Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  32 gb ram asztali gépbe? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fusionfan


fusionfan
csendes tag

Hello!

Nem vagyok nagy pc-s és így ph-s sem, ezt előrebocsájtom. De azért úgy gondoltam ide elfér a kérdés.
Tehát: kellene nekem egy számítógép minél több ram-al. hogy ez mit jelent? hát ha megoldható, akkor akár 32 Gb-ot! egye-fene ha "csak" 16, az is jó. Tudom hogy szerverek bírnak ennyit, de azok nagyon drágák, és a beléjük való ecc ram szintén rém drága. Amire a gép lesz használva oda nem kell ecc. És nem is kell hogy nagyon gyors legyen. A méret a lényeg.
Szóval, tud valaki mondani olyan alaplapot ami elkezel 16/32Gb nem-ecc ram-ot?

köszi és üdv!

(#2) Thrawn válasza fusionfan (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Ide is elfért volna a kérdés. Vagy akár ide ha már alaplapról van szó.
szerk: Asztali gépbe szerintem 8 GB a max.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) DewiL válasza fusionfan (#1) üzenetére


DewiL
senior tag

desktop pc vonalon be kell érned 8Gb-al
viszont ha jól tudom vannank olyan server alaplapok amibe nem feltétlen kell ecc-s ram esetleg nézz utánna
vagy vegyél egy MacPro-t abba is lehet 32Gb ramot pakolni :DDD

btw reggel gyorsan zárni fogják szvsz ;]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#4) Geller72


Geller72
veterán

Nem olyan drága a Reg ECC ram sztem. Kb annyiba fáj, mint a sima ddr1.
Tehát ez nem kifogás. Minek neked a sok ram, ha nem fontos, hogy a gép amúgy gyors legyen? Csupán vagánykodni? De ha nagyon akarod, lehet venni szerver lapot, amibe belemegy mondjuk két db dual magos cpu, kezel mondjuk 32 gb ramot..és sztem nem is egetverő a vége..max a ramok miatt, ami amúgy is az lenne más rammal is. De mi a faxnak neked asztali gépbe ennyi vas? Hidd el, neked bőven elég az a 8 giga, amit az asztali lapok tudnak. Asztali viszonylatban én még nem találkoztam olyan alkalmazással, ami 4 gigánál több ramot megevett volna..és az sem egy progi volt, hanem alkalmazások sora..szal nem értem, mit akarsz...de mire megtudom, addigra bezárja ezt a topicod egy mod..jogosan..

(#5) #65675776 válasza fusionfan (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy bizonyos méret felett nem tudod elkerülni e regiszteres memóriák használatát. DDR2 esetén a maximális normál memóriamodul mérete 2GiB (DDR esetén 1GiB), nem nagyon van olyan lap, ami processzorfoglalatonként 8-nál több memóriafoglalatot tartalmazna. Tehát egy procival max 16GiB RAM. Viszont az ilyen lapok tipikusan 100k környékén vannak. A 16GiB Reg RAM még kb 2,8x ennyi.

(#6) DavideX válasza fusionfan (#1) üzenetére


DavideX
aktív tag

durva :C

(#7) fusionfan


fusionfan
csendes tag

hello mindenki!

köszönöm a válaszokat. nem nekem kell a gép és nem vagánykodni. munkahelyemen dolgozunk saját készítésű, nagyon memóriaigényes elemzőprogramokkal. több felhasználó több programja fut szimultán sok gigabájtos adatmátrixokkal, és így nagyon hamar megtelik a memória. nem kell rögtön ítélkezni... mivel nem a versenyszférában hanem a tudományban dolgozunk, ezért az anyagi keretek limitáltak.

mivel mac-et (és szervereket) használok ezért a mac pro-n én is gondolkodtam, de az felesleges, drága, és szintén ecc-vel tolja (abba 32gb ram 9000$)
pontosan az említett dolog érdekelne, hogy létezik-e olyan szerver lap ahova nem kell ecc ram. a gép szerver lesz, csak az ecc-t akarom kikerülni, ha lehet.
nem tudom, amit árajánlatot kaptam ott 130e ft volt a 4gb-os ecc modul, ami sok. nem tudom a sima árakat de ez nekem soknak tűnt.

daa-raa válaszát köszönöm, valószínűleg ott van a kutya elásva. bár amit te mondtál az valahogy nincsen összhangban a fent említett árral.

(#8) Martin2004


Martin2004
tag

A plandban 550.000 ért kínálnak 8 GB IBM Ramot (2*4GB) Van Intel workstaion lap, (S5000XVN) ami megeszi a 8*4 GB-t, csak kérdés hogy szeretik-e egymást?

Ha üzleti célra kell, lehet, megéri beszerezni egy ilyen konfigot... ööö, gondolom, valaki ezeket a melókat megrendelte... vagy lehet, jobban járnátok 4 8GB-s géppel, aminek már emberi ára van? "Csak" 3 Windows memfoglaláást buknátok el...

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#9) Bash válasza fusionfan (#7) üzenetére


Bash
őstag

A topic-ot zártam, legyél szíves az ajánlott topic-ok egyikében tovább érdeklődni.

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  32 gb ram asztali gépbe? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.