Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitfarkas


bitfarkas
őstag

(Lehet, volt már róla szó, de most nincs idegem keresgélni.)

IC7-G alaplap, XP home +1 jcs.
Az Xp-t, mivel már nagyon szemetes volt a rendszer, újratelepítettem. Progikat is.
A Hardver változatlan, csak egy ATA - külső fw egységbeli vinyócsere történt, formattal.
Újraélesztés után nem ismeri fel a 6 pólusú csatira tett fw egységet, sőt a kamerát sem. Egyszer (véletlen?) indításnál már rákapcsolt fw egységet látja, sőt az arra rátett kamerát is felismeri.
Ettől kezdve azonban kizárólag a 4 pines csatin hajlandó kommunikálni, bármit bűvészkedek is a biosban.
Mi a bánatos franc lett a gépemmel?
Segííítsééég !!!!! :Y:Y:Y

(#2) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Nem lehet, hogy csak velem csesz ki így a gépem.:O
Lehet, hogy a csatin kiadott fesztültség okoz gondot? Hol lehet azt esetleg leállítani?:F

[Szerkesztve]

(#3) steve@prhw válasza bitfarkas (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

Előtte is sp1 volt? Nem volt rajta sp2? Gyorsjavítások? Érdekes ez... Akár még IRQ-ütközés is művelhetné...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) bitfarkas válasza steve@prhw (#3) üzenetére


bitfarkas
őstag

volt sp2, de mielőtt azt feltettem volna, már ment rendesen a fw.
Megnéztem, nem jelez ütközést. Ami viszont őrjítő, hogy a 4 pines csatin mindíg jól működik. Az alaplapon 2 db 6 pines van, és egy-egy 4, ill. 6 pinesre kábellel van kikötve. Ebből a négyes ok. Hogy a másik mér nem ???
A vége az lesz, hogy az egyik csatin elcsípem a tápvezetékeket.

(#5) bitfarkas válasza bitfarkas (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

Megálljunk!
Újabb ellentmondás. A kamerán 4 pines bemenet van. Mégis csak a 4 pines gépoldalról megy, pedig a 6 pinesről sem kaphatja meg a tápot. Érti ezt valaki?
Holnap átcserélem az alaplapi csatikat a 4 és 6 pines között. Hátha újabb őrjítő variációk jönnek elő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.