Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#30151) GrandS válasza aytukabozs (#30150) üzenetére


GrandS
senior tag

:C

Egyébként minden törlés megvolt.
Factory, dalvik, system, stb. Kb 50x telepítettem :C romot Blade-re.

(#30152) kj007 válasza aytukabozs (#30145) üzenetére


kj007
tag

A letöltött rar-ból kicsomagolt zip-eket nem tudom kibontani, mert hibásnak jelzi az unzip, de a recovery is.

(#30153) aytukabozs válasza kj007 (#30152) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát ezt a feltöltővel/postolóval beszéld meg... :)
Nálam már az kilőtte a biztosítékot hogy egy szakmai topicba szerinte belefér a 'törlés törlése' kifejezés,
innentől meg sem próbálkoztam vele...
Nagyon jó a zyan, úgyis csak hobbitelefon már szegény blade nálam :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30154) kj007 válasza aytukabozs (#30153) üzenetére


kj007
tag

Bocs! neki is szántam, csak mellékattintottam. De nem reagált rá, pedig ha nézi a topikot, rájött volna ő is.

(#30155) kj007 válasza metalstorm (#30144) üzenetére


kj007
tag

A letöltött rar-ból kicsomagolt zip-eket nem tudom kibontani, mert hibásnak jelzi az unzip, de a recovery is.

(#30156) metalstorm válasza kj007 (#30155) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Üdv! Nem jártm itt hétvégén! A zip fájlokat nem kell tovább kicsomagolni, hanem azokat az sd kártyára másolni! Persze lehet valami hiba a tárhelyre való feltőltésnél,ma este uánajárok!

(#30157) metalstorm válasza aytukabozs (#30153) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Lehetsz őstag meg okoskodó, a biztositékodat meg vágja ki, és ne csak majdnem! Menj kirándulni ha ennyire nem birsz magaddal!

(#30158) metalstorm válasza aytukabozs (#30150) üzenetére


metalstorm
aktív tag

A kötekedés lételemed, ezt már tapasztaltam...

(#30159) kj007 válasza metalstorm (#30156) üzenetére


kj007
tag

Kösz! Tudom, hogy zip formában kell a CWM-nek, de hibát jelzett, utána próbáltam megnézni unzip-pel.

(#30160) aytukabozs válasza metalstorm (#30158) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nézd, bedobtál 1 romot egy szakmai topicba, aminek a leírása -szerintem- fényévekre van a szakmaiságtól.
Mikor kérdeztem valamit a romról és egyben jeleztem hogy ezt a hibát javítanod kellene,
a válaszodban a romra vonatkozó kérdésre nem tértél ki, helyette elviccelted hogy máshol is rosszul írják.
Azóta (5 nappal ezelőtt) kiderült hogy hibás a feltöltésed, de még mindíg nincsen javítva, noha szerintem ez is alap lenne hogy mielőtt valamit megosztok másokkal, megnézzem hogy működik-e egyáltalán.

Az őstag rang nem jelent igazából semmit, jóval később kezdtem fórumozni mint te, de azt még újoncként megtanultam hogy ha 5 percen belül írok többször, akkor nem új hozzászólást írok, hanem használom a szerkesztés gombot, kiváltképp akkor mikor több HSZ ugyanannak az embernek szól.

Lehet ezeket a dolgokat kötekedésnek venni, bár szerintem ezek még az építő jellegű kritika kategóriájába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30161) pixelshader


pixelshader
tag

Helo, van egy zte v795 telefonom. A kijelzoje szet van torve, de teljesen jol mukodik.
Ezt a torott plexit le lehet szedni rola, es alatta van a "valodi" kijelzo, vagy hogyan mukodik? koszi a valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#30162) aytukabozs válasza pixelshader (#30161) üzenetére


aytukabozs
addikt

Úgy.

Az a 'plexi' a digitizer, vagy érintőpanel.
Az alatta lévő a kijelző.
Az előbbit leszedheted, de akkor el is dobhatod a telefont, mert nem fogod tudni vezérelni. :)

Olyan 3000 ft körüli összegért tudsz rendelni hozzá érintőt, és megint csilivili lesz a telefonod.

Ja és mivel topicidegen a telefon, nem ártana offtopicban kérdezni róla.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30163) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Blade 4.1.2 LiteRom_By Metalstorm - frissített/javított link!

(#30164) GrandS válasza metalstorm (#30163) üzenetére


GrandS
senior tag

No ez már hiba nélkül felment. Folyamatban...
Kösz, kipróbálom! :C

...és működik! Elég gyors, majd később még átnézem. Szóval ajánlom, használható.

[ Szerkesztve ]

(#30165) pixelshader válasza aytukabozs (#30162) üzenetére


pixelshader
tag

ertem, koszi. sajnos ez a telefon nem er annyit.
en is igy kaptam, nem en tortem ossze.

(#30166) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Lecseréltem a blade-et egy redmi2pro-ra. Ha valakinek kell egy hibátlan gen2, dobjon privátot aztán valami árat kitalálunk rá. Egyébként ajánlom a redmi-t, nagyon nem bántam meg :)

https://divecenter.hu

(#30167) aytukabozs válasza bunnyhu (#30166) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én mikor lecseréltem, elraktam a fiókba.
Egyrészt érzelmileg is kötődöm hisz nekem ez volt az első okostalefonom :),
másrészt nem olyan nagy baj ha van egy okos a közelben ha valami történik az épp használatban lévő telóval.

a csjáómihoz meg gratu (vagy sok szerencsét, vagy fogyaszd egészséggel :) )

(#30163) metalstorm
:C

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#30168) kj007 válasza metalstorm (#30163) üzenetére


kj007
tag

Kösz, ez már felment! Mount2SD-vel kezdve egészen jól használható (a Blade eredeti particionálású).

[ Szerkesztve ]

(#30169) bunnyhu válasza aytukabozs (#30167) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Gondoltam én is rá, hogy elrakom, több régebbi nokia telefonommal is ez történt.Valahol valamelyik doboz alján vannak ... szóval szép dolog a nosztalgia, de ha valaki még használni tudja, inkább éljen tovább a kicsike :) Nekem is ez volt az első okostelóm egyébként :D Meg kell tanulnunk elengedni a tárgyakat! ;]

https://divecenter.hu

(#30170) GrandS válasza bunnyhu (#30169) üzenetére


GrandS
senior tag

Meg kell tanulnunk elengedni a tárgyakat!
Milyen magasról? :)

(#30171) br.rak


br.rak
őstag

háát, cii nem ciki, én tegnap Bp-n gyalogos navigálásra használtam Igo-val (szülinapp), meg még egy kisebb városban. Egyik kezemben táskás, ernyő másikban a telefon. Ezt egy nagy monstrummal nem tudtam volna előadni. Összviszz volt 3,5 óra navigálás, szerencsére tudtam tölteni egy kicsit. és a végére kis zenehallgatás is belefért, mivel a fő telefon is a végét járta szuflaügyileg..
Szóval korához képest jól tartja magát.

(#30172) olasz69 válasza br.rak (#30171) üzenetére


olasz69
senior tag

Gratulálok! Nekem is fent van a szülinapp!
Teljesen rendben van a telefon is az app is!
Ki fogom próbálni mit bír!
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#30173) br.rak válasza olasz69 (#30172) üzenetére


br.rak
őstag

Nagyon eszi az aksit mind a navi, mind a kijelző, még alacsony fényerőn is, ha nem tudom tölteni, akkor Bp-n visszafelé már nem tudtam volna használni.(és ez az aksi még rendben is van)
Legközelebb veszek egy power bankot és azzal kicsit nyugodtabb az ember. (bármilyen telefonnal)

(#30174) olasz69 válasza br.rak (#30173) üzenetére


olasz69
senior tag

Igen azt már tapasztaltam,igaz autóban használtam,töltővel! Van powerbankom.
Lehet elindulok gyalog :)

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#30175) bbéla


bbéla
csendes tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy 5 éves telenoros blade-re telepíthetek-e vodás gyártói ROM-ot és utánna tudom-e használni vodkafonos kártyával? Tudom függetlenítés kizárva, de ez nem az :)

üdv, bbéla

(#30176) br.rak válasza bbéla (#30175) üzenetére


br.rak
őstag

Tedd fel a Z-féle romot, azzal kvázi független lesz.(van egy bug, ami miatt nem vesz tudomást a simlock-ról) Linkekért és infókért olvass vissza.

(#30177) bbéla válasza br.rak (#30176) üzenetére


bbéla
csendes tag

köszönöm szépen a segítséget, nézem :C :R

(#30178) metalstorm válasza bbéla (#30177) üzenetére


metalstorm
aktív tag

[link]

Elég egyszerü....

[ Szerkesztve ]

(#30179) pixelshader


pixelshader
tag

Helo! Zte v795 (ZTE kis 2) usb drivert hol találok? Xp-s gépre ha rárakom, kiírja, hogy telepítsek drivert.

Zte kis 3-hoz találtam egy drivert, az nem jó hozzá. Van egy installálható ADB driver, de az meg nem ismeri fel a telefont. Köszi a segítséget!

Azért kellene, mert a telefon érintőkijelzője eltört, és a tárolóról akarok leszedni cuccokat. Ha a telefont felimesri feltelepítek egy remote alkalmazást, amivel pc-n tudom irányítani a telefont.

(#30180) br.rak válasza pixelshader (#30179) üzenetére


br.rak
őstag

A telefon belső memóriáját nem látod pl windows intézőn keresztül?

(#30181) csinibá válasza metalstorm (#30163) üzenetére


csinibá
tag

Szevasz! Köszi a feltöltést!
Minden csont nélkül felment, és hiba nélkül fut.
1 Kérdés: A fejlesztői lehetőségek miért vannak beszürkülve?

(#30182) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

tudom hogy elég sok olvasással megkapnám a választ de nagyon hálás lennék ha ezt megspórolnátok nekem. van egy régi zte blade-em. első generációs. ip kamerává akarom változtatni de nem nagyon mennek fel rá a progik. kéne nekem e legújabb biztosan jól működő rom és az a hely ahol leírják nekem lépésről-lépésre hogy lehet új romot rakni telóra. amúgy is érdekelne a dolog.

köszönöm :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30183) br.rak válasza marec1122 (#30182) üzenetére


br.rak
őstag

A Z-Rom ( CM 4.1.2 alapú) van az én blademen és jól müködik.

Most csak ex has írok, szóval sorry ha valami kimarad, illetve a többi linket most lusta vagy megkeresni, majd később

-1 kell egy SD kártya, amin van ext partíció is , vagyis egy kártyaolvasó sem hátrány ha kéznél van
0, leszedni a Blade-hez való drivereket
1 feltenni egy módosított partíció kiosztást (ezt elvileg gyári rom alól is meg lehet oldani mindenféle hókuszpók nélkül)
2 a recovery-t frissíteni a legújabbra
3 feltenni a romot recovery alól
4 feltenni a gappst (a play elvileg frissül majd a legújabbra ,azt hiszem 6.0.5 perpill)
5 sd2ext programot feltenni és beállítani.

Ekkor lesz egy jól működő független Bladed, jobb esetben találsz is hozzá olyan programot, amivel tudod IP kamerának használni.

Linkeket majd valamikor holnap vadászok, de ha rákeresel a nevemre itt, annó én is lefutottam pár kört, amíg össze nem jött, hátha működnek még a linkek. Viszont ez a típus lassan a hatodik évét tapossa, lehet, hogy már "fárad" a rajta lévő memória és egy flash során elhalálozik.

BUÉK.

[ Szerkesztve ]

(#30184) marec1122 válasza br.rak (#30183) üzenetére


marec1122
senior tag

Hát köszönöm szépen a válaszodat. Tény hogy remekül rávilágítottál a témában levő súlyos tudatlanságomra, hiányosságokra. Lehet hogy nem az én sportom lesz ez.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30185) trebrona válasza marec1122 (#30184) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért kezdetnek elolvashatnád a téma összefoglalót, hátha megértenéd az előbb leírtakat. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30186) marec1122 válasza trebrona (#30185) üzenetére


marec1122
senior tag

Na azért azt a hibát nem követtem el hogy ne azzal kezdjem hogy azt átfussam de azért most ebből az aspektusból is átnézem mert lehet csak túlzottan a levegőben lógtak a dolgok ;)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30187) marec1122 válasza marec1122 (#30186) üzenetére


marec1122
senior tag

Bocs a dupláért de pl olyan nehézségekkel nézek szembe mint például nem tudom hogy a telefonom melyik generáció . Hiába leírtam hogy első de azt úgy értettem hogy zte blade I de ha szoftveresen kell ellenőrizni azt már nem hiszem hogy a szerző erre gondolt viszont a linkje elavult. Sajnos nem ez az egyetlen link ami elavult és ez is nehezíti a dolgot. Ráadásul amikor recoverybe akarok lépni egyáltalán lássam hogy mi az hogy működik megjelenik egy ftm felirat amire írnak itt ugyan megoldás de (FTM-ben maradásra TPT kell, ha utána is úgy marad, akkor chanel helyreállítás. A csodazip kihalt a GEN1 után.) ebből érhető módon nem sok eredményre jutottam ráadásul az alap leírásban az van hogy ez az ftm bizonyos esetben hasznos amit el sem tudok képzelni. ebből nekem annyi jött le hogy antitalent vagyok ehhez a melóhoz :)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30188) trebrona válasza marec1122 (#30187) üzenetére


trebrona
nagyúr

Először is azt kellene tudni, hogy milyen szolgáltatói rom van a készülékeden. Ha egyáltalán az van rajta, ebből nagy valószínűséggel megállapítható, hogy gen1 vagy gen2.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30189) marec1122 válasza trebrona (#30188) üzenetére


marec1122
senior tag

Kernel: 2.6.32.9-perf
Build zte-bladev1.0.0B01

akkor ez alapján valóban gen1 lesz gondolom :B

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30190) trebrona válasza marec1122 (#30189) üzenetére


trebrona
nagyúr

Blade Checker alkalmazással tudod ellenőrizni, hogy gen1 vagy gen2. Olyan régen volt már, hogy nekem a kernel és a build nem mond semmit. :B

Emlékeim szerint ha stock 2.3, akkor már gen2, de inkább csekkold le!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30191) marec1122 válasza trebrona (#30190) üzenetére


marec1122
senior tag

úgy tűnik gen2. pontosan azt írja hjogy stock/windows upgraded gen 2 phone detected.
de ha ezen túl van az ember a recovery telepítésére vonatkozó utasításokra rádobott link halott.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30192) br.rak


br.rak
őstag

partriciónáláshoz leírás és linkek (link)

recovery-clockwork-6.0.1.1-touch-blade-Snap.IT-20120830.zip
(md5: 864a6ed4e5fdd73101a17799cfada013)

zte-handset-usb-driver-5.2066.1.11.exe

fastboot
http://data.hu/get/9375815/fastboot.zip

A Rom és gappsot már linkeltem korábban

[ Szerkesztve ]

(#30193) trebrona


trebrona
nagyúr

Annyit módosítanék az előző HSZ-emhez, hogy nem stock 2.3 hanem 2.2. Először 2.1-gyel jelent meg a készülék. Tényleg nagyon régen volt már, hiszen ma már 6.0-nál jár az android.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#30194) marec1122


marec1122
senior tag

Köszönöm szépen srácok. Ez alapján most már talán neki tudok menni a dolognak holnap. :R :R :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#30195) Makifeju


Makifeju
tag

Üdv Urak!
Egy érdekes problémával állok szemben,segítséget kérnék a megoldáshoz. Adott 3 érintőhibás blade,amihez rendeltem eddig 9 érintőt. Nos az érintők egyike sem működik,viszont a készülékek jók,mivel a repedt érintővel mennek. Ennyi vackot vettem volna? Nem hiszem. Találkozott már valaki hasonló problémával? Miért nem kezelik az új érintőket? Megoldás esetleg?

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#30196) br.rak válasza Makifeju (#30195) üzenetére


br.rak
őstag

nem lehet, hogy nincs megfelelő driver az touch-hoz a telefonban? régebben mintha lett volna ilyen probléma

(#30197) Keeperv85 válasza Makifeju (#30195) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kompletten újra kell flashelni, nem csak a romot! Az egész FW-t!

(#30198) Makifeju válasza Keeperv85 (#30197) üzenetére


Makifeju
tag

Az helyrehozza? Dobj már egy linket ahol apróra le van írva léci,mert már nagyon bosszantó ez az egész.
Köszönöm!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#30199) Makifeju válasza br.rak (#30196) üzenetére


Makifeju
tag

Igen,valami szösszenet van itt is-ott is,viszont a komplett leírást nem találtam sehol.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#30200) Keeperv85 válasza Makifeju (#30198) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dobnék magyart is, ha meglenne még.... [link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.