Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit vh6 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv mindenkinek!
Bár vannak hasonló támájú topicok, de nem fedik le a problémát, így talán könnyebben kapok választ.
Van egy jóbarátom egy Abit VH6 alaplappal, benne egy 850-es cerka 100Mhz FSB-vel, Gef2mx400 meg (eddig) 128MB 133 SD-ram. WinXP vmi régi táp stb

Szóval a gép újra-újra indult néha. Meg lett nézetve a táp- no problem. Vett ma még 128 MB Sd-ramot. Azóta vmiért nem indul újra meg be is gyorsult azért. Jobb az XP-nek a 256. De ez az új is 133-as. Mivel most a BIOS-ban 8,5*100-ra van beállítva, gondoltam berakom 133*6,5-re így mennének a ramok 133-on a proci meg 866-on ezt bírnia kell. Vannak a BIOS-ban előre beállított értékek, meg lehet manuálsian is. Akármit csinálok állítok be, a gép 133*8,5-ön akar beindulni ami 1,1Ghz és beakad. Ha manualba rakom az is rossz neki. Mit lehetne tenni vele? Előre is köszi!


[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) naga válasza Bandit21 (#1) üzenetére


naga
senior tag

Az intel procik emberemlékezet óta szorzólockosak, nem tudsz rajta állítani, max az FSB-t tudod emelni, de mivel úgy tűnik, hogy nem bírja a 133-at, ezért lemondhatsz a tunningról a szabványos fsb-n, ha 100-tól elkezded növelni egyesével, akkor felmászik a pci és agp is, amit nem nagyon vesznek jónéven az eszközök.

[Szerkesztve]

(#3) Bandit21 válasza naga (#2) üzenetére


Bandit21
addikt

Ezt sajna muszáj cáfolnom, a PIII 450Mhz-emet úgy hajtottam anno 500-on h a szorzót fölemeltem 4,5-ről 5-re.

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#4) naga válasza Bandit21 (#3) üzenetére


naga
senior tag

Lehet vannak, voltak speckó kivételek, de hidd el, hogy így van.

(#5) T_bee válasza naga (#4) üzenetére


T_bee
aktív tag

jaja, én is egyet kell hogy értsek sajnos, pedig milyen jó is volna ha nem lenne lockos a P4... ;]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#6) Bandit21 válasza T_bee (#5) üzenetére


Bandit21
addikt

Azt tudom, h 1 ideje lock-osak de nem emlékszem socket mennyi óta.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7) Loopus válasza Bandit21 (#6) üzenetére


Loopus
tag

Naszóval. Már anno a P1 MMX-ek között is voltak lock-os példányok, később inkább az volt az unikum ami nem lock-os. Azért ne keseredjetek el, mert ha jól emléxem, a vh-6-ban volt olyan opció, hogy az fsb fölött lehetett járatni a memo-t. Ahol a proci sebességet állítjátok, ott keress vmi ilyesmit, amit be lehet állítani úgy, hogy CLK+PCI és tadaaam.

(#8) naga válasza Bandit21 (#6) üzenetére


naga
senior tag

Ha jól tévedek a p3-nál volt egy széria ami nem volt lockos, neked pont ilyen lehetett, de már régóta nem ez a helyzet.

(#9) Loopus válasza Loopus (#7) üzenetére


Loopus
tag

Megvan. DRAM Clock a neve, és valszeg most Host CLK-ra van állítva.

(#10) Bandit21


Bandit21
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit vh6 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.