Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nagy Tej topic

Hozzászólások

(#51) Integra


Integra
titán

friss tej rulz!!!
tejporok, meg tejnek látszó készítmények monnyanak le.

a cikkírót meg egy fél liter tejbe kéne belefojtani..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52) Bubee82 válasza God Vazzeg (#50) üzenetére


Bubee82
őstag

A czukorral mé'? :F :U :D

(#53) God Vazzeg válasza Bubee82 (#52) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Me csak :P ;] :D

(#54) nrgia


nrgia
őstag

Zacskóstej rulez!!!! ;)

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#55) Goose-T válasza BÁ Nutrition (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

A linkelt cikk olvasását a harmadánál meguntam a benne hemzsegő helyesírási és stilisztikai hibák miatt. Nekem ez így hiteltelen, tanult ember ilyen szennyet nem adna ki a kezéből. Tejet pedig szoktam inni, mondjuk valamivel kevesebbet, mint sört. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56) harry válasza Goose-T (#55) üzenetére


harry
veterán

Szerintem én is több sört iszok, mint tejet ;] Illetve biztos, mivel tejet a reggeli zabpehelyre öntöm, tehát nem annyira iszom, inkább 'fogyasztom'.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#57) Manitou válasza harry (#56) üzenetére


Manitou
addikt

Te meg eltévesztetted a topicot, ez nem a nagy alkesz topic ;]

(#58) csyo


csyo
senior tag

szeretem a tehet én is.

kecsketej is fincsi

milyen tejeket ittatok még?

emberi, és tehéntejen kívül gondolom...

Legyen szép a napod!

(#59) BITBOYS válasza csyo (#58) üzenetére


BITBOYS
addikt

Emberi tej :F :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#60) csyo válasza BITBOYS (#59) üzenetére


csyo
senior tag

miért, azt hogy hivják?

nyelvünkben nincs külön neve

Legyen szép a napod!

(#61) Bubu79 válasza csyo (#60) üzenetére


Bubu79
addikt

Anyatej - de pár hónapos koron felül kevesen fogyasztják ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#62) csyo válasza Bubu79 (#61) üzenetére


csyo
senior tag

énis voltam pár hónapos.

Azért rtam, hogy elkerüljem a humor heroldoka, hogy "igen, én anyatejet ittam"

vagyis ezeken kivül ki melyien tejet ivott?

[OFF]bár sztem ugy egészséges, ha a csecsemő addig szopik, amig kedve tartja, és nem cumit kap.

[/OFF]

Legyen szép a napod!

(#63) petrelli86 válasza Bubu79 (#61) üzenetére


petrelli86
aktív tag

hát ezen jót derültem:DD
emberi tej :Y
ezis durva :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#64) Bubu79 válasza csyo (#62) üzenetére


Bubu79
addikt

A csecsemő addig szopik, ameddig tud - sok esetben egyszerűen elapad a mama teje - vagy mert nem megfelelően táplálkozik, vagy mert egyszerűen a szervezete nem képes a kellő mennyiséget biztosítani a gyermek számára.

Vannak anyák, akiknek sok tejük van - Ők általában a többletet megosztják más anyákkal, szigorú ellenőrzés mellett.

Csakhogy akad ám egy másik bibi is, ami hatással van a kisded cici iránti hajlamára - ez pedig az, hogy az üvegből könnyebben hozzá tud jutni a tápanyaghoz, így megeseik, hogy egyszerűen a baba "lustasága" miatt állnak át a tápszerre, és emiatt apad el az anya teje.

De nem ragozom még a témát, mert sokminden befolyásolhatja, hogy mennyire lesz kapós a rendelkezésre álló anyatej - majd ha odajutsz, Te is látni fogod, hogy csemetéd mit választ inkább és hogy a párod mennyiben tudja kielégíteni az igényeit ;)

No ez mocskosul OFF-ra sikeredett, úgyhogy annyit még hozzátennék, hogy részemről egy liter tej a napi adag - kávé mellé, szendvics mellé, vagy csak úgy magában - mert szeretem.

A kecsketejet próbáltam - finom, sűrű, az original tehénből érkező langyosat viszont nem bírja a bélésem, rögtön siethetnékem van tőle ;]

A tej jó - és kész :)

Valamint a TetraPak elbújhat az anyatej csomagolása mellett, mert az az igazi :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#65) brownus


brownus
veterán

hát ez nekem /is/ új:

Élet, erő, egészség – a tej

Az ősi védikus írások csodaételként tartják számon a tejet, hiszen a jó egészség megõrzéséhez szükséges valamennyi tápanyagot tartalmazza. Azt mondják, hogy az étel feladata az élet meghosszabbítása, az elme tisztítása és a fizikai erõ növelése. Azonban nem mindegy, hogy az étel miből készül. Az írások szerint csak a tejtermékekből, cukorból, rizsből, gabonából, gyümölcsökből és zöldségfélékből készült ételek bírnak ilyen hatással. A tej segít a finom agyszövetek kiépítésében is. Az õsi indiában sok-sok jógi élt pusztán tejen, melybõl akkora bõség volt, hogy a családok ingyen osztogatták. És minthogy a tej testileg és lelkileg is tápláló, a védikus kultúra az emberi társadalom számára elengedhetetlen fontosságú tápláléknak tartja.

Felhasználása
A tehéntej az indiai konyha három alapvetõ alapanyagának forrása:
1. Készülhet belőle ghí, azaz tisztított vaj. A vaj legjava, minden zsíradék közül a legkiválóbb. Enyhén édeskés, mogyorószerû íze és illata ellenállhatatlanul csábítóvá teszi a benne sült ételeket. Íze mellett más elõnyökkel is rendelkezik. Igen magas hõmérsékletûre melegíthetjük, anélkül, hogy megégne. A ghí minden olyan célra megfelel, amelyre bármilyen más zsiradékot használnánk. Hûtõszekrény nélkül is hónapokig eláll, elkészítése egyszerű.
2. Panír – azaz házisajt. A nyugati sajtot Indiában nem ismerik, jobban kedvelik a friss tejtermékeket. A panír sokféleképpen felhasználható: levesekbe keverhetjük, vagy natúr fogyaszthatjuk, kipréselve pedig édességeket készíthetünk belõle, vagy kockákra vágva nyersen, illetve kisütve zöldségételekhez adhatjuk.
3. Dahi – joghurt. Az indiai konyha a joghurtot natúr vagy más ételek készítése során használja. Enyhe íze jól kiegészíti a fûszeres ételeket.

Khir

Hozzávalók:

5 dkg rizs
2,5 l zsíros tej
1/2 kávéskanál õrölt kardamom
2 babérlevél
10 dkg cukor

Egy vastag edényben felforraljuk a tejet. Úgy állítjuk be a lángot, hogy a tej enyhén lobogjon, de ne fusson ki. Beletesszük a rizst, a cukrot és a babérleveleket. Addig fõzzük, míg a tej kb. felére-kétharmadára sûrûsödik, és a rizs kicsit szétfõ. Belekeverjük az õrölt kardamomot, még 5 percig fõzzük, majd lehúzzuk a tûzrõl. Alaposan behûtve tálaljuk. Kardamom és babérlevél helyett ízesíthetjük fahéjrudacskákkal, sáfránnyal, egy csipetnyi kámforral vagy akár gyümölccsel is. A végeredmény egy krémes állagú, ínycsiklandó édesség.

forrás: vegavarazs.hu

újra a tejről

úgy tudtam a felnőtt gyomrunk már nem bírja feldolgozni teljes egészében...

[ Szerkesztve ]

(#66) csyo válasza brownus (#65) üzenetére


csyo
senior tag

[OFF]Khir

Hozzávalók:

5 dkg rizs
2,5 l zsíros tej
1/2 kávéskanál õrölt kardamom
2 babérlevél
10 dkg cukor

Egy vastag edényben felforraljuk a tejet. Úgy állítjuk be a lángot, hogy a tej enyhén lobogjon, de ne fusson ki. Beletesszük a rizst, a cukrot és a babérleveleket. Addig fõzzük, míg a tej kb. felére-kétharmadára sûrûsödik, és a rizs kicsit szétfõ. Belekeverjük az õrölt kardamomot, még 5 percig fõzzük, majd lehúzzuk a tûzrõl. Alaposan behûtve tálaljuk. Kardamom és babérlevél helyett ízesíthetjük fahéjrudacskákkal, sáfránnyal, egy csipetnyi kámforral vagy akár gyümölccsel is. A végeredmény egy krémes állagú, ínycsiklandó édesség.[/OFF]

köszi!

Már mióta vadásztam Khír receptre!

:))

Legyen szép a napod!

(#67) brownus válasza csyo (#66) üzenetére


brownus
veterán

nincs mit, valójában a vegafutárnak kell megköszönni:) ők szoktak küldeni hasznos információkat, ma kaptam tőlük emilben és legalább a linkelt vegás-főzős blogot is megismertük.

[ Szerkesztve ]

(#68) old gray


old gray
addikt

Egészségtelen. :U

Mostanában leszoktam a tejivásról, sokszor ment tőle a hasam. A sörtől nem szokott. :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#69) csyo válasza brownus (#67) üzenetére


csyo
senior tag

ezek szerint Te vega vagy?

Én igen:-D

Legyen szép a napod!

(#70) brownus válasza old gray (#68) üzenetére


brownus
veterán

nem mindegy, hogy házi tejet iszik-e az ember. és ha házi tejet, azt fel is kell forralni!

(#71) brownus válasza csyo (#69) üzenetére


brownus
veterán

nem, de odafigyelek a helyes táplálkozásra. és havonta 1 héten át (hétköznap) csak vega kajákat eszem, többnyire lúgosító ételeket.

(#72) old gray válasza brownus (#70) üzenetére


old gray
addikt

Falusi paraszt-gyereknek mondod hogyan kell tejet inni? :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#73) csyo válasza brownus (#70) üzenetére


csyo
senior tag

a bolti tejet meg:-S

Azt meg nem jó inni...

Főleg nem a tartós tejet, attól nekem is puffad a gyomrom.

A tejet ésszel kell inni.

És he lehet előemésztett tejet is kell fogyasztani (pl kefir, natúr joghurt )

Legyen szép a napod!

(#74) Pala válasza old gray (#68) üzenetére


Pala
veterán

Végre valami értelmes cikk is a témában! Én már be sem merek írni ide, mert egyből kiosztanának.

(#75) Integra válasza old gray (#68) üzenetére


Integra
titán

szar ügy:)
a büdös életben nem ment tejtől a hasam még, pedig nem keveset iszom..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#76) csyo válasza Pala (#74) üzenetére


csyo
senior tag

pedig kíváncsi vagyok rá.

Legyen szép a napod!

(#77) Pala válasza csyo (#76) üzenetére


Pala
veterán

Áhh, inkább ne erőltessük! :)
Bár ha nyitott vagy a téma iránt, priviben szívesen segítek bármiben, amiben tudok.

mod: recepteket nem tudok adni. :D

[ Szerkesztve ]

(#78) old gray válasza Integra (#75) üzenetére


old gray
addikt

Találtam egy összefüggést a hasmenésemre! Lehet azért ment a hasam mostanában mert sört is többet iszok? (Sör vs. tej csatában asszem a tej a hazai pálya előnyének birtokában sem tudna nyerni ill. úgy tűnik a szervezetem is döntött :)) )

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#79) Eagle16


Eagle16
addikt

Én naponta min. 1 litert szoktam inni.
Olyan nap nincs, mikor nem iszom. Igaz hogy dobozos, meg tartós meg tejporos, de néha azért igazi is kerül a pohárba. (most erről eszembe jutott Kiss Ádám: "van tej tehénből, van tej boltból" :D)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#80) Integra válasza old gray (#78) üzenetére


Integra
titán

na a kettő tényleg nem fér meg egymás mellett, de remélem ezen nem csodálkozol:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#81) BITBOYS válasza old gray (#78) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én 1 hónapja tesztelem magam, nem iszok tejet. Változás a közérzetemben vagy bármi másban 0.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#82) Integra válasza BITBOYS (#81) üzenetére


Integra
titán

nem jól csinálod valszeg :N :DDD
legalább olyan változáson kéne keresztül menned, mint annak a buta pitschának az actimel reklámban..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#83) BITBOYS válasza Integra (#82) üzenetére


BITBOYS
addikt

Persze :DDD
Kösz ;]

mod: jut eszembe kevesebbet .osok :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#84) Bubee82 válasza old gray (#68) üzenetére


Bubee82
őstag

Gratulálok :R

Sikerült az első hozzászólásban linkelt cikket újra belinkelni :R ( :W )

Amúgy látom a legtöbb ember itt write only üzemmódban fut. Ehhez is csak gratulálni tudok :C

[ Szerkesztve ]

(#85) csyo


csyo
senior tag

write only:-D

hihi

1 liter tej elég sok/nap, nem?

na jó, én is megittam régen ennyit, de azt hiszem "tele vagyok" most már nem megy ennyi.

Vacsira kalácsot ettem tejföllel

Legyen szép a napod!

(#86) BITBOYS válasza Bubee82 (#84) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sejtettem, hogy a tej még a látást is károsítja:D

mod: kalács tejföl kombót sem fogyasztottam még.:)
mod2: visszatérve a különböző tejekre...pingvintej? Jó linuxosan, felrázva, nem keverve.:)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#87) Bubee82 válasza BITBOYS (#86) üzenetére


Bubee82
őstag

Sejtettem, hogy a tej még a látást is károsítja

:O :N :D

(#88) Bubee82


Bubee82
őstag

Íme egy újabb baci:

[link]

Streptococcus salivarius ssp. thermophilus

Az előzővel egyetemben, ez is a savanyú tejtermékekhez használt kultúra. A Lactobacillussal együtt szokták alkalmazni (kifejezetten joghurthoz).

[ Szerkesztve ]

(#89) csyo válasza BITBOYS (#86) üzenetére


csyo
senior tag

kakaós kalács (töltelékes) tejföllel.

a mexikói mártás nem volt kedvem elővenni, igazából azzal lett volna az igazi

Legyen szép a napod!

(#90) Integra válasza Bubee82 (#88) üzenetére


Integra
titán

na de mi van a bifidusz eszenzisz jóllaktusz megszépülsz kultúrával amit a danone nyomat?:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#91) Bubee82 válasza Integra (#90) üzenetére


Bubee82
őstag

Jó kérdés.

Megkérdeztem barátnőmet (akinek a képeket is köszönhetjük és ő inkább mikrobis) h mi a véleménye róla: valószínűleg itt csak egy marketingfogásról van szó. A Bifidus essensis (vagy Actiregularis) csak egy fantázianév igazából. A Danone "szabadalma". Gyaníthatóan semmi különös, csak egy Bifidobaktérium (a sok közül). Nem valószínű h különleges tulajdonságai lennének a többi termékhez képest.

Mellesleg bnőm diplomadolgozata kapcsolható ide és érdekességképpen említeném, h pár - a piacon jelenleg kapható - terméket megvizsgálva azt a konklúziót lehet levonni, h aminek benne kell lennie (probiotikumok, élőflóra), az benne van.

Egyébként én ettem már párszor, és nagyon finom, de valahogy túl krémes. Nem az a "valódi" joghurt konzisztencia és íz jellemzi. Megnéztem az tápanyagtartalmát és meglepődve tapasztaltam h a "standard" joghurtokhoz képest magasabb a szénhidráttartalma. H ez most miért van azt nem tudom, de eléggé eltérő pár dologban.

Sajnos a védett szabadalmaknak ez a "hátránya". A mi szemszögünkből. Nem lehet mögé tekinteni. Vagy elhisszük és kipróbáljuk, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#92) Integra válasza Bubee82 (#91) üzenetére


Integra
titán

tudom, csak nem tudtam kihagyni:)
minden másban is ugyanúgy benne van az, ami az actimelben, csak 100x annyit költenek parasztvakításra, semmivel se több mint más magyar termék.
azért váltottak amúgy második nevet a bifidus után, mert pont egy ilyen pert vesztettek el a fogyasztó megtévesztés miatt:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#93) Bubee82 válasza Integra (#92) üzenetére


Bubee82
őstag

Arról a perről van vmi infód? Médiában szerepelt?

[ Szerkesztve ]

(#94) csyo válasza Bubee82 (#91) üzenetére


csyo
senior tag

diplomadolgozatot linkelni lehetne?

:R

Legyen szép a napod!

(#95) Bubee82 válasza csyo (#94) üzenetére


Bubee82
őstag

Még nincs kész :D Ha kész lesz és kapok rá felhatalmazást, akkor mailben elküldöm neked :D

(#96) Integra válasza Bubee82 (#93) üzenetére


Integra
titán

semmim:(
úgy vettem észre, hogy feltűnt egyik nap, hogy hirtelen nevet változtattak a reklámban.
amúgy is rühellem a marketinget (én is marketinges voltam anno), úgyhogy tudtam, hogy mikre kell figyelni, hát helyből szemet szúrt.
elkezdtem hallgatni tudatosabban a rádiót és ott hallottam, hogy buktak egy pert, ami miatt megkellett változtassák az elnevezést, de sajnos tényleg nem tudom pontosan:(
na meg feltűnő volt, hogy 2x annyit nyomták az új névvel a reklámot mint eddig.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#97) Bubee82 válasza Integra (#96) üzenetére


Bubee82
őstag

Ok, köszi.

A marketinget én is rühellem, de csak azért mert kiváló eszközt szolgáltat mocsok vállalatoknak a fogyasztók megtévesztésére. Azonban jó kezekben a marketing aranyat ér és jó célt szolgál. Csak manapság ez ritka :(

Egyébként az én diplomamunkám részben marketinges :D

[ Szerkesztve ]

(#98) csyo válasza Bubee82 (#95) üzenetére


csyo
senior tag

sztem a tej topikot is érdekelné

Legyen szép a napod!

(#99) Bubee82 válasza csyo (#98) üzenetére


Bubee82
őstag

Tudom, de ezek olyan adatok amelyek nem tehetőek közzé "csak úgy". Most nem magyarázom meg miért, de kissé kacifántos.

Amúgy is korrigálnom kell magam, mert rákérdeztem, és az eredmények annyira nem jók. Mondjuk úgy h 15 gyártó termékéből 4 nagyon rossz eredményeket mutatott (volt egy két durva példa is -> lejárati idő előtt penész megjelenése a bontatlan termékben), a többi meg "átlagosat". Vagyis mondjuk úgy h megfelelő(ség határán van).

Diplomadolgozat helyett ezt ajánlanám kötelezően ajánlott olvasmánynak:

Probiotikumokról mindent

[ Szerkesztve ]

(#100) csyo válasza Bubee82 (#99) üzenetére


csyo
senior tag

uhh:-S

durva

Legyen szép a napod!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nagy Tej topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.