Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) DuracL


DuracL
tag

Hello bicajosok!
Nos én döntöttem: a biciklit választottam, 9800pro helyett Kellys Exqusite.
A bicaj picit drágább volt mintha radeont vettem volna, de hosszabb ideig fogja
bírni az biztos.;)

(#602) Damage válasza erhas01 (#600) üzenetére


Damage
senior tag

Nem értek a versenybringákhoz, nem az én műfajom, de nem patkófék a neve?


Mennyi?:
''Egy kis infót, okosságokat, stb.-t kérnék a Shimano Deore szettről.''
Elég sok fajta van belőle. Sima, LX, XT, évjárat. Én használtam Deore-t, hozza az árának megfelelő minőséget. Szvsz egy LX is elég szinte mindenre. (első váltót nem használtam, csak a hátsóról tudom azt mondani, hogy bőven elég az LX)

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#603) #57764352 válasza #57764352 (#598) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nekem senki??

(#604) Damage válasza #57764352 (#603) üzenetére


Damage
senior tag

Ebben a topicban már kiveséztük, hogy milyen bringákat lehet/érdemes 30K környékén venni. Az eleje vagy a közepe fele keresgélj. Elég sok kompromisszumot kell kötni, ha 30ezernél többet nem szeretnél rászánni. Acél váz, teleszkóp nélkül, relatív gyenge fékek stb. Persze hobbicélokra, tekerésre bőven elég, de komolyabb tekerésekre, aktív sporoláshoz szerintem nem árt kicsit több pénzt befektetni.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#605) Mennyi? válasza Damage (#602) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszi rád /és a többi szakértőre:)/ vártam!
(én hüle, csak frissítgetek, frissítgetek és az ötödik után vettem észre, hogy váltott 600-nál a lap!:(((/

A szett 2000-es, 2001 végén lett véve.


Fékváltókarok:
Bővebben: link
Fogaskerék hátul (9 seb)
Bővebben: link
Fogaskerék elöl:
Bővebben: link
Váltó hátul:
Bővebben: link
Első agy (sajna nem kompatibilis tárcsafékkel)
Bővebben: link
Hátsó agy:
Bővebben: link
A fékek (nekem a fekete színű van):
Bővebben: link

Érdemes a Tesnyós brinyómat átszerelgetni evvel, vagy esetleg ehhez már inkább jobb váz, stb. dukálna?
Mennyit érhet?


Még1kérdés: Mi a ráktól ugrálhat a láncom?

(#606) Sufa válasza Mennyi? (#605) üzenetére


Sufa
csendes tag

Még annyit hozzátennék, hogy ez egy Shimano Deore szett, - a linkekből nem 1értelmű:) - gyakorlatilag nem volt használva, összesen ha 20-30 kilométer lett megtéve vele!:)

Engem is az mostani reális piaci értéke érdekelne....

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#607) gery03 válasza Mennyi? (#599) üzenetére


gery03
senior tag

Itt derbrecenbe sokmindenkinek van deore fékkarja, tehát az nemrossz, nekem is az van. De a többi az ritka szar. Még max a váltó, amit meg szabad venni, de a többit azt nem. A deore féknek szar a fékpofája. A deore agyak, meg hamar tönkremennek. Ja és van a hajtómű. Arról hallottam vegyesen mindent. Szal inkább ne azt vegyél, hanem truvativ firexet, vagy ilyesmit, mert jobb.

[Szerkesztve]

(#608) Sufa válasza gery03 (#607) üzenetére


Sufa
csendes tag

Tényleg ennyire rosszak lennének?:(
Pár éve még jobb volt az általános vélemény róla.:(

Hiába, változik a világ.....:(

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#609) Mennyi? válasza gery03 (#607) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszi Gery03!

Árat /értéket/ nem írtál!? És az előző oldalon /#352Hsz/ levő bringára /mert ugye az sem mindegy/ arra sem jó?
Remélem nem gáz, ha még más véleményeket is meghallgatnék.



[Szerkesztve]

(#610) Starsky72 válasza Sufa (#606) üzenetére


Starsky72
addikt

Deore ''V'' fékkel Shimano MTB 2004

cikkszám model fogy. ár
FDM510/511 ELSŐ VÁLTÓ 6 900 Ft
RDM510 HÁTSÓ VÁLTÓ 1 400 Ft
HBM510 ELSŐ AGY 3 390 Ft
FHM510 HÁTSÓ AGY 7 190 Ft
BRM510 FÉK /E+H/ 9 690 Ft
SLM510 VÁLTÓKAR /B+J/ 12 800 Ft
STM510 VÁLTÓ/FÉKKAR /B+J/ 16 000 Ft
FCM4408 HAJTÓMŰ 13 500 Ft
CSHG509 FOGASKOSZORÚ 10 900 Ft
BBES30 KÖZÉPCSAPÁGY 6 700 Ft
CNHG53 LÁNC 4 000 Ft

;)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#611) Starsky72 válasza gery03 (#607) üzenetére


Starsky72
addikt

nem akarom a deore-t védeni, mert úgyis mindenki maga dönti el, hogy neki mi a jó, de nekem a hajtóművömön (általad is említett truvativ) kívül minden deore és lekopogom semmi bajom vele. Fékpofát meg cserél az ember, ha nem műxik úgy, ahogy kell.;)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#612) B.Kox válasza gery03 (#607) üzenetére


B.Kox
tag

Gery sztem te nem használtál még deore alkatrészaeket (max fékkart), külömben nem írnál ilyeneket.
Nekem deore-s magellan crux 02' van (váltókar, fékkar, fogaskoszorú -sima deore, első váltó LX, H-tsó válto- XT) amit már 2 éve nyúzok, de még semmi bajom nem volt ezekkel az alkatrészekkel, egyiket sem kellett javitani, vagy cserélni, max a válton kell néha állítani, de azt meg melyik bringán nem.
Mondjuk az agyak a bringámon Bike positive ipari csapágyasak, ugyhogy a deore agyakról nem tudok nyilatkozni.
A hajtómúvem truvatív firex az télleg bírja a gyűrődést, de sztem a deóra hajtómű még jobb mert sokkal merevebb(nem félreérteni!:DDD), mint a firex.
SZVSZ aki a deoret választja sz nem fog csalódni és sok örömét leli a bringázásban, mert nem azzal kell foglalkozni hogy nem működök a váltó, meg kilazult ez+az, ugyhogy SZVSZ megéri egy pict többet költeni minőségi(Deore) alkatrészekre.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#613) B.Kox válasza Sufa (#608) üzenetére


B.Kox
tag

OFFOFFOFFOFFOFF
Sufa, te nem a Jedlik gimi -be jártál??!!
ON

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#614) Sufa válasza B.Kox (#613) üzenetére


Sufa
csendes tag

OFF

Dede!:)Csak nem ismerjük egymást?
Kit takar a név?

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#615) Sufa válasza B.Kox (#613) üzenetére


Sufa
csendes tag

OFF

Dede!:)Csak nem ismerjük egymást?
Kit takar a név?

ON

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#616) Sufa válasza B.Kox (#613) üzenetére


Sufa
csendes tag

Törlést kérnék, sorry!:(


[Szerkesztve]

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#617) B.Kox válasza Sufa (#615) üzenetére


B.Kox
tag

DEDE ismerjük, osztálytársak voltunk!!!!

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#618) Mennyi? válasza Sufa (#616) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Milyen kicsi a világ!? :DDD

Szerelővel mi újság?
/A holnapomat kilőtték,:( úgyhogy ma mindenképp össze kéne hozni!/

(#619) Sufa válasza B.Kox (#617) üzenetére


Sufa
csendes tag

Hmmm.....akkor tippelhetek?:))
Andy?

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#620) B.Kox válasza Sufa (#619) üzenetére


B.Kox
tag

:C

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#621) erhas01 válasza Damage (#602) üzenetére


erhas01
tag

udv:
az #599 ugyanolyan, mint az #504 emvy , de a felfogatasa nem oldalt a villan 2 helyen, hanem
egy helyen ahol a karok talalkoznak ott van. a patkofek a gumi futofeluletevel erintkezik.
ez a fek meg oldalt a felnivel 2 fekpofa a rogzites mas. tipust mutassatok.
jo lenne vegre fekezni is.

mindenki:
aki tudja, hogy lehet elerni a Bp - i eurosport tv studiojat,
ahonnet knezi és sipos sportars kozvetiti a kerekparversenyeket ( LE TOUR )
, linkelje be. megkoszonnem.
udv: erhas01

(#622) Mennyi? válasza Mennyi? (#605) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Damage, Dirtyz, Emvy, Rush??? Vélemények, tanácsok, érték?

(#623) emvy


emvy
nagyúr

Azokhoz a cuccokhoz mindenképp új váz kell.

while (!sleep) sheep++;

(#624) Mennyi? válasza emvy (#623) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Rövid, tömör.:) Köszönöm!

Miért? Mi nem megy rá? Új infóm annyi, hogy egy szaki azt mondta, hogy a marokváltóval lehet gáz.

(#625) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Nos! Megvettem a keróm, nem egészen olyan amit akartam, de nekem nagyon bejön.
Bővebben: link
Ő lenne az, egy Kona Yee-Ha kerékpár. Jó állapotban, illetve nem rég vett első telós villával: RST 802.
Így, egyben 60e-ért kaptam, régi és új első villával, meg egy ajándék kulacstartóval (;])
Szerintetek? Jó vétel volt?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#626) emvy válasza Mosqu!to (#625) üzenetére


emvy
nagyúr

Jó. ;)

De az ár, amit icq-n mondtál, az messze túl sok. Szóval az max. 100 lehetett, nem 240.

while (!sleep) sheep++;

(#627) Mosqu!to válasza emvy (#626) üzenetére


Mosqu!to
addikt

utána néztem, 140 az új ára. a 240-et nem én mondtam(azaz neked én, de nekem is mondták...)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#628) gery03 válasza B.Kox (#612) üzenetére


gery03
senior tag

Képzelld, használtam. Most is az van elöl agy. Lehet neked beváltak a váltók, mert azok nemrosszak, főleg, hogy neked alöl lx, hátul xt van. Az lx agyakat dícsárik. Hátulra, és előre sem rosszak.

(#629) gery03 válasza Mosqu!to (#593) üzenetére


gery03
senior tag

Kicsit lassú a reakcióidőm, de most válaszolok. Nem tudom, hogy milye súlyú vagy, de nem olyan könyű szétcseszni egy felni, ha az normálisan be van fűzve acélküllőkkel. Nekem elől szimplafalú van. Semmi baja, igaz hátsó keréken többet vagyok, mint elsőn.
És hol cseszted el őket, és ezt hogyan kell érteni? 8-as, felütés, kettétörés?

(#630) Mosqu!to válasza gery03 (#629) üzenetére


Mosqu!to
addikt

a tömegem 70kg, és idáig valami noname keravilos brigám volt, amit nem volt nehéz szétb@szni. magyarul bunnyztam egyet a patkára, ami néha nem sikerül, és a hátsó ottmaradt, és akkor szép kis 8-as, vagy repedés keletkezett benne...
de már mind1, hisz megvan az új keróm.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#631) gery03 válasza Mosqu!to (#630) üzenetére


gery03
senior tag

Nyolcast ki lehet szedni, a repedést pedig meg lehetett volna előzni keményebb gumival.

(#632) Mosqu!to válasza gery03 (#631) üzenetére


Mosqu!to
addikt

sok kicsi nyolcas sokra megy. hidd el, életveszélyes az a bicikli. ha nem hiszed, akkor próbáld ki...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#633) Strottler


Strottler
tag

Előre elnézést kérek a kérdésért, de tényleg nem tudom...
Szóval honnan lehet felismerni a duplafalú alufelnit?
Melyek a jó márkák ezekből? (de még nem drága)
Van hátránya is a duplafalnak?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#634) MaTT


MaTT
aktív tag

hellobello!
jujjderégen jártam a fórumon :)
kb egy éve..akkor lett meg végre az első normális biciklim! :DD
szóval a topic címére a válasz nekem egyértelműen a keró :)
mióta megvan, a szgépen semmi fejlesztés meg semmi buherálás nem történt (lehet hogy ki kéne már lassan porolni?) csak netezésre használom..
arra meg bőven elég a 800as duron 256mb sdrammal gef2mx400 vga :)

duplafalhoz: kettéfűrészeled és kiderül :))

üdv!
MaTT

Keep the rubber side down!!

(#635) Strottler


Strottler
tag

Az AUTHOR biciklikről mi a véleményetek? Jó minőségűek?
Pl. ez megéri az árát?
http://www.author-hungary.com/pic_big/2004/compact.jpg
55 ezer ft.

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#636) szipak


szipak
tag

ph-s bringasok szevasztok!

egy kis segitseget/info kernek toletek. telot keresnek, lehet hasznalt is. extrem hasznalatra. de tenyleg. (olyan jo 95kg vagyok es ugralok :DDD )amugy amibe kene az egy '00 kona roast. fincsi mi? :) persze nem valami big one -ra, meg hasonlokra gondolok, mert penzem az epphogy van.

(#637) B.Kox válasza szipak (#636) üzenetére


B.Kox
tag

Mégis mennyit szánsz rá??!!
Nekem psylo XC -m van, és nagyon elégedett vagyok vele, bírja az ugrálást is, mondjuk nem egy olcso cucc, de sztem megéri...:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#638) Sanya


Sanya
nagyúr

cálasz a topic kérdésére: Cangát vegyél

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#639) bbazsy


bbazsy
őstag

Hali !

Nincs esetleg valakinek AUTHOR eXe / aGang 24:00 !?

Érdekelne tapasztalat, meg az is, hogy eXe -t most lehet -e végülis kapni, mert Sport 2k4 után azt mondták, hogy elfogyott, és ígyjártunk...

Pécsen van 1 boltba, csak láncterelő meg bal csésze!? leszedve, úgymeg hááát.. nem.

Szóval valaki ? :))

..

(#640) bbazsy


bbazsy
őstag

Jaj, van egy eladó Polar-X em, teló nélkül, de kompletten

Van 2 CC profi CC kerék, meg ez-az..

De biciklitől szeretnék egybe megválni, érdekelné esetleg valakit ? :))

..

(#641) bbazsy válasza Strottler (#635) üzenetére


bbazsy
őstag

SZtem Authorok jók, árba is korrektek... [ meghát amit Sport 2004en műveltek.. :)

Duplafalhoz leveszed külsőt, és látod, de általába látszik anélkül is..

[Szerkesztve]

..

(#642) Tibi98


Tibi98
tag

Hol itt a kérdés? BRINGA!!! (én is most rakok össze egyet 125-ből hoztam ki, miután persze hallhatatlanná és hideggé varázsoltam szeretett kis P4-emet:)

(#643) AND1


AND1
őstag

Bicikli v. számítógép? lópikulát! gitárt! :))

Egy régi PH-s.

(#644) Sufa


Sufa
csendes tag

Hali Srácok!

Nem érdekelne valakit a kicsit fentebb említett teljes Deore szett?
2 éves, de szobában volt tárolva, és nem volt használva szinte semmit...ha valaki megnézi, látszik rajta, semmi sincs még megkopva sem!

Grátisz jár hozzá egy váz is, meg dupla falú felnik, szóval komplett a bringa, mert nem tudnék mit kezdeni vele!:(

Ha nem is érdekel itt senkit, tudnátok adni némi iránymutatást, hogy mennyit ér így a cucc?Csak egy nagyságrendet!

És mégvalami:

Ismertek olyan bicikliboltot, ahol vesznek alkatrészeket, bicikliket?Csepel, Pesterzsébet, Kispest, Lőrinc előnyt élvez!:)Ilyen sorrendben....
De ha máshol tudtok ilyet, írjátok meg pls!

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#645) emvy válasza Sufa (#644) üzenetére


emvy
nagyúr

Kérdés, milyen a váz; van-e róla fényképed, illetve hogy a Deore szettet külön odaadod-e.

while (!sleep) sheep++;

(#646) Sufa válasza emvy (#645) üzenetére


Sufa
csendes tag

Fénykép sajna nincs, a váz egy gagyi, azért nem is akarok érte pénzet!:)
A régi váz és telók el lettek adva külön (azóta is bánom, hogy hagytam úgy elvinni...:( )Az egész kb. 40 km-t futott, nem többet......Azt is 2 év alatt!:)

A Deore-t adom külön is, ha valaki hajlandó szétszedni!:)

A Deore árát megkapom, és a többit meg megkapja a vevő grátisz! (Váz, első hátsó telóval+2 dupla falú felni alig használt gumival!)

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#647) emvy válasza Sufa (#646) üzenetére


emvy
nagyúr

Szóval, akkor mennyi is lenne? Full szett, tehát hajtóműtől kezdve a váltókon át a fékekig minden? A telók milyenek is?

while (!sleep) sheep++;

(#648) Sufa válasza emvy (#647) üzenetére


Sufa
csendes tag

Telók is gagyisztikusak!:)

Csak azért van erre a vázra építve a cucc, mert aki megvette a régit (Magellan váz+Rock Shox telók) annak feküdt otthon ez, és mondta, hogy odaadja ingyen, hogy legyen valami a régi helyett, mert nála csak lepi a por!:)

Pár oldallal előbb volt írva, teljes szett, mindennel, még a lánc is....
Fékváltókarok, első-hátső váltók, kerékagyak, V-fékek, hajtómű, minden.....

Árakat sajna nem igazán vágom, mennyit ér ez szerinted?Vagy máshogy...mennyit adnál érte?
Én csak olyan árlistát láttam, ahol vadi új volt, irreálisan magas áron...:(

Mondjuk induljon az alku 50-ről és tiéd minden, még el is viszem hozzád!Mit szólsz?

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

(#649) emvy válasza Sufa (#648) üzenetére


emvy
nagyúr

Jó. Akkor kvázi ''rakd félre''' légyszíves pár órát, nem nekem kellene, hanem egy havernak, de valszeg kelleni fog, az árról még beszélünk. :)

while (!sleep) sheep++;

(#650) Sufa válasza emvy (#649) üzenetére


Sufa
csendes tag

Ok, félre van rakva, tiétek az elsőbbség!
Írjatok egy árat ide, v. mailben, és megyegyezünk!:)

Gigabyte GA-P35-DS3P;C2D 6420;2*1 Corsair DDR2 800 Cl4;Sapphire Radeon HD 4850 1Gb;Thermaltake Xaser III

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.