Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) B.Kox


B.Kox
tag

OFF

Nem érdekel valakit egy bike+ spd pedál. Zsír új még ki se volt bontva!

ON

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#652) B.Kox válasza Sufa (#650) üzenetére


B.Kox
tag

Sufa!
Sztem inkább itt probáld meg eladni!Bővebben: link

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#653) emvy válasza B.Kox (#652) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyelőre ne próbálja meg ott eladni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#654) emvy válasza B.Kox (#651) üzenetére


emvy
nagyúr

Későn szóltál... mennyi lett volna?

while (!sleep) sheep++;

(#655) B.Kox válasza emvy (#654) üzenetére


B.Kox
tag

Szted mennyit ér?

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#656) emvy válasza B.Kox (#655) üzenetére


emvy
nagyúr

Attól függ, milyen típus, így magánszemélyként 4-7ezerig adhatod el szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#657) Damage válasza Sufa (#646) üzenetére


Damage
senior tag

Csepeli vagy? Rengeteg csepeli bringást ismerek (az öcsém meg mégtöbbet) :D
Ha gondolod kérdezősködöm majd, hogy kell-e valakinek. Csak mondd meg hogy pontosan mit is adnál el. Sima Deore? Esetleg XT? Fékváltókar egyben van? Mikori évjárat stb?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#658) B.Kox válasza emvy (#656) üzenetére


B.Kox
tag

Valami C21L a típusa.(02' -es) Asszem Újonnan kb 12 lett volna. Ugyhogy én is olyan 6-7k ra gondoltam.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#659) emvy válasza B.Kox (#658) üzenetére


emvy
nagyúr

Bővebben: link

Nézd meg ezt..

while (!sleep) sheep++;

(#660) B.Kox válasza emvy (#659) üzenetére


B.Kox
tag

Köszy a linket, sokat segített!

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#661) emvy


emvy
nagyúr

Sufa, email ment.

while (!sleep) sheep++;

(#662) Sufa válasza Damage (#657) üzenetére


Sufa
csendes tag

Szia!

A bringa most Csepelen van tárolás miatt, egyébként én nagyon sokáig ott laktam, most meg Kispesten!:)

Ha körbekérdezgetnéd az ismerőseidet, azt nagyon megköszönném, a pontos tipusok a 604-es hozzászólásba lettek belinkelve Mennyi? által, ott mindent megtalálsz.

Sima Deore az egész, teljesen komplett, minden alkatrész az, 2000-es v. 2001-es évjárat, de 2001 végén lett vásárolva....használva max 40 km-t volt, de ez látszik is minden alkatrészen....

Szóval ha tudnál segíteni az jó lenne......




Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#663) emvy


emvy
nagyúr

I{isgabo:

e három márka közül kellene választanom, amit kinéztem az a kelly's scorpio ( 70k mindenhol, árkartellben.. ) kb. ennyi dohányom van a projectre, persze ha +10k és befigyel 1 tárcsafék vagy egyébb +, az nem akadály.

tippet, esetleg vásárlási helyet, ötletet, tanácsot várnék sok szeretettel


Tárcsaféket ilyen árban ne vegyél, semmi értelme. Inkább egy jobb V-fék.
Ilyen árban egyébként teleszkópot sem igazán érdemes venni, főleg, ha nem akarsz durvulni a lejtőkön.
A helyedben pl. ezt nézném meg:



Szép bringa, full Alivio/B+ szettel, 80kHufért.

while (!sleep) sheep++;

(#664) B.Kox válasza emvy (#663) üzenetére


B.Kox
tag

Sztem is inkább magellant vegyél, mint kelly'st.
Ár-teljesítmény arányban sztem a magellanok a legjobbak, nincsenek spórolós gagyi alkatrészek rajtuk, ami sajnos némelyik nagy márkáról már nem mondható el.:(
Nekem is magellanom van,ugyhogy tudom mit beszélek. Magellan rulez!!!:C

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#665) g@bo válasza emvy (#663) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez magellan??? hol nézhető az árlista/felszerelés?

miben jobb mint a 70k-s kelly?

a kelly 7005 aluvázas ( protec alloy ), váltó: altus/alivio, első villa, kormány nyereg etc passz. ill van kép.

(#666) B.Kox válasza g@bo (#665) üzenetére


B.Kox
tag

Bővebben: link

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#667) emvy válasza B.Kox (#666) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne ezt mutasd neki, hanem a jobbat, merevvillával - szerintem inkább megéri, teló esetleg majd később, ha lesz plusz pénz:
Bővebben: link

while (!sleep) sheep++;

(#668) g@bo válasza B.Kox (#666) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, csak épp nincs. és a váza nem 7005 alu hanem 6xxx.

egyébként mekkora bicajt érdemes venni ( 192 cm magasság ) 19.5/20.5/.... más méretet nem árulok el... :P


mi baj a kellyvel, meridával? :Y



(#669) emvy válasza g@bo (#668) üzenetére


emvy
nagyúr

A 6xxx alu szerintem jobb, mint a 7005.

while (!sleep) sheep++;

(#670) g@bo válasza emvy (#669) üzenetére


g@bo
nagyúr

rosszul tudod.

(#671) g@bo válasza emvy (#669) üzenetére


g@bo
nagyúr

rosszul tudod.

(#672) kisfurko válasza g@bo (#671) üzenetére


kisfurko
senior tag

Biztos rosszul tudja, hogy szerinte mi a jobb...:DD

(#673) emvy válasza g@bo (#671) üzenetére


emvy
nagyúr

You may have noticed that there are two types of aluminum listed in the specs for aluminum bikes; 7005 or 6061. Which is the stronger material? Your first answer may be 6061 because you see it on the more expensive bikes. 7005 aluminum is actually the stronger aluminum alloy. This begs the next question, which is the better material? 6061 is of course, or at least that is the opinion of most bike manufacturers. Why is it better? To see the differences one must take a look at the two materials and their properties. In the table below several different aluminum alloys are listed for comparison; 2014, 6061, and 7005.
Alloy
Trace Metals
Tensile Strength
Yield Strength
Percent Elongation
HB
Notes

2014
4.5% Copper
0.8% Silicon
0.8% Manganese
0.5% Magnesium 27,000 psi
14,000 psi
18%
45
2XXX series aluminum is primarily alloyed with copper.

2014-T6
4.5% Copper
0.8% Silicon
0.8% Manganese
0.5% Magnesium 70,000 psi
60,000 psi
13%
135
2XXX series aluminum is primarily alloyed with copper.

6061
1% Magnesium
0.6% Silicon
0.2% Chromium
0.3% Copper 18,000 psi
8,000 psi
25%
30
6XXX series aluminum is primarily alloyed with magnesium and silicon.

6061-T6
1% Magnesium
0.6% Silicon
0.2% Chromium
0.3% Copper 45,000 psi
40,000 psi
12%
95
6XXX series aluminum is primarily alloyed with magnesium and silicon.

7005-T6
4.5% Zinc
1.4% Magnesium
0.45% Manganese
0.13% Chromium 51,000 psi
42,000 psi
13%
NA
7XXX series aluminum is primarily alloyed with zinc.



The tensile strength of the material is the amount of stress that it can take before complete failure, and the yield strength is the amount of stress before the material is permanently deformed (try jumping on an old frame until you bend it and you have exceeded the yield strength of the material). Percent elongation is the amount of deformation that the material undergoes before it breaks and the HB is a measure of the hardness. It should be noted that the ‘T6’ listed after the alloy is the heat treatment of the alloy. T6 refers to a solution treatment and artificial aging of the metal. All bike frames are heat treated even if the manufacturer does not list the T6 behind the grade of aluminum.

From the chart you can see that 7005-T6 is slightly stronger than 6061-T6, but stronger than both of them is 2014-T6 and in fact there is another 7XXX series aluminum (7075) that is stronger as well. Why choose 7005 and 6061 then? Bike frames are not made out of solid aluminum, which is how the test samples for comparing material strengths are constructed. A bike frame is made up of tubing that is welded together: welding 7005 and 2014 are almost impossible feats that eliminate them as viable choices for making a bike. That leaves 7005 (a zinc alloy) and 6061 (a magnesium/silicon alloy). The difference between the two is that 7005, because of its high alloy content (over 6%), is harder to manipulate the material and to weld it. This means that with 6061 it is much easier to add strength adding tubing features like triple butting, ovalized tubing, and tapered walls that reduce the weight and improve the strength of the tubing.

A final note to put this into perspective is to compare aluminum to the other frame materials. Aluminum is far weaker than both titanium and cro-mo steel, so why use it? Aluminum’s greatest advantage is that it is so light when compared to cro-mo steel and cheap when compared to titanium. This combination of features makes it the choice of material for making light, high-performance frames for a reasonable price.''

while (!sleep) sheep++;

(#674) emvy


emvy
nagyúr

Szóval bicajváznak jobb lehet a 6061.

while (!sleep) sheep++;

(#675) g@bo válasza kisfurko (#672) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez meg egy tartalmas beszólás. köszönjük.

(#676) g@bo válasza emvy (#674) üzenetére


g@bo
nagyúr

aszongya a kerékpárnyepper, hogy a kettő között elvileg az a különbség hogy a 7005-őst heggesztés után nem kell ''megereszteni'' ( feszültségmentesités
) és jobb a 7005, persze mindkettő jó a vazsvázhoz képest.

a három márka közül a kelly's-t ajánlotta. méretbe 195cm magassághoz a 19.5-öst.

(#677) kisfurko válasza g@bo (#675) üzenetére


kisfurko
senior tag

Már ne haragudj, de te dumálsz tartalmas hozzászólásról, amikor egy 70000 Ft-os bringánál arról filozofálsz, hogy 7xxx-es vagy 6xxx-es alu a jobb. Ennyiért nem kapsz olyan vázat, ami bírna komoly strapát, szóval igazából tökmindegy. De majd verheted a melled, hogy neked bizony strapabíróbb vázad van, mint ha a másikat vetted volna, igaz, hogy semmire sem mész vele.

Csak azért vagyok ilyen offenzív, mert szépen ott virított a :DD a végén, ráadásul direkt off-topic írtam, de te meg így reagáltál.

(#678) emvy válasza g@bo (#676) üzenetére


emvy
nagyúr

Figyu. Ha a Kellys felé húz a szíved, vedd azt. Én csak annyit mondtam, hogy a Magellan jobb minőségű cuccokból van összerakva.

Nézd meg, hogy pl. a Giant miből csinálja a vázait. Pl. a félmillás DH Team vázát. Nem 7005-ből. Pedig ott aztán van mit a tejbe aprítani...

Egyébként olvasd el a szöveget, amit írtam, abban le van írva, miért is jobb a 6xxx _bizonyos esetekben_.

De vedd a Kellyst, ha az tetszik, végül is ez egy élvezeti cikk. Akkor már csak annyit javasolnék, hogy nehogy megvedd anélkül, hogy ráülnél. Csak mondom, hogy nekem kb. ideális a 19''-os vázam, pedig 183 centis vagyok. Szóval lehet, hogy neked egy 20-22-es lesz a jó, a láb/felsőtest aránytól függően.

while (!sleep) sheep++;

(#679) Damage válasza emvy (#678) üzenetére


Damage
senior tag

''Pl. a félmillás DH Team vázát. Nem 7005-ből. Pedig ott aztán van mit a tejbe aprítani...''

Szvsz meg van a 7005 és a 6061-es alunak is az előnye. Nem egy DH váz pl. mind a kettőt tartalmazza. És szerintem ez a legjobb felhasználási módja. A ''mind a kettőt tartalmazza'' alatt nem azt értem, hogy ötvözik a kettőt, hanem a fél váz 6061es a másik fele meg 7005ös aluból készült.

''miért is jobb a 6xxx _bizonyos esetekben_.''

Így máris tetszik :)) Bizonyos esetekben....és ez a lényeg.

Kelly's-ről én is szívesen lebeszélném Kgabo-t. Inkább Magellan, Merida vagy vmi hasonló, amennyiben egy árkategóriában vannak. Vázméretet meg a felhasználás módjától függően válassz. Túrázásra, tekerésre nagyobb, ugrálásra, városi ökörködésre kisebb vázat válassz.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#680) g@bo válasza Damage (#679) üzenetére


g@bo
nagyúr

merida?

aszonta az eladó, hogy ha a bringa fölé állsz, és megemeled ( hogy koccanjon a töködön a váz... :D ) akkor kb 5-6-7 cm-re legyen a kerék a földtől. ez a kellyné 19.5-ös méret volt, a másik aszonta hogy a nyereg ne legyen túl kihuzva, és akkor jó ha csípőmagasságban van.

(#681) kisfurko válasza g@bo (#680) üzenetére


kisfurko
senior tag

Normális tekeréshez úgy kell beállítani az ülést, hogy onnan majdnem nyújtva legyen a lábad (teljesen nyújtva nem jó, az is kikészíti a térded), amikor a pedálon van. Ekkor tudsz rendesen erőt kifejteni. Persze figyelni kell arra is, hogy megállásnál leérjen a lábad...:DD
Én 186 cm magas vagyok, nekem 19.5''-os vázam van, az ülés pedig teljesen ki van húzva (igaz csak 35 cm-es a rúd). Neked lehet, hogy nagyobb váz kellene, feltéve, hogy arányosan vagy nagyobb nálam :D.
Mindig mosolygok azokon, akik szemmel láthatóan kicsi vázat vesznek, nem tudnak rendesen kormányozni, mert túl közel van a kormány...:DD

Amúgy meg nem értem, mi bajod a Magellan-nal. Ha kényelmes, szerintem is érdemes azt venni, megéri a pénzét. Már a Hydra változaton is (leszámítva egy két dolgot) normális alkatrészek vannak (arra nagyszerűen megfelelnek, amire való a bicaj). Az pedig a beugró modell.

(#682) g@bo válasza kisfurko (#681) üzenetére


g@bo
nagyúr

ok, ennyi erővel van 1 milláért is bringa, és mindi csak 1 alkatrésze jobb mint az előző. ennyi a keret.

a magellan teccik, nem rossz, sok infóm egyik cangáról sincs, de árban megyek egyre feljebb.

most 1 4 éves teszkóban vett active hátulrugós elöl gagyi teleszkópos ( azóta dömping kotvány árú ) bringám van, ami akkor volt 40k... és 20 kiló.. :D

(#683) Strottler


Strottler
tag

Túrázásra Ti mit vennétek inkább 40 ezerből?

1. Magellan Hydra

2. Caprine Wheelman

Mindkettő acélvázas, shimano tourney váltókkal, a wheelman sárhányókkal és csomagtartóval is rendelkezik, viszont a Hydra felnijei valószínűleg erősebbek mint a wheelman remerx márkájú felnijei. A caprine trinity-s cucokkal van szerelve, mig a hydra bike+-szal. A caprine monoblokk hajtóműves, mig a hydra azt hiszem nem. Hogy ez pontosan mi, azt nem tudom... Szóval?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#684) kisfurko válasza Strottler (#683) üzenetére


kisfurko
senior tag

''A caprine monoblokk hajtóműves, mig a hydra azt hiszem nem. Hogy ez pontosan mi, azt nem tudom... Szóval?''
Annyit tudok mondani, hogy a Hydra-ban ez az, amit cserélni kell...:DD Széttörik a persely (amiben a golók vannak), ha állva tekered!

(#685) B.Kox


B.Kox
tag

Sztem ez a 7005 vs. 6061 kérdés nem ilyen 1szerű!
7005 -ből is csinának többszázezres vázakat és gagyikat egyaránt, meg a 6061ből is. A legnagyobb külömbség hogy a 7005-ős merevebb, mig a 6061 es kicsit rugalmasabb. De órákig lehetne vitatkozni hogy melyik a jobb!

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#686) g@bo


g@bo
nagyúr

up.


sporttársak, egy arc hozna bicajt, olcsóbban mint a bótban... de garival.

kelly's quartz ( bolti ára 79k, fű alatt 72k ) sasoljátok. érdemes?

Bővebben: link - javitva

persze van olcsóbb, scorpio 62k, spider 68k.


[Szerkesztve]

(#687) Damage válasza g@bo (#686) üzenetére


Damage
senior tag

Van kép a bringa aljáról is? :D

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#688) emvy válasza g@bo (#686) üzenetére


emvy
nagyúr

Még mindig a Magellanra szavazok...

while (!sleep) sheep++;

(#689) g@bo válasza emvy (#688) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem a kelly dizájnra jobban bejön, és nem vagyok hardcore bicajos, elég lenne ezt tekerni, ill. fesziteni rajta... főleg hogy most teszkós cuccot nyúzok. :D

(#690) Lamair


Lamair
aktív tag

nagy kérdésem van Magellan serpens 2004 RsJuddy TT teló


VS

Caprine Boomer2004 avid tárcsával suntour 2004 lockoutos telóval

Bővebben: link

egyebekképpen mindkét bringa deor cuccokkal van szerelve

Help me

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#691) g@bo


g@bo
nagyúr

nem drága cuccok ezek??? :B

(#692) Lamair válasza g@bo (#691) üzenetére


Lamair
aktív tag

nem szerencsére kapok kedvezményt 130eFt kb az áruk

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#693) B.Kox válasza g@bo (#686) üzenetére


B.Kox
tag

RST capa CL teló van rajta, ami létező legkotványabb fajtából való.:(
Sztem azok a magellanok amiket ajánlottunk sokkal minőségibb alktarészekkel vannak szerelve.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#694) B.Kox válasza Lamair (#690) üzenetére


B.Kox
tag

SZVSZ ha mindkettő egy árban va akor inkább a caprine éri meg a tárcsafék miatt!

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#695) emvy


emvy
nagyúr

Egyértelműen a Boomer. A TT az nagyon gyengus villa.

while (!sleep) sheep++;

(#696) Lamair válasza emvy (#695) üzenetére


Lamair
aktív tag

THX én is így gondoltam

Üdv

Lamair

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#697) B.Kox válasza emvy (#695) üzenetére


B.Kox
tag

Az ám, még csillapítás sincs benne....:(

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#698) aer


aer
tag

Tök' jó, hogy ilyen topik is van itt (tapsikolós szmájli).

Nem olvastam végig, merugye készülni kéne a szigorlatra, de remélem, hogy a kérdésemet jó helyen teszem föl :)

Ha jól láttam, vannak itt országúti kerékpárosok is (nemcsak montenbájk vagymi - eheszmájli). Arról lenne szó, hogy régebben szerettem (és akkor még tudtam is) tekerni, most pedig újra lehetőségem lenne. Rómába. Ez persze hosszú út, és föl is kellene készíteni a kicsikémet. Szerintem külső-belső gumicsere kell, már sokat állt a jószág. Csapágyzsírozás, fékek, váltógenerál is kéne. Ezeket elvégezném, csak most a vizsgák után egyből indulni kell. Kérdésem:
- hova vigyem? lehetőleg ne ''szaki'' legyen, aki a nagy semmiért legombol tőlem egy valag pénzt, ahol tanácsot tudnak adni, hogy mit cseréljek le, de nem akarnak rámsózni fölösleges ficsőröket, ugyanakkor ''olcsóér'' kijövök.
Nekem eddig egy tippem van, valami mali szevíz az újpesti rakparton, de rég hallottam róla, azt sem tudom működik-e, meg bevállalnak-e egy olyan öszvér gépet, mint az enyém (sztem nem rossz cuccokból lett összedobálva anno).

Köszönöm a megértést! :)

(#699) aer


aer
tag

Persze ez a fáradt gőz, de azért valaki írhatna. Nanembaj, behalt a topik.

(#700) g@bo válasza aer (#699) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem megvan a kelly's scorpio

lecseréltettem a fékart, és a pedált fémre ( +1500 ) az első villa a difi a spiderhez képest, de mivel a váz ugyanaz( spider oxigen scorpio quartz ...), ha később lesz igény ( és ez a kulcsszó ) akkor tupirozhatom még bőven a verdát.

addig meg csapatok ezzel a libegő alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.