Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A dma beállítása (?) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sensut


Sensut
őstag

Az a gondom, hogy nem tudok eligazodni ezeken a DMA (direct memory access) beállításokon. A HDD-m, a CR-RW-m és a CD-ROM mind kompatbilis a beállítással, de némelyik Windows bepipálja, mások meg nem. Tulajdonképpen mi a lényege ennek az opciónak? Mi történik, ha bepipálom? Érdemes vele foglalkozni?

(#2) Xpod válasza Sensut (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv.
Igen, érdemes mert közvetlen memóriahozzáférést biztosít a progiknak v. a winyónak (nem tudom pontossan) így nem terhelik feleslegesen a procit a fájlműveletek.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) khalox válasza Sensut (#1) üzenetére


khalox
őstag

Ha a Win nem pipálta be, akkor te megteheted, és az újraindítás után meglátod, hogy maradt vagy nem (általában marad). Ekkor az előnyöket már leírták...

(#4) Dufresne


Dufresne
addikt

Xp asszem alapból hasznája, 98-nál meg külön kell beállítani, a többi OP-ról nemtudok, nem használtam őket. Viszont érdemes beállítani, ha nincs, mert sebességbe sokat számít.

(#5) Sensut


Sensut
őstag

OK, köszi. De történt egy olyan is, hogy a CD-RW -re be volt állítva a dma és olvasáskor néha akadozott, vagy úgy hajtotta a cd-t, hogy omlott meg a ház. Kivettem a dma-t, ez többé nem fordult elő, azonban íráskor elég nehezen olvasta be az üres lemezt. Ez egy LG 24x író, szerintem kell fogaja a dma-t. De lehet olyan, hogy a másik CD-ROM dma-ja miatt csinál ilyet? Teszem hozza, hogy az utobbi dma-val rendesen müködik, sőt tapasztaltam, hogy jobban is, mint nélküle.
A két CD egy portra van kötve: író master, olvasó slave a másodlagos porton.

[Szerkesztve]

(#6) Xpod


Xpod
addikt

Oprendszertől függetlenül érdemes megnézni a beállítást én szinte minden Win-en túl vagyok és van amikor beállítja van amikor ua. win nem állítja be. És még ajánlott a Merevlemez lemezkezelő-ben az IDE csatornál manuális beállítása is. Tapasztalataim szerint minimális a gyorsulás de akkor is ne a win akarjon állítgatni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) tildy válasza Sensut (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

A dma: direkt memória hozzáférést jelent.
Lényege: hogy az utasítások kiküldése az i/o egységek felé nem használja a processzort.Hanem a proci lemond a címsín és az adatsín használatáról, és ezzel tulajdonképpen a dma leveszia processzor váláról a terhet.Egyébként kétféle megvalósítást alkalmaznak vele:burstus átvitelt, és cikluslopást. Nagy mennyiségű adat gyors periféria alkalmazásával történő átvitelére lett kitalálva.
uhh meg is nézem a tételem , jókat írtam-e:)

Igen érdemes.



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Xpod válasza Sensut (#5) üzenetére


Xpod
addikt

Elvileg ez rá van írva a dobozra vagy a készülékre.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Na akkor kérdezek egyet ide én is:) adva van az alaplapom, amin ATA100-as vezérlő van, van ugye a Maxtorom, ami ATA133-as (UDMA5-öt tudná), viszont lassú mint a dög, és az eszközkezelő-ben nem tudom állitani az UDMA-2, csak az UDMA2 van ott választható, igy a vinyón is csak az ATA33 aktiv. BIOS-ban nézelődtem, ott beállitottam UDMA5-re, de semmi változás. a ''vegyél 80 eres kábelt'' szerű hozzászólásokat hanyagoljuk, elvileg ATA66/100-as kábelen van a vinyó

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Jetengine


Jetengine
csendes tag

a 98 ugyan nem pipálja ki, de ha kipipálom, akkor műxik is a proci nélküli másolás! Az a gyengus xp ugyan alapból pipát tesz, de másoláskor gyakorlatilag lefagy a gép, a proci meg melegszik, mint állat! Ennyit az xp dma kezeléséről!

RGb voltam

(#11) L3zl13 válasza Jetengine (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miről beszélsz? Pipálni eleve csak 9x-en lehet ilyen opciót.

98 meg nem azért nem pipál mert olyan jó, hanem mert amikor készült még nem volt jelentősége, hiszen még UDMA33-as vinyók is alig voltak...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Jetengine válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Jetengine
csendes tag

xp alatt mondtam, hogy lehet, alapból bepipálja, én ne is tudom! xp alatt sok mindent nem tudok, ezért nem is használom!

RGb voltam

(#13) L3zl13 válasza Dilikutya (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáld meg, hogy eszközkezelőben eltávolítod a megfelelő ide vezérlőt. (Esetleg az egész ide vezérlőt.) És aztán újraindítod. Újrafelismerés után lehet, hogy megjavul.

Valamint volt valami ilyesmi bug is XP-ben, amit ha jól tudom SP1-ben javítottak, szóval ha nincs fönt, akkor ajánlott feltenni. (Vagy akkor már talán SP2-t... )
De lehet, hogy javytó patchet is le lehet tölteni rá külön.

Alaplapi driverek újra telepítése is segíthet továbbá.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Jetengine válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Jetengine
csendes tag

ja értem, már a gyártó is elismeri, hogy szar az xp, ezért is jön ki az a sok szar xp-t javító sp1,2 mittumén! érdekes 98-nak nincs szüksége ilyenekre ott megy enélkül is!! Háá!

RGb voltam

(#15) Dilikutya válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

SP1-es XP, és SP2 is fönn van.
IDE vezérlőt kirugom, aztán megnézem a drivereket is, hátha.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Jetengine válasza Jetengine (#14) üzenetére


Jetengine
csendes tag

up

RGb voltam

(#17) Dilikutya válasza Jetengine (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

a Win98SE szerinted miért jött ki?:(((

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) L3zl13 válasza Jetengine (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Te sötét vagy mint az anyaföld. Még hogy 9x-re nem voltak javítások... LOL!

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Jetengine válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Jetengine
csendes tag

lécci mondd mikor montam én, hogy nem voltam javítások? én csak azt mondtam, hogy nincs rá szüksége! Sötétség uralkodik a fejedben, mint az anyaföld!

INENNTŐL BEFEJEZTEM, PRÓBÁLOK JÓL VISELKEDNI!

[Szerkesztve]

RGb voltam

(#20) Superman válasza Jetengine (#19) üzenetére


Superman
nagyúr

Komolyan mondom, ilyen nincs. Már megint kezded? Ha nem tudsz érvelni, legalább olvass utána és tájékozódj. ha ez sem megy, akkor hallgass és fogd be.

Nem az érzelmi életedre vagyunk kíváncsiak, hanem szakmai érvekre.

(#21) Dilikutya válasza Jetengine (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

részemről az XP biztonsági javitásaira sincs szükségem. home usernek biztonságos az XP, vállalati szinten lényegesek ezek főleg

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Dilikutya válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

az eszközkezelőből nem túl jó ötlet eltávolitani, senkinek sem tudom szívből ajánlani :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) moonman válasza Dilikutya (#21) üzenetére


moonman
titán

''home usernek biztonságos az XP, vállalati szinten lényegesek ezek főleg''
ezzel vitatkoznék...

(#24) L3zl13 válasza Dilikutya (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz meg gyakran fordítva igaz.
Egy vállalatnál rakás hibaforrást ki lehet szűrni központilag. (Meghatározott programok, védettebb hálózat, group policy ...) Míg otthon ezek nincsenek, vagy nem nagyon várható el a szimpli usertől, hogy megoldja őket.

Nem mintha én felraknék minden patch-et. Talán blastert meg sassert raktam utoljára oszt ennyi.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) L3zl13 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én meg tudom. 2k és XP lazán megy tovább miután eltávolítottad az IDE vezérlőt.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Hun'reeth válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nincs más rákötve ugyanarra a kábelre amin a maxtor van? Pl. egy UDMA2-es CD-ROM?? :U
Egyébként xp-nél nincs szükség sem az sp1-re sem a 2-re ehhez.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#27) neduddki válasza Hun'reeth (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erre tippelnek en is , ki kene probalni magaban masterkent...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) Lord Zero


Lord Zero
addikt

dilikutya, minden optikai meghajtót huzigálj le az adott ide-ről és aztán (mint már ajánlották) távolítsd el a deviceok közül, majd reboot és újraismerkedés
semmi gond nem lesz, fel fogja ismerni

nem, mindegy

(#29) Dilikutya


Dilikutya
félisten

UATA controller eltávolitása után a rendszer csak az utolsó működő konfiguráció kapcsolóval indul el, a vinyó egymagában van masterként a primary IDE-n, az optikai a másikon van. le vannak húzva most épp, de sokra nem megyek vele, mert ha eltávolitom a vezérlőt, addig ugysem indul el, amig az utolsó működő állapottal el nem inditom, abban meg benne van...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) Dilikutya válasza Dilikutya (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

UP'n go...:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) szucsi


szucsi
őstag

Helló!

UDMA probléma, help pls.

Plx482448 XPSP2

Beállítottam az eszközkezelőben, hogy ''DMA if possible'', de újraindítás után is PIO-módban fut.

mit csináljak?

(#32) [w] válasza szucsi (#31) üzenetére


[w]
őstag

IDE driver eltávolít, restart, újra felismer, beállít DMA. egyelőre próbáld meg így.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#33) szucsi válasza [w] (#32) üzenetére


szucsi
őstag

BIOS-ban akkor ne pisztergáljak?

várjá, drivert az eszközkezelőben, de melyiket?

van egy Intel 82xx Bus Master Ide Controller, egy Primary és egy Secondary channel, esetemben a legutolsóval van a bibi, de úgy látom minhármat le lehet szedni. Vagy ez ugyanaz a driver? akkor viszont hol szedjem le?



[Szerkesztve]

(#34) [w] válasza szucsi (#33) üzenetére


[w]
őstag

valószínűnek tartom, hogy ott vagy jól van beállítva, vagy automatikusra van téve, bár egy ellenőrzést mindenképp megér! nézd meg mi a helyzet!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#35) Egon válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Alap Win98 pipál, csak az SE nem pipál... Pont azért nme pipál az SE, mert volt némi gond azzal, hogy az első Win98 néha olyankor is bekapcsolta a DMA-t, amikor az adott eszköz nem volt DMA-compatible, és ebből gondok adódtak...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) [w] válasza szucsi (#33) üzenetére


[w]
őstag

bizony a Bus Master vezérlőt kell leszedni, hogy minden csatornára újból megállapítsa a szükséges vezérlőtípust.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#37) szucsi válasza [w] (#36) üzenetére


szucsi
őstag

meglestem a biost közben:

Type: Auto
Pio Mode: [4]
UDMA Mode: [2]

ha auto-ra álítom, ezeket az értékeket akarja beállítani.

mond ez neked valamit?

(#38) bzoley válasza szucsi (#37) üzenetére


bzoley
veterán

Ez ok-nak tűnik, de biztosabb, ha boot közben a táblázatból lesed ki, hogy milyen módon kezeli. Töröld az eszközkezelőből a vezérlőt. Bár a múltkor rajtam csak a reinstall segített, még állítani sem tudtam PIO- módról. Igaz az Ghost-olt Win volt másik hdd-ről.

(#39) szucsi


szucsi
őstag

Huhh. Megoldódott.

kicsit aggódtam, mert trehány alak lévén véletlenül az update-re kattintottqam uninstall helyett. Kicserélte a drivert erre: Intel 82xxBA UltraATA Storage Controller - 244B

Hoppá, ez meg mi?

aztán uninstalloltam, újraindult, és DMA 2-be pakolta a secondaryt.

Köszi!

(#40) [w] válasza szucsi (#39) üzenetére


[w]
őstag

remek hír :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#41) szucsi válasza [w] (#40) üzenetére


szucsi
őstag

igen, ez jó hír :) Köszi!

sajnos a grabbelés problémája ezzel nem oldódott meg. Gyorsabban teker, de trackenként 3-4X teljesen leáll, majd újraindul a grebbelés. Nagyon fura. Félek, hogy döglődik az író.



[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A dma beállítása (?) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.