Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lite


Lite
őstag

Ha a kép igaz, nagyon szép masina lesz... És legalább lenne egy nem tucattermék, ami alternatíva lenne azoknak, akik sem Samu, sem Apple, sem "kínai" telefont nem szeretnének. Vagy az LG V széria kifutása után nem találják az utódot (bár az inkább az Xperia 1 V lesz)... :D

[ Szerkesztve ]

(#2) ddaydome válasza Lite (#1) üzenetére


ddaydome
senior tag

Teljesen egyetértek. Amúgy szerintem mindenki unja a lyukas kijelzőt.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#3) Knight666


Knight666
aktív tag

Én egy Z5 Compact fotóját látom.

(#4) viragdani01 válasza Lite (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

A képen ahogy felettem is írja Knight666 egy Z5 Compact látható, tettem a hír végére is egy zárójeles mondatot az egyértelműségért.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#5) Noukoum válasza ddaydome (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Pont senkit nem érdekel az a luk. ;]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) pusszycat válasza Noukoum (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem, de... :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) Lite válasza viragdani01 (#4) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm, tudom. Egyszerűen arra is szerettem volna célozni, hogy az eddigi tendencia alapján valószínűleg ki fog lógni a sorból, ami talán hiánypótló egyeseknek és jó. :)

(#8) bmt50


bmt50
senior tag

A méret jo(bb)nak mondható a mai egyentepsi világban. Az is szimpi, hogy nem lesz minden hülyegyerek kezében, mert a tucat termékektől egyre jobban irtózom.
Pozitív a 16GB ram is. Ami problémás, az a hőelvezetés kérdésessége, és várhatóan hiába kínál nagy pixelméretet (1,4mikrométer fölött), a többelemes képfeldolgozást a Sony nem preferálja. Így nem lesz soha olyan zajmentes a kép, mint egy Galaxy, vagy Pixel. Hatalmas ziccer, kár a méretes szenzorért.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#9) judas13 válasza pusszycat (#6) üzenetére


judas13
addikt

:D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#10) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Sony telefonoknál megszokott, hosszúkás, 21:9-es arányú kijelzővel ... "
Jaj, de "örülök". :(((

(#11) Luck Dragon

Személy szerint örülök , hogy a Sony még a piacon van :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) janeszgol válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Ők is örülnek ennek. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Dr. 444Hertz válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Úgyse vennél Sony-t.... én meg használok és tényleg örülök ;)

janeszgol: :C

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#14) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nekem az a gyanúm, hogy ezt a képernyő arányt a "2001 Űrodüsszeia" ihlette és azóta is várják az áttörést. Úgy tűnik, ennek az áttörésnek még nincs itt az ideje.

Mert lakni, muszáj.

(#15) Silenzio válasza Hallosz (#14) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem a 2001 alkalmazott először anamorfikus lencsét. Az első világháborúban alkalmazták először tankokban, hogy nagyobb legyen a látómező. Az első anamorfikus film 1927-es. Construire un feu, R: Claude Autant-Lara.

" 0,1”-el alacsonyabb, mint az előd." Apróság, de egy képátló nem lehet "alacsony". Ha a telefon lett alacsonyabb, de nem lett keskenyebb, akkor meg a 21:9-es képarány ugrott.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#16) Fred23 válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az Xperia Ace sorozat viszont nem 21:9-es szokott lenni, ráadásul sokkal olcsóbb is. Persze ha valakinek a csúcsmodell kell mindenképpen...

Engem az a kis Ace teljesen boldoggá tudna tenni, csak ha lehet, tényleg 18:9-et vagy valami hasonlót kapjon. Ha esetleg 21:9-re váltanak vele, az ilyen kis méretben engem már zavarna. (De még úgy is esélyes, hogy benne lenne 2023-ban a Top3 legszebb telóban nálam.)

(#17) Dr. 444Hertz válasza Fred23 (#16) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Pedig érdemes felkészülnöd, mert nagyon megy a pletyka, hogy az Ace is 21:9-et kap.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#18) <Adamsky> válasza Fred23 (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem kell csúcs mobil, de a lyukat, szigetet, könnycseppet kerülném (az ACE-ken úgy látom van). Kb. ez az egyetlen dolog, ami miatt időről-időre elgondolkodom egy-egy Sony mobilon. Csak aztán rájövök, hogy egyiket sem lehetne az első zsebben hordani, mert leülés közben hasba döfném magam vele.

(#19) Fred23 válasza Dr. 444Hertz (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, olvastam ilyet már én is, nagyon remélem, hogy mégse így lesz.

<Adamsky>: Valóban, még a könnycsepp is zavaró, de ha nem nagy, és rejthető is, nekem már megfelel. A legfontosabb, hogy pici, és IP68. Viszont a 21:9 könnyen lehet, hogy elrontaná ebben a méretben, de azért még nem írnám le, ha lesz, majd élőben megtapogatom. :)

(#20) Silenzio válasza <Adamsky> (#18) üzenetére


Silenzio
addikt

Volt Xperia 5-öm és 5 II-m is, nem zavaró a méret.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#21) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Lehet a kép alatti alcím megfogalmazása nem az igazi :) :R
"De megfelelő töltőt a vásárló már nem, külön kell beszerezni."-nak már külön kell beszerezni :)

(#22) MMiklos86


MMiklos86
csendes tag

Nekem tetszik. A 33W töltés kb mindegy, igazából csak azon gondolkodom, hogy - ha az előrejelzésekben foglalt tulajdonságok igazak - V 1 legyen vagy várjak V 5-re.

(#23) bmt50


bmt50
senior tag

Bocsi nem akarok mumus lenni itt az örömködésbe, de ha továbbra is 2 főverzió és 3 év support jár ezek mellé(kisebbekhez meg még annyi se), akkor kösz de inkább nem. Ennyi pénzért bármelyik konkurens többet nyújt a prémium kategóriában.
Ha meg nem érdekel a support, akkor veszek egy Unihertz Jelly2-t vagy hasonlót, negyed ennyiért. Max a garancia szól a Sony mellett.
Szóval ilyen árak mellett az ergonómián túl én már 5 év supportot várok.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#24) janeszgol válasza bmt50 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

5 év supportot csak a Samsung ad. 4-es elméletileg az OP, de hiszi a piszi. 3-at a Xiaomi ad. (Bár a 13 estében elhangozott a 4 év is tőlük, de hiszi a piszi.)
Ja meg a Google, de az senkit nem érdekel (Pixel).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) bmt50 válasza janeszgol (#24) üzenetére


bmt50
senior tag

Prémium kategóriába az alma is beletartozik, főleg hogy már nincs nagy különbség egy Samsung/OP/Xiaomi/Apple között az árban. Az egész fejben dől el. Szolgáltatói kínálatban, részletre havi 5-8ezer Ft különbség van. Ha szánsz 300-at egy OP-ra, szánszhatsz 500at is egy Samura, Apple-re.
Sonytól ennyi pénzért két főverzió akkor is gyengus. Amennyire én tudom, még Xiaomi is 2 főverziót ad a Redmi Note-okra, OP Nordok is kettőt kapnak.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#26) Dr. 444Hertz válasza bmt50 (#25) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Mondjál egy telefont, ami mindent tud, amit nyújtanak a Sony-k, mert addig legkevésbé sem izgat, hogy hány év szoftveres support van, hajlandó vagyok fél millát kiadni egy Xperiára.
(Ha szükséges... mert jelenleg vígan el vagyok egy két éves 1 III-val.)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#27) blagolf válasza Dr. 444Hertz (#26) üzenetére


blagolf
senior tag

Így van. Nekem az első Xperia1-em van, 3,5 éves, és még mindig hasít rendesen. Az aksi is jól bírja, estig kihúzza akkor is ha nagyon nyüstölve van, akkor is még 20%-on áll legalább. Az Iphone SE 2020 sehol sincs hozzá képest, pedig azt keveset használom. (csak telefonálás)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#28) Silenzio válasza blagolf (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Arról csak a jack dugó hiányzik. Legalábbis nekem.

Érdekesség:

A II. generációtól az Xperia 1 és 5 azonos szenzorokat kapott, az elsőnél azonban az 5 egy újabbat, amely sehol másutt nem bukkant fel. Illetve egyes oldalak szerint a Samsung Flip 3-ban és 4-ben. Bár a Sony volt olyan segg, és eltávolította a Wikipediáról a Sony Exmor spreadsheetet, több oldal is erre utal. Ez a szenzor az IMX 563. Egyrészt a telefon legalább 2x annyi tone mapping curve pointot támogat, mint bármi más teló addig (ez szerintem az Xperia 1-re is igaz), másrészt igen jól reagál a mcpro24fps szoftver real-time zajszűrésére (ez viszont az Xperia 1-re nem igaz).

Ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy bekapcsolod a cinelog módot, és a telód "lát a sötétben" 400-as vagy 600-as ISO-val. Bár egy, teszem azt, 1/1.33-as szenzor összehasonlíthatatlanul nagyobb, ezáltal több a fény és pontenciálisan kevesebb a zaj, a tone mapping curve pointokat a legtöbb teló elég szűkmarkúan méri, így egyszerűen kevésbé működnek a log módok, sötétebb a kép, jobban fel kell tekerni az ISO-t. Ami annyit tesz, hogy ugyanott leszel, mint a kisebb szenzorú Sony-val, vagy még szarabb helyzetben.

Az iPhone-ok is nagyon jók a tone mapping curve pointok kezelésében, de az iOS maga állítgatja őket manuális módokban is, emiatt mondott le pl. Steven Soderbergh filmrendező két iPhone-nal forgatott nagyjátékfilm után a telefonos filmezésről. Értsd: hiába állítasz mindent te magad és lockolsz le forgatás előtt, a telefon mégis magától fogja változtatni a fehéregyensúlyt, tónusértékeket, highlightokat stb. Elég frusztráló.

A zajszűrés meg szinte mindenhol szar, próbáltam Samsunggal (Note 10, 20, 20 Ultra, S21 Ultra), Xiaomival (nem sorolom fel, sok volt), Oneplus-szal (8 Pro), szinte mindenhol kékes-lilásan villogó, összemosott textúrákat kaptam, kivéve Sony-val. Ugyan az Xperia 5 után csak az 5 II-t próbáltam, már ott is gyengébb volt a zajszűrt kép minősége, mint a legelső generációnál. Ezt megerősítette a mcpro24fps programozója is, akivel leveleztem. Konkrétan úgy fogalmazott, hogy a világ legjobb kamerája van az Xperia 5 első generációban (ezt 2021-ben írta). Nekem egyedül a Oneplus 8 Próról vannak hasonlóan jó tapasztalataim (képminőségben, a szűrés ott is béna), de gyanítom, hogy a későbbi generációk ott is romlottak, több YT videó és cikk is erre utal.

A lényeg, hogy értő kezekben a Sony-k csodafegyverek. Alig várom, hogy rátehessem a mancsom egy Pro-I-ra.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) bmt50 válasza Dr. 444Hertz (#26) üzenetére


bmt50
senior tag

Nézd: én nem akarok parttalan vitákba bonyolódni Sony felhasználókkal. Érthető, ha mindenki a sajátját dícséri, a hibáival pedig elnéző.
Az, hogy most van egy értesítési led, vagy nincs, vagy Sony kamerákat irányithat-e, vagy van külön ilyen-olyan kamera mód, az egy dolog. Kinek mi számít. Csak az én öreg S9-em az elmúlt 3 évben több szoftveres fícsört is kapott, amitől jobb lett a felhasználói élmény.
Nekem a forumokból leírt Többtucat felhasználói visszajelzés alapján jelenleg több a kontra, mint a pro.

Írnak itt-ott túlmelegedésről(tesztekben is), amiért egy idő után szoftver kikapcsolja a fényképezőt, meg a teljesítmény teszteken is throttling-ol. Aztán a méretes szenzor ellenére nem a legjobb képekről(amit a DXOMARK, mint iparági standard is megerősít) panaszkodnak, és itt a 90-120Hz-es képfrissítést is csak későn vezették be. Asszem a tiéd volt, ami először kapta.
A fapad Google Android felületről ne is beszéljünk, aminél jóval szebben, nyomja a OnePlus a Color OS, a Xiaomi a MIUI, a Samsung meg a One UI okosított változatot a robotos főverziókból. Akksiban ugyan a Sony jól optimalizál, de fapad androidot annyira megoldhatatlan.
Szemezek ezekkel a készülékekkel, de amikor vásárlásra kerül a sor, előbb veszek az asszonynak jóárasított Iphone 11-et, a gyereknek Samu A34-et, vagy maradok a 2 éve nálam szolgáló használt S9-nél. Hiába tartom utóbbit nagynak. És nem hiszem, hogy én lennék kisebbségben. Az eladási mutatók, Sony MA tesztek Bone-tól vagy VirágDani-tól szintén ezt mutatják.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#30) Silenzio válasza bmt50 (#29) üzenetére


Silenzio
addikt

Bocs, beszállok a "vitába".

Az S9 mióta nagy?

"Akksiban ugyan a Sony jól optimalizál, de fapad androidot annyira megoldhatatlan." Ez a mondat mit jelent? Nincs benne állítmány, vagy nem egyértelmű, mi az.

A fapad androiddal mi baj? A Sony-nak van egy jól felismerhető, fürge felhasználói felülete, amely kevésbé moddolt, mint a Miui, viszont önmagában is esztétikus és takarékos.

A DXOMARK azt nézi, a gépi tanulás és egyéb szoftveres fícsörök milyen képeket és videókat eredményeznek gyári automata módban. A Sony nem fordít sok figyelmet arra, hogy szoftveresen feljavítsa a képeket/videókat, inkább valósághűségre törekszik ill. a userre bízza a kamerás oldalban történő kibontakozást.

VirágDani és Bone ezeket is elmondják, azt is, hogy rétegtermék, és azt is, hogy értő kezekben VALÓSZÍNŰLEG sokra képes. De kevésbé értő kezek is értékelhetik, hogy egy gombnyomásra beállítható a Venice kinézet. Tudod, a Top Gun Mavericket pl. Sony Venice kamerával forgatták. Aki nem ért behatóan a color gradinghez, annak ez kincset érhet.

Alapvetően egyetértek, minden usernek más a fontos, és a Sony itt rétegmárka marad, de pl. az agyam eldobom a túlszaturált, túlszűrt és túlélesített képtől/mozgóképtől, márpedig az ipar ebbe a konzumidióta hülyegyerek irányba halad. A DXOMARK szerepe véleményes.

A józan paraszti észt egyelőre nem sikerült becsapni, ezért lett az egyik legnépszerűbb Youtube csatorna vaktesztjében a Pixel 6A kurrensen kameragyőztes, és ezért született nemrégiben összehasonlító videó iPhone 14 Pro vs iPhone 7 (!) kamerateszt témában, ahol a userek nagy hányada a 7-est hozta ki preferáltnak.

Ehhez annyit tennék, hogy volt iPhone 7, 8 Plus, X, XS, XR, 11, 13/ Pro/ Maxom, és az X (és 8 Plus) képe a legfilmszerűbb a szememnek mai napig. És nekem az a fontos.

Szerintem ez a vita azért parttalan, mert a felek egyetértenek alapvetően. De ne becsüld le a Sony kameráit, sok dologban kitűnnek, ilyen a 4K 120 fps, színprofilok, remek manuális szoftverek, HDR videó minősége. Állítólag melegedés sem issue 13-as droid óta (Pro-I).

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#31) bmt50 válasza Silenzio (#30) üzenetére


bmt50
senior tag

Szia,
S9 csak nekem nagy. XZ2 Compact, Iphone SE 2016, Iphone 12/13Mini, Unihertz Jelly és talán Xperia Ace IV az ideálisak. Nincs kis kezem, de nekem kényelmetlen ezt is egy kézzel átérni. A Blackberry-ket nagyon szerettem, na ott volt ergonómia. Én és a családban pár ember igénye a kicsi mobil. Mi is amolyan "réteg" emberek vagyunk.
Azt akartam írni, hogy NEM annyira megoldhatatlan egy fapad androidot optimalizálni. Nincs pl. Bixby, vagy Samsung Members, stb. amik folyamatosan a háttérben vannak meg értesítéseket küldenek(tiltható az értesítés, de akkor is)
Ez talán nem olyan egyedi, de nekem pl. igényem a témázhatóság és a "csicsa". Egy Snapdragon 8 Gen1-2 procival hajtott 500+ ezres telefonon az ikonok essenek le a kijelzőről, a menü animációk káprázatosak legyenek, és még a "rillázó is trillázzon". Ebben többé-kevésbé jobb partner egy Color OS, vagy IOS a stock androidnál. Ennek persze ára van az üzemidőben.

Tudom én is, hogy jók a Sony kamerái, hisz a szenzorokból más gyártók miket ki nem hoznak.. de nekem pl. egy Xperia Ace IV választasa eseten ezekből nem sok marad, mert nem prémium. Jön a bosszú, a "miért nem a flagshipet vetted, nem jár ilyen neked" Sony változatban.

Legtöbb képem "point and shoot", némi téma igazítással. A többelemes képfelfolgozás kevesebb zajt, sötétben jobb élességet, de nem színhelyes eredményt ad. Valamit valamiért, ugye. Természetfotózni nyilván egy Xperia 1-et előbb vinnék, de az este beltérben először lábra álló gyerekemről, és egyéb hirtelen random emlékről point and shoot kell. Nem egy szellempacát akarok a gyerekből látni, és szétvakuzni se akarom.
Igen, van egy sejtésem nekem is arról, hogy néhány teszt túloz. Ha gyártó lennék, én se adnék új terméket olyan cégnek, ami a tesztjében folyton lehúz.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#32) Silenzio válasza bmt50 (#31) üzenetére


Silenzio
addikt

Értek mindent. Sajnos az is igaz, hogy a Sony-k point 'n' shoot képei nem a legideálisabbak, főleg gyenge fényben. De legalább nem hajlamos túlexponálni, mint egy Xiaomi pl., ami már bosszantóan fényes képeket lő félhomályban is. Az iOS-t hogy lehet témázni? Nem tudtam, hogy van ilyen opció.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#33) bmt50 válasza Silenzio (#32) üzenetére


bmt50
senior tag

Xiaomi-t nem vennék, tepsi. A 12X ami talán nem annyira, de az se kicsi.
IOS témázható, sőt! Vannak olyan ikonpakkok, amiket letöltesz órára, telefonra, és akkor kapcsolódik be, mikor a telefont az órával összekapcsolod. Van olyan is, hogy görgetsz IOS-ben, és ha véget ér a vízszintes menüben a jobbra görgetés, akkor görgetsz még egyet, és a csatlakoztatott órán ismétlődik előről.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#34) judas13 válasza bmt50 (#23) üzenetére


judas13
addikt

Két főverziót szinte el sem hiszem, hogy igaz.
Csak valami egyedi vicc lehet a Sonytól.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#35) badacsony


badacsony
őstag

Sony Xperia 5 V is launching on September 1

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.