Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  2004 karácsony + vinyók... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dualon


Dualon
tag

Sziasztok!

Nagy dilemmám van: 160GB-os SATA vinyót szeretnék venni, elég sürgős lenne. Maxtort és Samsungot találtam legjobb áron, előbbi kb. 21k bruttó.
Mit tanácsoltok, melyiket érdemes? Mik a tapasztalatok az egyes márkákkal (akár másikakkal is)? Elég sok helyen utánakérdeztem, de a körkép a szokásos: mindenki szid valamit, és általában mást, mint a többiek. :)

A válaszokat előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

e-Arc.hu

(#2) Dualon válasza Dualon (#1) üzenetére


Dualon
tag

Eh, sry: dilemmám... Javítottam, még új a fórum. ^^

[Szerkesztve]

e-Arc.hu

(#3) adamsX


adamsX
aktív tag

Szerintem jó mind a kettő. Nézted már a Seagate -et. Tesómnak egy 80 gigás serial atas van és nagyon jól müködik, halk és gyors.

(#4) etilin válasza Dualon (#1) üzenetére


etilin
aktív tag

Szamsung vinyóm van csendes megbízható. Összehasonlítási alapom nincs de ha ugyananyi vagy egy kicsit drágábban kapod a samsungot 3év garral akkor megéri az venni.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#5) Flashy


Flashy
veterán

olvass utána pl itt a fórumon, rengeteg ''melyikvinyót'' topik van már.
ha ebből a kettőből választasz akkor egyértelmű hogy Samsung.
szerintem.

(#6) Dualon válasza Dualon (#1) üzenetére


Dualon
tag

A fórumot - amennyire időmből telik - átolvasgattam (úgy tűnik, azért nem nyitottam felesleges topicot). Általános Maxtorellenes hangulat uralkodik. :)
Nem feltétlenül csak e kettőből választanék... elsősorban azért kértem tanácsotok, mert
1. Ritkán kapcsolódok be a géppiac történéseibe, nem követem az eseményeket
2. Nem vagyok épp pc guru :)
3. A pénz sajnos továbbra is nagy úr...

Gyorsan az általam fellelt eddigi legjobb árak (bruttó mind) adott vinyókra:
Maxtor 160GB 8MB 7200rpm ATA150 SATA: 21,490
Samsung 160GB 8MB 7200rpm ATA150 SATA (2 év gar.): 27,865
Seagate 160GB 8MB 7200rpm ATA150 SATA: 24,615 Ft,-

A WD-ről elég rosszakat olvastam mindenfelé. A ProHardver, illetve pár más hazai HW oldal értékelőit elolvastam, konkrétan mindegyik óvakodik márkák ajánlásától. Megnéztem a StorageReview-t is, igazából az sem segített túl sokat. Szóval rátok hagyatkozom! Olyan határozatlan vagyok... vagy nem? ,)

e-Arc.hu

(#7) adamsX válasza Dualon (#6) üzenetére


adamsX
aktív tag

Én részemről vagy egy Seagate -et vagy egy Samsungot vennék.

(#8) Flashy


Flashy
veterán

nekem 160-as 8M-s PATA-s Samsungom van és meg vagyok vele elégedve. (igaz, ennyi idősen még a maxtorom se kattogott, de most már igen) pörgéshangja nincs, seek hangja van, de nem vészes. kézre elég melegnek tűnik, de programok szerint 37 fok körül van.

(#9) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én meg hitachit vennék, illetve meg is vettem. nagyon halk, nem melegszik, gyors, 3 év gari, mi kell még? :)

viszont tényleg van egy csomó topic, ami vinyóvásárlással foglalkozik, legközelebb, mielőtt topicot nyitsz légyszives nézz körül jobban, hátha belefér vmeliyk topicba a kérdésed.

(#10) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

ha halk és olcsó kell MAXTOR ha meg sok gari akkor samsung(3 év cseregari) de cserébe pár K val drágább....

Nos Omnes Una Manet

(#11) Dualon válasza ^Bundi^ (#10) üzenetére


Dualon
tag

Zsoltee10, elnézést az új topicért. Aktuálisat kerestem.

Még egy kérdés: szerintetek karácsonnyal valamit csökkenni fognak az árak? 1-2 hetet féllábon még talán kibírnék, ha pár k-val lejjebb menne az ár (nem tartom valószínűnek, de kíváncsi vagyok a válaszokra).

Az eddigi meglátásokat köszönöm!

e-Arc.hu

(#12) steve@prhw válasza Dualon (#11) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sajna az árak karácsony előtt jellemzően felfelé szoktak indulni.... Ne nagyon várogass, mert még pluszban jön az ideiglenes készlethiány, és örülhetsz, ha maxtort kapsz...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#13) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nos remélem tudok vmennyit spórolni a karácsony előtti kiadásaidon:

''HDD Samsung 160GB 8MB SATA 7200Rpm (3 év gar.)'' ''23 110 Ft''

Nem szeretem a reklámot, ha érdekel mail-ben elküldöm a webcímet - vagy keress rá a Google-n: másold ki a fenti sort idézőjelestül. Én már vásároltam párszor náluk, nagyon korrekt srácok vannak ott, nekem tetszik a hely. Egyszer írtam egy árinfokérő mail-t, nyitásuk után egy órával már kaptam is választ.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  2004 karácsony + vinyók... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.