Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geolang


geolang
tag

Heló minden kedves fórumozónak!

Ki ne hallott volna már az asus hangkártyák legutolsó ászáról? Rengeteg külföldi tesztoldal dicséri és jónéhány fórum foglalkozik azzal, hogy miként lehet ezt az alapból is nagyszerű kártyát még jobbá csiszolni.
A témát azzal kezdeném hogy megosztom tapasztalataimat veletek és remélem, hogy sokak hasznára fog majd válni.

A kártya bemutatásával nem időznék, aki most hall először a róla annak figyelmébe ajánlanám a pcworld.hu írását, vagy komolyabb terjedelemben angolul ezt a tesztet (guru3d.com).

Már vásárlás előtt is feltett szándékom volt, hogy különböző műveleti erősítőket ( a továbbiakban müve) próbáljak majd ki. Gyárilag 1 db LM4562NA és 2db JRC2114D -vel van szerelve. Az előbbi a buffer szerepét tölti be, míg az utóbbiak az I/V részért felelősek. Midhárom cserélhető foglaltban van elhelyezve, egy kis óvatossággal -de könnyedén- cserélhetőek.

Elöljáróban annnyit, hogy zenehallgatáskor ajánlott a Hi-fi módba kapcsolni és nem használni az EQ-t vagy más DSP-s effekteket sem!

Jómagam nem fejhalgatóval, hanem végfokkal és kétutas high-end hangszórókon hallgatok zenét. Főleg elektronikus zenét, de néha instrumentálisat is.
A hangzás bizonyos tekintetben szubjektív dolog és mindamellett a felszerelés minősége is befolyásolja ezért az itt leírtak nem okvetlenül egyeznek meg majd mások véleményével. Ezzel nincs is semmi gond, de remélem hogy sokaknak segítek dönteni abban hogy milyen müvéket célszerű kipróbálni, vagy hogy milyen hangzást várhat bizonyos kombinációktól.

A hozzászólásban szereplő müvék egytöl-egyig a 2000 ft alatti árkategóriába tartoznak. Ez véleményem szerint még az az összeg ami nem növeli meg jelentősen az amúgy sem túl olcsó kártya árát, viszont bőven megéri az erdményt figyelembevéve.

Tapasztalataim: (amennyiben külön nem utalok másra, akkor a gyári felálláshoz viszonyítok)

Gyári: 1x lm4562 - 2x jrc2114
Összeségében véve semleges, tiszta hangzás. Hiányoltam a magas hangokat és a részleteket. A szinpad is egy kicsit szűknek tünt.

#1.: 1x lm4562 - 2x opa2134pa
A basszus feszesebb, a közép sokkal részletesebb és több magas hang. A szinpad szélesebb.

#2.: 1x lm4562 - 2x op275
Több basszus (de lágyabb mint #1), részletesebb közép és jóval több magas (még pont nem túl harsány). Szélesebb szinpad.

#3.: 1x opa2132pa - 2x lm4562
Valamivel szélesebb szinpad, de nem fedeztem fel más különbséget a gyári felálláshoz képest.

#4.: 1x opa2132pa - 2x opa2134pa
Az előbbinél egy kicsit részletesebb közép, egyébként hasonló a gyárihoz.

#5.: 1x opa2132pa - 2x op275
Részleteiben szebben szól mint a gyári, de szinte semmi dinamika.

#6.: 1x op275 - 2x opa2134pa
Feszesebb basszus, részletesebb közép és jóval több magas. Néha túl harsány.

Nekem eddig legjobban az 1x lm4562 - 2x opa2134pa (#1) párosítás jött be.
Ez a gyári buffer és 2 új müve az I/V részbe. Ez picivel több mint 3000 ft-os beruházás, de szerintem nagyon megéri. Zongorázni lehet a különbséget a gyári felállás és e között.

Eddigi tapasztalataim szerint a gyári müve a buffer-ben nagyon jól teljesít, ezért ebben az árkategóriában célszerű csak az I/V részben lévőket cserélni.

Hát ennyi lenne nagyjából a budget müve rész. Úton van még néhány olcsóbb és drágább müve is hozzám ezért nagyjából egy hónap múlva további tapasztalatokkal jelentekezem.

További jó zenehallgatást mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.