Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  478 alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Nos, melyik a stabilabb/olcsóbb/időtállóbb passzív hűtésű alaplap?

(#2) taltos


taltos
senior tag

Tényleg!

Passzív procihűtő van?

(#3) BossMaN válasza taltos (#2) üzenetére


BossMaN
csendes tag

ehh, Zalman CNPS7000-CU-t vegyel, 1400rpm-et forog.. annyi hangja sincs, mint egy passziv hutonek :DDD

ASUS P4C800-E Deluxe | P4 3GHz | 2x512MB 400MHz CL2.5 Kingston | 2x160GB Maxtor 8mb cache with Zalman, 1x120GB, 1x40GB | ASUS Radeon 9600XT + ZALMAN | SB Audigy 2 ZS | LG Flatron 19'' | Creative 5.1 5300 Inspire | Logitech Cordless Desktop Optical MX (with MX700)

(#4) taltos válasza BossMaN (#3) üzenetére


taltos
senior tag

Szóval esetleg azt lehetne csinálni (de ez még csak egy öttlet... :) ), hogy megvenni egy nagyon jó alaplapot, meg egy nagyon bóvli procit, és akkor a procit majd később (mármint jobbat... :) ). De sajna nem ismerem az Inteles vonalat. Itt van olyan jól kiforrott chip, mint az AMD-nél az nforce2?

Majd most jönnek az olyan hozzászólások, hogy Intel procihoz Intel chip! :)

(#5) Gorneck válasza BossMaN (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Ez így van nekem igaz csak AlCu-m van de az is frankó! A passzív hűtést megfelejtsd el mert ahhoz borzalmas jó házhűtés kell!

Gorneck#1239

(#6) Viktor77 válasza taltos (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Intel vonalaon most semmi nem időtálló, mivel (asszem) nyárig jönnek az új chipsetek.

Ha mégis jót akarsz, akkor a 865/875 vonalon keresgélj. Ezekbe egy jó kis 3 gigás proci, és még sokáig nem kell cserélned.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) BossMaN válasza taltos (#4) üzenetére


BossMaN
csendes tag

nah, nagyon kiforrott monduk pl. ez az alaplap, amit enis vettem :)
Intel Gbit LAN, hangkari, 8db USB 2.0, FireWire port, istentudja mien portok meg :)
SATA, RAID vezerlo.. szal ien teren sztem nagyon jo ez a lap
a masik, h az intel 875P chip pedig tokeletes :)

ASUS P4C800-E Deluxe | P4 3GHz | 2x512MB 400MHz CL2.5 Kingston | 2x160GB Maxtor 8mb cache with Zalman, 1x120GB, 1x40GB | ASUS Radeon 9600XT + ZALMAN | SB Audigy 2 ZS | LG Flatron 19'' | Creative 5.1 5300 Inspire | Logitech Cordless Desktop Optical MX (with MX700)

(#8) taltos válasza Viktor77 (#6) üzenetére


taltos
senior tag

Nah, ide is leirom, hogy mire gondoltam!

Mivel most lenne egy valamilyenfajta technologiai forradalom (64 bites proc., PCI E, stb.) Ezért azt kellene csinálni, hogy (persze minnél olcsóbban) beszerzni ennek a tecnollógiának a csúcsait, amit majd már nem fejlesztenek. Pl.:

Hangkari:
Állítólag az Audigy 3 már PCI E lesz. Akkor érdemes Megvenni valamilyen A2-t, hiszen ennél jobb hangkártyát PCI-ba már úgysem nagyon fognak kihozni...
Proci:
Ebben nem vagyok otthon, de szerintem valahol itt 3xxx MHZ-nál van a határ. Nem?

Meg ilyesmik... Csak szépen lassan megfontoltan... :)

Most elemgyek eneni, aztán bekapcsoplódom újra. (és újra, és újra ... :) )

gy.k.: És felhívlak újra és újra... :)

[Szerkesztve]

(#9) Gismo


Gismo
addikt

Ha olcsóságon és stabilitáson van a hangsúly, akkor Acorp 4PX400 ha nem kell SATA!

(#10) taltos válasza taltos (#8) üzenetére


taltos
senior tag

Majd csak egy kicsit később megyek enni asszem.
Addig is! Tesztet tudtok mondani esetleg? (azaz tesztet én is találok, olyan kellene, ami pártatlan...) Mondjuk TomsHardware esetleg :)

(#11) Remus


Remus
tag

Ajánlani tudom a MSI 865PE NEO2 PFS lapot.Passziv hütésű és az összes teszben első helyen végzett még a 875 csippeseket is leveri.Ez ugyan az mint az LS de azon aktív hütés va

[Szerkesztve]

Tévedni emberi dolog, a sündisznó is megmondta a súrolókefén :D

(#12) taltos válasza Remus (#11) üzenetére


taltos
senior tag

Az a duál csatornás dolog még be is jönne, mert 2*256 MB Kingston HyperX em van... :) (igaz csak 333, de nem gond... :) )

(#13) Viktor77 válasza taltos (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Az sajna gond, mert ha ''C''-s procit akarsz (márpedig sztem azt akarsz), akkor ahhoz nem jó a 333-as ram.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) taltos válasza Remus (#11) üzenetére


taltos
senior tag

Látom, van belőle valamilyen Patinium Edition is

(#15) I_Am válasza taltos (#14) üzenetére


I_Am
veterán

Igen, fekete lap arany NB bordával.:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#16) taltos válasza Viktor77 (#13) üzenetére


taltos
senior tag

Az mit jelent, hogy ''nem jó''. Azt még értem, hogy 400*valami, és jó lenne a mem-t is azon járatni, de ez most azt jelenti, hogy nem fog működni, vagy azt, hogy nem szokás?

(#17) Viktor77 válasza taltos (#16) üzenetére


Viktor77
titán

A ''C'' procik eleve 200-as FSB-vel nyitnak, szal a memóidnak egyből kéne tudni a tuti 400-at, és a tuningról még nem is beszéltem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) taltos válasza I_Am (#15) üzenetére


taltos
senior tag

:) De amint látom van 875 -össel is ilyen NEO. Az nem annyira jó?

(#19) Viktor77 válasza taltos (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Az a jobbik!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) taltos válasza Viktor77 (#17) üzenetére


taltos
senior tag

Ja! Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy szigorúan NO TUNiNG :)
A legfontosabb szemponok! (kötelező betartani! :) )
- Silent
- Teljesítmény
- Stabilitás

Egyébként ahogy nézem ÁFA-val 30K körül vannak... Mindjárt barátságosabb...
Tuning nélkül is gond az a 333 Ram?

[Szerkesztve]

(#21) taltos válasza Viktor77 (#19) üzenetére


taltos
senior tag

De ez a legjobbik: 865PE Neo2-PFISR. Nem? Mindez +4K -ért.

(#22) I_Am válasza taltos (#20) üzenetére


I_Am
veterán

Ha no tuning akkor tök mind1.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) BossMaN válasza taltos (#20) üzenetére


BossMaN
csendes tag

hyperX-et fel lehet hajtani sztem 400-ra boven.. :)

ASUS P4C800-E Deluxe | P4 3GHz | 2x512MB 400MHz CL2.5 Kingston | 2x160GB Maxtor 8mb cache with Zalman, 1x120GB, 1x40GB | ASUS Radeon 9600XT + ZALMAN | SB Audigy 2 ZS | LG Flatron 19'' | Creative 5.1 5300 Inspire | Logitech Cordless Desktop Optical MX (with MX700)

(#24) I_Am válasza taltos (#21) üzenetére


I_Am
veterán

A mellékelt írások alatt ott van pirossal, hogy miben több. Ha kell neked a sok meghajtó akkor a legfullosabbat vedd.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) taltos válasza I_Am (#24) üzenetére


taltos
senior tag

Most nem kell, de a cél az lenne, hogy később ne kelljen rá egyáltalán költeni... Ez már csak ugy egyben megállná a helyét... (olyan utolsó-end PC, amiután már csak a 64bites procik vannak) Persze úgysem mindent most akarnék megvenni, csak majd most jön meg az ösztöndíj, és ezzel akár el is lehetne kezdeni... :)

(#26) I_Am válasza taltos (#25) üzenetére


I_Am
veterán

Hát akkor, ha a későbbikeben nem akarsz lapot cserélni viszont valószínűsíted, hogy bővülni fog a meghajtók száma akkor a PFISR-t érdemes megvenni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#27) taltos válasza I_Am (#26) üzenetére


taltos
senior tag

Szóval akkor mindenki szerint ez a lap jó? Ez az ami legjobban megfelel a specifikációnak? :) Mellelseg miért ez a jó? Miért nem a 875? Nem kiforrott? Vagy eleve elcseszett? Gondolomújabb, nem?

(#28) taltos válasza taltos (#21) üzenetére


taltos
senior tag

Egyébként miért nem találok róla magyar tesztet?

(#29) I_Am válasza taltos (#27) üzenetére


I_Am
veterán

A 865-ös és a 875-ös lapkákban azóta mióta a gyártók aktiválták a PAT-ot a 865-ben nincs jelentős különbség.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#30) taltos válasza taltos (#28) üzenetére


taltos
senior tag

Ide sem került be...
''tizenkét 865PE chipsetes alaplap tesztje''

(#31) taltos


taltos
senior tag

Nah, most megyek enni... :)

(#32) I_Am válasza taltos (#30) üzenetére


I_Am
veterán

1. Mert akkor még nem volt piacon.
2. annyi a különbség az mis 865PE Neo2 LS lapokhoz képest, hogy nem világít három szinben az aktiv NB hűtés, és nem piros hanem fekete a lap.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) Beck18


Beck18
tag

Még egy szavazat a Neo2-nek:))
A platinum editionnál fekete a lap színe, a ''P'' jelzésüek pedig passziv NB hűtőt kaptak. Szntem most már minden kérdésre kaptál választ.

[Szerkesztve]

For Whom The Bell Tolls

(#34) b.bone


b.bone
senior tag

ha jól értelmezem a topicot akkor azt mondjátok, hogy teljesen felesleges i875-öst venni. jól értelmeztem?:U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#35) I_Am válasza b.bone (#34) üzenetére


I_Am
veterán

A ''csúcs'' lapoknál csak annyiban különböznek, hogy néhányon nincs Gigabit LAN és ICH5Raid.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#36) Beck18 válasza b.bone (#34) üzenetére


Beck18
tag

Szerintem felesleges. Bár ha tuningolsz, akkor asszem egyedül az Asus lapjánál marad a PAT bekapcsolva 865ös lapoknál, míg 875nél tuning esetében is marad a PAT

For Whom The Bell Tolls

(#37) taltos válasza Beck18 (#33) üzenetére


taltos
senior tag

Üdv!

Már majdnem, csak 1-re... :)
Hol tudom minnél kimerítőbben, pártatlanul olvasni róla (lehetőleg magyar) teszte, cikket, stb.?

(#38) taltos válasza taltos (#37) üzenetére


taltos
senior tag

Valaki?
Lehet, hogy tényleg nincs..

(#39) taltos


taltos
senior tag

Egyébként hogy lehet, hogy egy csomó mindent tud, és mágis jóval olcsóbb(20000 Ft-al), mint egy másik P4-es alaplap, ami ugyanennyit tud? Ennyire olcsók (relativ) az MSI-k? Van egyáltalán ezzel a lappal valakinek ellenvéleménye, vagy rosz tapasztalata? Esetleg az MSI-vel?

865PE Neo2-PFISR -ről van szó

[Szerkesztve]

(#40) I_Am válasza taltos (#39) üzenetére


I_Am
veterán

Melyik ugyanilyen tudású lapnál olcsóbb? (865)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#41) taltos válasza I_Am (#40) üzenetére


taltos
senior tag

Ja!

Azt nem tudom, hogy ilyen-e a chip-je, de én az e-connect-nél néztem az ASUS-VALAMI-E Deluxe-t 50000 -ért... Egyébként ilyeneket látok a neten:
865PE Neo2-PFISR
865PE Neo2-PFIS2R
De mi a különbség a kettő között? (nem tudni englisül...)

(#42) I_Am válasza taltos (#41) üzenetére


I_Am
veterán

865PE Neo2-PFIS2R nincs.
A PFS és a PFISR között IEE1394 és Sata Raid a különbség (utóbbin van).

Ja és ha nem érteni angolt, akkor: [L]http://www.msi-hungary.com/[/L]:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) taltos válasza I_Am (#42) üzenetére


taltos
senior tag

Rendicsek! Tessék rákattintani valamelyik (pl az alaplapok) menure... :)
Egyébként ha úgy hozná valami, hogy ilyen alaplapot vennék, akkor érdemes venni használtan valamilyen P4-es procit? Egyáltalán lehet?

Most akkor tényleg ez a nekem legjobban megfelelő alaplap?

(#44) b.bone


b.bone
senior tag

én sem tudok választani a lapok közt.

Ami nekem elsőre szimpi volt az az Asus P4C800-E Deluxe dehát 50k.
szemben ezzel az MSI-vel ami 30k.

kérdés miben jobb az asus. mert ok, hogy 875-ös chipset. de stabilabb? gyorsabb? jobban lehet húzni? mert ha 10% teljesítmény többletet nyújt a Neo hoz képest még akkor sem éri meg.
viszont ha sokkal stabilabb, megbízhatóbb...

tudni kéne mennyivel rosszabb a neo, ha az egyáltalán.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#45) taltos válasza b.bone (#44) üzenetére


taltos
senior tag

Hát ez az, de az emberek 90% -a ezzel az 50K lappal rohangál... :)
Most tényleg annyival jobb, vagy marha sok pénzük van, vagy marha kevés pénzem van, vagy egyszerűen új még ez a lap? Mikor jött ki???

(#46) I_Am válasza b.bone (#44) üzenetére


I_Am
veterán

Na szóval. Nekem volt MSI 875P FIS2R lapom, raktam össze MSI 865PE Neo2-LS, Neo2 PS, Neo2 PFS és PFISR-el is gépeket. Tuningra nagyon jó mindegyik.
Asus is jó tuningra. Kinek a pap kinek a papné. Amelyik tetszik és amelyiket a pénztárca engedi azt veszed meg. Most pl Abit IC7 Max3-as lapom van. Jól illik a jelenlegi környeztbe. Mindenkinek amilyen lapja van az számára a legmegfelelőbb, feltéve, hogy nem a sokadig garanciális csere után jár.
Tehát ugy általában véve a legtöbb neves gyártó lapjai stabilak (mostanában a tuningban sincs nagy különbség, legfeljebb a memóriakezelésben és ott is elenyésző) ezért akármelyiket is veszed, ha nem fogsz ki egy hibás példányt meg leszel elégedve és nem fogod a fejed a falba verni, hogy rossz döntést hoztál.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#47) taltos válasza b.bone (#44) üzenetére


taltos
senior tag

Egyáltalán egyébként van más alternatíva? Azaz más P4-es alaplap, ami minden tekintetben felveszi a versenyt ezekkel? És ha igen, akkor miben különböznek?

(#48) I_Am válasza taltos (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Azt, hogy miben különböznek Te magad is meg tudod nézni a gyártó oldalán.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#49) taltos válasza I_Am (#46) üzenetére


taltos
senior tag

És ilyen ''profibb'' alaplapokhoz milyen proci dukál? Mert arr most tuti nem tudnék álldozni, viszont nem is lenne rá olyan égető szükségem. Használtan lehet venni valami jó procit ezekbe a lapokba, amivel azért még nem szenved? És ha igen, akkor kb. mennyiért? Procit kockázatos használtan venni? (HDD-t igen, Vid. karit nem...
)

(#50) I_Am válasza taltos (#49) üzenetére


I_Am
veterán

Nézz át Giannihoz (Gianni bazárja a HW piacban), nála van a bolti ár alatt is nagyon jó proci több is, garival együtt, tehát nem kell aggódni.:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  478 alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.