Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nagy Tej topic

Hozzászólások

(#1) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

ezt a topicot azért hoztam létre hogy mindenki akinek van véleménye a tej hasznosságával kapcsolatban az itt tegye közzé, megkímélve ezzel más topicokat.
köszönöm:)
:R

Kell ez nekünk? [link]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2) Egorov


Egorov
aktív tag

Én régen nagyon sok tejet ittam ( napi 1-1,5 L ), de abba hagytam, mert azt mondták, hogy attól pattanásos az arcom. Most már 4 éve nem iszok tejet, nagyon nehéz volt "leszokni" de az arcom is szebb lett :)
Lehet nem a tejtől volt, hanem valami mástól és csak véletlen ez a dolog, de nem iszok több tejet.
Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy tejterméket eszek :K Szóval lehet csak ilyen lelki dolog és csak a lelkiismeretem jobb így :Y

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3) P00By válasza BÁ Nutrition (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Végre ennek is van helye! ;) :R

(#4) BÁ Nutrition válasza Egorov (#2) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem is így van a tej "kiüt" de bármi más tejterméktől semmi bajom. pedig már nyeretlen 30 éves vagyok:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5) Majstor


Majstor
senior tag

LOL :))

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Alapvetően igaz, amit leír, csak nem kellene bele az egyértelmű vegetáriánus étkezés propaganda. Bár ahogy hallom manapság már abba is belefér a tej és a tojás is...

(#7) Manitou válasza #65675776 (#6) üzenetére


Manitou
addikt

Bár ahogy hallom manapság már abba is belefér a tej és a tojás is...

Ott is van 2 irányvonal tudtommal, egyiknél tejtermékeket még lehet enni ( lakto-vegetáriánus), a másik szerint azt sem.

(#8) #65675776 válasza Manitou (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebből még vallásháború lesz...

(#9) Bibby


Bibby
addikt

Végre egy hiánypótló topik. :R

Az a legjobb benne hogy a kifejlett állatok sem olyan hülyék hogy megigyák, így több marad az embereknek. ;]

Ελευθερια η θανατος

(#10) Borify Péter válasza #65675776 (#6) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

én vega vagyok:)
tojást és tejet viszont fogyasztok
vagyis tejet csak fogyasztottam,mert hirtelen megundorodtam tőle
mára már olyan műanyag izűk van:S

(#11) lúzer


lúzer
veterán

állítóag aki sok tejet iszik, szörcsög, harákol rendesen
vélemények?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

UP a topic-nak! :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#13) lorcsi válasza lúzer (#11) üzenetére


lorcsi
veterán

én úgy tudom hogy a hörcsög szörcsög, de még harákolni nem hallottam

(#14) Egorov válasza lúzer (#11) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hát az meg micsoda, hogy harákol? :DDD sosem hallottam még. Én a tejtől nem szörcsögtem (már ha a szipogásra gondolsz) :) csak a hülye pollen vagy micsoda alleriától

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#15) lúzer válasza Egorov (#14) üzenetére


lúzer
veterán

"...harákol. Krákog. Köszörüli a torkát. Krrhhm..."

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) Archer


Archer
őstag

Na kíváncsi leszek erre a topicra. Az írás elég érdekes de az ilyen-olyan kutatások lassan mindenre bebizonyítják, hogy mérgező / rákkeltő / allergiát okozó stb. Akkor most mit lehet enni / inni?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17) KrAt


KrAt
veterán

Rengeteg tejet iszok (tejbuzi vagyok :D) de semmi hátrányát nem érzem eddig, pedig jó pár éve este 1 és napközben 1-2 liter eltűnik bennem :D

(#18) dave93 válasza Bibby (#9) üzenetére


dave93
őstag

Így van, sajnos amit ma a teszkóban, ócsenben, meg hasonló helyeken megveszünk az nem tej. :( Főleg ezek a tartós tejek. Ma már sajnos nincs olyan hogy valami egészséges. A sajt nem sajt, a tej nem tej, kb az egészségesebb lenne ha préselt kartonpapírt rágcsálnánk :(
De azért finom a tej :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) #65675776 válasza dave93 (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tartós tej is tej, nem tejporból van. Eleve mi értelme lenne először leporítani, utána meg feloldani?

(#20) macikos válasza Borify Péter (#10) üzenetére


macikos
addikt

Hirtelen megundorodtál? :) Miközben ittad bevillant egy tehén képe áthúzva és köpted is ki vagy mi?

Ha már az állatokhoz hasonlítjuk az embert, múltkor azon agyaltam, hogy miért alszik minden állat hason fekve vagy pedig állva!? Egyedül az ember alszik a hátán, nem?

(#21) lúzer válasza macikos (#20) üzenetére


lúzer
veterán

én pl oldalamon szeretek feküdni

de a kutya, macska se állva vagy hason alszik (legalábbis sokszor az oldalán)
meg a hal se! ;]

inkább azon agyajl, egyedül miért az ember tud köbre emelni ;] :P

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#22) harry válasza KrAt (#17) üzenetére


harry
veterán

A dohányosok sem érzik, hogy gond lenne a bagó ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) #65675776 válasza macikos (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk egy kutyát a keljfeljancsi effekt többnyire az oldalára döntené.

(#24) dave93 válasza #65675776 (#19) üzenetére


dave93
őstag

ok, ok, de azért köze nincs ahhoz ami a tehén tőgyéből kijön :D Tartósítószerek, stb, stb. Exxx tudod :)

(#25) #65675776 válasza dave93 (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom Te milyen tejet szoktál a boltban látni, de nem szokás semmiféle tartósítószert rakni bele. A pasztőrözés és a csomagolási technika határozza meg a tartósságot.

lúzer: Leporított tejből már sosem lesz normális tej, egyből ki lehet szúrni. A túltermelés meg ebben az országban nem jellemző, inkább hiány szokott lenni a tejüzemekben. A tejport gyakorlatilag csak állományjavítóként használják.

[ Szerkesztve ]

(#26) lúzer válasza #65675776 (#19) üzenetére


lúzer
veterán

könnyebb tárolni túltermeléses időszakban
talán, ha tényleg porítják

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) macikos válasza lúzer (#21) üzenetére


macikos
addikt

De akkor sem hanyatt fekszenek :)

A tej meg jó és kész.

[ Szerkesztve ]

(#28) lúzer válasza macikos (#27) üzenetére


lúzer
veterán

én se ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) dave93 válasza #65675776 (#25) üzenetére


dave93
őstag

Oké, de azt azért el ne hidd hogy amit megveszel a boltban az kiváló minőségű és jobb, egészségesebb már nem is lehetne. Valahol olvastam erről, ha megtalálom belinkelem :R

(#30) #65675776 válasza dave93 (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Peched van, dolgoztam tejüzemben...

A nyerstejnél egészségtelenebb tej meg nincs.

A dobozos, zacskós, palackos tej csak fölözve (a zsírbeállítás miatt) van, utána megy a pasztőrre, majd a csomagológépre. Semmi más nem történik vele. (Max a szárazanyagtartalmat állítják még be némi tejporral.)

(#31) dave93 válasza #65675776 (#30) üzenetére


dave93
őstag

Akkor ezentúl nyugodtabb szívvel iszok tejet. Köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Bordoi válasza #65675776 (#30) üzenetére


Bordoi
őstag

Honnan is gondoltam azt, hogy hamar elő fog jönni valaki a "tejporból csinálják a tejet" legendával? :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33) harry válasza #65675776 (#30) üzenetére


harry
veterán

Jobb helyeken gondolom vizezik, esetleg cukrozzák...? Nem beszélve arról, hogy a tehenek sem a dús zöld legelőkön kajálnak, hanem elég gyér körülmények között, főleg, ahol ezt nagy iparban űzik - vagyis a minősége még rosszabb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34) KrAt válasza harry (#22) üzenetére


KrAt
veterán

Nem iszok, nem cigizek, nem drogozok, vmiben csak meg kell döglenem, na :D

(#35) harry válasza KrAt (#34) üzenetére


harry
veterán

Na jó, de akkor már inkább sör, mint tej, eh? ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#36) dave93 válasza KrAt (#34) üzenetére


dave93
őstag

Elég ha levegőt szívsz... :)

[ Szerkesztve ]

(#37) South Velen válasza harry (#35) üzenetére


South Velen
addikt

Nem tudom, a kettő együtt mennyire jó? :F :D

(#38) daa-raa: Persze nem együtt. Csak mert én ezt a kettőt iszom leggyakrabban..

[ Szerkesztve ]

(#38) #65675776 válasza South Velen (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hashajtónak nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#39) keIdor válasza KrAt (#34) üzenetére


keIdor
titán

Én is sok tejet iszom, más káros szenvedélyem nincs.:DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) Bubee82


Bubee82
őstag

[link]

Ehhez még hozzátenném h a cikk írója nálam már ott elásta magát, h a tejben lévő kálcium olyan formában van jelen, amely a legjobb, leghatékonyabb módon szívódik fel. Arról már nem is beszélve h a Ca : P arányban is ver más élelmiszereket, ahol is az arány a P javára dől el. A magasabb fehérjebevitel valóban fokozott Ca ürítést eredményez, de ennek mi köze szorosan a tejhez? Nevetséges az egész.

Szegény Szakály doktor forogna a sírjában ha olvasná :( Bár sztem elég sokat szembesült a tejet lejárató idióták hadával.

Az megint más téma h ha a tej fehérjéi ennyire allergének lennének, akkor az emberiség java része elhullott volna. No comment.

[ Szerkesztve ]

(#41) Bubee82 válasza harry (#33) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem vizeznek, nem cukroznak.

Ahol a lehetőség adott - például Írországban - a tehenek szinte egész évben a legelőn vannak. Hazánkban ez korlátozott, de ahol lehet ott legeltetnek. Ha pedig nincs rá mód, akkor frissen kaszált füvet adnak. Télen pedig egyértelműen fermentált tömegtakarmányokkal helyettesítik a füvet.

Gyér körülmények max. háztájon vannak. A termelőnek érdeke h a megtermelt tej mennyisége és minősége megfeleljen az átvevőnek, így magával b@szik ki ha az állatokat rosszul takarmányozza / tartja.

[ Szerkesztve ]

(#42) madarasz92


madarasz92
őstag

Ja jó a tehéntej meg a kecsketej mindkettő erősiti a csontokat!

(#43) blueMerle


blueMerle
veterán

Ennyi baromságot, mint amennyi a cikkben van, rég nem olvastam. :U Ebben a véleményemben orvos édesanyám és egy vegyész barátom is megerősített :K

[ Szerkesztve ]

(#44) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ez csontra, akarom mondani Tejre ugyan az a topik mint ami a logouton fut. Még a belinkelt írás is.:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45) Bubee82


Bubee82
őstag

Érdekességképpen, egy ma készült kép:

[link]

Nekik (is) köszönhetjük a savanyított tejtermékeket :K :R :D

Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus

2600x-os nagyításban.

[ Szerkesztve ]

(#46) Boxer001 válasza Bubee82 (#45) üzenetére


Boxer001
veterán

Nagyon szépek Bubika. :R ( ;] )

(#47) ádyz válasza Bubee82 (#45) üzenetére


ádyz
addikt

A fényképeződ nagyította fel 2600x-osra? :Y

(#48) Bubee82 válasza ádyz (#47) üzenetére


Bubee82
őstag

Hápe :Y :D

Laboratóriumi fénymikroszkóppal készült :K

(#49) ádyz válasza Bubee82 (#48) üzenetére


ádyz
addikt

Így már világos. :DDD

(#50) God Vazzeg válasza Bubee82 (#48) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Gyúrni nem gyúrsz, de tejet még iszol, és a cukorral is foglalkozol... Minden világos, b*zi lettél :DDD ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nagy Tej topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.