Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) takitibi


takitibi
tag

Sziasztok!
Vettem egy új konfigot, s kimaradtak régebbi meglévő alkatrészeim. Ebből jött egy ötletem.
Ha másnak is hever a szekrény tetején elfekvő alkatrésze, s mind összeadnánk, fel tudnánk ajánlani kompett PC-t rászoruló családnak.
2 alkalommal már tettem ilyet, saját alkatrészekből. A Szeged rókusi plébános úr jól ismeri, melyik gyermekeknek lenne szüksége a digitális oktatás kellős közepén hardverre. Ha ez a lavina elindulna, kellene egy garázs, ahol össze lehetne rakni a vasakat, valamint ott lenne a gyűjtés. Meg lehetne postán küldni oda kisebb cuccokat (RAM pl).
Na meg persze terjeszteni is kellene az igét, hogy létezik ez a fórum itt.
Ezennel én felajánlok:
- 2 x 2GB DDR2 RAM-ot,
- Gigabyte GA-73PVM-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) alaplapot,
- 450W tápot
- XEON x5450 procit
Hátha sikerülne legalább egy gépet összerakni! :)

Üdv: TakiTibi

(#2) fecus válasza takitibi (#1) üzenetére


fecus
őstag

Van egy fekvő házam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3) takitibi


takitibi
tag

Király!
BP-i cimbora felajánlott egy E8400 procit!
Kell még egy CPU hűtő, egy legalább 160GB HDD,
Aztán már csak a perifériák. :) :C

Üdv: TakiTibi

(#4) martonx válasza takitibi (#3) üzenetére


martonx
veterán

No offense, de tényleg van értelme ilyen bontó szökevény gépeket jótékonyságnak beállítani?
Elhiszem, hogy veszélyes hulladékként pénzbe kerül leadni, de 2021-ben kinek segít egy win xp-s gép, amin még egy böngésző / office is szenved.
Amúgy az ötletet maximálisan támogatom, akár pénzzel is beszállok, feltéve, hogy értelmes gépeket kapnak a rászorulók.

Én kérek elnézést!

(#5) fecus válasza martonx (#4) üzenetére


fecus
őstag

Mondjuk ez jogos kérdés, mert nagy ki## ha csak szenved vele.
És az Op rendszert se felejtsük! Gáz lenne feltört rendszert adni. Bár a lurkóknak jár ingyen win meg office

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6) takitibi


takitibi
tag

4 giga ramon dual core 2ghz felett szépen elfut egy Ubuntu. Nem az 1.0
De ha ennyire negatív az egész, akkor hagyjuk a p..

Üdv: TakiTibi

(#7) martonx válasza takitibi (#6) üzenetére


martonx
veterán

Bármelyik gyerek mobil telefonja erősebb ennél.
Felvetettél egy teljesen jó ötletet, aztán besértődtél, mikor jeleztük, hogy a megvalósítás nem jó.
De, hogy jobban megértsd, hogy mire gondoltunk.
Ha egy 4 fős családnak mobilitás problémája van, mert hiányzik nekik egy autó, de biciklivel azért sok mindent megoldanak.
És jössz te, hogy jótékonykodsz, és valahogy összekukázol nekik egy camping biciklit. Szerinted megoldja ez a gondjukat? Örömet fog nekik okozni egy kidobásra érett plusz bicikli?
Azaz ha már van egy ilyen jó, és maximálisan támogatandó ötleted, akkor kérlek ne megsértődj, hanem álljunk bele, és tegyünk össze egy normális gépet.

Én kérek elnézést!

(#8) fecus válasza martonx (#7) üzenetére


fecus
őstag

Inkább valaki írja le mi lenne a minimum amit érdemes odaadni!
Azt gondolom, hogy egy tizenéves gyerek nem a távoktatás határidős feladatai alatt fogja megtanulni a Linux meg a LibreOffice rejtelmeit. Ergo Wines gép kell nekik a zökkenőmentes távoktatáshoz.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#9) martonx válasza fecus (#8) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz bármilyen Win11-et futtatni képes gép megfelel. Olyat semmiképp sem adnék, ami már most elavult. Én hardverapróról kezdenék alkatrészeket összevadászni, plusz ha bárkinek lenne hozzá ingyen értelmes alkatrésze (nem, nem 160 gigás vinyóra, hanem minimum 250-es ssd-re gondolok), akkor welcome. Szerintem.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.