Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Az árakkal nehéz megbarátkozni. Ha jól emlékszem, régen a licenc lejárta után tovább működött a program, csak jelezte, hogy nincs többet frissítés. Ez most is így van, vagy használhatatlan a licenc lejárta után? :U

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#2) Fiery válasza Sz.L. (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Nem "áll meg" a frissítési időszak lejárta után az AIDA64. Ez mindig is így volt, most is így van, és nem is tervezünk ezen változtatni a jelenlegi termékekkel kapcsolatban.

Miután lejár a frissítési időszak, a legutolsó verzió, amire még lehetett frissíteni, korlátlan ideig tovább használható.

(#3) tlac


tlac
nagyúr

A fentiek mellett a még fejlesztés alatt álló, Intel Arrow Lake és Lunar Lake kódnevű processzorok bővített, a Clearwater Forest és Panther Lake opciók pedig előzetes támogatást kaptak

milyen jó kis izgalmas cuccok lehetnek ott a műhelyben :)

(#4) Sz.L. válasza Fiery (#2) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ez nagyon jó hír! Ez esetben korrekt az "otthoni verzió" ára, és nagy valószínűséggel veszek is egyet az Extreme változatból! :R

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5) miresz


miresz
veterán

Mac OS-re nem lesz sosem?

[ Szerkesztve ]

(#6) Fiery válasza miresz (#5) üzenetére


Fiery
veterán

Nem tervezzük.

(#7) miresz válasza Fiery (#6) üzenetére


miresz
veterán

Kár!

(#8) Neovenator válasza Sz.L. (#1) üzenetére


Neovenator
senior tag

Valóban nehéz megemészteni az árakat, különösen az ilyen kitételek után...
"...a sötét mód későbbi implementálhatósága miatt..."
A sötét mód a Windows-ban 2018 óta elérhető, tehát 5 év alatt nem sikerült implementálni az Aida-ba, de majd egyszer biztos jön...gondolom egy újabb áremelés után. Mintha kezdene az a paci elszaladni kissé...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#9) Fiery válasza Neovenator (#8) üzenetére


Fiery
veterán

A sötét módot a Windows csak az UWP appok kapcsán támogatja. Hivatalosan a Win32 API-ban mind a mai napig nincs sötét mód támogatás. Ami van, az nem hivatalos, tulajdonképpen hakkolás, rettentő körülményes, és rengeteg plusz munkát igényel az implementálása. Nem állítom természetesen, hogy nem megoldható, de nem is nevezném sötét mód támogatásnak. Amikor a UI-ról csomó elemet ki kell kukázni, mert azok sehogy sem "sötétíthetőek be", az nem egy rendes API, nem egy rendes támogatás az oprendszer részéről. Mi évekig vártunk arra, hogy a Microsoft majd a következő nagy update-ben végre bemutatja a hivatalos Win32 Dark Mode API-t, de ez mind a mai napig nem történt meg. Sőt, még preview vagy béta sincs belőle.

Az áremeléseknek pedig semmi köze a feature-ökhöz. 18 éven át nem emeltünk árat, ha az Everestig visszavezetjük a termékünk árazását. Most sem a 7.00 frissítéssel vagy akörül emeltünk árat. Ja, és ha 18 év alatt kamatos kamattal évi 2% inflációt kalkulálsz, pont jó ára van az AIDA64-nek jelenleg. Hiszen akkor az ára folyamatos, évi 2% áremeléssel, inflációt követve jelenleg $57.05 lenne ($39.95 bázisról indulva).

[ Szerkesztve ]

(#10) Fiery válasza Neovenator (#8) üzenetére


Fiery
veterán

[A sötét módra gyúr az új AIDA64] -- azaz megérkezett a sötét mód az AIDA64 v7.20 frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#11) Neovenator válasza Fiery (#9) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ja, és ha 18 év alatt kamatos kamattal évi 2% inflációt kalkulálsz, pont jó ára van az AIDA64-nek jelenleg.

Hát, a konkurencia 0$-os árához képest finoman szólva sincs. Akik mellesleg már rég megoldották a sötét módot is, valamint nem kérnek 63.500 Forintot (Az Extreme és Engineer verzió közti árkülönbözet) azért, hogy megnézzem a RAM-jaim időzítéseit és, hogy böngésszem az ACPI infókat...azért is zéró forintot kérnek...
Just saying... ;)

Értem én, hogy valamiből meg kell élni, de az arányérzék fontos, a piacon lévő konkurensek felmérése úgyszintén...a nagy mellény tulipános ládában hagyása meg pláne...még a végén belém beszéled a gyereket, hogy milyen jól járok egy masszívan túlárazott termékkel, ami tudásban csak azért van elmaradva, mert fújj-fújj gonosz Microsoft, az ő hibája minden... :D

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#12) Fiery válasza Neovenator (#11) üzenetére


Fiery
veterán

1) Dark Mode:

[A sötét módra gyúr az új AIDA64]

2) A RAM időzítéseket az AIDA64 Extreme is mutatja az Alaplap / SPD és Alaplap/ Lapkakészlet oldalakon. Az Engineer és Business kiadásokban található DRAM időzítések modul csupán más tálalásban mutatja ugyanazokat, az Extreme kiadásban is elérhető információkat.

3) Az Extreme-ből hiányzó ACPI böngésző egy olyan brutálisan réteg cucc (amit tipikusan hardver- és BIOS fejlesztők szoktak használni), hogy nem tudom nem megkérdezni: te pontosan mi célból akarod használni ezt a modult? Mit szeretnél vele elérni? Miért fáj a hiánya?

4) Melyik konkurens termék ingyenes, ami hasonló funkcionalitást kínál, mint az AIDA64?

[ Szerkesztve ]

(#13) Neovenator válasza Fiery (#12) üzenetére


Neovenator
senior tag

1) 6 év után...erre azért nem lennék túl büszke.

2) Az infó a saját honlapotokról származik...ha nem helyes, frissíteni kéne.

3) Nem konkrétan az ACPI böngészőn van a hangsúly, hanem, hogy más ezt is ingyen adja, mert miért ne tenné. De ha plusz pénz lenne a plusz feature, akkor se ekkora összeg, mert irracionális. Azért az ACPI funkciót PC-ztem (haha) ki, mert a fenti képen ezt domborítottátok ki, nem rólam van szó.

4) Nemá...
Kezdjünk konkurencia-reklámozásba? Én a látszat ellenére nem ellenetek vagyok, pusztán szerettem volna felhívni a figyelmet arra, hogy bizonyos hozzáállások mintha nem lennének piacképesek mostanában...nem pedig jó Magyar szokás szerint kárörvendeni szerettem volna. Azt szeretném én is, hogy még sok-sok évig legyen AIDA, csak ahhoz kicsit körül is kéne nézni szerintem, nem csak árakat emelgetni.
Ja, és légyszi ne nézz hülyének azzal, hogy azt játszod, még soha nem hallottál a HWiNFO-ról például...köszi. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#14) Fiery válasza Neovenator (#13) üzenetére


Fiery
veterán

1) Ezt most simán fikázásnak veszem. Mások örülnek neki, hogy van egy ilyen újdonság.

2) Az egy modulnak a neve, nem egy általános képesség. Érdemes kipróbálni a terméket, nem csak a weblapot böngészgetni. Nem véletlenül kínálunk 30 napos ingyenes próba lehetőséget: ennyi idő alatt mindenki eldöntheti, tetszik, nem tetszik, melyik kiadás tetszik, vagy éppen valami más programot választ inkább.

3) Akinek az ACPI böngésző _tényleg_ kell, azok nem a saját zsebükből fizetik ki az AIDA64 licenc díját. Egy tipikus cégnél nem tétel egy AIDA64 Engineer licenc.

4) Azért kértem példákat, mert kapásból a HWiNFO (ami ugyan csak otthoni felhasználásra ingyenes, tehát valójában nem ingyenes szoftver) az AIDA64 szolgáltatásainak jó esetben is a harmadát kínálja. Ennyi erővel ott a CPU-Z, az ingyenes, de az megint csak töredékét kínálja annak, amit az AIDA64. Akinek a kevesebb feature is elegendő, választhat mást.

És bár nehezen látom a jó szándékot a postjaidban, szerencsére nem kell aggódnod, a magasabb áron kínált AIDA64-ből többet vesznek, mint előzőleg, az alacsonyabb árúból.

[ Szerkesztve ]

(#15) Neovenator válasza Fiery (#14) üzenetére


Neovenator
senior tag

1) Annak veszed, aminek szeretnéd, ez nem az én dolgom. :)
Amúgy sem arról van szó, hogy ne lenne üdvözlendő a funkció, épp ellenkezőleg...ne facsard ki. A gond az, hogy éveket késtetek vele a konkurenciához képest, akik ingyenesen megcsinálták már jó régen. De még ez sem lenne különösebben gond, csak oly büszkeséggel van beharangozva, mintha nem kellett volna már réges-rég megcsinálni. Ha pénzt kérünk, illik szolgáltatni is és legalább azt meglépni, amit a többiek, vagy többet. Szerintem ebben semmi fikázás nincs, de ahogy gondolod...a legjobb védekezés a támadás. :)

2) Az egy modulnak a neve, nem egy általános képesség.
Az meglehet, de ez nincs feltüntetve a honlapon. Az X azt jelenti, hogy NINCS...nem azt, hogy van, csak más néven, vagy félig van. Ne játsszuk már a naivot. :)
Ha valaki friss vásárlóként megnézi a fícsörlistát, hogy kiválassza, melyik verzióra van szüksége a saját igényeihez, akkor ez bizony megtévesztő és a drágább termék felé tereli, feleslegesen...ezt úgy hívják, hogy megtévesztő kereskedelmi gyakorlat. :)

Nem véletlenül kínálunk 30 napos ingyenes próba lehetőséget: ennyi idő alatt mindenki eldöntheti, tetszik, nem tetszik, melyik kiadás tetszik, vagy éppen valami más programot választ inkább.
Ez teljesen jogos, de akkor minek a fícsörlista egyáltalán, pláne, hogy csúsztatás van benne?

3) Ez abszolút így van, viszont továbbra sem konkrétan az ACPI böngészőről van szó, hanem X modulról, amit kiemeltetek, mint verziók közti különbséget. Nem én emeltem ki pont ezt. Gondolom, van még más különbség is ezen kívül. :)

4) Otthoni felhasználásra VALÓJÁBAN ingyenes, míg az AIDA SEMENNYIRE SEM AZ, otthoni felhasználásra sem. De ha ennyire szeretünk csűrni-csavarni, akkor mondjuk inkább azt, hogy 23 500 Forinttal olcsóbb. :)

AIDA64 szolgáltatásainak jó esetben is a harmadát kínálja.

Kínál például ingyenesen ACPI listát, ha már ennyire vesszőparipa lett.
Meg olyat is, amit ti egyáltalán nem. És persze van jócskán olyan is, amiben az AIDA a gazdagabb felszereltségű, de ezt így kijelenteni ismét kissé csúsztatás. :)

És bár nehezen látom a jó szándékot a postjaidban, szerencsére nem kell aggódnod, a magasabb áron kínált AIDA64-ből többet vesznek, mint előzőleg, az alacsonyabb árúból.

Ez kettős dolog. Egyrészt örülök, hogy megy a szekér és ezek szerint nem kell attól tartani, hogy eltűntök, ez mindenképpen jó hír. :)
Másrészt viszont nem örvendetes, mert ha úgy is jön a bevétel, hogy még a konkurencia szintjét se hozza, vagy csak késéssel a fejlesztő, akkor hajlamos ellustulni és ez megöli a fejlődést...6 évig tartó re-skin, ugye (amit utána még meg is próbál rákenni a Picipuhára, eszem megáll :D )...a másik sajnálatos velejáró, hogy elkezd egyre pofátlanabb lenni és addig emeli az árait, ameddig csak akarja....sose láttunk még ilyet, persze. :D
Elég speciális és szűk területe ez a szoftver-világnak, tehát egyáltalán nem meglepő a jelenség, de akkor sem üdvözlendő, mert a vevő jár rosszul. Magyarán nem a bevételetekkel van baj, mert hajrá és csak így tovább, hanem, hogy a mi kárunkra megy annyiban, hogy szinte semmit sem kapunk az emelkedő árakért cserébe...ezt sem úgy mondom, mintha ez valami tudatos, aljas és körmönfont, szegény ártatlan kis júzerek maradéktalan kizsigerelésére blazírozó terv része lenne, egyszerűen ilyen az emberi természet...minek strapálja magát a fejlesztő, ha nem szükséges. Érthető, de nem hasznos. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.