Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Tessék csak tessék! Mielőtt linkeltem volna, már bekerült a gányolós topikba a keresztezett cső és a kábelkötegelő :D Nem baj! A keresztezett cső optikai tuning, a kábelkötegelő meg... ööö az ASETEK-nek ilyen fura AM3 lefogatója van :P :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) scabi78


scabi78
senior tag

Nem rossz,nem rossz... :C

Tiszta Windows, rendes ház!

(#3) ViZion válasza scabi78 (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! Nah, HTPC-d van-e már? ;] :D

Ami kimaradt: a teszkóboltban lehet kapni ilyen öntapis gumi "félgömböket", elvileg szekrényajtó ütközőnek árulják. Viszont marha jó a venti alá (a felső 140-es a "vason" van, neonzöld tüskét nem használtam inkább...), és a radira is raktam pár pöttyet, így nem karcolja meg a házat.
Igazi low-cost tuning, de nagyon jó!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Hőfokokat nem mértem még, idle így hangos (relatív ugye, nekem hangos), az alaplap nem veszi le rendesen a venti fordulatot 1100-1200 RPM sok így és felesleges.

Lehet dobok erre egy potit, vagy 4 állású tolókapcsolót, 0-5-7-12 V. Bár helyben ilyenek nincsenek, rendelni meg 500 Ft-os kapcsolót... lol.
Valószínűbb, hogy a két elsőt fixálom 7 V-on, a poti meg átkerül ehhez. Bár jobb lenne vmi automatikus megoldás. Lehet csak elé kellene egy ellenállás, hogy essen a feszültség kicsit, és maradhatna az alaplapon.

XBox visszahűtőre nem szóltak a felkeresett árusok, persze nekik az a jó, ha beépítik, nem panelként árulják... Viszont a Scythe flat ventivezérlőt még nem vetettem el, csak az 10 k és nekem overkill a 3 vetihez. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) Ricsiii1992 válasza ViZion (#4) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Szép munka :D .

Esetleg, ha beleszólhatok :DDD ha így netán elpattanna a gyorskötöző egy sarokban, akkor rögtön megbillenhet a blokk, ezért én tennék a helyedben még 1-1 gyorskötözőt minden sarokba. Ha egy elszakad, még nincs semmi gond.... bár nem szoktak.

Nem tudom nálad hogy megy, én leszabályoztam a szivattyút 2800-ról 2000rpm-re, úgy is elég vizet szállít (nem nőtt a maghő), és halkabb is lett a pumpa+ talán tartósabb így.

Ventivezérlőt lehet olcsón építeni, ha kicsit jártas vagy az elektronikában:

[link] 12V bemenetnél 0-tól 12V-ig tudsz vele szabályozni, 300ft-ból megvan. (ez nem pwm-es, csak a feszt szabályozza) haveromnak a pumpa szabályzáshoz építettük meg, mert az alaplapja max-on járatta.

[ Szerkesztve ]

(#6) ViZion válasza Ricsiii1992 (#5) üzenetére


ViZion
félisten

:R ugyan, Gyorskötöző nem pattan el a műanyagon. az átmeneti verzió 3-al volt felrakv, nem billen az meg :D
2000 RPM-en megy, hangtalan, bár még néha kicsit levegős, de majd kijáratom.
Nem is az építés lenne a gond (elektroműszerészként kezdtem anno), hanem az automatikus vezérlés. Most a mobo-n silentre rakva a ventiket nem volt a legjobb, de manualon be tudtam állítani a 750-780 RPM-et a felső 14 cm-es ventinek, az elsők meg a gyári Fractal potin vannak, most hangtalan, majd játék alatt eldől mennyire vezérli jól.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) scabi78


scabi78
senior tag

végre! :C

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8) ViZion válasza scabi78 (#7) üzenetére


ViZion
félisten

Majd a HTPC-det is vizesítjük. Ha megvannak az alkatrészeid, akkor megcsinálhatnánk EZT! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) scabi78 válasza ViZion (#8) üzenetére


scabi78
senior tag

Uhh, ez nagyon jó! :R

Tiszta Windows, rendes ház!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.