pl. hanyas zsinor, pergetés vagy nem, fenekezés mekkora horoggal, stb...

Trogir környékére megyek ha valakinek vannak konkrét tapasztalatai akkor azt megköszönném.

+ tudja valaki hogy menyibe kerül egy hetes horgászengedély?
+ partról érdemes egyantalán próbálkozni?? (mert sajnos nincs egy árva vitorlásom se:DDD)

(#2) busman válasza Shape (#1) üzenetére


busman
addikt

Sztem nem kell engedély.Nagy végólom,felette 1 méterrel a horog, leengeded a fenékig ,és mártogatsz

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3) Shape válasza busman (#2) üzenetére


Shape
aktív tag

Ugy tudom hogy engedély az kell, de most nem ez a legfontosabb:D
milyen zsinorral, mekkora olom, mekkora horog??? (oldalfüles horogelőkére gondoltál?ha igen akkor az előke milyen hosszú?)

bocs a hülye kérdésekért, de én szinte kizárólag folyóvizen horgászok finomszerelékkel. és asszem ide a 16-os sülyedő zsinór nem megfelelő:D

(#4) busman válasza Shape (#3) üzenetére


busman
addikt

Én egy 25-30grammos ólmot,20as zsinórt,6-8 as horgot használnék.
A horgok 1m ill 1,5 méterre lennének az ólomtól,az előke pedig 35-40cm hosszú lenne.

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5) JoHnni


JoHnni
senior tag

úgy rémlik mintha lett volna egy tengeri horgászatos topik, legalábbis beszéltünk róla vhol, lehet a ki horgászik itt topicban:F ott nézz szét. Én is akartam horgászni de nem láttak sok értelmét, sztem partról értelmetlen, csak kis halakat lehet fogni, esetleg a csónakból nyílt vízen, csakhát fene tudja mi ott a horgászmódszer.

[Szerkesztve]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#6) busman válasza Shape (#3) üzenetére


busman
addikt

Vagy este horgászóra 19.00-tól a Discovery-n

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#7) #16741888


#16741888
törölt tag

Én az Istrián szoktam horgászni ha ott nyaralok, jó köves part, de nem ez a lényeg. Matchbot, 18as zsineg nem túl nagy horog, 2-3grammos horog.
a Csali?:D Nevetni fogsz de nekem a füstölt parasztsonka vált be legjobban:DD, először csak poénból volt benn a spiccbot(az is jó tényleg), még szerkót is ott vettünk, egy árva spiccbotot vittünk, csalink se volt, filóztunk mit tegyünk rá, logikusan levezetve ezek ragadozóhalak, akkor hús, milyen husunk van:F sonka... bevált tuttira.:D
nem mondom lehet hogy más is jó, de nekeünk ez vált be, és mással nem is próbálkoztunk.

(#8) #25954560 válasza Shape (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

konkretan Trogir kornyekerol szarmazo bennszulott info szerint polipot kell a horogra tenni :) a kenyeret nem komaltak annyira, kukoricat kirohogtek :) majd lesznek kepek, hogy is kell horgaszni buvarszemuvegben, fejjel a vizben, kezben a damil a szerelekkel es nezni, ki jar a csali fele :DDD

(#9) JoHnni válasza #16741888 (#7) üzenetére


JoHnni
senior tag

és mit fogtatok vele?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#10) aesir


aesir
veterán

Ugyan nem horgászom, de a strandok is tele vannak 30-40 centis halakkal. Érdemes lehet megpróbálni.

Van saját életem...

(#11) Lauro


Lauro
csendes tag

Partról nem a legjobb ,mert rohadt köves az alja.A helyedben vinnék egy pergetőbotot is és rengeteg twistert.Szürköletkor és hajnalban általában megjelennek a csőrös csukák és azokat így el tudod marni.Ha fenekezni akarsz akkor ólom helyett inkább anyacsavar,mert sok lesz a beszakadás.Egyébként a két legjobb csali szerintem a csigabél és a halszelet én mindig ezeket használtam.
Ami nagyon jó buli még az a polipozás.Szalonna egy hosszabb perlonzsinor és egy öklömnyi kő kell hozzá.A követ a szalonna alá kötöd,hogy el tudd dobni.Mikor bent van a csali akkor a fenéken lassan kifelé vontatod.Annyira kell figyelni,hogy ha megvan a polip akkor még a vízfelszín alatt szigonyt neki,mert ahogy felér elengedi a csalit.
Egy úszost mindeképpen vigyél,mert ha nem akarsz komolyabban pecálni akkor azzal egész nap el lehet szórakozni.Szerintem kell legalább egy 4-5 méteres bot kell,legalábis én ilyet használtam.

(#12) c4-eXp válasza Shape (#1) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Partról legegyszerűbbben egy spiccbottal lehet. Pici horog, csalinak pedig mindenfélét ki kell próbálni. Például a vízből szedett csigát, vagy kagylót, stb. Viszont partról tényleg csak nagyon kis halakat lehet fogni, nem fogsz belőle jóllakni. :D Engedélny úgy tudom nem kell hozzá. Viszont tengerpartokon sok horgászboltban lehet kapni egy érdekes wobblert. Általában asszem lila színű, és az a lényege, hogy nem horog van rajta, hanem nagyon sok kis apró tüske áll ki belőle. Na ezzell éjaszaka tintahalra szoktak horgászni. A tintahal ahogy megpróbálja a lábaival (nem jutott eszembe jobb kifejezés a lábnál:DDD) elkapni a műhalat, úgy szépen beleakad ezekbe a kis tüskékbe. Elég hatékony állítólag. Mondjuk a tintahal kifogása után nem lehet valami kellemes procedúra leszedni a wobblerről. :D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#13) Lord Zero válasza Shape (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

szigonypuska + szabadtüdős merülés

nem, mindegy

(#14) #16741888 válasza JoHnni (#9) üzenetére


#16741888
törölt tag

nevét ne kérdezd meg foggalmam sincs.:) tenyér méretű alaktra olyan mint egy törpeharcsa meg egy napsi keveréke...:F Illetve egyszer fogtunk egy rohadt hosszú, olyan 40cm hosszú kb 3cm széles nem tom mit, de rohadt hosszú csőre volt és fűrészes fogai, senki nem merte levenni:D, elvágtuk a zsínórt. Egyébként, ha ügyes vagy 1óra alatt 8-10darabot is ki lehet termelni, azért csak akkor ha ügye svagy, mert ha nem figyelsz és beviszi egy kő alá, akkor az eyenlő egy zsinórszakadással.:D

(#15) Shape


Shape
aktív tag

Azta mennyi hozzászűlás:DDD
csak menjen be az ember a városaba:D

az a baj hogy én csak egy kis telematch botot tudok kivinni mert nagyon szüken vagyunk a kocsiban. (kb2m) és jelenleg itthon csak 16-os süllyedő damilos orsom van és már nem tudok elmenni venni mást.
ezzel érdemesmegprűbálni??? nekem a kis hal is tökélletes, csak szórakozásképpen szeretnék pecázni. kint drága a felszerelés?(mert csalit voblert ot vennék ha nincs aranyárban)
van egy csomo minitwisterem azzal érdemes pergetni???(van hozzá amerikai forgo is)


egyenlőre enyit:D
ma este 10-kor indulok ugyhogy addig segitsetek eldönteni hogy vigyem-e a kis botot.

(#16) Shape válasza #16741888 (#7) üzenetére


Shape
aktív tag

''2-3grammos horog'' ez olom akart lenni?:D
ilyen kis cuccal nem nagyon lehet meszire dobni, a sekélyesben is lehet fogni halakat?

(#17) JoHnni válasza Shape (#16) üzenetére


JoHnni
senior tag

sztem úszó

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#18) JoHnni válasza Shape (#15) üzenetére


JoHnni
senior tag

én is ezzel vagyok bajba, én elvinném a bojlisbotot meg 100g-os olmot, had szóljon. Csak sajna kevés a hely:O igy marad a spicc vay match vagy vmi kis teleszkópos bot, esetleg feeder

[Szerkesztve]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#19) Shape


Shape
aktív tag

most nem tudom hogymitr kezdjek a kis felszerelésemmel:(
kicsi bot, kicsi orsó vékony zsinor. Nem kifejezetten tengeri felszerelés:D

(#20) #16741888 válasza Shape (#19) üzenetére


#16741888
törölt tag

perszehogy vidd elnyugodtan, ártani nem árt ha berakod, és ha egy reggel, elsőnak ébredsz és van kedved lemenni, lemész egy órára, aztán szórakozol, akkor már megérte elvini.
NO PARA.

(#21) JoHnni


JoHnni
senior tag

up, akir horgászott makarska környékén irhatna pár jó módszert

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#22) busman válasza Shape (#19) üzenetére


busman
addikt

Eredményes volt a horgászat?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#23) Shape válasza busman (#22) üzenetére


Shape
aktív tag

Nem igazán:D
de poénnak jo volt és tengeren még ugyse horgásztam.
csak pergetni tudtam mert nem tudtam hogy mivel csalizzak (mondjuk majkdnem rávettem a szálásadómat hogy nem kell neki az a füstölt szalonna:DDD)
twisterre a kishalak érdeklődtek, de rablás nem volt.
biztos rosz helyen próbálkoztam, de nem volt kedvem elmenni kilométereket.

na mindegy majd legközelebb.

(#24) Shape


Shape
aktív tag

Amugy ti sokat szoktatok tengeren horgászni??
mert nagyon jo lehet, persze csak ha van hal:D
én mint nagy tiszai horgász valahogy nem vagyok szokva a nagy halbőséghez:D

(#25) c4-eXp válasza Shape (#24) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Még 12 évesen Korfun spiccbottal, de nem sok mindent fogtam.:D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#26) yesyesyes


yesyesyes
újonc

Sziasztok

én is megyek a családommal meg még másik 3mal apartmanba trogir mellé nyaralni.
persze horgászok :)
és viszek 2 orsós botot
egyik fenekezős másik úszós
a fenekezős egy ólom az alján és egí olyan 30centire van egy előke és azon a horog :)
és sztem kell engedély,napilyegy
és főleg a horvát vizirendőrök szigorúak
már horgásztam ott és akkor fogtam is úszóssal parttól 10m és sőiccbottal és em volt valami nagy szerelék ez főleg shapenek szól :DD :DD
vett csali: lehet elmegyünk hajóval húzni vettem egy plipos 10cmes csalit a házigazdnak van csónakja.és apukám azt modta vesz még csalit
és ott szerzett: fekete kagyló amit lehet enni,a kövekhez tapadott csiga és szalonna lehet
bevált: szalonna,kis kagyló ami hozzá volt tapadva

a hallot csali:az a fekete kagyló a bólyákon van egy csomó
és szalonnával fogtam
igen szoktam hallanni hogy szalonna meg ilyenek azért mert ezek sós viziek

és hülyeség sztem hogy part mellett kicsi halak vannak olyan 20cmeseket fogtam
de tudok olyat hogy ilyen 30cmes es 1 db és 5000 haverom mondta szokot horgászfilmeket nézni

(#27) yesyesyes


yesyesyes
újonc

jó azért jó szerelék volt
azért nem megyek 1000kmeket hogyhorgásszak ha nyaralni megyünk akkor igen horgászok

[ Szerkesztve ]

(#28) Lustig


Lustig
tag

régi álom :R

Holt-Tisza ágánál horgászoknak kertészeknek nyaraló eladó //// http://hardverapro.hu/apro/holt-tisza_aganal_horgaszoknak_kerteszeknek_teglahaz_elado/hsz_1-50.html

(#29) Lustig


Lustig
tag

létezik valami honlap ahol vannak árak ?

Holt-Tisza ágánál horgászoknak kertészeknek nyaraló eladó //// http://hardverapro.hu/apro/holt-tisza_aganal_horgaszoknak_kerteszeknek_teglahaz_elado/hsz_1-50.html

(#30) Lustig válasza Lustig (#29) üzenetére


Lustig
tag

hmm most nézem ez kicsikét kihalt helyen érdeklődök :D

Holt-Tisza ágánál horgászoknak kertészeknek nyaraló eladó //// http://hardverapro.hu/apro/holt-tisza_aganal_horgaszoknak_kerteszeknek_teglahaz_elado/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Adriai horgászat, help!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.