Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  235w,bátorság,csoda (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hehehehe


hehehehe
tag

gondoltam elmesélem és kiváncsi lennék a reakciotokra és valaki megmagyarázhatná nekem hogy ez hogy lehetséges.

Haverom most vett uj gépet..illetve csak ujitott.a mostani konfig ATHLON XP 2400+,radeon 9600 np,ABIT NF7,120+4+3 gigás vinyok.mindez egy noname 235W-os tápon...és ami a meglepöbb hogy elnidul...ez sztem elég hihetetlen és nem is hinném ha em láttam volna...igaz 3X kellett benyomni a gépet de végül ment.3 orán át.én ezt marhára nme csináltam volna meg...vagy csak én vagyok tul parás??

[Szerkesztve]

(#2) HM21


HM21
tag

Mindez 235 w - os tápról megy?
:C

[Szerkesztve]

ÜDV : HM21

(#3) hehehehe válasza HM21 (#2) üzenetére


hehehehe
tag

pontosan:) monnyuk azt mondta ma vesz egy nagyobbat...persze nem sikerült meggyöznöm hogy ne 300W-os Codegent vegyen...:(

(#4) HM21 válasza hehehehe (#1) üzenetére


HM21
tag

Nem jósolok hosszú élettartamot a gépnek. :DDD

ÜDV : HM21

(#5) KovacsUr válasza hehehehe (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Egy ideig megy, aztán majd egyszer csak elfüstöl. Ez nem bátorság, hanem valami más, de nem szeretném minősíteni a havereod értelmi képességeit :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) c.zsolti válasza hehehehe (#3) üzenetére


c.zsolti
őstag

Lehet, hogy rosszabbul jár, mint a 235W-os táppal. :DDD

...

(#7) HM21 válasza hehehehe (#3) üzenetére


HM21
tag

Az már eleve gázos, ha csak harmadjára indul...
Feszültségek hogy mozognak?

ÜDV : HM21

(#8) hehehehe válasza KovacsUr (#5) üzenetére


hehehehe
tag

én rögtön mondtam neki hogy szerintem ez nagyon nagyon nagyon nagyon rossz 5let:D persze nem nagyon hatotta meg.ö kiprobálja...és nagy szemétség de én fogok a legjobban röhögni ha elfüstöl neki...

(#9) hehehehe válasza HM21 (#7) üzenetére


hehehehe
tag

nos feltette az abit nemtommilyen progit..amit adnak hozzá.telepit->bekapcs->gyorsan kikapcs mer visit mint az állat:DDDpersze a feszek össze vissza mozogtak...érdekes volt látni:)számoltam vissza magamban hogy 3...2...1...most száll el:)aztán nme..még maffiázott rajta egyet mer az milyen jo..felpakolta far cryt aztán végre lekapcsolta...hihetetlen volt:D

(#10) HM21 válasza hehehehe (#9) üzenetére


HM21
tag

:DDD

ÜDV : HM21

(#11) csudri


csudri
őstag

jujj-jujj! Ez már tiszta horror! Én is cumiztam egy 300-as Acorp-pal. Ezért is (volt) a gép neve MomTerror. Ha anyám leült a gép elé, akkor tutira csak sípolt neki az alaplap! Mióta benne van egy 420-as FőnökTek, azóta minden flottúl megy. :D

(#12) c.zsolti válasza csudri (#11) üzenetére


c.zsolti
őstag

''FőnökTek'' :DD

...

(#13) hehehehe válasza csudri (#11) üzenetére


hehehehe
tag

sajnos ö még ugy gondol a tápra hogy vannak fokozatok:
noname(2-3000) -> codegen(5-7000) -> sok drága szar de minek...
erre is elkezdtem hurrogni hogy nem normális...erre ö hogy még nme látott tápot elfüstölni az övé uccse fog...mondtam hogy igy legyen...

(#14) hBR


hBR
tag

erdekes story ;]

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#15) hehehehe válasza hBR (#14) üzenetére


hehehehe
tag

engem az érdekel hogy ez hogyan lehet???235W és ráadásul 3 vinyoval...van ennek valami értelmes magyarázata vagy eccerüen csak mák?

(#16) HM21 válasza hehehehe (#13) üzenetére


HM21
tag

Nemsokára majd lát tápot füstölni, és örülhet, ha megússza a floppy a gépből...:D

ÜDV : HM21

(#17) hBR


hBR
tag

hat szerintem alapbol ennyit hasznal egy ekkora gep.. ha nem porog benne minden egyszerre.. tehat alapjaraton... de az hogy far cry meg ilyenekkel nyomult kozben az mar dob rajta.. valoszinuleg elegge a hataron tancolt, hogy robbanjon ;]

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#18) hehehehe válasza HM21 (#16) üzenetére


hehehehe
tag

és akkor én szépen elégedetten odaállok és azt mondom:
Ééééén megmondtam!:DD:DD:DD
a floppy meg jol jöhet még...nekem ugyis rossz:D
(najo lehet nem leszek ilyen gonosz de sztem ez eszméletlen nagy felelötlenség...csomo ideig gyüjtötte rá a pénzét és ezen akar sproloni...szép szavakbol nem ért hiába mondom neki:(

(#19) hehehehe válasza hBR (#17) üzenetére


hehehehe
tag

az még poén lett volna ha bedurran;];];];]

(#20) hBR


hBR
tag

de amikor gaz lesz, csak allj oda melle es veregesd meg a vallat mikozben nyugodtan azt mondod: ''te f@sz'' ;]
es akkor talan tanul belole ;]

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#21) HM21 válasza hehehehe (#18) üzenetére


HM21
tag

Majd megtanulja, hogy a tápon nem szabad spórolni.
Én is használtam 1,4 gigás thunderbird - et 300 - as táppal, kb fél évig ment is, aztán leégett.. Nagy mákom volt, semmi másnak nem lett semmi baja.
Azóta inkább drága tápot veszek, most is 420 wattos Chieftec van.

ÜDV : HM21

(#22) HM21 válasza HM21 (#21) üzenetére


HM21
tag

És most így utólag csodálkozom, hogy fél évig bírta.:D

ÜDV : HM21

(#23) _Gudella válasza csudri (#11) üzenetére


_Gudella
senior tag

Csak ne szidd a 300W ACORP TÁPOT! :))

Nekem is az van, rajta: P4 1.6A@2.8Ghz 1.7V, 2x256 DDR 40+13G vinyó, 2 db cd író, soksok led, videokari csak ati 9200, a sajátján kívül 1 db 8cm venti 5v-on

De a táp ventije le van lassítva házilag 6V-ra :C

És mindez több mint 2 éve üzemel így, tök stabil, volt hogy 2 hetet ment restart nélkül....

Néha azért megfordul a fejemben, hogy biztonságosabb lenne másik táppal.. :)



[Szerkesztve]

(#24) csudri válasza _Gudella (#23) üzenetére


csudri
őstag

kb 1 évig nekem is elvitt egy p4-1.6willa, dvdíró+olvasó, 40-60giga vinyó, 2*128pc800, gef2Tipro, AbitTH7II. De utánna voltak problémák, nem mindig sikerült a boot. A feszeket mindig tartotta, de a boot az horror volt. Majdnem 2 évig használtam.

(#25) hehehehe válasza hBR (#20) üzenetére


hehehehe
tag

ez jooo:) ezt fogom csinálni:DD:DD;]

(#26) hehehehe válasza _Gudella (#23) üzenetére


hehehehe
tag

azér ez sem gyenge:)

(#27) _Gudella válasza csudri (#24) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nekem boot problémám soha nem volt, és túl sem melegedett 2 hét uptime-nál serm a lassított ventilátorral. Annyi van, hogy a CPU kb 0.05 voltal kevesebbett kap a beállítottnál.

Ne értsétek félre, most nem az ilyen táp használatára akarom buzdítani az embereket :))

(#28) Drizzt válasza hehehehe (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem 1 évig ment probléma nélkül 235-ös noname táppal XP1600+@2000+ palomino(magas fogyasztás), ti4200, két winyó, dvd, cd-író, pinnacle digi kártya.

De én majd lehidaltam, amikor megláttam, hogy 235W-os tápom volt, bevallom, addig nem is tudtam, milyen tápom van, amíg meg nem rendeltem az r9800-at, a régi táppal már sajna nem tudtam kipróbálni...

I am having fun staying poor.

(#29) HM21 válasza _Gudella (#27) üzenetére


HM21
tag

És miért nem cseréled le, amíg még nem késő? :F
Az enyém is egyik pillanatról a másikra égett le, minden előjel nélkül.

ÜDV : HM21

(#30) sirály12 válasza hehehehe (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Hát nem semmi. Mákja volt.
Uncsitesóm is kipróbálta az 1700+-osát, geeforce4, cd, 40-es vinyó, + apróságok egy 235W-os táppal, de neki be sem indult. Ezután vett egy 300W-os tápot, azóta is megy a konfig.

Aztán én elcseréltem vele a 235-ös tápot és használom a 800-as gépemben. jó kis táp.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31) sirály12 válasza sirály12 (#30) üzenetére


sirály12
őstag

Ja a 235-ös táp egy miniITX (asszem), mert nagyon kicsi. Egyébként ez egy seasonic táp, és aktív pfc-s.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#32) _Gudella válasza HM21 (#29) üzenetére


_Gudella
senior tag

Valamiért mindig kötődök a moddolt alkatrészeimhez :))

Amúgy szerintem nincs is rajta sok cucc :)

(#33) hehehehe válasza sirály12 (#31) üzenetére


hehehehe
tag

ez meg nem miniATX hanem regi:D ami valljuk be nem ugyanaz:)

(#34) xedos


xedos
addikt

Nekem egy régi táp volt a régi gépemben :)))
Az 235W-os volt! 1.5évig használtam egy thunderbird 1000Mhz-es AMD-vel
tuningolva 1200-1300Mhz-re. Gond nem volt vele. Igaz akkor még a videókártyák fogyasztása nem volt kérdés. Utána egy 235W-os micro ATX-es táppal ment az athlon XP 1600-os palomino magos gép+Radeon 9000Pro.
Ritka, hogy minden fogyasztó maximálissan fogyasszon...

(#35) tkesy


tkesy
őstag

A kedves barátod nem bátor, hanem.....

Mindenesetre az ilyen emberek úgysem fogják fel (általában), hogy mit kockáztatnak... egészen addig, míg el nem füstöl a gépük... de akkor már késő lesz...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36) bitmad válasza hehehehe (#1) üzenetére


bitmad
aktív tag

Ha már meggyőzni nem tudod a barátodat, hogy vegyen valami normális tápot, akkor legalább azt mond meg neki, hogy a két kis vinyót húzza le a gépről, ezzel is növelve az esélyét a gép életben maradásáért! Ha nincs a 3 meg a 4 gigás vinyón rendszer (vagy valami nagyon fontos adat), akkor a 120-as mellett nem sokat számít!

(#37) hehehehe válasza bitmad (#36) üzenetére


hehehehe
tag

tudom...de neki azis kell.nincs rajta semmi.sztem csutt üres.de nem adja ám el nekem a 4 gigásat...pedig milyen jo lett volna az XPmnek:O
ö ugyse fogja ilyenre használni.sztem benne lesz a gépben és akkor ö majd elmondhatja másnak hogy bizony neki 3 vinyoja van...:(((:(((:(((

(#38) xuldar válasza bitmad (#36) üzenetére


xuldar
őstag

Az a baj, hogy az a két vinyó összesen feleannyit sem eszik, mint a 120-as egymagában, tehát alig számít.
A 120gb/8mb/7200 Hitachi vinyóm 30-40%-kal eszik többet, mint a 80gb/2mb/7200-es. Pedig ha megnézed, csak a cache-ben van különbség (na jó, a 120-asban 2 lemez van).

Tudnátok mondani nekem egy olyan nem márkaspecifikus progit, amivel folyamatosan lehet nézni a leadott feszültségeket? Egy ismerősömnek is mindig 2-jára indul a gépe, egyből a tápot mondtam, de címkézve van az oldallemez, nem bonthatom meg.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#39) pitman válasza hehehehe (#1) üzenetére


pitman
őstag

Ez szerintem nem meglepő. Én már láttam ennél komolyabb gépet menni 200-as tápról több hónapot egyetlen fagyás nélkül. Természetesen az már azóta biztonsági okokból márkás tápra lett cserélve. Egy gépnek, ha nincsen agyontuningolva nem kell óriási táp, elég egy kisebb, de márkás.

Mondjuk én biztosan nem járatnám ilyen névtelen tákolmányról a gépem.

(#40) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet hogy nem is olyan noname a táp, csak te nem ismered a gyártót. Nem véletlenűl Antec, Delta vagy ATNG táp?

(#41) pitman válasza xuldar (#38) üzenetére


pitman
őstag

Motherboard Monitor

(#42) mr_ricsi válasza hehehehe (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''valaki megmagyarázhatná nekem hogy ez hogy lehetséges''
Feltehetőleg az ''anyagkispórolás'' első áldozata a túlterhelésvédő áramkör volt.

Érdekes volna valamilyen monitorozó progi segítségével megtudni, hogy a ''pluszos'' feszültségek hogyan alakulnak, amikor a proci, a vga és a vinyó is meg van dolgoztatva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) sirály12 válasza hehehehe (#33) üzenetére


sirály12
őstag

Nem.nem. Ez egy oan gépből van ami ien gyárilag kicsi cucc. Szal nem elírtam ez valóban valami miniketyere. Réginek lehet mondani, bár attól függ honnan nézzük. Már ha csak azt nézed, hogy aktív PFC-s akkor sem lehet oan nagyon régi. Legalábbis szerintem.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#44) hehehehe válasza sirály12 (#43) üzenetére


hehehehe
tag

asszem félreértettél:) elhiszem hogy a tied ilyen de az övé nem ilyen hanem régi...szal sztem legalább 3 éves ha nem több...
amugy semmi márkája nincs.tök noname.még cetlit se nagyon láttam rajta...

(#45) sirály12 válasza hehehehe (#44) üzenetére


sirály12
őstag

Ja. :U
Akkor sorry. :B

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#46) Rolly


Rolly
veterán

Szerintem CODEGENT vegyen s abból is bőven elég a 300WATTOS. Aztán meg majd SZÍV ha elromlik a gépe s nem 10000Ftba fog kerülni :)) hanem sokkal többe


Amúgy a Codegen ''jó'' táp nekem 1-1,5 éve ez van 300. Semmi gond nem volt vele, viszont manapság rájöttem, hogy nem szereti a 3 winyót (Maxtor) +DVD író. Így most csak 2 van benne.

Pénzt meg gyűjtök egy 3.0 G-s P4-re HT-val 2x256 v. 2x512 MB Rammal s valami yóbb táppra pl Zalman, Chieftek

(#47) hehehehe válasza Rolly (#46) üzenetére


hehehehe
tag

érthetö...ha már egy csomot gyüjtök akkor inkább nem sprolok a tápon..jobb a békesség...sztem legalábbis.ö szerinte meg a táp tök fölösleges meg ugyse jobb egy chieftek.meg hogy énis azér mondom mer sokan azt mondják és azok biztos mind hülyék...szal LOOOOL:(:(((:(:(((:(:(((:(:(((

(#48) Domike válasza Rolly (#46) üzenetére


Domike
tag

Kollegám elég sok 300 W-os codegennel szerelt gépet adott el, néhány hete sorban kezdtek meghalogatni a tápok. Nem egészen 2 év után, de mintha időzitő lenne bennük.

Never say never...

(#49) AceTom


AceTom
aktív tag

Na ja... nem kell annyira túlbecsülni a gépek fogyasztását sem. Nekem is valami hasonló nagyságú DTK van. :))

Szerk: Noname-mel az életben nem próbálom meg... vagy Codegennel.

[Szerkesztve]

(#50) hobizoli válasza Domike (#48) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Munkatrasam Acorp tapja annakidejen 2 ev garival jott mar, es 2ev 1napnal vagta haza a gepet...a ventiracs alakja raegett a falra:U:O, de a CPU es az egyik RAM tulelte...nekem elotte par nappal nem volt ijen szerencsem:O




hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  235w,bátorság,csoda (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.