Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andrix


Andrix
csendes tag

Hello!
A címben szereplő alaplapról szeretnék kérdezni, hogy esetleg van-e valakinek ilyen, és hogy milyenek a tapasztalatok vele kapcsolatban.
A kérdéses lap Via K8T890 + 8237-el van felszerelve, amiről szintén szeretném tudni, hogy sokkal rosszabb-e egy nForce4-es lapnál?
A válaszoktal előre is köszi...

(#2) HERR Z


HERR Z
veterán

Bővebben: link
Amúgy amennyiért ez van, van NF4 és az tuningba jobb...és szolgáltatásokba is...tehát egy mezei k8n neo4 f is adja ezeket a feature-öket csak még ennél is jobb tuningban +picit gyorsabb is

(#3) lazydog válasza Andrix (#1) üzenetére


lazydog
addikt

Hello márkatárs !
Régóta várom ennek a topicnak a megjelenését, nem is értem, miért nem volt eddig.
Megnyitni, viszont nem akartam, mert még nem tudtam proci hiányában beízzítani, így nincs személyes tapasztalatom..
Amit én tudok róla:
Pros: Nagyon jó a chipset elrendezés, stabil, jól tuningolható, a K8T890 ''hidegfejű'' játékos ezért elég a passzív hűtés, nagyon felhasználó és tuningbarát BIOS, mindez kedvező áron.
Cons: Állítólag az nForce4-es chip-el készült lapok kicsit jobban húzhatók.


[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#4) lazydog válasza HERR Z (#2) üzenetére


lazydog
addikt

Láttam már a belinkelt tesztet, többek között ennek alapján is döntöttem a vásárlás mellett, már több mint egy hónapja.
Nekem nem az jött le, hogy annyira gyenge lenne a bordán lévö északi-híd, az nForce4 mellett ! Fej-fej mellett vannak, na jó néha az utóbbi jobb tized%-okkal. Tehát, ha benchmark bajnokságokon akarsz virítani, lehet nem ez a te lapod.
Egyetlen negatívum, az FSB-t nem tudták 232 fölé nyomni, az egyetlen rendelkezésre álló teszt-példányon (mint azt egyébként hangsúlyozza is, ez nem feltétlen vonatkozik minden példányra).
De, ha mégis ez BIOS-frissítés kérdése, amit úgyis meg kell tenni minden lapnál, ha másért nem a Venice miatt.
Másrészt a komoly terjedelmű, Abit AV8+3rdEye című topic alapján sem találtam semmi riasztó negatívumot.
Nem lehet olyan rossz a VIA-ABIT kombináció.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#5) Andrix


Andrix
csendes tag

Kösszönöm az információkat, azért ha véletlen ki is bírod majd próbálni (meg lesz a proci) az alaplapot azért jelezz vissza, hogy tényleg minden okés , hátha addig még nem veszem meg ha vmi gáz lenne :D

(#6) lazydog válasza Andrix (#5) üzenetére


lazydog
addikt

Így lesz !
Bár most egyértelmű, hogy kinek írtál, reméljük fog még jobban is pörögni ez a téma, és akkor jó lesz, ha használod a válasz ''gombot''.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#7) lazydog


lazydog
addikt

Up !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#8) lazydog


lazydog
addikt

Up !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#9) lazydog


lazydog
addikt

Nem akarom elhinni, hogy csak nekem van ilyen lapom !:DDD
Mostanában jutottam odáig, hogy használatba vegyem.
Az egyéb bordáknál is szokásos gond van vele, nem megy a Cool'n'Quiet és a CPU-fan fordulatszám szabályozása.
Mielőtt írná valaki, hogy telepítsem a CPU-drivert és állítsak minimális energia gazdálkodást, ezek megtörténtek.
A konkrét problémától függetlenül is várom márkatársak jelentkezését egy kis tapasztalatcserére.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#10) sarti válasza lazydog (#9) üzenetére


sarti
csendes tag

Szia!
Múlt héten raktam össze egy gépet ilyen lappal. Szerintem stabil. Az abit guru progit (alapból 204-re tette) leszedtem, mert a memória max 200-as fsb-nél volt hajlandó rendesen működni. A CnQ-t nem is néztem, hogy működött-e :F
Ami nagyon nem tetszett, hogy egy darab nagyon rövid ide kábel volt a dobozban, és a lapon is elég messze kerültek az ide csatlakozások.

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#11) lazydog válasza sarti (#10) üzenetére


lazydog
addikt

Hi !
A Venice miatt BIOS-t kellett frissíteni, így már megy a C'n'Q is.
A CPU-fannal még harcolok.
Adhatnának több IDE kábelt hozzá, különösen, hogy a lapon 3 db csatlakozó van. Bónusz, hogy ebból az egyik RAID0, vagy RAID1 is lehet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12) Armahun


Armahun
addikt

.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13) lazydog válasza Armahun (#12) üzenetére


lazydog
addikt

De szűkszavú vagy !:)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#14) lazydog


lazydog
addikt

Egyéb vélemény ?:)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#15) lazydog


lazydog
addikt

Ki tudja, hogyan lehet a Cpu-Fan fordulatszámát változtatni ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#16) lazydog


lazydog
addikt

Mi ez a nagy tolongás hölgyeim és uraim ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17) lazydog


lazydog
addikt

Hello Világ !

Kinek van még rajtam kívül ilyen jó kis tuning deszkája ?

Néhány jellemző adat:

PCI Frequency fixálható: 33MHz, 37MHz, 44 MHz
PCI-E Frequency fixálható: Min=90MHz, Max=130 MHz között.
DDR SDRAM Voltage: 2,50V-3,20V
North Bridge Voltage: 1,50V-1,65V
South Bridge Voltage: 2,50V-2,65V
HyperTransport Voltage: 1,20V-1,40V

És van egyetlen negatív tulajdonsága az én V1.0 lapomnak, A64 X2 not supported.:(((
Az új V2.0 verzió már mentes ettől a hibától.

Egy hét múlva már biztosan többen leszünk ! :DD

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) lazydog


lazydog
addikt

Hasonló a jól bevált Abit AV8+3rdEye-hoz, de PCI-E video kártyákat fogad.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#19) lazydog


lazydog
addikt

Egyéb fícsörök:

4xSata 150 csatlakozó.

2 db RAID 0 és RAID 1 lehetőséggel,
2 db.RAID 0+1 és JBOD támogatással is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#20) lazydog


lazydog
addikt

További extra fícsörök:

3 darab IDE Ultra ATA/100 csatlakozó (6db PATA drive)
A harmadik IDE támogatja a RAID1, RAID0, RAID0+1, és JBOD szolgáltatásokat.
A RAID kötet felépíthető PATA és SATA vinyók együttes illetve vegyes alkalmazásával !

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#21) lazydog


lazydog
addikt

Fel-fel...

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#22) Atlantis


Atlantis
veterán

Hajrá ennek a lapnak és egyben az összes VIA-s lapnak, ami A64 alá való. Egyre kevésbé szimpatikus a melegedése miatt az Nforce4.
Nekem a csend fontosabb, mint a tuning és az a néhány % teljesítmény-különbség, gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.
Amit sajnálok, hogy egy fejlettebb déli hidat nem képes összehozni a VIA. Bár ez legalább stabil, kiforrott darab, nemde?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Szten Márs válasza Atlantis (#22) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hella én is ilyen lapot szándékszom venni az A8N-SLI-s asusom helyett... azért érdekelnének a tapasztalatok, szóval up :)

Hogy is van ez a dualmagos A64 támogat nem támogat dolog akkor???

(#24) Atlantis válasza Szten Márs (#23) üzenetére


Atlantis
veterán

Abit honlapja szerint a rev2.0 támogatja.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) Szten Márs válasza Atlantis (#24) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

hmm... ez vajon rajta van a dobozon, hogy milyen revízió, vagy ki kell csomagoltatnom és a lapra lesz rászitázva?

(#26) Atlantis válasza Szten Márs (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó a kérdés, életemben nem volt Abit lapom, így fogalmam sincs.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) Szten Márs válasza Atlantis (#26) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ajjaj :D
Nekem egyszer volt abit lapom, abban is elszálltak a kondik. úgy felpúposodtak, hgoy öröm volt nézni. Azóta nem mertem venni, de ez a deszka szimpin néz ki :)

(#28) Atlantis válasza Szten Márs (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

Ne rémisztgess. Remélem, sikerült megoldaniuk az effajta gondokat. Mikor volt az a lapod?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29) Szten Márs válasza Atlantis (#28) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az egy BE6-2 volt :)
2000-ben :)

(#30) Atlantis válasza Szten Márs (#29) üzenetére


Atlantis
veterán

Jah...akkor még van remény.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) lazydog válasza Szten Márs (#27) üzenetére


lazydog
addikt

Kiváló minőségű japán elkók vannak rajta, olyanok mint a Fatality-n.
A v2.0 verzió-számra tényleg figyeljetek, az jó A64 X2 alá !
Én ott csesztem el, hogy túl korán vettem ezt a lapot, amikor még talán az Abit sem tudta, hogy nem fog működni X2-vel.
Emiatt kicsit orrolok is rájuk, ha valamivel többet adnának a jó hírükre becserélnéka v1.0-át az újra azoknak a jóhiszemű vásárlóknak akik X2-re akarnak váltani.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#32) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Hali!

Egy barátomnak raktam össze egy gépet, melybe ilyen lap került (1.0) 3000+-al, meg egy Inno 6600GT.

Namost gámák alatt előfordul, hogy a kép szépen (a legjobban az írja le, hogy) vektoros grafikává alakul vagy csak simán lefagy, miközben winbe ki lehet tabolni.
Időnként produkálja a gép, hogy bekapcsoláskor be kell lépni BIOS-ba és újra elmenteni a beállításokat, különben csak F1-re hajlandó továbbmenni.

Azt észrevettem, hogy a proci hűtője nem túl meleg (bár csak egy 2500Ft-os), de a mellette lévő északi híd bordája azért eléggé forró (tovább fogva süti)

1.0-ás verziójú a BIOS, azt cserélem majd 1.3-ra (ez talán a legújabb).

Csak lenne időm kitesztelni, hogy a vidkari melegszik-e túl ?

read-only mode on the forum

(#33) sarti válasza AtHoS (#32) üzenetére


sarti
csendes tag

Szia
Nézd meg, milyen magos a proci, mert nem mindegy milyen bios van fent. A legújabb nem biztos, hogy megfelelő. Az abit oldalán van egy táblázat, hogy melyik maghoz melyik bios a megfelelő.
Egyébként hihetetlen, hogy csak egy darab ide kábelt adnak, az is olyan rövid, hogy két eszközt rátenni komolyabb feladat, mint egy ördöglakatot kinyitni. :)

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#34) lazydog válasza sarti (#33) üzenetére


lazydog
addikt

Ez az új trend, egyet adnak példul a nem kispályás Sapphire-hez is.:(((

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#35) AtHoS válasza sarti (#33) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hali!

Itt nem volt gond eddig a kábelhosszal, mivel összesen 2 egység van.
Amit a laphoz van ATA100-as kábelre ment a winyó, a DVd író meg ASUS lévén dobozos, amihez van egy kábel az is ATA100. Erre meg ment a DVD író.

Megyek is nézni a BIOS dolgot. Nem is figyeltem, hogy az sem mindegy milyen magos a proci a BIOS-nál.

Na de még a prociról is meg kell majd tudni milyen. Majd a CentralBrain ID megmondja :)

read-only mode on the forum

(#36) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Úgy tűnik nem lesz gond a BIOS-szal, mert mindegyik procira a 13-as verziójút dobja. Mos nem tudom megnézni a procit, mert nem vagyok a barátomnál. Majd holnap délután, ha minden igaz.

read-only mode on the forum

(#37) lazydog válasza Atlantis (#28) üzenetére


lazydog
addikt

Első osztályú japán elkók vannak rajta, mint a Fatality-n.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#38) lazydog


lazydog
addikt

Mindenki hozzon magával még egy AX8 tulajdonost !:)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#39) Szten Márs válasza lazydog (#38) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem találtam kettes revíziószámút... :( Vagy ezer üzletet végignéztem, kinyittattam a dobozokat, mind egyes volt....

(#40) lazydog válasza Szten Márs (#39) üzenetére


lazydog
addikt

Bp.-n próbáltál vásárolni ? Lehet, hogy még nem érkezett el kicsi hazánkba. :(((
Engem is érdekelne mert ki kéne cserélnem az enyémet v2.0-ra.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#41) Szten Márs válasza lazydog (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja Budapestet a vállamra vettem és vigigjárkáltam ezer boltot. Egytől egyig v1.0-sak :(

(#42) lazydog válasza Szten Márs (#41) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor sajnos várni kell még egy kicsit, vagy túristaút Európához közelebbi irányba, esetleg átmenetileg beéred az 1.0-val.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#43) Szten Márs válasza lazydog (#42) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kerestem ugyanilyen chipsetes Soltek alaplapot, az sem volt sehol... szóval én felhagytam vele. Amúgy meg maradok a régi alaplapomnál, ha már így alakult.

(#44) lazydog


lazydog
addikt

Sikerült már valakinek és ha igen hol 2.0 verziós AX8-at venni ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#45) SLYM


SLYM
veterán

PCI-e-es a lap?:DDD
szerk: látom az! ezért az árért 21700/depon van jobb lap ennyi pénzért?:F

[Szerkesztve]

(#46) lazydog válasza SLYM (#45) üzenetére


lazydog
addikt

PCI-E természetesen, mivel ilyet keresel.
Találsz ettől óccssóbb lapot pl Asrock.
Másrészt figyelj az ár/érték arányra is. Ez a lap akár tuning-bordának is tekinthető (fesz. állítási lehetőségek), stabil, + rendelkezik néhány extrával. (Firewire csatlakozó, optikai hang ki/bemenet, 3 db PATA csatlakozás, 4 db SATA).
Gondold meg és igyál ! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#47) SLYM válasza lazydog (#46) üzenetére


SLYM
veterán

nem most tervezem a gépújítást(eredetileg csak VGA-t akartam cserélni), csak már nem akarok AGP-be befektetni, meg már a procim se egy erőmű úgyhogy még spórolok egy kicsit aztán veszek PCI-e-es lapot+procit+VGA-t!

Abit ax8
3000+ venice
X800GT/6800XT-nem fordítva!:DDD

milyennek találod?:)

(#48) SLYM válasza lazydog (#46) üzenetére


SLYM
veterán

tudsz olyan üzletet ahol becserélik a régi lapot, procit, VGA-t?:)

(#49) erdoke válasza lazydog (#31) üzenetére


erdoke
titán

Nem az Abit qrta el ezúttal, hanem a VIA. A K8T890 első revíziója nem megy rendesen az X2 procikkal, csak a Rev. 2.0. Szomorúan halom, hogy itthon még nincs a másodikból. :(

A legjobb aláírás a héten

(#50) SLYM válasza erdoke (#49) üzenetére


SLYM
veterán

ez a lap X2 alá?:DDD
szerk: ha lenne pénzem X2-ra SLI-s lapot vennék! Tom nem mindenki jáccik!:DD

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.