Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tipe


Tipe
tag

Üdv. mindenkinek !

Biztos vagyok benne, hogy sokan vagyunk akik ilyen alaplappal rendelkeznek és talán nem én vagyok az egyetlen, akinek problémái merültek fel .

Azért indítottam ezt a témát útjára, hogy nálam okosabb, hozzáértőbb emberek segítségével megszűntethetőek legyenek a gyermekbetegségei az ABIT AL8-V -nek .

Teljes valójában : [link]

És amiket tudni érdemes róla : intel945P chipset, DDR2 533/667MHz RAM, FSB:1066MHz, 7.1 hang, Gigabit LAN, 2x SATA2, 16x PCI-E, USB 2.0 stb...

I will become what I deserve.

(#2) Tipe


Tipe
tag

Az én problémám : az XP és az alaplapi driverek telepítése után, úgy hogy a gépben semmilyen kártya sincs (csak a video), marad egy ismeretlen eszköz, melynek tulajdonságainál az intel utalás valami alaplapi kütyüre utalhat .

Se BIOS frissítés, se intel driver frissítés nem segít ezt megtalálni .

Másnak ilyen vagy hasonló probléma ? Ötlet, javaslat ??? :F

I will become what I deserve.

(#3) mr_ricsi válasza Tipe (#2) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Talán az SMBus vezérlő.
Töröld az ismeretlen eszközt, és indítsd újra a gépet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) Tipe válasza mr_ricsi (#3) üzenetére


Tipe
tag

Szia, avval már próbálkoztam . :(

Meg már jó sok mindennel, de semmi javulás ! :F

I will become what I deserve.

(#5) Tipe


Tipe
tag

UP! Please HELP valaki !!!!!!!!! :R

I will become what I deserve.

(#6) mr_ricsi válasza Tipe (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És azon kívül, hogy sárga, van bármi gond vele, vagy miatta?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) nima válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


nima
csendes tag

Hali!

HELP WANTED! Egy ABIT AL8-as deszkán csücsül egy Intel P630 + 2 db 250 GB-s SATAII-es diszk RAID0-ban. A RAIDen van az XPpro sp2.
Mellé raktam egy PATA-s diszket az IDEportra. BIOS látja, XP is látja, de mikor olvasni akarok róla, akkor XP azt mondja, hogy nem elérhető. Kipróbáltam másik PATA diszkkel is, ugyanez. ?????????????????????????????

(#8) mr_ricsi válasza nima (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Küld rá a Maxtor Powermax tesztprogijának az install ellenőrző részét.
Lehet, hogy az idekábel rossz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) nima válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


nima
csendes tag

köszi, este kipróbálom.

N

(#10) HummeRC válasza Tipe (#5) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia.

Az alaplapi telepitő CD-det berakod, install keretprogi bejön, jobb oldali utility fül kiválaszt, ott a uGuru program feltelepit.

A kérdéses eszköz a uGuru chip.

Nekem is Abit AL-8 lapon van, igaz a ''V'' nélküli. A uGuru chip az alaplapon fizikai eszköz, pláne a vindóz számára. Ezen keresztül tudod a vindózból buherálni a biosodat, hogy húzni tudd a procidat. Persze erre képes magától is, terhelés fügvényében. :Y

[Szerkesztve]

(#11) Tipe válasza HummeRC (#10) üzenetére


Tipe
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, ezáltal úgy néz ki, hogy megoldódott az ismeretlen eszköz mizériája!!!!!!! :R

I will become what I deserve.

(#12) Tipe


Tipe
tag

Új problémám van. :((( Mostanság folyamatosan eltűnik az alaplapi hálókártya. Újraindítás után, minden ok, majd programok futtatása alatt eltűnik, azt ennyi. Próbáltam már mindent, ami eszembe jutott, még xp reinstallt is, de nem segített semmi!

Please help valaki!!!

I will become what I deserve.

(#13) harisnyás pippi


harisnyás pippi
csendes tag

Hi!

Abit AL-8 lapon feltelepítettem az összes Drivert, de sajnos a hangkártya nem akar működni, vezérlőpultban a hangoknál ''nincs lejátszó eszköz'' látható. A telepítés egyébként hiba nélkül végigment. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

Június 1-től Szeptember 1-ig nyári szüneten vagyok! bizonytalan időközönként vagyok net előtt, pls telón keressetek!!!

(#14) gfefe


gfefe
őstag

nekem al8-v lapm van és ugyan az a hibám mint az előttem levő hozzászólónak.
feltelepítem és nincs hang. SOS

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#15) Tipe válasza gfefe (#14) üzenetére


Tipe
tag

Sztem BIOS frissítés és ha nem megy akkor visszacserélés garanciálisan, ha már nem az akkor hangkártya bepakolás a gépbe... :(

I will become what I deserve.

(#16) gfefe


gfefe
őstag

ok megpróbálom a bioszcserét.
De az az érdekes, hogy az előző tulajnál ment a cumó :(

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#17) gfefe


gfefe
őstag

Még a mákkom az, hogy a bioszfrissítés guru segítségével könnyen megoldható.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#18) gfefe


gfefe
őstag

Hát nemtudom mi tévő legyek... Leszedtem 1 újabb driver amit ha telepítek igen pozitív kisugárzása van. Tisztességesen végigmegy újraindítom. Majd betöltésnél winfos Kifagy :(
csak csökkentett módban tudom ''rendbetenni'' a gépet. Valaki segítsen......

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#19) gfefe


gfefe
őstag

Már minedent megpróbáltam... Semmi siker. Végső elkeseredésemben a radikális bisz frissítést választottam. (bár ne tettem volna.)
Leszedtem az abit oldalról a legujjjjabb bioszt a laphoz és ''telepítettem a guru csip segítségével winfosról)
restert. Majd fekete képernyő :U
Most már biosz csippet is keresek :F
Ha vki tud ehez a laphoz biosz csipet szóljon priviben. vagy ha vki segítene és feltöltenné az én chipemre a jó bioszt a lapjában azt is megköszönném.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#20) Tipe válasza gfefe (#19) üzenetére


Tipe
tag

Hű, nem hangzik túl bíztatóan a dolog... :(

Összegezve a helyzetet, most épp el sem indul a gép!? No boot, no életjel?!
Esetleg áramtalanítás, elem kivétel, majd újra próba???

I will become what I deserve.

(#21) gfefe


gfefe
őstag

Semmi sem működik... De hűla a Jóatyának találtam 1 emberkét aki rendbehozza a bioszt (1500HUF) Lassan ott tartok, hogy vehetnék bele 1 hangkátyát.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#22) Tipe válasza gfefe (#21) üzenetére


Tipe
tag

Yah, az a legegyszerűbb... :(

I will become what I deserve.

(#23) gfefe


gfefe
őstag

Bioszomat kijavították vmint vettem egy x600 xt extrém kártyát ami egész jól muzsikál :D
Vmint bővült a konfigom egy SB live karival ami 1000x jobb az alaplapi hangnál :B
Így most már teljes mértékben zúzom a lapot :C
Elégedett vagyok vele és bárkinek csak ajánlani tudom ha egy minőségi tuning lapra vágyik.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#24) gfefe


gfefe
őstag

amúgy a hang problémát egy ütközés okozta.
Tehát ha vkinek hasonló betegsége van rakja át a pci ban használt cumót a másik portba. :DDD

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#25) gfefe


gfefe
őstag

Banyek... ''Most'' olvastam egy modolást a karinkhoz....
Tudjátok csupán 1 spéci csip és 2 sata2 kivételével teljesen megeggyezik az abit al8 vmint az al8-v
Egyszerüen vettek 1 olyan csipet beleforrasztották a helyébe... Satát kihagyták... (elvégre elég az a 4 ami rajta van...
rányomtak egy al8 as bioszt és voala!

Már csak az a kérdés, hogy honnan lehet olyan csipet találni ? :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#26) freewulf


freewulf
csendes tag

Halihó!

Lehet hülye kérdés, de ez a lap támogatja a dual-core-os intel procikat?

Széles utat!

(#27) Echoo


Echoo
senior tag

Sziasztok!

Vettem ma egy ilyen lapot, és a D915 proci (2x2Mb 2.80MHz dualcore) breakása után a post-kód 0.0. Semmi nem történik, a ventiket se mozgatja meg. Az alkatrészek i865 lga lapban jók, lapot mással nem tudom tesztelni. Lehet, hogy nem támogatja a 2.8 dual-procimat???

(#28) gfefe válasza Echoo (#27) üzenetére


gfefe
őstag

Ezt a procit támogatnia kellene...
Ha használtzan vetted a lapot érdemes az elem kivételével lenullázni a bioszt.
Ha ez így sem megy vagy a táp kevés neki vagy hibás a lap :(

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#29) gfefe


gfefe
őstag

Vki árazza már be most mennyibe van 1 használt AL8-v 1 éves.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#30) gfefe


gfefe
őstag

Nya! éleszük már fel ezt a totyikot egy kicsit...
Vki nem tudja véletlenül, hogyan tudnánk ezt a deszkát core redivé tenni.
A csipszett alkalmas lenne rá... már csak 1 biosz kellene... Sajna az abit nem ad ki új bioszt, hogy az új lapjai eladhatóak legyenek mert máskülömben ez a lap mindent tudna amit az új deszkák.

A mostani új ára a karinak 32500 FT körül van érthető is mivel minden van benne ami egy jó tuningoláshoz kell.

Hivatalos honlap: [link]

Támogatott procik: [link]

A lapban elő fordul bizonyos hiba. Ez által használhatatlan lehet a hangkártya. Ez könnyen orvosolható a pci foglalatban levő eszköz eltávolításával vagy áthelyezésével.

Az abit lapok specialitásaként ezen is található Guru chip amely fizikai eszköz.
Ezzel a chipel képesek lehetünk bioszt frissíteni, Cpu órajelet és feszt változatni, venti fordulatszámot buherálni.

Ez a deszka a Dual Core procik kihejtására ideális... Jómagam most vadászok egy D 805 ös prockót amivel megcélzom a 4xxx Mhz-et
Gondoljatok csak bele! egy sima vacak cerkát simán húztam fel szar noname ramokkal 3800 mhz re ami ott stabilan megy (3 nap folyamatos használat után is)
Ha olcsón tudtok venni ilyen lapot csak ajánlani tudom.

Gfefe

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#31) gfefe


gfefe
őstag

a lap bebizonyitotta tudását. vettem egy d805 ös procit és egyenlőre 4200 ra hajtottam ki... (szar noname ramokkal) és azért csak eddig mert vacak codegány tápm van...
ha lesz jobb táp bővebbet is írok

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#32) dr-bubo válasza gfefe (#31) üzenetére


dr-bubo
csendes tag

gratulálok, fogalmam sincs hogy hoztad ezt ki ebből a lapból
nekem több heti próbálkozás után sem ment 3.2 fölé
megköszönném ha leírnád a bios beállításaidat
köszönöm

(#33) gfefe válasza dr-bubo (#32) üzenetére


gfefe
őstag

bioszban átálitod 533 ról 800 ra.... (nem a memót :D )
restart.

Ezután az uguruval 1 es léptekben mész előre és húzod ameddig lehet....
ha kifagy akkor feszt kell emelni... (csak minőségi táppal próbálkozz!!!! én elfüstöltem egy codegányt :D ) 1.5V fesz fölé felesleges menni... A hűtést pedig figyeld... én everest stabilitás tesztel hajtottam meg a drágát... ha azt bírja vagy 10-20 percig akkor hetekig is képes üzemelni.

Ha így nem megy kifogtál egy antituningos procit.... :F

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#34) dr-bubo válasza gfefe (#33) üzenetére


dr-bubo
csendes tag

kösz a segítséget, kipróbáltam a leírtakat.
beállítottam 800-ra, majd húztam ahogy tanácsoltad
Clock 185
PCI 115
Vcore 1,50
MCH 1,6
DRAM 2,0
eddig ment simán DE a PWM hőmérséklet itt 85-95 fok főlé ment, tehát vissza mindent..
Hogy lehet hűteni ''ezt az akármit'', procin víz, gépben néhány lassú 12 cm venti..
a mem. (Corsair 800-s RAM) a leírtak szerint kutya lassú lesz a tesztekben (everest)

igy most megint 3,2 a proci - bár ez sem rossz, de azért ahgy olvasom mások sokkal többet produkáltak...

alaplap lehet szar? (AL8)
vagy a proci egy antituning..
a táp egy Thermaltake 500W, nem hiszem hogy az nem lenne jó
van vmi tanácsod esetleg??

(#35) gfefe válasza dr-bubo (#34) üzenetére


gfefe
őstag

A PWM gyakorta csal.... ne törődj vele.... max annyit tegyél meg, hogy 1 kis házventit oda raksz a cpu block fölé... én a két cső közé fogattam be, hogy hűtse a kondikat meg stb fontos alkatrészeket... és lám stabil... bár a pwm nálam is 85 körüli értéket ér el everest szerint... Szerintem ne törődj vele... én így használom egy ideje hajtom mint az atom és probléma egy szál se... Ha az uguru engedi akkor kétlem, hogy baja lenne bár mindent csak saját felelősségre :D

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#36) mrmuerte


mrmuerte
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tudna valaki segiteni nekem? Van egy Abit AL8 V alaplapom amin egy Intel Celeron 2.8GHz proci van, 2 x Kingmax DDR2 512MB valamint 2 x Samsung 512MB RAM. Videókari egy ATI Radeon X1300 256MB. Most tettem egy 80 GB-os Seagate winyót a 120-as Maxtor helyett mert bad sectoros volt, nem bootolt.

http://www.thg.ru/ma...-v-boardbig.jpg

http://www.techpower...images/post.jpg

http://www.pacificge...L2800D775-N.jpg

http://www.pcland.hu/nkep/k25834.jpg

http://cdn3.ioffer.c...47/951/ocAG.jpg

http://www.ixbt.com/...x1300-front.jpg

Szóval... nem tudom, ki mennyire ismeri ezeknek az alaplapoknak a POST kódjait, de nekem elindul szépen a számláló az alaplapomon C1-ről és 45-nél megáll, nem kapcsol ki a gép csak áll és nem ad videó jelet. Előtte egy MS Industries 153W-os (!) táp volt benne, és azzal folyamtosan sipolt is ráadásul, de gyorsan tettem át bele egy 400W-osat. Már nem sipol, tehát tápellátása megfelelőnek bizonyul, azonban képem még mindig nincsen, és a kábel nincs kihúzva,megtörve, stb mielőtt erre gondolna valaki. Próbáltam másik videókártyával is, és az sem hozott semmi változást. A furcsa, hogy előtte telepitettem egy XP SP3-at és szépen ketyegett a rendszer. Tettem fel a drivereket és közben elinditottam egy Everest hardverriportot, amikor egyszer csak megállt, és azóta fennál ez a helyzet.

Alaplapom szállt volna el? Légyszi irjátok meg, ha van van, vagy volt valakinek hasonló tapasztalata, mert Abiték hires 24 órás Supportja annyira nem töri magát a válasszal.

Köszi előre is minden épitő jellegű kommentet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.