Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A feleség...

Hozzászólások

(#151) Kicker válasza Rive (#150) üzenetére


Kicker
senior tag

:F

bonyolult fogalmazás...

nem marhaság, ez így van, de a kivételek a mai világban, a mai értékrendben sajnos nagyobb elismeréssel rendelkeznek, mint a klasszikus férfi - nő kapcsolat...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#152) dr faustus válasza Kicker (#151) üzenetére


dr faustus
senior tag

a klasszikus férfi - nő kapcsolat.

Pont attól klasszikus, mert régi, kissé megkopott. :)

Warning: Explicit Content

(#153) Kicker válasza dr faustus (#152) üzenetére


Kicker
senior tag

ez poén volt?

kissé megkopott, nem tagadom, de az alapok szerintem megrendíthetetlenek az esetek nagyrészébe, amennyiben a cél a tartós együtt lét és a gyerekek, család stb...
persze mai célokat már ecseteltem: a szabadság, a keféljünk mindenkivel, legyünk szinglik, haverokkal igyunk és hasonlo jelenkori ''értékek''- szóval ezek mellett a klasszikus férfi nő kapcsolat a homályba vész...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#154) 7Heads Drago válasza szepi79 (#138) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én is tudok főzni, de még sütni is. Van olyan kaja amit kizárolag én szoktam csinálni itthon (vagy majdnem mindig). A szomszéd mamának (65 éves), nem rég magyaráztam el az egyik süti recepjét amit csinálni szoktam!
Amig meg nem nősültem , addig otthon a tesómmak ketten takaritottunk, + én főztem kaját és nem csak magamnak. Azóta mondjuk tényleg nem nagyon főzök, de este fáradtan nem sok kedvem van......
Ha gondolod nyugodtan le is tesztelheted, hogy tudok-e főzni.....
Azt az iskolás dolgot nem csak a lányokra értem, hanem a fiukra is akik nem tudnak kulturáltan viselkedni egy nő mellett.
Amit utálok tényleg az a mosogatás, de azon kivül szinte minden meg tudok csinálni ha szoritok rá időt.......
Na ennyit arról ki kit tart robotnak és rabszolgának
Kiváncsi vagyok tudsz-e esteleg bögrés joghurtos süteményt késziteni, vagy kokuszos tekercset csinálni.......? És nagyon örülök neki ha tusz!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#155) Sipi válasza Kicker (#151) üzenetére


Sipi
addikt

Nem bonyolult, alig pár szó csupán...

Próbáld már meg felfogni, hogy ha te, mint férfi kijelented, a nő dolga más, esetleg még mellé is teszed, hogy mi, akkor az valami őskőkori primitív felfogás. Ráadásul elköveted azt a hibát, ami ellen itt sokadmagaddal berzenkedtek: ha KIJELENTESZ valamit a nőkről, a nők szerepéről, azzal automatikusan LEALACSONYÍTOD őket. Felülről kijelentesz valamit másokról, és meghatározod/elítéled az ő dolgaikat. Magyarázhatjátok itt, hogy de nem úgy gondolod, meg a fakanál-konyha csak vicc volt, meg majd megnézem, mi lesz velük 40 évesen.
A nők gondolkodásra képes része köszöni szépen, megvan. Tud magáról és az életéről dönteni, nincs szüksége egy elavult, sosem működött eszme alapján önmagát magasabbrendűnek hirdető férfi tanácsára. (Az erre nem képes részének meg igen, de ilyen férfiból is van jópár.)

Mi az a klasszikus férfi-női kapcsolat? Nem érted, hogy ez így önmagában csupán közröhej? Melyik ''klasszikus''?!? Az őskori ''húzomhaját-jólmegbaszom''? Az őskori? Klasszicizáló? A nőket ostobának tekintő? Honnan gondolod, hogy a ''nőnek otthon és a gyerekkel a helye'' nevezetű felfogás az eredeti, az örökérvényű? Miért te döntöd el, hogy csak ez a helyes? Miért kényszerítitek rá más emberekre ezt a felfogásotokat? Vagy ha már így van - miért nem egy másikat? Pl. ahol a nő teljes mértékben használati tárgy? Vagy ahol mindenkié? Ez utóbbi is klasszikus, jóval régebbi is, és ráadásul sokkal hosszabb ideig tartott, mint bármelyik más.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#156) dr faustus válasza Kicker (#153) üzenetére


dr faustus
senior tag

persze mai célokat már ecseteltem: a szabadság, a keféljünk mindenkivel, legyünk szinglik, haverokkal igyunk és hasonlo jelenkori ''értékek''- szóval ezek mellett a klasszikus férfi nő kapcsolat a homályba vész...

Általános Erkölcsi Romláshívővel van dolgom? Sajnálom, én ebben nem hiszek. Én annyit tudok csak, hogy itt van ez a bolygó, rajta több, mint 6 mrd ember, és ez a sok ember mind jobban akar élni, viszont ennek a bolygónak a természeti erőforrásai nagyon is végesek. Most akkor vagy belenyugszik mindenki egy a jelenleginél sokkal rosszabb életszínvonalba, vagy pedig a természet valami úton-módon, de le fogja csökkenteni az emberiség lélekszámát. Ez utóbbi fog bekövetkezni.
Mert mitől lenne normális a család, a monogám holtodiglan házasság, és a 3 vagy több gyerek? A természet miatt? A természetben sokféle szaporodási, utódgondozási modellt látni, éppen olyan, ami az adott helyzetben a legmegfelelőbb. Régebben a monogám kapcsolat és a sok utód volt a divat. De vajon miért, Isteni sugallatra, a természet parancsszava? Nem hinném. Azért volt ez így, mert a nők alsóbbrendű embernek számítottak, anyagilag függtek a férfiaktól, a sok gyerek pedig a magas halandóság miatt fontos volt. Ezek közül melyik tétel igaz manapság, a modern nyugati civilizációk esetére? Lassan már egyik sem. A klasszikus családmodell jelentősége csökken, és ez nem valami misztikus ''elkurvulás'', ez a természet rendje.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#157) fokukac


fokukac
nagyúr

[link] :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#158) tildy válasza Andie (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne haragudj, de az általad felsorolt dolgok, az általam kevésbé nőiesnek gondolt nőkre egyáltalán nem igazak.
Általánosítasz , de kegyetlenül.
Én azonban elvárom a bnőmtől, hogy majd annakidején otthon legyen a gyerkőccel (nembammeg, majd én szülök mi?), adja meg neki mindazt amit igényel, én majd biztositom erre az anyagiakat, plusz ha lehet, napi 10 óra meló után meleg vacsival várjon. Igen, ilyen himsovi geci vagyok

Az a baj, hogy többen rá akarják ezt húzni olyan nőkre, akiknek nem ez az élete álma. Szerintem (és most beszélhetek szerintem ladybug és a többiek nevében is), nem azért főzünk a párunknak vacsorát, mert muszáj, mert elvárják tőlünk, satöbbi, hanem azért, mert ez jóleső érzéssel tölt el. De amint ezt megkövetelik, elvárják, sokkal kevésbé fogjuk midnezt boldogon és dalolva tenni, esetleg nemet is mondunk.

Szeretnénk úgy élni , hogy az mind nekünk mind a környezetünknek jó legyen, de ebbe nem tartozik bele az, hogy belekényszerítsenek dolgokba, csak mert ''így szokás''.

Sipinek nagyon jó a meglátása egyébként.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#159) Rive válasza Kicker (#151) üzenetére


Rive
veterán

bonyolult fogalmazás...
Most erre mit mondjak :F

Ha neked ez bonyolult, akkor soha ne próbálj túllépni a lágy- és keménytojás (szigorúan homokórával, vagy ami még jobb: időzítős villanytőzhellyel), sör&mustár&virsli&távkapcsoló férfidimenzióinál.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#160) 7Heads Drago válasza Sipi (#139) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Igazad van, ezt igy van ahogy mondtad!
Csak közben egy dolgot felejtettél el: hogy én egy nő helyett nem tudok szülni gyereket!
40-50 éves koromig meg nem nagyon szeretnék várni!
Nem beszélve arról hogy mondjuk jó lett volna majd az unokámimat is megismerni. 60-70 évesen vagy látom őket vagy már meg sem érem azt a kort.
Nem akarom a nőket bezárni a házba, skatulyába. Felőlem dolgozhat csak legalább legyen már ideje arra hogy 30 éves koráig szüljön gyereket, ne 40 évesen kelljen orvoshoz járni hogy sikerüljön.
Nekem nagyon sokáig a feleségem többet keresett mint én.
Én nem éreztem hogy ''ugatam'' volna bárkivel is, ha mégis nyugodtan moderáltasd a hozzászólást. Ha pedig nem rólam van szó, akkor: másért pedig nem tudok felelőséget válalni

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#161) Rive válasza 7Heads Drago (#160) üzenetére


Rive
veterán

Felőlem dolgozhat...
Megengeded neki :F Ezt a nagylelkűséget :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#162) tildy válasza 7Heads Drago (#160) üzenetére


tildy
nagyúr

Felőlem dolgozhat csak legalább legyen már ideje arra hogy 30 éves koráig szüljön gyereket, ne 40 évesen kelljen orvoshoz járni hogy sikerüljön.
Ott tartunk, ahol a part szakad:
-te akarod megmondani a nőnek, hogy mit csináljon. Ha a kedvesedről párodról van szó, ezt úgyis meg tudjátok beszélni. Ha nem róla, akkor meg mi közöd hozzá?

Dr. faustus: ;] ilyet nem mondtam. Csupán általánosít, holott mások (más nők ) életéhez semmi, de semmi köze.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#163) dr faustus válasza tildy (#162) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ha a kedvesedről párodról van szó, ezt úgyis meg tudjátok beszélni.

Sőt, topikot sem szabad róla nyitni, mert erkölcstelen. :D
Pont az a probléma, hogy nem tudja vele megbeszélni ezt. És most ott tartunk, hogy ez vajon kinek a hibája.

[Szerkesztve]

Warning: Explicit Content

(#164) Kicker válasza Rive (#159) üzenetére


Kicker
senior tag

'' némely tekintetben egybe is esik sok esetben.''

most erre mit mondjak?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#165) Rive válasza Kicker (#164) üzenetére


Rive
veterán

Inkább semmit :P :D

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#166) Kicker válasza dr faustus (#156) üzenetére


Kicker
senior tag

ezt értem, és el is fogadom, teljesen jogos!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#167) 7Heads Drago válasza tildy (#162) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De most öszintén mit tudok vele csinálni?
Mert én gyereket szeretnék, ő meg még nem!
Ne adjak neki enni..?
Nem vagyok ilyen! És mellesleg szeretem is.
Ez igy van kitalálva hogy akkor lesz gyerek amikor a nő azt akarja. És mindegy hogy én mit akarok..! Szerintem ez a feminizmus...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#168) Kicker válasza Sipi (#155) üzenetére


Kicker
senior tag

ezzel nem alacsonyítok le senkit, hogy megmondom, kinek mi a szerepe egy párkapcsolatba,ő ugyanolyan fontos mint én, de nem ugyanazt nyújtjuk egymásnak, különben mi szükségünk lenne egymásra? kapisch?

miért ez tetszik nekem? mert én tisztelem a nőket, de attól még ez a felfogásom, értékrendem, ami bizonyítottan müködőképes. Sok ismerősöm meg szerencsétlenkedik, nem enged a maga kis igazából és keseregnek hogy jajj nincs senkim, hát baszod, így nem is lesz!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#169) tildy válasza 7Heads Drago (#167) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha szereted, akkor ezt meg tudjátok beszélni, elmondod neki , hogy ez zavar, és ha tényleg szeretitek egymást, akkor tudtok kompromisszumot kötni;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#170) Sipi válasza 7Heads Drago (#160) üzenetére


Sipi
addikt

Még egyszer megpróbálom...

Nem érdekel, nem szólok bele abba, hogy ki mikor szül, dolgozik, mit csinál. Egyén dönti el. Nem értekeztem semmit arról, mikor kell/érdemes szülni. Való igaz, főleg orvosi szempontból jó minél előbb. Nem mentem bele abba sem, hogy a gyerekvállalás idejének milyen pozitív, negatív hatásai vannak. Ezt a témát mások már pedzegették. A gyerekvállalás egy részben szocializáció kérdése, manapság nem kell 15 évesen szülni, hogy a huszonharmadik gyerek is meglegyen 40 előtt.

Amit illene észrevenni:

1. A világ változik. Minden korban és civilizációban mások az elvárások, a lehetőségek. Attól, hogy ti valamilyen soha nem létezett, utópisztikus eszmében hisztek, ez nem örökérvényű (sőt, nem is érvényes, s mint jópár tanulmányból kiderül, nem is feltétlenül igaz). Amit ti elvártok és a szokásjoggal igazoltok, soha nem létezett. Ez egyfajta férfiszemszögű ideológia, régebbi korokból mozaikszerűen összerakva. Kiválogatva mindazt, amitől egy férfi kiteljesedhet, ugyanakkor teljesen ki lesz szolgálva, lustálkodhat kedvére, s ezért jóformán semmit sem kell adnia. Ilyen fajta ''családmodell'' létezett ugyan, de nem mindig és nem mindenhol. Emellett rengeteg másfajta is van - mi több, szinte mindegyik jobb, mint ez. (Jobb a gyerekeknek, a nőnek, anyagilag, szellemileg. Egyes férfiaknak persze rosszabb, mert így nincs hangvezérlésű térdelős sörtartó.)

2. Épp, hogy bezárod őket. ELVÁROD, hogy mire és mikor legyen ideje. A párodtól esetleg elvárhatod, ha közösen megbeszélitek, de a párod nem az összes nő. Kegyesen MEGENGEDSZ nekik olyanokat, amelyek szerinted a férfi dolgai, nőnek semmi köze hozzá.

Mindennek semmi köze ahhoz, hogy ki mikor vállaljon gyereket. Az egész téma arról szól, hogy ti ELVÁRTOK dolgokat, MEGSZABTOK feltételeket. A ti felfogásotok az egyedül üdvözítő, az ettől eltérő nők modernkedő feminista hülyék. (Kíváncsi vagyok, engem minek gondolhattok...) És nem értitek meg, hogy ennek egyáltalán nincs köze ahhoz, hogy akkor most ki mikor szüljön. A hozzáállás az, ami sértő és magasabbrendű lenézés.
Ezt nevezhetném leugatásnak, tehát nincs értelme moderálni, mert az összes ilyen hozzászólás áldozatul esne.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#171) Panzermeyer válasza tildy (#162) üzenetére


Panzermeyer
tag

''Felőlem dolgozhat csak legalább legyen már ideje arra hogy 30 éves koráig szüljön gyereket, ne 40 évesen kelljen orvoshoz járni hogy sikerüljön.
Ott tartunk, ahol a part szakad:
-te akarod megmondani a nőnek, hogy mit csináljon.
''


huhhhhhhhh, na ez most sziven vágott... már azt se mondhatom meg neki hogy drágám 30 éves korodig csináljunk mán egy gyereket??? asszem ez az amiről nemtudom ki írt hogy az egyenlőség néha átfordul a ló túlsó felére és már nem lesz egyenlőség

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#172) tildy válasza Panzermeyer (#171) üzenetére


tildy
nagyúr

MEgmondhatod neki, hogy te ennek örülnél. De nem kényszerítheted rá, ha ő másképp gondolja.


Én sem egyenlőséget szeretnék, csak azt, hogy kezeljenek egyenrangú partnerként. Mind munkában mind otthon. Ez abszolút nem egyenlőség. Ez utóbbi mondjuk rendezett.
Tudnék arról mesélni, hogy mennyire nehéz férfiak által uralt szakmában megfelelő állást találni.... És ne hidd , hogy sírok, meg ''hogy te vállaltad, edd emg amit főztél magadnak'' , csupűn arról elmélkedem, hogy ez ugyanolyan hátrányos megkülönböztetés, mintha romát, vagy más nemzetiségűt csak amiatt nem vennél fel, mert roma, vagy más nemzetiségű. Egyszerű rasszizmus...


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) Sipi válasza tildy (#172) üzenetére


Sipi
addikt

Pedig ne is haragudj, Kicker is megírta, hogy bizony peched van. A nők butábbak, mint a férfiak, hiszen attól még ez a felfogásom, értékrendem, ami bizonyítottan müködőképes - be is van bizonyítva! Leszel szíves úgy működni, ahogy mi elvárjuk, és akkor nem lesz gondod.

(Bizonyítékok és ajándék szőnyegbombák tekintetében kérlek, fordulj bizalommal az öltözőmhöz!)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#174) ipgirl


ipgirl
tag

...elolvastam jónéhány hozzászólást...jó velősek is voltak köztük...
Én feleség vagyok (nem túl rég óta), és csak röviden annyit mondanék: Egy a fontos: találja meg mindenki egy házasságban a saját szerepét, ne erőltessük rá a másikra, hogy mit hogyan, mikor csináljon. Ha valamit szeretnénk, beszüljük meg közösen, de ami nagyon fontos: legyen munkamegosztás. Nem egyedül a nő feladata a háztartás vezetése (de nagyobb részben így van). A közös munka (pl. egy közös takarítás) nemcsak azt segíti elő, hogy előbb végzünk a munkával, hanem azt is, hogy szorosabbá tesszük a házasságot. A közösen alkotott dolgok mindig előnyökkel járnak (én legalábbis így látom). Aki pedig azon a véleményen lenne, hogy a nők feladata a háztartásvezetés, a gyereknevelés, és emellett, hogy még dolgozzon is, az csinálja mindezt végig, mielőtt ezt kijelentené.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#175) Kicker válasza Sipi (#173) üzenetére


Kicker
senior tag

oksoka törp, ki mondta, hogy a nők butábbak? többször is hangsúlyoztam, hogy tisztelet a kivételnek és hogy nem kell mindenkinek ezt követni, amit én, de én így látom. ne keverj bele tildy eszmefutatásába.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#176) Kicker válasza ipgirl (#174) üzenetére


Kicker
senior tag

had csókoljalak meg! :DDD

én erre gondoltam egész konkrétan! tény jobban a férfi dominancát jellemeztem, de a gyakorlatban erre gondoltam, köszi!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#177) Panzermeyer válasza tildy (#172) üzenetére


Panzermeyer
tag

hm.. igen csak az a baj hogy a romák sem egyenlőek ebben az országban hanem annál sokkal többek...
ha orrbavágok egy romát a vasútállomáson, akkor (most attól tekintsünk el hogy 20an jönnek vissza) máris razizsta vagyok és megy a yardra engem meg elzárnak min 72 órára, ha ez fordítva történik meg akkor nincs semmi, illetve van, könnyű testi sértés, feljelenthetem ha akarom

no mindegy, azon elmélkedem, tfh vagyunk a párommal 25 évesek, és azt mondom, drágám, a köv 5 éves tervben vállaljunk már egy gyerkőcöt, és azt kapnám vissza hogy én nem fogom megmondani hogy ő mit csinál, akkor otthagynék csapot papot és viszlát

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#178) Kicker válasza Panzermeyer (#177) üzenetére


Kicker
senior tag

ne erőltesd ezt a gyerek dolgot, ne menjen rá a kapcsoalt, lehet 2 év mulva maga mondja majd, hogy csinálj fel, drágám... mondjuk te érzed a kapcsolatot, de azért mert a két fél nem egy időpontban akar gyereket, attól még nem kell asztalt borítani...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#179) Sipi válasza Kicker (#175) üzenetére


Sipi
addikt

Rendicsek, igyekszem úgy fogalmazni, hogy teljesen konkrét legyen, semmi áthallás, és korábban elhangzott információkat se kelljen hozzá felhasználni.

Kifejtettétek az általatok üdvösnek tartott férfi-női kapcsolat mibenlétét. Erre jópárszor rákérdeztem, melyik is nektek a klasszikus, erre még semmiféle válasz nem érkezett. Azt viszont le lehetett szűrni, hogy az a fajta lehet, ahol a férfi dolgozik, viszi a pénzt haza. Az asszony otthon ül, háztartást vezet, és várja fincsi vacsival a férjet, aki a pénzt keresi, tehát eltartja.

Erről írtam, hogy ez egyfajta keveréke olyan felfogásoknak, ahol a nőt butának tartották. Le merted írni, hogy a te felfogásod bizonyítottam A helyes felfogás. (Ez a mondat pedig így enyhén vicces.) Ha szerinted ez az út az egyetlen helyes, akkor abba beletartozik az is, hogy a férfi magasabbrendű, mert ő tart el mindenkit, a nő csak kisegít otthon.

Ezért kevertelek bele Tildy hozzászólásába. Ok-okozati összefüggés, példa, megvilágítás, ésatöbbi. (Honnan tudod, hogy törpe vagyok? :F )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#180) tildy válasza Panzermeyer (#177) üzenetére


tildy
nagyúr

Istenem , de sarkítotok. Nem midnegy ám hogy mondod: mert így ahogy mondtad, valószínűleg nomrális reakciót fiogsz kapni. De ha azt mondod, hogy ''kedvesem, én azt akarom, hogy a következő 5 évben szülj nekem egy gyereket'' , nem pedig azt, hogy '' kedves, mire vágysz az elkövetkezendő pár évben? Csak mert én már nagyon örülnék egy babának '' , akkor ne lepődj meg a reakción.
Remélem érthető.

Nekem nagyon negatív élményem van ilyesmivel kapcsolatban (ex) ), de inkább nem mondom. El akartak mindattól szakítani, amire vágytam, csakhogy beledujnaka egy általatok ismert skatuláyba... Hát jó nagy ''pofon'' volt az ileltőnek, mait ezért kapott.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#181) Baboon válasza Sipi (#170) üzenetére


Baboon
senior tag

Emberek, most már tényleg nem értem mire ez a nagy vita. Úgysem tudjuk egymást meggyőzni + félre is értjük egymást. Ez lassan kedz olyanná válni mint a Fidesz vs. MSZP, szidjuk egymást vértől fröcsögő szájjal tök mind1 mit mond és nem jutunk 1ről a 2re. Ez a topic nem azért nyílt hogy lenézzük a nőket, még akkor sem ha a kezdő hsz-ek nem voltak túl kedvesek, de lássuk be az embereknek vannak érzéseik és érzelemtől vezérelve írnak ide, ettől még nem arról van szó hogy a nő egy gép amihez egyre kevesebb funkióval rendelkező távirányító dukál mostanság és emiatt kivagyunk akadva... Hanem arról hogy vannak problémák az életben mint pl egy 2. gyerek amit már megbeszélt a nejével pl 7fejű de ők sem jutottak 1ről a 2re és ezt nem bírta magában tartani és elakarta mondani vkinek. Ha neki így könnyebb feldolgoznia akkor miért ne tegye. Ha így megmarad a családi béka hogy itt kiengedi a gőzt miért ne tegye. Ehelyett alázzuk a másikat hogy ő a hülye nem én...

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#182) Kicker válasza Sipi (#179) üzenetére


Kicker
senior tag

ne haragudj valamit félreértettél, illetve én fogalmaztam rosszul, avagy a kettő együtt....

a lényeg azonban ipgirl hszében van, ilyesmire gondolok a gyakorlatban, persze ez a férfi szájából máshogy hangzik...

okoska a hupikék törpikékből törpe volt, és a neve ellenére sok hülyeséget beszélt... na de hagyjuk ezt...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#183) szepi79 válasza 7Heads Drago (#154) üzenetére


szepi79
őstag

Én is tudok főzni, de még sütni is.

ehhez képest nagyon úgy irtad, mintha a nő kötelessége lenne.

Azóta mondjuk tényleg nem nagyon főzök, de este fáradtan nem sok kedvem van......

másnak se... itt tökmindegy, hogy nő vagy-e vagy férfi...

Ha gondolod nyugodtan le is tesztelheted, hogy tudok-e főzni.....

meghivsz magatokhoz kajálni? :DDD megyek! :DDD

Kiváncsi vagyok tudsz-e esteleg bögrés joghurtos süteményt késziteni, vagy kokuszos tekercset csinálni.......? És nagyon örülök neki ha tusz!

bögrés joghurt az egyszerű, megveszem a közértbe, be bögrébe és kész. :DDD kókuszos tekercset igen :D de ugye most nem megyünk át recept klubba? :D

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#184) tbs


tbs
addikt

Szeretem a feleségem.

(#185) jenko


jenko
tag

Hogy én micsoda mázlista vagyok! :DDD
Nem elég, hogy az én feleségem/másik felem a legszebb, legjobb, legkedvesebb nő a világon (szubjektív vélemény, de nem is lehet másmilyen), még meg is osztotta velem, hogy kiteljesedéséhez arra van szüksége, hogy gyermeket nevelhessen és háztartást vezethessen. Pedig egyetemi végzettségű, középiskolai tanár. Még bíztattam is, hogy legyenek vérmesebb ambíciói a munkájával kapcsolatban (amit elismerten jól csinál), de neki inkább a meghitt együttlét kell, mint a túlóra/szakkör.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#186) ladybug válasza Kicker (#142) üzenetére


ladybug
őstag

A hozzászólásoddal szinte teljesen egyetértek. A nő és a férfi dolga természettől adódóan más. Ez tény. Azt mondom, jó is, hogy így alakított minket a természet. Sok nő sajnos nem fogadja el, illetve ellenkezik az ellen, ami ősidők óta bennünk él. Emellett persze azt is elfogadom, hogy a nő cipekedjen, mert erre is kénytelen pl egy költözködés során, és természetes is, hogy nem hagyja a férjét egyedül megszakadni; és még szerelni is megtanul, mert a férj bizony nem mindig van otthon, ha egy csavart be kell tekerni vagy egy szöget beverni, és emiatt ugyan már nem fogunk átmenni a szomszéd Pista bácsihoz, hogy segítsen; és még sorolhatnám.
És az is természetes, hogy nem minden férfi egy kigyúrt bika. És akad bizony olyan is, akit pl a felesége felülmúl egy szerelés során, vagy fizikai munkában. És akkor mi van?

Szóval az ősidők óta bennünk rejlő dolgok átalakultak és bővültek. De az tény marad, hogy a férfi nemz, a nő pedig megszüli az utódot. És ezen bizony senki nem tud változtatni, és emiatt hálát adok az égnek. Vannak tipikusan nő szerepek és tipikusan férfi szerepek is. Ha ez ellen vki tiltakozik, akkor bizony a saját természetadta énje ellen tiltakozik.

tehát a nő: gyereket nevel, süt, főz, mos, takarít emellé odaírhatjuk, hogy a férfi segítségével. Mert bizony nagy segítség, ha a férj néha besegít a mindezekben.

#184, 185: Milyen jó ilyeneket olvasni. :)



[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#187) divot válasza Andie (#147) üzenetére


divot
veterán

''Én azonban elvárom a bnőmtől, hogy majd annakidején otthon legyen a gyerkőccel (nembammeg, majd én szülök mi?), adja meg neki mindazt amit igényel, én majd biztositom erre az anyagiakat, plusz ha lehet, napi 10 óra meló után meleg vacsival várjon.''

Ezt ugyen már megbeszéltük egy másik topicban, de szívesen leírom itt is: nagyon kemény - bár szeretetteljes - meló a gyerkőccel otthon lenni. El sem tudod képzelni, hogy mennyire. Én is csak onnan tudom, hogy szerencsémre itthon dolgozom, így tudok segíteni a feleségemnek párhuzamosan a melóval.
Így első kézből be tudok számolni róla, hogy milyen jövőt is szánsz a kedvesednek. Elvárod tehát tőle, hogy szűküljön be otthon, a négy fal, és a gyerek legyen az egyetlen társasága, villámgyorsan essen ki a kulturális, társadalmi, közéleti folyamatokból, kvázi veszítse el a kapcsolatát a külvilággal, teljes mértékben adja föl önmagát, csak hogy te elégedett lehess a gyerkőcneveléssel meg a vacsoráddal.

(#188) vicces válasza divot (#187) üzenetére


vicces
addikt

viszont vannak olyan nők is akik kifejezetten igy szeretnének gyereke nevelni:D
bár gondolom, nem tudják, hogy mit vállalnak


[Szerkesztve]

:)

(#189) Rive válasza vicces (#188) üzenetére


Rive
veterán

Az, hogy 'akad, aki így szereti' és 'ez a dolgok rendje!' két külön világ...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#190) divot válasza jenko (#185) üzenetére


divot
veterán

Ez így teljesen rendben van. Ha ő ezt választotta, akkor nyilván jól is érzi magát ebben a helyzetben.

(#191) divot válasza vicces (#188) üzenetére


divot
veterán

Nagyon kevés nő van, aki korábban jól érezte magát a hivatásában, de simán oda tudja dobni az egészet a ''szimpla'' gyereknevelésért.
Tapasztalatom szerint ezt leginkább olyanok választják, akik a fasza kis butikus eladói meg százhuszonötödik titkárnőcske helyeket ''kénytelenek'' föláldozni.
Persze akad kivétel, mint amire az előbb is reagáltam. És az tök jó, ha egy anya rengeteg gyereket akar maga mellett látni, és nekik akarja szánni minden idejét. De az is ugyanilyen tök jó, ha egy hivatásában sikeres, boldog nő adja meg a gyerekének a kiegyensúlyozott családi légkört.

(#192) RAM


RAM
őstag

hova tűnt a zassszonnnnnyyy? :F
a pokolba vele :))

Csak tisztán

(#193) 7Heads Drago válasza szepi79 (#183) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nyugodtan gyere kajálni én nem sajnálom soha senkitől se az ennivalót. Amig két falat van az asztalomon addig azt el lehet osztani!
A bögrés vagy poharas süti nem ebből ál egészen! Azért hivják igy mert 2 db joghurt az alap és ehhez a többi összetevőt a joghurtos pohárral méred ki!
No recept klub........

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#194) 7Heads Drago válasza Sipi (#155) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól hogy valamit kijelent valaki valahol valakiről, attól szerintem nincs lealacsonyitva.
Mert akkor szerinted mindenki menjen arra amerre akar?
Mert ha nincs kedve főzni a feleségemnek akkor ne főzön? És nehogy már én mondjam meg neki mikor főzőn.
Vagy legközelebb meg én leszek a fáradt és azt mondom hogy nem vágom le a fűvet. Mert nehogy már az asszony mondja meg nekem mit csináljak.
Vagy: Pl az asszony szerinted ki fog menni helyetem menni betozni. Nem ! De nem is várom el tőle, mert az az én dolgom, az ővé meg hogy ha megéheztem akkor tudjon ebédet adni! De most ettől el lehet persze térni, mert én se vagyok rabszolga hajcsár és tudom hogy ő most sokkat dolgozott, akkor esteleg én is megfőzhetek, vagy tisztába tehetem a gyereket!
Én nem emlékszem rá, hogy valaki is azt állitotta volna topikban hogy a nők nem tudnak gondolkozni vagy ostobák! Sőt szerintem egy nő akkor okos, ha a hátérből ugy írányitja a családot, férjét hogy az azt hisszi hogy ő a ház ura!
Én inkább azt érzem ti akarjátok ránk erőltetni a ti életfelfogásotokat!
Mert ha elolvasná mindenki a topik első 10-20 hozzászólását, akkor rájönne hogy egy szó sem eset a skatujáról, vagy sovinizmusról. Én probáltam a topik elején humorosan feldobni a problémáimat, de itt egyesk családi katasztrófát látnak vagy rabláncon lévő nőket!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#195) Calibos válasza tbs (#184) üzenetére


Calibos
addikt

ezt neki kellene mondanod!

(#196) 7Heads Drago válasza ipgirl (#174) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Igazad van!
De egyet azért szögezünk le: a bugyit nem hordhatom én, és szülni nem tudok!
Ezen kivül szinte majdnem mindent meg tudok csinálni......

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#197) 7Heads Drago válasza ladybug (#186) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Istenem be szép hozzászólás volt.......................
Adja isten hogy a többi is ilyen legyen.........

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#198) tildy válasza 7Heads Drago (#194) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert ha nincs kedve főzni a feleségemnek akkor ne főzön?
Pontosan.
Vagy legközelebb meg én leszek a fáradt és azt mondom hogy nem vágom le a fűvet.
Nembaj. Majd levágod másnap, harmadnap, vagy az asszony levágja.
Pl az asszony szerinted ki fog menni helyetem menni betozni. Ha nincs túl sok dolga, ki fog menni segíteni. Ha nem is a malteres vödröt, de a locsolókannát mondjuk még viheti.

Bugyiról: Na ezen ne múljon;] [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#199) 7Heads Drago válasza tildy (#169) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én elmondok valakinek valamit (itt pl a feleségemnek) 1-szer, kétszer, netán háromszor!
Minden nap csak nem hozhatom fel......., mert az már unalmas lenne!
Könyörögni meg nem az én stilusom!
Az különben a legérdekesebb, hogy a gyereket szereti, és nem is rossz a mi kis csemutánk (5 éves)!
Sőt néha a fél rokonság gyerekei nálunk nyaralnak, és akkor sincs baj! Nálunk nagyon szeretnek nyaralni, bármilyen gyerekről legyen szó!
Csak mikor felvesz egy pici babát, akkor szoktam neki megjegyezni, hogy ne másét szeretgesse, hanem inkább szüljön! (igaz ez már rossz májúság, de nekem is rosszul esik az hogy ő egymaga dönti el azt hogy mikor fogg szülni)
Nagyon szép a rucci!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#200) szepi79 válasza 7Heads Drago (#199) üzenetére


szepi79
őstag

de nekem is rosszul esik az hogy ő egymaga dönti el azt hogy mikor fogg szülni

gondold el, ha fordítva lenne. ha ő szeretne gyereket, te meg nem. akkor meg lényegében te döntenél arról, hogy mikor szüljetek gyereket - legalábbis a te logikád szerint.
szóval ez nem rosszmájúság, hanem két ember kell hozzá. ha úgy tetszik, ''a sikeres szavazáshoz 50%+1 szavazat kell'' :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A feleség...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.