Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91) Dalai Láma válasza TheVeryGuest (#88) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hmm. Attól függ, ki mire használja. Hidd el, van, aki alatt nem bírná ki sokáig a tesco váz. És az egész konstrukció. Én láttam közelről olyan bringát. Egy átlagjúzer nem tud megkülönböztetni sok dolgot egymástól. Tescos gépeken nagyon szar fékek vannak. Persze lehet velük fékezni, de tapasztalatból tudom, hogy keményebb igénybevételre nem alkalmasak. Sokukon nincs patentzár, a nyereg még a régi technológiával van felszerelve a nyeregcsőre, rozsdásodik a váz, és nehéz az egész. Egyszerűen nem minőségiek az alkatrészek. De ettől még lehet használni.

Mondjuk aki nem rendszeres bicilista, az kevésbé érzi át a dolgot. Valaki szeret profi hangcuccot beszerelni és hallgatni. Valakinek mindig a legjobb PC-je van, és a bicilkli is ugyanilyen mánia lehet. Én nagyon szeretem szerelni a gépet (bicaj) és menni vele.

És gumiban igen is van különbség Kenda és Nokian között. Teleszkópban Ballistic és Manitou között. Mindegyiknek megvan a maga felhasználási területe. Az én Suntourom sem extrém DH-ra lett tervezve. De azért kibírja a DH-t is. Mondjuk én nem ölöm olyan extrém módra a gépemet. Bár volt néhány akkora nyolcasom, hogy nem forgott el a kerék az első villában :DDD Mert szimplafalú a felnim. Ha lesz egyszer 20K-m, talán én is fejleszek valami jóra.

Nekem mondjuk nem nokian gumim van, nem manitou telóm. Ha lenne lóvé, lehet, hogy ezek lennének. És jobb lenne. Mert igenis érződik a konfigon, hogy milyen alkatrészekből áll össze. Milyen a hangja a csapágynak, mennyire nyikorog, vagy sem, milyen a vázgeometria. Ez utóbbi például nagyon fontos, amivel a tescobike gyártók keveset törődnek. Ettől függetlenül túrázásra és hegyikerékározásra szerényen, de alkalmasak.

Én is a kifutó modellekből válogatok. Még nem vettem soha idei modellt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.