Hirdetés

Linux hírek és disztribúció ajánló

Hírek, megjelenések

Itt az április, túl vagyunk néhány álhíren és Google-fejlesztésen. De még nincs vége! Lesz MS office is Linuxra :) és frankó Ubuntu-szemüveg...

Fuduntu

Április elsején megjelent a Fedora és az Ubuntu "keresztezése", a Fuduntu 12.2 kiadása. A vicces név nem áprilisi tréfa, utalnak a disztró céljára: valahol az Ubuntu és a Fedora között helyezkedik el, elsősorban laptopokra és hordozható rendszerekre optimalizálva. Tartalmaz rengeteg drivert, Gnome 2 asztali környezet, 3.2 kernel, Chrome 17, Firefox, DropBox, Libre Office és még jópár program a telepítő DVD-n.

A Windows gomb kikapcsolása

Játék közben kifejezetten zavaró egy-két gomb, ráadásul gyakran olyan helyen vannak, aminek nagy hasznát lehetne venni. Elkezdtem keresgélni, hogyan lehetne kikapcsolni, átállítani ezeket a gombokat, konkrétan a Caps-lock és a bal Win gombot.

Bár a billentyűzetemen van Win lock gomb, ezt minden újraindításkor be kell nyomni, de eezt elfelejtem, és csak játék közben szokott kiderülni :) Másik ilyen a Caps-lock gomb: csakúgy, mint az átlag-userek többsége, én sem használom, de FPS játékokban erre állítom a futást. Ez játéktól függően hol azt eredményezi, hogy a futást ki-be kapcsolom, hol nyomva kell tartani a futáshoz...

A megoldás: key re-map!
Azonban ehhez a registryben kellene turkálni, amit nehezít, hogy minden billentyű kódját tudni kell...

Viszont tovább kotorászva a neten találtam egy ingyenes programot, ami lehetővé teszi az egyszerű módosítást.
Innen letölthető a SharpKeys nevű okosság, jelenleg a 3.5 verziónál tart, hibátlanul működik.

A Windows gomb kikapcsolása

Játék közben kifejezetten zavaró egy-két gomb. Ráadásul olyan helyen vannak, aminek nagy hasznát lehetne venni. Elkezdtem keresgélni, hogyan lehetne kikapcsolni, átállítani ezeket a gombokat, konkrétan a caps-lock és a bal win bomgot.

Bár a billentyűzetemen van win lock gomb, ezt minden újraindításkor be kell nyomni -ezt elfelejtem, és csak játék közben szokott kiderülni :) Másik ilyen a Caps-lock gomb: csakúgy, mint az átlag-userek többsége, én sem használom, de FPS játékokban erre állítom a futást. Ez játéktól függően hol azt eredményezi, hogy a futást ki-be kapcsolom, hol nyomva kell tartani a futáshoz...

A megoldás: key re-map
Ehhez a registryben kellene turkálni, amit nehezít, hogy minden billentyű kódját tudni kell...
Viszont tovább kotorászva a neten találtam egy ingyenes programot, ami lehetővé teszi az egyszerű módosítást.
Innen letölthető a SharpKeys nevű okosság, jelenleg a 3.5 verziónál tart, hibátlanul működik.

Hová kell menni küldetésért?

Aki olvasta már korábbi bejegyzéseimet, az tudja, hogy nagy FPS (aka lövöldözős játék) rajongó vagyok. Különösebb oka nincs, egyszerűen komolyabb programokra, több órás stratégiai játékokra, szerepjátékokra nincs időm. Nem tudok minden nap odaülni játszani mint régen, amikor Warcraft, Morrowind, vagy más "komoly" játék volt porondon.

Nagy kedvencem a STALKER. Kicsit van benne a gondolkodós-stratégiás vonalból, de mégsem kell félni, hogy kiesünk a gyakorlatból, mert alapjáraton hentelve is szépen lehet haladni. A játék érdekessége, hogy nem ér véget. Az utolsó küldetés után egyszerűen választhatjuk, hogy a Zónában maradunk, henteljük a mutánsokat, gyűjtögetünk, gazdagodunk, vagy tesszük amit a kedvünk tartja...

Egy kis hiba van a dologban: nincs küldetés, csak a nevetséges hozd el ezt, hozd el azt dolgok, ami nem valami inspiráló... Értelmetlen. Egyik este ezen agyaltam és túrtam a netet valami küldetés DLC-ért... ekkor bang!

Ingyenes multiplayer játékok III.

Wolfenstein: Enemy Territory:
A korábbi részben már volt szó érintőlegesen minden FPS egyik őséről, a Wolfensteinről. Fantasztikus grafikával és játékmenettel a 3D környezetben lehetett a gonosz nácikat gyilkolászni... 1992-ben!

A második világháborús hős ezután is visszatért párszor, hogy helyrerakja a nácikat, majd a 2003-ban megjelent Wolfenstein: Enemy Territory alaposan megkavarta a lecsót.

Először a korábbi rész fizetős kiegészítőjének szánták, de szerencsénkre ingyen adták közre, majd nem sokkal később moddolásra is elérhetővé tették. Rengeteg módosítás készült, tucatnyi pálya, hangok, stb.

A korábbi II. vh.-s kerettörténet maradt, a nácik és a szövetséges csapatok lövik egymást, de itt már ez kevés a győzelemhez. Egy-egy térképen tucatnyi kisebb feladat van, amiket sorban el kell végezni a győzelemhez - míg a másik csapatnak ezt meg kell akadályozni. A feladatok változatosak, robbantás, akadály telepítése, bankrablás...