Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A feleség...

Hozzászólások

(#101) Atlantis válasza 7Heads Drago (#96) üzenetére


Atlantis
veterán

peterkeT kolléga nagyon jól összefogllta, én se írhattam volna szebben. :R

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#102) 7Heads Drago válasza parandroid (#98) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én közben meg fekszek a napon, nem?
Nem tekintem háziszolgának! De ezek szerint baj hogy gyereket akarok? Én nem tudok szülni, mert ha tudnák már rég szültem volna!
Ennek ellére amit mondasz régebben nem volt enyi rossz házaság. Mert a nő otthon várta a családot, és összetartóta, és ügyesen írányitotta is azt több kevesebb sikerrel!
Nem beszélve arról hogy a mai nők egy része nem tud főzni se, mert nincs rá ideje, és nem is szeret!
A legujabb generáció meg már teljesen gyors étermekből akar jól lakni! (10-20 éves) És nem is akar megtanulni főzni. Ha rjtam múlna az iskolákban a sok felesleges hülyeség helyett inkább főzni, takaritani, és jó modorra kellene őket tanitani!
Ugy öszintén mit tudtok hasznositani pl. kémiából? Vagy a logaritmusokból....stb.
Mindenki csak rohan , semmire sincs idő.
Na mondjuk nekem azt nem fogod bemagyarázni, hogy te még az életedben nem beszéltél más hibájáról a háta mögött. Nem szép - ezt aláírom. De a pszihologusnál is ez teszed!
És remélem én nem aláztam meg senkit se mert nem állt szándékomban!
Ha a házasélet apró-cseprő problémáit szeretnétek megbeszélni... Én mondjuk egy büdös zoknit nem mondanák váló oknak, de nagy problémának se, legfeljebb trehány-ság!
Nem biztattam senkit se arra hogy váljon el. Inkább arra , ha van valami kis baja akkor azt itt megbeszéljük (esteleg jót nevetünk rajta), és könnyebb lesz neki elfelejteni!
Én nem érzem a TOPIKOT a férfi nem istenitésének. Sőt ide is írom: Nekem lényegesen több hibám van mint a feleségemnek!
Sőt ahogy észre vettem válni se akar senki se............

[Szerkesztve]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#103) tildy válasza 7Heads Drago (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem volt. Csak ciki volt válni. (Nameg valószínűleg nem is nézték jó szemmel... )

Vagy a logaritmusokból.
Én spec folyamatosan használom bode diagrammoknál a logaritmus skálát:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) Sipi válasza 7Heads Drago (#102) üzenetére


Sipi
addikt

No, az eddig megjelent 1-2 hőzöngő eddig kínosan kerülte a pontos megnevezéseket, s talán ezért nem érted még mindig, miért gáz a topik, a nyitója, stb.

A feleségedről van szó. Világosan látszik, hogy neked ez az izé egy ipari robot és szexkellék keveréke, több-kevesebb konstrukciós hibával. Mivel csere nincs, gari rég lejárt, ezért a feleségednek hívott használati eszköz eddig felmerült hibáit osztod meg velünk.

Az az apróság elkerüli a figyelmedet, hogy ez az izé egy ember. Ráadásul a Társad. (Jól látod, nagybetűvel.)
Undorító dolog a tudta nélkül, a háta mögött kibeszélni. Ha a barátom lennél, és így kibeszélnél, oltári nagy pofozkodás lenne belőle.
Azon kívül, hogy gerinctelen dolog, a hozzászólások nagy része is külvárosi prolikocsmák színvonalát hozza. (Jeje, én is ilyenbe járok, nyugi. De Józsinak, a mattrészeg, lopós trógernek nem szoktam kibeszélni az ilyeneket.)

A hozzászólásod java része, amire éppen ezt írom, a szokásos züllik a világ, nyomorul az élet. Hála égnek, semmi köze a valósághoz, az én generációm is ugyanígy züllött el, a szüleiméké is, ésatöbbi. Ha így lenne, ahogy jól megaszontad a tutifrankót, rég kihaltunk volna.
Ismerek olyan nőt, aki házassága előtt nem tudott főzni. Érdekes módon később világklasszis kajákat tudott mégis készíteni.

ha van valami kis baja akkor azt itt megbeszéljük
Ezzel nem lenne gond, de lásd első bekezdéseimet, ráadásul a stílus is olykor bicskanyitogató, többnyire pedig primitív.

Ja, s hogy totál konkrét legyek: mit szólnál, ha a feleséged idelátogatna, s felhánytorgatná neked, hogy nem elég, hogy kicsi a farkad, de még használni sem tudod? Mondhatjuk, hogy pici probléma, esetleg trehányság, de le merem fogadni, hogy rosszul esne.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#105) tildy válasza 7Heads Drago (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyáltalán mi köze a párodnak a te pénzedhez ? (De ezt már korábban is kérdeztem. )

Miért nem lehet megtenni azt, hogy mond egy havi összeget, amiből kihozza a háztartást,( a rezsit, a kaját, a ruházkodást a gyerekeknek , a közös dolgokat) , te ennyit havonta hazaadsz, és ezen felül midnenki a saját pénzének az ura.
Nálunk ez így van, a közös dolgokat (hűtő, mosógép) közösen, fele-fele arányban vesszük, hazaad párom havi 60at (ebből lazán kijön az albi fele, rezsi fele, meg a kaja jó része) , az összes többivel ő gazdálkodik. Meg én a sajátommal. Nos emiatt már jó ideje nincs ilyen pénzügyi ''siránkozás'' itthon.
Hm?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#106) parandroid válasza 7Heads Drago (#102) üzenetére


parandroid
nagyúr

''Ha rjtam múlna az iskolákban a sok felesleges hülyeség helyett inkább főzni, takaritani, és jó modorra kellene őket tanitani!''

Ez az a sovinizmus, ami miatt a topiknak nem sok értelme van, és amire Sipi kolléga első felháborodásában rámutatni prbált.

Ha tetszik, ha nem, a nők emancipálódtak, és többre vágynak, mint hogy kiszolgáljanak egy férfit egy életen át. A házasság már régen nem arról szól, hogy az egyik fél keresi a pénzt, a másik pedig kiszolálgja őt mindenben, hanem arról, hogy két egyenrangú fél egymást szeretve és tisztelve él együtt. Ehhez pedig hozzátartozik az is, hogy akit szeretek és tisztelek, annak a hibáit nem nyilvánosan, vadidegenekkel beszélem meg a háta mögött. Még az is ok lenne, ha nem vele, hanem a háta mögött teszed ezt, de köynörgöm, ezt úhy kell tenned, hogy többszáz ember olvassa?

Ez a topik utolsó esélye. Ha képesek vagytok ezen felülemelkedni, és ténylegesen általánosságban a házasságról, és annak problémáiról, mindennapjairól beszélgetni, akkor maradhat, de jelen formájában semmi értelme sincs.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#107) ladybug válasza tildy (#105) üzenetére


ladybug
őstag

Azért Tildy, mert ez egy házasság. Ahol közös minden. Az utolsó fillérig. Azaz jobb esetben így kellene lennie. És közösen döntenek a dolgok megvételéről. Esetleg a nő, mint háztartásfelelős adja a tippeket, de közösen megy a vásárlás.

Esteleg a kajájukat is rakják külön dobozkába? És írják rá a nevüket? Vagy legyen mindnekinek saját malacperselye?

Ez dedó...

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#108) finest válasza Sipi (#104) üzenetére


finest
őstag

Biztos én is bunkó, külvárosi tapló vagyok, de nem értem, h mia bajod 7Heads-zel.
Ez kb. annyira értelmes topik, mint a számtekboltosok emoárja, kb. annyira létjogosult is.
Nem tudom, h miért akad ki mindenki a büdös zokni afféron? Büdös zokni minden háztartásban akad.
Nem kell itt osztani az észt, h ki milyen szar alak, mert elmond valamit a feleségéről. Nem emlékszem, h intim dolgot írt volna le 7Heads. Azt szemét dolog lenne nyilvánosságra hozni, de ilyenről itt nem volt szó.
Szerintem próbáljuk meg a közös, emberi életszituációkban rejlő humort felfedezni!

Sipi, valahol láttam egy száz évvel ezelőtti újságot, amiben azt taglalták, h miért nem szabad a férjnek bottal verni az asszonyt és miért lenne ildomosabb nádpálcát alkalmazni. Ennyit változott azóta a világ. Ma a feleség már Társ. Ezt csak érdekességképp írom, vajon akkor miért szeretted volna megpofozni 7Headset?





“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#109) Sipi válasza finest (#108) üzenetére


Sipi
addikt

Majd ha elolvasod megint a hozzászólásoKAT, nem egyet, nem csak a büdös zoknit, megpróbálsz emelkedettebb stílből szemlélődni (nem kell magasról, ide elég, ha papírlapra állsz), akkor remélhetőleg rájössz, hogy a kérdésednek, kérésednek semmi értelme.

Sajnos annak, aki megérti, miről írtam, nincs rá szüksége. Akinek meg lenne, fel sem fogja, mitől primitívség úgy asszonynak hívni a másikat, hogy a párom szó fel sem merül benne.

A topiknak eddig SEMMI köze nincs humoros élethelyzetek megvitatásához. Nagyon-nagyon remélem, a számtechboltosokkal csak viccből hasonlítottad össze. Ugyanakkor elég sok durva bántás, primitív szemléletmód bontakozott ki.

Mod: áhh, elkezdtem Baboon fórumtárs hozzászólásait visszakeresni, mert rémlett, hogy a legtaplóbb módon ő esett neki egy Nőnek. sajna, annyit találtam, hogy reménytelen mindegyikre érdemben reagálni.
Maradjon csak ennyi: szégyelld magad. :(

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#110) finest válasza ladybug (#107) üzenetére


finest
őstag

Ladybug, Te olyan jókat fordítasz németből, biztos tudod, h odaát nem annyira divat a közösködés, külön bankszámlájuk van rendszerint.
A feleségem nálunk is úgy véli, h jobb lenne közössé tenni mindent, de erre nincs szükség és nem is dedó. Én úgy látom, h mind a ketten felelősséggel tudjuk kezelni a pénzeinket és nem kell, h a kiadásainkat egymással ellenőriztessük. Nem vonom kétségbe, h jól kezelné, de így is működik.
Ezzel együtt, amikor utoljára a feleségemmel Rómában voltam én vittem 600 Eurót, ő hozott 200-at. Én hazahoztam 30-at, ő kb 180-at. - Azóta is jókat nevetünk ezen, még mielőtt azt hinnétek, h nem tud arról, h én ezt elmondom valakinek. - Persze a maradék a közös kasszába ment,amit alapvetően ő felügyel. :D

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#111) tildy válasza ladybug (#107) üzenetére


tildy
nagyúr

A közös döntés, közös vásárlás nem zárja ki, hogy ne lehessen két ember külön kasszán :U ;)
Sőt a nő nemcsak tippeket add, hanem még el is fuvarozza a párját a hőn áhított ''eszközért'', vagy esetleg ő veszi meg ;)

Szóval miért is kéne közösnek lennie mindennek? Gondolom te sem használod peterket borotvahabját, vagy sprayjét;) (példám megitn sarkított)

Alapból sok probléma forrása több családban is ez az ''asszony túl sokat költ, nekem meg nem marad semmire pénzem '' dolog, vagy az ''hogy a férjem állandóan leszól engem, hogy nem kéne ennyit költenem, meg amúgyis , nem adja haza az összes keresetét''.
Saját családomban ezt megtapasztaltam: Anyám mindent, még az én nagyimtól kapott pénzemet is el akarta rakni, ''hogy na majd ő vigyáz rá '' . Aha, persze :W :W ...

Nem köszönöm, ebből nem kérek. Vannak közös dolgok, de vannak személyesek is. És ez így van jól, legalábbis nálunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) finest válasza Sipi (#109) üzenetére


finest
őstag

Áh, én az ilyen prinyó gondolatokat átugrom. Ilyen szempontból igazad van.
:R
Továbbra is azt mondom, h csak a közös élethelyzetekből adódó problémákra, humorra érdemes odafigyelnmi a topikban.

Nekem a sztereotípiák, kliséken kívül sokkla taszítóbb volt az általad emlegetett agresszió, a pofoszkodás, mint érv. Ennyit arról, h ki milyen mennyiségű papírlapról nézelődik...
:R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#113) ladybug válasza finest (#110) üzenetére


ladybug
őstag

Igen, van pár német házaspár, akiket ismerek. És tudok erről a külön bankszámlás dolgoról is. Szerencsére, akiket ismerek, nem így élnek. Vannak mindegyik félnek külön dolgai, amit megvesz a közös megbeszélés után, de közös kasszán vannak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#114) tiv83us válasza tildy (#111) üzenetére


tiv83us
veterán

''Szóval miért is kéne közösnek lennie mindennek? Gondolom te sem használod peterket borotvahabját, vagy sprayjét''

Miert ne hasznalhatna? Honnan tudod? Es mi lenne benne a furcsa?
Mi sokszor a fogkefet is megosztottuk ha ugy alakult, nincs ebben semmi gaz.

Ez a kulon kassza dolog meg...Jajj sokszor kitargyaltuk mar, ezek szerint olyan embereknek talaltak ki, akik totalisan megbiznak egymasban es tudnak kommunikalni. Ezeknek a hianyaban latnam ertelmet a kulon kasszazasnak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#115) parandroid válasza tildy (#111) üzenetére


parandroid
nagyúr

Miért kell valakinek kezelni a családi kasszát a két fél közül?

Közös a bankszémlánk, mindkettőnk teljes fizetése oda megy, és mindkettőnknek van kártyája hozzá. Onnét vonják a hiteleinket (amiket együtt vettünk fel a közös autónkra vagy a közös házunkra), a rezsit, a telefonszámlákat, és arról vásárolunk, és ez nem okoz törést egyikünkben sem. És eszembe sem jutna megvenni valamit úgy, hogy ne szóljak róla (nagyobb értékről van szó). Nem azért, hogy engedélyt kérjek, hanem hogy tudjon róla. Ha pedig kicsit is bizonytalan vagyok benne, hogy szükség van-e rá, akor kikérem a vélményét, amit amúgyis bármikor szívesen meghallgatok. És tudom, hogy ez kölcsönös.

Érdekes, pénzen még soha nem vitatkoztunk, ezt még így végig sem gondoltam ebben a formában, annyira természetes...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#116) tildy válasza tiv83us (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet más oka is. De mindegy, nem lényeges.

PEterket: én is úgy gondolom, hogy kinek mi válik be, legyen úgy. Nem mondom, hogy csak ez a helyes, vagy csak az. Azt viszont igen, hogy nekem melyik felel meg, ahogy ti is, hogy nektek melyik.

Nekem pszichésen rossz érzés más ''pénzével'' gazdálkodni, ahhoz nyúlni, nem szeretem. Hiába a kedvesemé, vagy akármi,de ''NEM AZ ENYÉM'', nem rendelkezhetem felette.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) parandroid válasza tildy (#116) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ne haragudj, tildy, de az alapvető bizalmatlanságon kívül más okot nem tudok elképzelni. Másrészről pedig ha egy házasságban (együttéléses párkapcsolatban) azt vagdossák a felek egymás fejéhez (vagy csak figyelik árgus szemekkel), hogy ki mennyit költ magára, ott valami nagyon nem működik, és erre nem megoldás az sem, ha rálátásuk sincs a másik anyagi helyzetére, mert a baj valahol egészen máshol van.

Re #116: Az nem az ő pénze, hanem a ti pénzetek, ahogy a te pénzed sem a te pénzed, hanem a ti pénzetek. A család alapvetően nem csak szociális és pedagógiai, hanem gazdasági egység is - ez a gyermekvállalás és a közösen megalapozott élet alapfeltétele. Ha gyereketek lesz, akkor neki is külön számlát nyittok, amire mindketten adtok pénzt, és arról költetek neki? Elnézést a túlzó és sarkított példáért...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#118) 7Heads Drago válasza Sipi (#104) üzenetére


7Heads Drago
veterán

mit szólnál, ha a feleséged idelátogatna, s felhánytorgatná neked, hogy nem elég, hogy kicsi a farkad, de még használni sem tudod? Ezt annak idéjén is tudta, akkor miért választott! A feleségem igy is azt meséli , hogy a munkahelyén a nők azt beszélik meg hogy kinek mekkorra és milyen volt vele meg milyen részeg disznó az ura. (sok 18-25 év körüli nővel dolgozik)
A bicskanyitogató, többnyire pedig primitív hozzászólást nyugodtan lehet törölni, nem? Mint más topikban is. Én elítélem a a csúny kocsmai beszédet és megkérnék minden egyes forumozot hogy virág nyelven fejezze ki magát, mert ellenkező esetben kérni fogjuk hozzászólása törlését!
Mert szerinted az tutifrankó hogy a diszkóban 12-14 éves lányok fiuk isznak, lsd-znek, sexelnek, mert épp a szülöknek dolgozniuk kell! Nem azt mondtam hogy holnap összedől a világ, csak a saját magunk által ásott gödörben egyre mélyebre sülyedünk.
Én mé ipari robot -tal soha se sexeltem, de nem is áll szándékomban (hacsak nem szül nekem még egy gyereket).
Ha csak a sex miatt lennék együtt a feleségemmel akkor már rég nem volnánk házasok. De hosszú távon nem tart össze senkit se csak a sex.
De mondjuk mondok egy ellen példát: Alergiás vagyok a kutyákra és nagyon félek is tölük mert kis koromban megharapott egy! Akkor itt ha megkérem a moderátorokat arra hogy a kutyás topikot zárják be. És tegyük fel hogy lenne még 10-20 PH-s akinek nem tetszene a kutyás topik vagy akármelyik másik!
Azt birom a legjobban hogy ITT JELEN LÉVŐK közül ezek szerint soha senki nem beszéli ki a másikat. És az elég Naiv dolog szerintem hogy valakivel együtt élsz, és ismeritek egymás hibáit, és abban hinni hogy azokat Te soha senkivel se beszéled meg.
Sőt általában egy ember hibáit nem csak a társa látja, érzi hanem azon kivűl még rengeteg ember!
Én nem érzem hogy valami gerinctelen undoritó prolikocsma töltelék lennék azért mert a feleségemnek van néhány hibája és azt le mertem irni!
De legalább jó helyen vagyok, mert itt csupa szent életű ember-úr akik betartják a tíz parancsolatot, akik majd megtéritenek engem... Felőlem nyugodtan törölhetitek a topikot de akkor nem fog változni semmi se, max a gépelés helyett iszok egy üveg sört

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#119) 7Heads Drago válasza tildy (#105) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem szeretem a pénzt dugdosni, és nem is egyforma a fizetésünk!
Eddig azért müködött..

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#120) Sipi válasza finest (#112) üzenetére


Sipi
addikt

Aham, értem. Szívesen átugrottam volna én is, ha nem fajul el számomra nagyon-nagyon csúnyán. Gusztustalanul.

Az agressziót nem érvként használtam, hanem példának. Nem szeretem, igyekszem a végletekig elkerülni. Igyekeztem olyan környezetbe fektetni a példámat, amiről feltehetem, hogy megértésre talál. (De ne ragozzuk, mert iszonyatos kínomba kerül, hogy mindent eufemisztikusan körbeírjak... :) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#121) deniro2 válasza parandroid (#117) üzenetére


deniro2
senior tag

Ne haragudj, de van olyan ember aki tud a pénzzel bánni és van olyan aki nem (teljesen függetlenül attól, hogy mennyi egyéb előnyös tulajdonsága van amúgy és, hogy én mennyire szeretem őt). Aki nem tud bánni vele, azt nem kell hagyni garázdálkodni olyan pénzzel, ami másra van. Ennyi. Az én barátnőm az említett csoportba tartozik, de ez engem nem zavar, mert a saját pénzét szórja.

(#122) 7Heads Drago válasza parandroid (#106) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Értem hogy mit mondasz de hiábba olvasa akár egy millió is ha nem tudod ki vagyok.
De hagyjuk ezt a témát.......
Csak általánoságban irok , hátha ugy jobb lesz.....
Azt a mondatott nem kimondottan a nőkre értettem hanem a fiatalokra általában

[Szerkesztve]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#123) tildy válasza parandroid (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocs de a jövővel majd akkor foglalkozok/unk, ha már ott tartok/unk. A jelenben meg még nincs gyerekünk.

Egyébként sem kéne külön számla arra , hanem mehetne úgy, ahogyan a többi is eddig is....

7Heads Drago : nálunk sem egyforma. És nem dugdossuk egymás elől.

Egyébként is nekem sokkal tisztábbnak tűnik, hogy megmondom, hogy mennyire van egy hónapban szükségem ahhoz, hogy korrektül menjenek a dolgok, ezt megbeszéljük, megkapom, ami efelett van azt szintén megbeszéljük, és megoldjuk, hol ebben a gond?

Mint mondtam, nekem égne a pofámon a bőr, ha ahhoz a pénzhez nyúlnék, amit nem én kerestem meg.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#124) parandroid válasza deniro2 (#121) üzenetére


parandroid
nagyúr

Más a barátnő és más a feleség. Olvasd el, mit írtam a családról, mint gazdasági egységről. Ha a pár egyik fele nem tud bánni a pénzzel, akkor ezt nyilván a közös megbeszélések során belátja, és további közös megbeszélések tárgyát képezi a leendő költések felülvizsgálata. Ha pedig valaki erre nem képes, ott a kapcsolat már eleve problémás.

Tudom, hogy változik a világ, de az imént is emlíettek miatt nem érzem helyénvalónak a házastársak egymástól való teljes anyagi függetlenségét. Ami ezzel együtt akár működhet is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#125) deniro2 válasza parandroid (#124) üzenetére


deniro2
senior tag

Barátnőt írtam, mert nem akartam a csúnya szocreál élettárs szót használni. 8 éve együtt élünk. Volt közös kassza is, de képtelenség volt nyomonkövetni az elszivárgó pénzek útját, így lett családi kassza és azon felül mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. Természetesen komolyabb kiadások megbeszélés tárgyát képezik, közös pénzügyi stratégia kidolgozását igénylik.
Nálunk ez nem okoz problémát, belátta ő is, hogy képtelen átlátni a kiadásait. Van ilyen, semmi gond, a probléma megoldva. :)

(#126) tildy válasza deniro2 (#125) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát, szégyeljétek magatokat, hogy nem közös kasszán vagytok, mert ez milyen már, hogy ''nem bízhattok'' egymásban ;] ;] (No offense)
Sőt 8 éve együtt éltek? Házasság nélkül? Ejnye bejnye... ;] ;]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#127) Baboon válasza Sipi (#109) üzenetére


Baboon
senior tag

''legtaplóbb módon ő esett neki egy Nőnek''
Mivel ő is tapló módon esett neki egy Férfinek én is tapló módon esek neki...
Egyébként azért nem találja itt senki a humornak még a csíráját sem mert többek közt Lady miatt akinek neki estem ez a topic anyázássá vált és szépen 2 táborra oszlunk...
Sztem a topic zárandó... pedig jó ötletnek indult...

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#128) 7Heads Drago válasza Sipi (#109) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tényleg az asszony szó: Én még az életemben soha semmi rosszra nem gondoltam mikor ezt a szót kimondtam!
Magunk közt nem is szoktam igy hivni 1. mert nem szereti 2. mert a kereszt nevén szoktam meg vagy mamának hivom
Ha egy 3-dik személlyel beszélek akkor szoktam asszonynak vagy a keresztnevén hivni. Mézesköcsögnek mégse hivhatom (mint az egyik PH-s kolléga irta) , mert mit gondol az illető hogy mit szoktunk mi csinálni! Ettől függetlenül hivhatnám még millió egy modón, de nekem annak idején az esküvön a papp hozta szóba asszony szót! És akkor valahogy nagyon megragadt benem. De én nem érzek semmi kivetni valót ebben a szóban ugy mint a ''részeg disznó'' vagy ''szemétláda'' szavakban! Ilyenkor mindenki tisztában van vele hogy hogy nézhet ki az illető vagy milyen a viselkedése. De az asszony szóra miről asszimiláljak (ha jól emlékszem a pontos kifejezésre)? Semmi véres vagy csúnya dolog nem jut szerintem senki eszébe sem!
A topiknak eddig SEMMI köze nincs humoros élethelyzetek megvitatásához Mert te a büdös zoknira tudsz vérbefordult szemekkel nézni. Mert én csak jót nevetem a kollégán...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#129) 7Heads Drago válasza parandroid (#115) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na látod ez a bajom nekem is! akor kikérem a vélményét
Nekem nem kérték ki a véleményem, hanem eldöntött tény hogy új bútor lesz mikor tényleg fontos dolgokra nem jut! Pl: Csatornát kéne csinálnom a tanyára, uj kaput kellene csinálnom, vagy kellene egy fűnyiró hogy ne kelljen kölcsönkérnem!
De ennek ellenére nem akarok külön kasszát, sok lenne a baj vele. Csak legközelebb az évvégi jutalmat nem adom oda hanem beviszem szó nélkül a bankba (a fizetés másikra jön)!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#130) 7Heads Drago válasza parandroid (#117) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs a kérdésért de ti akkor most hogy válaszoltok egyszerre ketten?
Két gép van?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#131) parandroid válasza 7Heads Drago (#130) üzenetére


parandroid
nagyúr

Három.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#132) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

A sok ''szentember'' azon a banánhéjon csúszik el, hogy ez egy fórum, és nem a való élet. Nem ismered, és nem tudod, hogy kit rejt egy bizonyos nick (persze vannak kivételek, de ettől ebben az esetben azt hiszem eltekinthetünk), nem tudod, hogy ki a felesége, még azt se, hogy egyáltalán van-e felesége.
Épp ezért felesleges az etikáról és az illemről ódákat zengeni, itt azoknak kellene lazítaniuk egy kicsit az agyukat érő szorításon, akik annyira nagyon kardoskodnak amellett, hogy mennyire megvetendő, szánalmas, alpári, ami itt folyik. Vannak dolgok, amikkel én sem értek egyet, de emberek, nézzetek már körül, kell ezt nektek ennyire túlreagálni? :)
És ez vonatkozik modikra, nem modikra, a figyelmeztetésekre, nameg a túlzottan is öntudatra ébredt hölgyekre.

(#133) 7Heads Drago válasza parandroid (#131) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Habár nalam se ritka a 2-3 gép!
Nincs vita.
Nekem már lassan a lányommal kell harcolni a gépért (5éves), mert ő most festeni akar, mesét nézni, meg rajzolni!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#134) divot válasza tildy (#126) üzenetére


divot
veterán

Csak ne csinálj úgy, mint ha minden rendben lenne nálatok. Gondolom nem csak én emlékszem az elzárandó sajt ügyetekre például. És bizony a közös kassza megteremthetetlensége sem a hű de frankó kapcsolatra utal.
Egyszerűen képtelen vagyok fölfogni, hogy miként lehet ennnyire atomizált életet élni egy úgynevezett kapcsolatban. És már régen rossz, ha valaki úgy gondolkodik, hogy mi közöm nekem a másik pénzéhez. Ha két ember együtt akar élni, akkor kilépnek az enyém-tiéd diemnzióból, és miénkben gondolkodnak tovább. A fizetésem nem az enyém, hanem a miénk. Mi ebben a bonyolult?

(#135) divot válasza BLiNk3r (#132) üzenetére


divot
veterán

Túlzott öntudatra ébredt hölgyekre...

Szánalom, hogy ilyen primitív okádékot kell olvasni a XXI. században.

(#136) Andie


Andie
őstag

Látom a büdös-zoknim megmozgatta a kedélyeket :D Sebaj.
A karrierépitő - otthon_gyereket_nevelő_főző_mosó asszony kontrasztjához szólnék hozzá. Nem a hölgyekben van a baj. Én azthiszem kevés olyan lány van, aki önszántából választja a karrierépitést a család helyett. Tételezzük fel, hogy a nőkben még mindig az az ősi ösztön munkál, igy, a digitalizált jövő hajnalán, hogy gyermeket szüljenek, neveljenek, majd körülrajongják a családjukat. Én legalábbis hálistennek ilyen hölgyeket ismerek csak.
Amiért erről mégis lemondanak, illetve igencsak kitolják időben, az a pénz. Szégyen és siralmas, hogy a mai gazdaságpolitika, a társadalmi szemlélet, az elfogadott normák arra kényszeriti hölgytársainkat, hogy igenis felvegyék a tempót az urakkal, dolgozzanak, keressenek sok sok pénzt, tegyék bele a részüket a közös kasszába.
És amig - kevés példától eltekintve - általában őket kevésbé fizetik meg, még azonos beosztás és munkakör esetén is, addig szegények vért izzadva dolgozhatnak, ragaszkodnak foggal körömmel a munkahelyhez, mert tudják, ez a biztos, a többi bizonytalan. Naja, gyerek is kell majd, de egyenlőre lakás, egzisztencia, stb stb.
Szégyen, hogy az állam nem képes úgy fizetni a férfiaknak, hogy azok eltarthassák családjukat úgy, hogy teszemazt az asszonynak ne kelljen semmivel sem foglalkoznia az otthoni dolgokon kivül.
Hangsúlyozom, nem akarom beskatulyázni őket : aki dolgozni akar, menjen dolgozni, aki 40 évesen akar gyereket szülni, hát tegye, akinek a karrier a fontos, hát épitse, én tisztelem őket is. De félek, ők sem igazán ezt akarják, szivük mélyén.

Divot, nagyon szókimondó vagy ma, mi lett veled? Korábban ki tudtál nyilatkoztatni kultúráltabban és finomabban is :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#137) tildy válasza divot (#134) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól emlékszel. De amint megszűnt az, hogy ezen felhúzzam magam,amióta nem foglalkozom vele, sőt, amióta párom kérésének eleget téve normális kaják (csirkemell, tojás , kefír, sajt és zöldség, gyúmölcs ) vannak a hűtőben, abból se sok megszűnt maga a probléma is. Ami a hűtőben , illetve ami itthon van , az közös.
Tehát azóta szent a béke itthon. Sőt, köszönjük a aggódást, de minden rendben van. (Ja hogy néha vannak összezördülések, bocs, d eez egy kapcsolatban természetes, amúgyis annyira jó útána ''kibékülni''. )

Hogy miért nem mehet közösen a pénzügyi rész? Te is tudsz róla, ha nem privátban max elküldöm.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#138) szepi79


szepi79
őstag

Tyűű, csak most találtam meg ezt a topikot... így átolvasva, nekem nagyon bántotta az OP hozzáállása a dolgokhoz a szememet...
pl. az is nagy divat lett, hogy a Bibliából idézgetünk... persze csak a nekünk tetsző részeket. van a bibliában olyan rész is, hogy ne paráználkodj, de sztem ma már 1%ra sem tehető azon párok száma, akik várnak a szexxel a házasságig... akkor hogy is van ez?

Nem beszélve arról hogy a mai nők egy része nem tud főzni se, mert nincs rá ideje, és nem is szeret!
A legujabb generáció meg már teljesen gyors étermekből akar jól lakni! (10-20 éves) És nem is akar megtanulni főzni. Ha rjtam múlna az iskolákban a sok felesleges hülyeség helyett inkább főzni, takaritani, és jó modorra kellene őket tanitani!


na és akkor mi van, ha egy nő nem szeret főzni? a pasiknak leszáradna a kezük, ha fakanál kerülne bele? én férfi létemre szerelni utálok (kivéve PCt), viszont főzni szeretek.

szóval kedves hétfejű, nagyon az jön le a hozzáállásodból, hogy cselédnek tartod az asszonyt...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#139) Sipi válasza Andie (#136) üzenetére


Sipi
addikt

Divot, nagyon szókimondó vagy ma, mi lett veled? Korábban ki tudtál nyilatkoztatni kultúráltabban és finomabban is

Felteszem, százvalahány hozzászóláson keresztül ősprimitív férfi-női beosztást olvasgatni nála is kiverte a biztosítékot...

Ez a felosztás, hogy asszonynak otthon a helye, háztartást vezetni, a férfi, a ház ura pedig dolgozik, csak, khm, bizonyos körökben számít örök igazságnak. A valóságban anno a nők is keményen dolgoztak, nem csak otthon. Közbeeső időben meg-megszültek pár gyereket, majd vissza a földre, a férfiakkal együtt. Majd valahol a polgárosodás idejében alakulhatott ki általánosabban az, hogy a nők ostobák és gyengék, a férfi erős és okos, ezért védenie kell őket. A nő gyenge, nem végezhet fizikai munkát. A nő buta, ezért önnön védelmében nem is tanulhat. A férfiak dolgába nem szólhat bele. Igaz, hogy abban az időben is a ''nép'' többnyire nagy ívben tett erre a szép, hímsoviniszta felfogásra, lévén éhenhaltak volna, ha ezeket az ideákat kergetik.

Mára megmaradt ugyanez. A Modern nős topikban idézve lett egy hosszú felmérés, amiből kiderül, hogy ez a szerep, amibe te és még jó páran bele akarjátok kényszeríteni a nőket, nem csak primitív, de nem is igaz. A nők ugyanúgy, mint a férfiak, akkor érzik jól magukat, ha kiteljesedhetnek.
Ti, férfiak, nem gyakorolhattok kegyet, amikor megengeditek ''azoknak'', hogy jól van, asszony, ne sírjon a szád, mennyé dógozzá te is, bazmeg, ha már ennyire kinyílt a csipád.

Ne szabd meg, hogy mi a nők ősi ösztöne. Hidd el, ők jobban tudják... Ráadásul ha ösztön, akkor szívesen csinálják - s a másik topik felmérése is ezt igazolja. (De ha nem hiszed, maradj otthon egy évig, és vidd kizárólag a háztartást.)

Az, hogy így ítéletet mondtok férfi-szemszögből a nők felett, ráadásul egy olyan nézőpontból, ami hazug is, lealacsonyító mindkét fél számára. A topikban egy igazi Nő fel is szólalt ez ellen. Nem az ő hibája, hogy egyesek kizárólag szavakat tudnak felfogni, mondatot értelmezni már nem. Vérforraló módon leugatták, és MINDEN LEUGATÁS mögött valamiféle félreértelmezett férfi magasabbrendűség munkál. Az engem nem érdekel, hogy egyesek nem veszik ezt észre. De az már zavaró, ha utána nekem esnek, mert azt sem fogják fel, hogy nem csak az eredeti mondataik gázosak, hanem az is, ahogy erre reagáltak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#140) divot válasza Andie (#136) üzenetére


divot
veterán

Nézd, én azt gondolom, hogy van az emberiség, amely áll nökböl és férfiakból - ilyen egyszerü a képlet. Ugyan más adottságokkal rendelkezünk, de teljesen egyenlök vagyunk mindenben. Egyszerüen megdöbbent, és letaglóz, amikor ma, 2006-ban olyan eszmefuttatásokat olvasok, hogy a nö dolga, meg a nö helye, stb.

Szerk: ahol most éppen vagyok, nincs hosszú ékezet.

[Szerkesztve]

(#141) tildy


tildy
nagyúr

Nálam mondjuk az szokta kiverni a biztosítékot , amikor azt mondják , hogy ''normális helyzetben, egy jó kapcsolatban '' satöbbi így kéne lennie, így kéne működnie.

Az a baj, hog ynéha én is beleesem ebbe a hibába :B :B :U

Sipi : Többségében igazad van. De miből is indulnak ki a flémek, meg az ''egymásnak esések''? Hát persze , hogy az ellenkezésből. MErt nem enged egyik sem. PEdig lehet kéne. (MEgintcsak azt mondom, senki sem szent, szerintem mindannyian beleesünk ebbe a hibába)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#142) Kicker válasza divot (#140) üzenetére


Kicker
senior tag

márpedig a nő dolga más mint a férfié!

ez természeti, fejlődési adottság és habitus miatt is így van, nem véletlen alakult ez így ki... igenis tiszteletbe kéne tartani, hogy a nők inkább erre vannak programozva, a férfiak meg amarra.... persze vannak kivételek, legyenek is, meg mindezek nem egyformán nyilvánulnak meg, de a természet így akarta!

tehát a nő: gyereket nevel, süt, főz, mos, takarít


a férfi meg nagyobb dolgokat csinál mint pl ágyat cipel/persze nem egyedül, de azé nem egy nővel/, néha meglepi az asszonyt, hogy segít neki, no és keresi a pénzt, legalábbis a nagyrészét....

EZ NEM TÖRVÉNYSZERŰ!

TIldy: alapból a nő nyel többet... :DDD -azaz neki kell alkalmazkodnia..

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#143) deniro2 válasza Sipi (#139) üzenetére


deniro2
senior tag

Van alapja annak, amit leírtál, de szerintem ez a topik messze nem férfi soviniszta vs. feminista céllal indult. Ha tetszik, ha nem nők és férfiak különböznek egymástól mind gondolkodásban, mind érzelmi és fizikális téren. Ezeket a különbségeket teljesen elmosni nem lehet és nem is kell, nem a felsőbbrendüségről, hanem a különbözőségről szól ez a dolog. Ebből adódóan nyílván a két nem között teljesen természetes a surlódás, félreértés, értetlenség.
Itt mindenki elmondhatja, hogy mennyire nem érti a nőket. Mi ezzel a probléma?
Engem nem zavarna, ha megnyílna egy hasonló topik, ahol a férfiak idiótaságait tárgyalnák ki hölgyek és nem mennék oda höbörögni, hogy ez húde megalázó számomra, mert tisztában vagyok a saját és férfitársaim gyenge pontjaival.

(#144) fokukac válasza Kicker (#142) üzenetére


fokukac
nagyúr

alapból a nő nyel többet...

igen, ez a világ rendje, nem a menyasszonnyal és a vőlegénnyel, hanem fordítva. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#145) csigi válasza divot (#140) üzenetére


csigi
addikt

Nem sokkal azután történt, hogy megismertem egy kis bájos lánykát. Már nem emlékszem, hogyan került szóba a házasság..., de vicces akartam lenni:
- Azért van a feleség, hogy legyen mindig eleség.
Mondtam én, nagy okosan, de jött rá a válasz is:
- Azért van a férjecske, hogy legyen mindig pénzecske.
Ezzel ezután többet már nem is próbálkoztam. :DDD

Régi történet, azóta már boldog házasságban élünk, meg is szaporodtunk, nekünk a legjobb a világon. Ez biztos.

nofene

(#146) tildy válasza Kicker (#142) üzenetére


tildy
nagyúr

A nő dolga az, amire a nő vágyik. A Férfié meg az, amire ő.
Akár a hagyomás szerepek is keveredethetnek, ha ettől még ők jól érzik magukat ;)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) Andie válasza Sipi (#139) üzenetére


Andie
őstag

''...ez a szerep, amibe te és még jó páran bele akarjátok kényszeríteni a nőket...''

Nem olvastad ezt a részt a hsz-emben:

Hangsúlyozom, nem akarom beskatulyázni őket : aki dolgozni akar, menjen dolgozni, aki 40 évesen akar gyereket szülni, hát tegye, akinek a karrier a fontos, hát épitse, én tisztelem őket is.

Akarja a tököm belekényszeriteni őket. Éntőlem nyugdijba mehetnek gyerek nélkül, végigdolgozott 40 évvel, aztán majd szépen kihalunk. Igy a nők férfiak lesznek (már látom, ahogyan az autóból is középső ujjal mutogatnak és padlógázzal közlekednek, meg a foci előtt ülve söröznek, káromkodva - merhogy nehogymá ők ne!), a férfiak meg nők lesznek, kis csini ruciban főzőcskézve, csacsogva a barátocskákkal a Született Férjeket nézve. Sőt, kifejlesztik a beültethető méhet, merhogy ha a nők nem hajlandóak gyereket szülni, akkor kénytelenek lesznek a férfiak. Nehogymá rákényszeritsük szegényeket, hogy munka helyett gyerekkel törődjenek.
Oké, sarkitottam, kövezzetek.
Én azonban elvárom a bnőmtől, hogy majd annakidején otthon legyen a gyerkőccel (nembammeg, majd én szülök mi?), adja meg neki mindazt amit igényel, én majd biztositom erre az anyagiakat, plusz ha lehet, napi 10 óra meló után meleg vacsival várjon. Igen, ilyen himsovi geci vagyok. :(((

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#148) BLiNk3r válasza divot (#135) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Felfogás kérdése. Tudod manapság, amikor a feminizmus csak úgy tobzódik, sok a túlzott öntudatra ébredt nő. És itt most kérlek ne ferdítsd el a dolgot affelé, hogy én a nők rabszolgaságát tartom normálisanak. Csupán arról van szó, hogy mostanság nem meglepő, ha egy nő nemcsak egyenlő, hanem tovább megy, és átesik a ló másik oldalára. Több lesz mint egyenlő. Ennek a hatására ma már kötelező angol szövegekben általános alanyként person-t használni man helyett, mert még az ilyen dolgokba is belekötnek a feministák - ami valljuk be, nevetséges. Ahogy az is, mikor egy topikot átneveznek, mert egy arra járó nő számára az ''asszony'' szó negatív visszhangú.
És mindenki ugrik, hisztizik, magyaráz hülyeségeket, és hihetetlen vehemenciával igyekszik feltüntetni magát a védtelen női nem bátor és nemeslelkű pártfogójának.

Tehát kedves divot, ha ez a hozzáállás a Te olvasatodban ennyire elítélendő, akkor talán érdemes lenne kicsit körülnézni a világban. Meg persze némileg finomabban fogalmazni, hiszen biztosan egy komoly és intelligens úriember vagy.

[Szerkesztve]

(#149) dr faustus válasza Andie (#136) üzenetére


dr faustus
senior tag

Szégyen és siralmas, hogy a mai gazdaságpolitika, a társadalmi szemlélet, az elfogadott normák arra kényszeriti hölgytársainkat, hogy igenis felvegyék a tempót az urakkal, dolgozzanak, keressenek sok sok pénzt, tegyék bele a részüket a közös kasszába.

Nem elsősorban a gazdaságpolitika az, ami kényszeríti a nőket a munkavállalásra, szerintem sok nő inkább dolgozik, mint háztartást vezet.

Egyébként érdekes, hogy mennyien utálják mostanában a feminizmust. Ez én olyan sznobságnam tartom, mint mondjuk en-block utálni a liberalizmust.

Warning: Explicit Content

(#150) Rive válasza Kicker (#142) üzenetére


Rive
veterán

márpedig a nő dolga más mint a férfié!
Ez így ebben a megfogalmazásban marhaság és a legkevésbé sem csodálom, hogy sokan ki is akadnak rajta.

Akad ugyanis némi különbség az önként vállalt szerep és a dolgok valamiféle rendjének elfogadása között. Még akkor is, ha a végeredmény némely tekintetben egybe is esik sok esetben.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A feleség...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.