Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit siluro gef4 ti4200 128 mb melegedés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) spyki


spyki
tag

Sziasztok!

Van 1 elég aggasztó problémám és - bár már pár emberrel beszéltem róla itt a fórumon - nem találom a megoldást rá. Remélem, hogy közösen sikerül valamit kiokoskodnuk.
Adva van a topic nevében leírt vidkari.Gyári hűtő megdoglött, vettem rá másikat. Az is megdoglött 2 hónap után, bár ez már nem teljesem biztos.Mindjárt elregélem, hogy miért gondolom ezt. Szóval 1 hónapig ment minden simán, teszteltem 3d mark-al nem szemetelt, minden ok. Később elkezdett szemetelni ezzel is, és akkor beidegesedtem. Elhatároztam, hogy veszek 1 Zalman ZM80C-HP passzív hűtést rá, kiegészítő ventivel. Szervízben szereltettem fel, és b****g ezzel is szemetel 3d mark alatt!!! Ez arra utal, hogy túlmelegszik nem? Ellenben amikor ezt csinálja akkor a hűtőborda szinte csak langyos, maga a kártya is max. kézmeleg, a ram-ok is langyik. Játékok alatt viszont nincs semmi baj, minden suhan. Pl. az UT2003 1280*1024-ban minddent full max-ra állítva is, és nem fagy, nem szemetel! Csak az a fránya 3d Mark ne aggasztana ennyire... Ez elvileg arra utal, hogy rosszul van felrakva a borda, de az szerintem passzol rendesen. Benyúltam a borda és a kártya közé, a Gpu közelébe, de ott sem forró, csak simán kézmeleg. Szóval marhára nem értem. Ezért gondolom azt hogy a 2. ventim sem volt rossz, hanem a kártyával nem oké valami... ( Azon sem volt meleg a borda szinte sohasem..) Ha viszont visszaveszem a kártyát 250/513-ról (ami a gyári alap beállítás ) mondjuk 200/330-ra akkor megszűnik a szemetelés. De azért szeretnén kihasználni legalább a gyári megengedett sebességét, ha már megvettem...... Huh, ez kicsit hosszúra sikeredett, de talán így érthető a probléma... Előre is köszi a reagálásokat! :O

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit siluro gef4 ti4200 128 mb melegedés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.