Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A Cd-m nem játszik egy audio Cd-t (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Vettem egy audio CD-t és a gépem CD-je nem játssza le.Olvastam a Neten,hogy vannak ilyen CD-k,de nem lehet tenni valamit ellene?Valami progival vagy akármivel?A hifiben minden ok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) Lensver


Lensver
csendes tag

Nekem is volt 1 ilyen CD-m (audio). A kérdés az hogy mikor beteszed akkor megtudod-e nézni rajta a zenefile-okat,vagy azt sem engedi (nekem vmi olyat mondtak hogy védelem az ''archiválás'' ellen bár ezszerintem hülyeség). Én meg tudtam nézni mi van rajta viszont semmiféle lejácco nem adott ki egy fikarcnyi hangot sem ha megprobáltam velük lefuttatni(azota már tuladtam rajta jopénzért:)

(#3) Sidaries válasza Lensver (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Meglát mindent.Látja,hogy hány szám van rajta és azt is,hoyg azok milyen hosszúak.Csak éppen tökéletes csöndet hallok zene helyett.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) greg214 válasza Sidaries (#3) üzenetére


greg214
tag

:))
Először nézd meg, hogy rá van-e dugva a CD-ből kijövő audiokábel a hangkártyára. Ha más audiocd-t lejátszik, akkor persze más a para ..

Greg O'Rich

(#5) Sidaries válasza greg214 (#4) üzenetére


Sidaries
őstag

Persze,hogy rá van dugva.Ha winampban hallgatom akkor sem látja a hangokat az oscilloscope.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) guest


guest
veterán

szerintem próbáld audiógrebberel

prohardver vendég

(#7) Sidaries válasza guest (#6) üzenetére


Sidaries
őstag

be tudja grabbelni csak éppen lesz 45p csendem.Látja a számokat csak azt hiszi hogy nincsen bennük egy hang sem.Talán van valami progi ami átveri...

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) danteshell válasza Sidaries (#7) üzenetére


danteshell
aktív tag

Vagy egy régebbi cdrom lesz a megoldás, csak amíg begrabbeled.

7447 óta folyamatosan...

(#9) asterx válasza Sidaries (#7) üzenetére


asterx
csendes tag

Ha van véletlenül valami CD-író szoftvered, akkor azzal nézd meg a CD-infót (persze lehet , hogy van egyszerűbb szoftver is kifejezetten erre a célra, de most csak a CD-író progikban vagyok biztos). Ott meglátod hány track van a lemezen. Ha nem egy, akkor ez bizony nem ''rendes'' audio CD. Ekkor jöhet a próbálkozás, az ''átverésre''. Erre jó lehet a Nero track váltó pluginje (amit a windózba pluggol bele, a cd információkhoz), amivel be tudod állítani, hogy a meghajtód melyik tracket lássa. Ha azonban csak egy track van, akkor máshol van a probléma.

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#10) greg214 válasza asterx (#9) üzenetére


greg214
tag

MOndasz valamit ... mintha nekem is hasonl= gondjaim lettek volna egy ''multimédiás'' CD-rommal. Csak arra nem emlékszem, mit és hogyan oldottam meg:(

Greg O'Rich

(#11) Sidaries


Sidaries
őstag

Nnnna. Sikerült megoldani. Az 1.80-as AudioGrabber le tudta szedni.Bekódoltam úgyhogy megvan mp3-ban. Igaz, audioként még nem tudom hallgatni,de az mp3 már jó. Kell valakinek a Carmina Burana? :))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Matr x


Matr x
aktív tag

Hallottam egy esetet, hogy egy Asus 50x-es nem olvasta az audiocd-ket, vagyis nem grabbelt. semmit sem lehet vele tenni....

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#13) Edgeri


Edgeri
senior tag

Nézd meg a borítón vagy tokon, lehet, hogy ráírták, hogy másolásvédelem miatt nem lehet lejátszani stb...
Általában a németben gyártott CD-k ilyenek. De már a Videoton is beszállt a másolásvédelemmel ellátott CD-k gyártásába.

Üdv, Edgeri

(#14) McJames


McJames
senior tag

Ezek hivatalosan nem CD-k, a kiadónak és a kereskedőnek meg kell(ene) jelenítenie ezt a borítón.
Lásd a CD-szabvány birtokló Philips hozzáállását az ilyen szintű másolásvédelemmel ellátott adathordozókról. További információ: --->kereső --->keresendő sztring: ''másolásvédelem''.

Az a gond, hogy a számítógépben lévő CD-R/RW túl ''okos'' az ilyen adathordozókhoz.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) Hacked_4071


Hacked_4071
csendes tag

Hallottam eme problémáról, de személy szerint nem találkoztam ilyennel.
Javasolnám ki kellene próbálni a widowssytem könyvtárba tenni egy dll fáljt azt hiszem cdsys.dll vagy valami hasonló nevü (igérem utána nézek és elküldöm Neked). A fájl lényege hogy az audio cd-k tartalmát wav fájlként kezeli a windows és hálózatban is tudsz Cd-t hallgatni a saját gépeden ha nincs a gépedben cd lejátszó.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#16) frasz


frasz
tag

Szevasztok,
nekem is az a problémám, hogy nem ad ki hangot az Audio Cd, elindul a CD-Player, számolja az mp-ket de hang semmi
és a winamp nem is ismeri fel!, lehet, hogy amikor installáltam nem pipáltam ki, hogy CD-ket is ő játsszon le?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#17) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Esetleg valami adaptec plugin-t, agy ilyesmit érdemes letölteni és telepíteni. Ami nekem mégtuti volt, hogy van egy BlindWrite nevő cd hegesztő progi. Na, ebben a progiban az a ajó, hogy feltelepít magának egy külön adatelérési réteget (vagymi), és azzal nincs az a szívás, ami az ASPI-val.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Az Aspi driver-hez itt egy link: [L]http://www.adaptec.com/worldwide/support/drivers_by_product.html?sess=no&cat=%2fProduct%2fASPI-4.70&prodkey=ASPI-4.70[/L]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#19) khalox válasza McJames (#14) üzenetére


khalox
őstag

Bizony ám, én úgy tudom, hogy a Compact Disc Digital Audio logot sem tehetik rá pont ezért, mert ez nem szabvány audio CD.

(#20) khalox válasza McJames (#14) üzenetére


khalox
őstag

A borítón meg úgy lehet megjelölve, hogy nincsen megjelölve (a borítóra nem is szokták nagyon kitenni, csak magára a lemezre..)

(#21) frasz


frasz
tag

szerintem itt nem a CD vel van a gond, mert másik gépem simán lejátszotta!
valami adatkábel...?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#22) CsendPenge válasza frasz (#21) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem nem. Arról lehet szó, hogy az újabb cd-rom, vagy támogat más formátumokat is, vagy újabb adatelérési interface van, vagy valami ilyesmi. Ha az adatkábel a rossz, akkor egy cd-t sem játszik le, és a bios meg windows sem fogja észrevenni, mint eszközt.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#23) frasz válasza CsendPenge (#22) üzenetére


frasz
tag

és akkor mi a megoldás? mert olvastam amit írtál, csak nem teljesen értettem!:))
Köszi
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#24) frasz


frasz
tag

szevasztok,
ma fogok venni egy DVD-CDRW-t
milyen kábel kellhozzá, és hová kell kötni!
Kissé zöldfülü vagyok,
köaszi F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A Cd-m nem játszik egy audio Cd-t (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.