Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Herr Vida


Herr Vida
tag

Tisztelt Hölgyek és Urak!

Tanácsot szeretnék kérni a nálam tapasztaltabb szakiktól: a következő 5 gép közül kéne választani; örülnék, ha tudnátok segíteni benne (tapasztalat, javaslatok, érvek-ellenérvek stb.)! Egyet kérnék: most lehetőleg senki ne jöjjön azza, hogy ''baa, minek 8 megapixeles gép, úgysem lehet kihasználni''!

Naszóval:
Sony DSC F-828
Konica Minolta Dimage A200
Nikon Coolpix 8700
Canon EOS 350-D
Olympus E-300

Előre is THX! :R

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#2) oceanearth válasza Herr Vida (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

de ki lehet, hogyne lehetne. de a felsorolt gépek közül 1 jöhet csak számításba a válasz egyértelmű CANON EOS 350D(esetleg 300d, de látom azt nem akarsz). ez az egyetlen DSLR. nem is értem hamár DSLR is bennt van a választási listádban akkor mi a kérdés. ez a gép nagyon jó, nagyon új bárcsak lenne rá pénzem.

(#3) oceanearth válasza Herr Vida (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

de ki lehet, hogyne lehetne. de a felsorolt gépek közül 1 jöhet csak számításba a válasz egyértelmű CANON EOS 350D(esetleg 300d, de látom azt nem akarsz). ez az egyetlen DSLR. nem is értem hamár DSLR is bennt van a választási listádban akkor mi a kérdés. ez a gép nagyon jó, nagyon új bárcsak lenne rá pénzem.
elnézést valamiért 2szer ment el

[Szerkesztve]

(#4) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

EOS 350D.
A legjobb. ;)

(#5) LukE


LukE
veterán

ja, 350D fincsi, ha nem akarsz filmezni vele, es ha ra akarsz meg kolteni 1 adag penzt obik formajaban:)

aztan jonnek az alter lehetosegek, mint hasznalt, de jo allapotu 300D hekkelt firmwire-rel es a kit melle meg valami nem tul draga, esetleg szinten hasznalt obi.

szerk: ocean-> Persze, ha nem akar videozni, es ''befektetes''-nek tekinti, de egy 350D meg 1-2 obi mar 300-400k (ma, magyar afas arben gondolkozva. De ''olcsobban'' szerezve is van sacc/kb. 1.5-os szorzo a 350D araban, es nem biztos, hogy fel ev mulva is ugy gondolja, hogy akar annyit aldozni a gepre.(csak mert egybe-''prosumer'', vagy milyen, es DSLR is szerepel a sorban. Csak mert 8mp megkotessel)
Egyebkent vedd meg, und meg fel ev alatt, es add el nekem olcsóért:DDD

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) oceanearth válasza LukE (#5) üzenetére


oceanearth
őstag

hát sztem azért írta, hogy eos 350d mert van pénze obira vagy estleg van hozzá olyan obija ami rámegy. nem hiszem hogy olyan hülye hogy ne számoljon azzal, hogy ha vesze egy 350D-t ahhoz kell obi is. ilyen hülye ember nincs

(#7) reddragon válasza Herr Vida (#1) üzenetére


reddragon
aktív tag

DSLR-ben csakis EOS300 vagy350D,de számolj még rá baszott sok pénzt az obikra,mert az alappal semmire nem mész.

(#8) domedee válasza Herr Vida (#1) üzenetére


domedee
senior tag

a nem tükörreflexesek közül a Sony/Minolta/Nikon, a tulajdonságok alapján. Lehet, hogy a sokan megcserélnék a 2./3.-t, a mechanikus zoomgyűrű nekem eléggé bejön :), tükörreflexesek közül: nehéz ügy, azt mondanám, hogy amiből olcsóbban tudsz szerezni kiegészítőket (obik, rendszervaku)

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#9) Herr Vida


Herr Vida
tag

Tisztelt Hölgyek & Urak!

Köszönöm a hozzászólásokat; abban valóban igaza van mindenkienk, hogy a Canon-t nem kellett volna együtt megméretni a többi felsorolt vassal (tekintve, hogy DSLR, meg már az alap gép is kb. 10-15%-kal drágább a többinél, + a járulékos költségek)) - csak hát ugye az ember képtelen kihagyni azt, ami szívének a legkedvesebb... :D

Úgyhogy inkább átfogalmazom a kérdést, és a másik 4 gép közül kéne válogatni... én mindenestre a Sony pártján állok egyelőre; de nyomós érvekkel meggyőzhető vagyok! :) Szóval, ha van még ötlet, javaslat, tapasztalat, jótanács, akkor ne fogja vissza magát senki!

Előre is THX!

[Szerkesztve]

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#10) domedee válasza Herr Vida (#9) üzenetére


domedee
senior tag

a sony jó választás, ha jelen pillanatban ennyi a max keret és rövid időn belül nem lesz keret venni újabb obikat a canonhoz.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) oceanearth válasza Herr Vida (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

ja hát akkor szerintem is sony. talán az áll a legközelebb egy DSLR-nek bár sztem annyi pénzt nem ér meg én inkább gyűjtenék még 1 kcisit és vennék egy eos 300D-t vagy még 1 kicsit és akkor 350D vagy várni egy 350D használtra. nem tudom

(#12) reddragon válasza Herr Vida (#9) üzenetére


reddragon
aktív tag

Ha dslr közeli gépet akarsz,akkor csakis panasonic FZ5 vagy FZ20.
De nyugodtan nézz meg akárhány tesztet,verhetetlen az optikájuk,az FZ5-nek az AF-a is.igaz,drágábbak is

(#13) oceanearth válasza reddragon (#12) üzenetére


oceanearth
őstag

bocs, de erre nem tudok mit írni, nem akarom, hogy megint flame legyen, de bből már burn is lenne. mi az hogy, ha dslr gépet akarsz akkor evgyél FZ5-t vagy FZ20-at. jó a leica obi, de hagyd már abba ennek az istenítését. a dmc FZ-5 semmiféleképp nem ez a kategória. de akár egy FZ-20-at, hogy lehet összehasonlítani a sony dsc-f828-al avgy a coolpix 8700-al. ha csak megapixelben nézzük akkor is, de ez egyáltalán nem lényeg. sonynál ott van a carl zeiss obi. meg nem tudom hogy te használtál e már f828-at de ott a zoom és az élességállítás is az obi tekergetésével megy teljesen mechainkusan mint egy normális objektívnél. hát sztem ez jobban közelebb áll egy tükörreflexeshez. az FZ-20 inkább kompakt kategória a sony meg a nikon DSLR-LIKE.

(#14) reddragon válasza oceanearth (#13) üzenetére


reddragon
aktív tag

Jó,lehet,de nem annyival jobb.Amúgy meg én dolgoztam SONY márkaszervízben 2évet.Tudod mi a véleményem a sony-ról??1nagy rakás sz.r,csak ennyi röviden és ezt meg nem is próbálom elmagyarázni miért,mert én legalább benne voltam.
Ha fizetnének sem kellene sonyból semmi.

(#15) t-shirt válasza reddragon (#14) üzenetére


t-shirt
veterán

Én se fagyok egy sony fan, de azt elmondhatom hogy akár melyik márka márkaszervizében dolgoztál volna akkor az adott márkára mondanád hogy nem vennél soha. Hitvány vacak mind (sajnos).

[Szerkesztve]

(#16) oceanearth válasza reddragon (#14) üzenetére


oceanearth
őstag

hát azért ez nem így van. vannak a sonynak szar cuccai ami a nagy tömegnek van szép külsővel szar belsővel. a csládban volt raktárház igazgató egy műszaki cégnél és tudom jól mennyi szasr cuccot ad el a sony. ő mondta, hogy míg régen 1990 előtt a sony marha jó volt, mert a nyugat németek csinálták mára egy nagy rakás sazr, de van 1-2 cuccuk ami jó. pl a sony dsc-f828 szerintem egy elég jó kis fényképező a többi sony gép elég gagyi de ze sztem jól sikerült.
ha mekibe dolgoztál volna akkor lehet nem ennél több sajtburgert:D

[Szerkesztve]

(#17) Herr Vida


Herr Vida
tag

Nos, most, hogy végigolvastam mindegyikről több kilométer tesztet, egyre inkább megerősödni látszik a Sony melletti döntés... - főleg, hogy itt is a többség (egyelőre) azt javasolja

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.