Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) King Unique válasza dokee78 (#27249) üzenetére


King Unique
titán

Max dizájn terén előrelépés, mert így jobban beleillik a dark stílusba. :K

(#27252) sszemtelen válasza TRob1 (#27250) üzenetére


sszemtelen
őstag

Cserélné.. főleg ha februárba (talánesetlegcsakcsak) ideérnek a Win10 Mobile..hűűűű..

(#27253) Feri1977


Feri1977
senior tag

Lejött...feltettem..hát ez fantörpikus gyerekek..van benne Cortana meg virtuális környezet fejlesztve, hurráááá jupijéééé (kit érdekel) javítottak az edgén (soha életbe nem használnám), beépített skype (ezt sem mert külön van feltelepítve) és társai...Számomra ezek lényegtelenek..a rendszer működésén semmi gyorsaságot nem vettem észre..és még mindíg félkész, egyik fele a beállításoknál itt a másik fele ott, a design ugyanolyan szar, mezei ikonok stb. Megint pont letojták az átlag felhasználó hibáit, csak a nagy fejlesztésekre mentek, amiből pénz van, taps taps.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27254) TRob1 válasza Feri1977 (#27253) üzenetére


TRob1
veterán

Sry, de veled valami nem stimmel. :U

Miért nem használnád soha az Edge-t? És mit vártál, hogy tele lesz mindenféle "szép" színes piktogrammokkal mint anno az msn messenger? Legyen olyan mint egy jól sikerült buli után amit kiteszek? Szép színes, szagos??? :F A dizájnt tuti nem te fogod meghatározni, bármilyen felhasználó is vagy, vagy bárhogy is fenyegetőzől hogy megy vissza a 7 vagy a 8.1 vagy mittomén (tegyél xp-t, sztem hozzád az illik ;] )

Stabilan megy nálad vagy nem???

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27255) kaszaf válasza Feri1977 (#27253) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Köszönjük ezt a fantasztikusan elfogulatlan tesztet. Kiemeltben a helye.

Komolyra fordítva:

Lehet tudni mikor kerül be a media creation tool-os isoba?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27256) pzstm válasza Feri1977 (#27253) üzenetére


pzstm
titán

Azt hittem nem találsz ide FB csoportból....

Teljesítmény-beli javulás igenis van, és rengeteg olyan hibajavítás, amit észre sem veszel...

Mit szerettel volna látni?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27257) Feri1977 válasza pzstm (#27256) üzenetére


Feri1977
senior tag

XD :D A félkész rendszer stabilítását, gyorsaságát, a bugok javítását stb. szerettem volna látni, nem a látványpékséget, de ha te mondod, akkor tesztelem még kicsit..hátha észreveszek valami pozitívat..

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27258) pzstm válasza kaszaf (#27255) üzenetére


pzstm
titán

[lehet]

De ISO közvetlen letöltési lehetőséget is linkeltem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27259) pzstm válasza Feri1977 (#27257) üzenetére


pzstm
titán

Halkan megsúgom, hogy ezek pont a szerves részét képezik....ha Nálad nem, akkor drivereid és 3rd party appjaid között nézz szét...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27260) TRob1 válasza Feri1977 (#27257) üzenetére


TRob1
veterán

Sorold már hogy ennyi teszt után milyen bugok jöttek elő nálad, mik a stabilitás béli problémáid. Konkrétumokat légyszi.

A gyorsasággal meg nehogy már problémáid legyenek, hisz eddig is gyors volt.

(#27261) Szaby59:
Hehe. Nagyobb vesződés még várni 1-2 órát, mint letölteni egy iso-t és újrahúzni egy komplett rendszert? :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27261) #85552128


#85552128
törölt tag

Nekem nem találja a frissítést, már 1 órája próbálkozom, de "Az eszköz naprakész"... Újraindítottam, de úgy sem. Vagy a magyarhoz csak később jön ?
Ugyanúgy frissít a WU is mintha ISO-ból raknám fel ? Mert ha igen akkor nem vesződök vele hanem letöltöm azt...

(#27260) TRob1: Honnan tudjam, hogy 1-2 óra múlva megjavul és nem nálam van valami ha másnak mondjuk már most is jó ? Azért kérdeztem, hogy a WU hogy rakja fel, mert amikor még insider voltam ugyanúgy komplett buildet töltött és telepített mintha isóból raktam volna fel.

[ Szerkesztve ]

(#27262) Döglött Róka válasza King Unique (#27245) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha ipari kornyezetben megfelel a gyari particionalo, akkor otthon is. Nem tudom milyen hianyossagai vannak az usb kezelesnek, ha vege a feladatnak, lehuzom a vinyot, soha semmim nem veszett meg oda es nem kattintgattam biztonsagos eltavolitasra.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27263) netpeti98 válasza pzstm (#27205) üzenetére


netpeti98
addikt

Lenne két kérdésem az aktiválásával kapcsolatban:

1. Ha beadom neki a Win 8 kulcsomat, akkor a később, vissza tudok váltani, vagy megette végleg? (Tudom, hogy régebben nem ette meg végleg, csakhogy azóta változott-e.)

2. Aktiválás nélkül használható 30 napig ez is? Ebben az időszakban illegálisnak mutatja magát, vagy szimplán nem aktiváltnak? Mert 1-2 napod adnék neki meolőtt aktiválnám a 8 kulcsommal. :)

(#27264) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Nekem jön lefelé. Mik lesznek a változások? Beépített skype? Mi lesz akkor a mostanival? Leváltja, vagy le kell törölni?

(#27265) TRob1 válasza #85552128 (#27261) üzenetére


TRob1
veterán

Hát remélem "megjavul", mert nem te vagy az egyetlen akinek még nem elérhető. Amúgy ez ilyen nagyobb frissítéseknél mindenhol így szokott működni (általában) hogy valaki előbb, valaki később kapja, de előbb-utóbb mindenki (és itt nem napok szoktak lenni, csak órák)

(#27262) Döglött Róka:
Az igaz hogy én kattintok mielőtt lehúzom, de tuti nem tennék egy appot ezért fel, hisz müxik ahogy kell. Eddig nem is gondoltam hogy ilyen felesleges app is létezik. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27266) VGYke


VGYke
addikt

Nagyon prózai (egyszerű) a kérdésem, de esküszöm nem jövök rá, mert én csak az IE alatt edződtem. Tehát Edge alatt hogy a bánatba tudom beállítani, hogy csak a Google (vagy akármi) legyen a kezdőlapom, semmi más? Tehát ha katt az Edgére, a pl. Google kezdőlappal nyíljon meg. Egyszerűen nem jövök rá :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27267) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

sziasztok!Ne haragudjatok,de újra feltenném a kérdéseim.Jó magam is anno 8.1-ről váltottam eme 10-es (úgy frissítettem,hogy nettről jelzett verzióra,kedves szakik,lenne hozzátok pár kérdésem
bejelentkezésnél a jelszómat kilőttem,a kérdéseim:1:ha pl valamelyik alkalmazást megakarom nyitni rendszergazdaként nem tudom,jobb egérgomb és nincs nálam ott,hogy rendszergazdaként,pedig az volnék,csak eltűnt onnan ez a menü ,a másik pl:egy androidos mobilt ,hogyan tudok offline összecsatlakoztatni?van erre vmi lehetőségem,arra gondolok,hogy a mobilon van net,de a gép meg ki van kapcsolva ,a gépen lévő fájlaimhoz szeretnék hozzá férni mobilon,van olyan program amivel teljes képernyű képet tudok fotozni? ,ja apropoJó magam is letöltöttem ezt a Nagyméretű frissítést,szerintem több mint 2,óráig telepítette,a kérdésem,hogy mi ebben az új? :R

Üdv:Balázs

(#27268) Assdak


Assdak
őstag

Szuperjólett ez az update csak,

Ez a Messaging app egy halom fos, vagy én nem értem hogy lehetne használni, ha még a contaktok sem keürlnek bele...

Tök jó, hogy belekerült a colored title bar, viszont bekapcsolni csak akkor lehet ha a startmenu és a tálca is színezett lesz, ami teljesen érthetetlen. Cserében az eddigi custom profil sem működik...

Gyári eredeti F-secure client securytit úgy le vágta a gépről, hogy annyit se tudtam mondani bikmakk, cserébe minden lofaszt bekapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#27269) #85552128 válasza Assdak (#27268) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jó, hogy mondod.

Eset Smart Security 9-cel frissített már valaki ? Lehet aktiválni ? HIPS (behatolásmegelőző modul) megy ? Mert ha nem akkor nem is baj hogy még nem kaptam meg...

Szerk.: közben találtam hivatalos infót, működik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27270) vlevi válasza pzstm (#27247) üzenetére


vlevi
nagyúr

Természetesen nem akarok két rendszert egyszerre használni. Arról van szó, hogy a mostani insider preview az egy pro verzió, én wiszont win7 home-ról frissítenék, természetesen normál win10-re, és ha továbbra sem vagyok kibékülve vele, akkor kihajítanám az ablakon azt a winnyót, amin a tizes van. (Ne nagyon szaladjatok az ablakom alá, az a winyó 19%-s kondícióban van :DDD )

De megmondom az őszintét, pár hónapja megy a gépemen az insider, folyamatosan. Dolgozok vele, fejlesztek (kicsi android, kicsi VS), játszok, szóval nekem megy. Néhány apróság van, ami bosszantó, de legfeljebb letörlöm ezeket a semmirenemhasználható appokat, és nem lesz velük gond.

"2. Aktiválás nélkül használható 30 napig ez is? Ebben az időszakban illegálisnak mutatja magát, vagy szimplán nem aktiváltnak?"
Igazából nekem is ez a kérdésem, csak nem sikerült megfogalmaznom :)
Telepítéskor át lehet ugrani azthiszem a kulcs beírását.

[ Szerkesztve ]

(#27271) Bodor válasza pzstm (#27258) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!

Én az imént frissítettem media creation tools-szal, végig is ment a telepítési procedúra, de ugyanaz maradt a build.

(#27265) TRob1: Nincs egyedűl a kolléga az USB Safetly Remove program szeretetével, mert az egyik legjobb alkalmazás, amit valaha is megvettem. Szinte az első, amit feltelepítek Windows Install után. Sokkal több a képessége, mint a beépített, és nagyon kényelmes használatot biztosít.
Gondolom, hogy úgy mondtál véleményt róla, hogy nem is használtad, és nem is ismered...
Egyébként elég érdekes itt a topikban az a jelenség, hogy szinte ördögtől való az, hogyha valaki nem a Windows beépített alkalmazását használja valamire, hanem mást, amit megszokott, vagy jobban szeret, vagy többet tud.
Én pl. szeretem a Windows 10-et, ami jó azt használom, de egyből hetesítettem ( start menü és stb) , és mindenhez a saját jól megszokott, és sokoldalú, személyre szabható, harmadik féltől származó programjait használom.

[ Szerkesztve ]

(#27272) ela válasza VGYke (#27266) üzenetére


ela
tag

Szia !

Több lépcsős a dolog.

Először is Edge elindit ,majd jobb felső sarokban katt a ,,, jelre.
Itt válaszd a Beállítások - Speciális Beállítások pontot.
A kezdőlap megjelenítése pontra válaszd a be opciót és írdd be a google.hu címet.

Zárd be az edge-t és inditsd újra.

Az Edge-ben baloldalt lesz egy Home jeled , kattints rá és a a kezdő oldal jön be . ( Google.hu ).

Aztán újra jobb felső sarok és ,,, jelre katt ,majd beállítások - speciális beállítások - címsorból indított keresés ezzel ( itt a Bing-et látod alapból ) ,de Új felvétele és aztán már látod a google.hu -t is.
Felvétel alapértelmezettként és kész.

Remélem érthető és követhető voltam.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#27273) King Unique válasza Döglött Róka (#27262) üzenetére


King Unique
titán

Elhiszem, hogy jól esik minden kapcsán kötözködni, ha a X-est kell védeni, de olyan dolgokról, amik köztudottan hiányosak, illetve nem minden téren megfelelőek, ne akard már erővel megmagyarázni az ellenkezőjét... :U

A különféle lemezkezelési, partíció átméretezési dolgokban aztán olyan hű de jó a gyári lemezkezelő, hogy mindent probléma nélkül megold...azért vannak tele az ezzel foglalkozó topikok is a 3rd party program sreenshotokkal, meg azért van ezen célra egy rakás ilyen külső program. Meg, mikor egy nagyobb tárolókapacitású lemezt kell vmi okból FA32-re formázni, azt is nyilván lazán megoldja a lemezkezelő... vagy, ha vki pendrive-nál egy OS ISO kiírására olyan programot használ, amit utána a Windows nem ismer fel, azt is biztos a gyári lemezkezelő utána simán újraformázza... :DDD

USB-s eszköz leválasztása terén, mikor nem engedi a rendszer eltávolítani, mert használja vmi folyamat, azt is a gyári tool nyilván megoldja. Simán kilistázza a leválasztást akadályozó folyamatokat, amit az ablakban fel lehet oldani és utána megy a leválasztás. Vannak benne különféle beállítási lehetőségek az adott eszközökre vonatkozóan, lehet szerkeszteni a megjelenített eszközök listáját és egyebeket. Tud parancssorból is leválasztani, illetve gyorsbillentyűvel adott eszközazonosító szerint, vagy kapásból egy gyorsbillentyűvel az összeset. Persze, nyilván...

Szóval, ezt nagyon ne akard nekem bizonygatni...

[ Szerkesztve ]

(#27274) tomboy0013 válasza pzstm (#27256) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egyesek szeretnek hülyét csinálni magukból minden áron, mint ez a Ferenc nevű egyén is...

(#27275) hkari válasza hkari (#27140) üzenetére


hkari
őstag

Nincs ötletetek erre esetleg? :(

Hátha valakinek jól jön még.

Ez a leírás megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#27276) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Telepítési adathordozót szeretnék készíteni a Media Creation Tool-lal de folyton azt írja, hogy 8 gigára van szüksége. Be van rakva egy csont üres 16GB-os Pendrive. Mi lehet a gond? A gépen csak 3,5 GB van szabadon, de annak nem sok köze van az adathordozóhoz.

(#27277) TRob1 válasza Bodor (#27271) üzenetére


TRob1
veterán

Mégis mi az a sokkal több képesség? Mert én egy pluszt se szeretnék, nem hogy sokkal többet. Válassza le és kész. Lehet hogy túl egyszerűen gondolkodom, de én ha bedugok pl. egy pendrive-ot, akkor másolok rá, aztán kihúzom. Semmi mást nem akarok Ez meg megy bármi egyéb app nélkül is. És ment 5-10-15 éve is. És valszeg a jövőben is menni fog.
Kva sok gépet és a gépet használó embert láttam/ismertem meg már az életem során, és bármennyire is hihetetlen, soha senkinél nem láttam ilyen appot, de még nem is hallottam hogy hiányozna neki egy plusz "lehúzó" funkció, vagy esetleg "sokkal több". Aztán persze titkon lehet hogy mindenki ilyenről álmodik, csak nem osztják meg a nagyközönséggel. : :)

Amúgy ettől még lehet jó, használd örömmel, hidd el én nem bánom (csak nem látom értelmét, de ez is lehet hogy csak azért van, mert nem ismerem)

A start menü meg a másik. Erre nem is akarok időt vesztegetni. Akinek az élete a menükben mászkálás, természetes hogy ragaszkodik a megszokotthoz. Aki meg a gépet használja, az kb lexarja.

ui: Jah, és persze nekem is vannak megszokott, jól bevált appok, amiket rögtön telepítek, meg sem tudok lenni nélkülük, semmi más nem tetszik (pl. IrfanView, Total Commander...stb.). Ezek meg lehet hogy másnak a "nem, értem" kategória. :)) Sztem nincs is ezzel baj, csak ezt a leválasztósdit nem értem hogy oda mi kell még... :F

szerk: Nah, közben King Unique írásából megtudtam 1-2 dolgot, mit is tud pluszban (na ezekre nincs szükségem)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27278) Воланд válasza Assdak (#27268) üzenetére


Воланд
titán

amint bekerult a colored title bar a preview build-be, rogton mentek is a feedback-ek, hogy ne legyenek mar ilyen barmok es tegyek mar kulon opcioba. persze erre megint szartak. majd jovore.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27279) junior11 válasza Воланд (#27278) üzenetére


junior11
veterán

Vagyis ahogy szokták :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27280) Воланд válasza junior11 (#27279) üzenetére


Воланд
titán

de ez megint olyan, hogy hogyan lehetnek ennyire ostobak, hogy egy csomo, egymastol fuggetlen dolgot fognak es osszefuznek. kibaszott zavaro a mindennapok soran, hogy nem latom, hogy melyik az aktiv ablak, de a start menube nem akarok szint a csempeken kivul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27281) junior11 válasza Воланд (#27280) üzenetére


junior11
veterán

Hát ez így van...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27282) vlevi válasza tomboy0013 (#27276) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A gépen csak 3,5 GB van szabadon, de annak nem sok köze van az adathordozóhoz."
De, sajnos van.
Mert a tool először letölti az egészet a c:\windows.bt könyvtárba, és csak ezután kezdi el az adathordozót csinálni.

(#27283) TRob1


TRob1
veterán

Vazze, asszony régi "szutymák" FuSI laposára megjött, nekem meg még semmi. :O Kezdek aggódni. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#27284) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Nekem felment. Egyszerű felhasználóként semmi új dolgot nem látok. Semmit. Beépített Skype sincs...

(#27285) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!
Az miért lehet, hogy amióta feltelepítettem a win10-et (pro), ha leállítom a gépet, az usb-s billentyűzetem áram alatt marad?

(#27286) Feri1977 válasza Grande Ale (#27284) üzenetére


Feri1977
senior tag

:R detto

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27287) pendre54 válasza TRob1 (#27283) üzenetére


pendre54
addikt

Vazze, szerintem még korai. ;] Nálam, kb. egy óra kínlódás után, többszöri hibaüzenet után szült egy ilyen kis egeret a Win.

Ezután, meg nagy boldogan azt írta ki, hogy minden naprakész, nincs itt semmi látnivaló.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27288) King Unique válasza Bodor (#27271) üzenetére


King Unique
titán

+1

Régen is így volt és most is, hogy 3rd party programok nélkül nem teljes a Windows. A fentebb említett kettőn kívül, pl. gyári böngésző helyett is FF/ Chrome; WMP helyett MPC-HC/ VLC; fájlkezelő helyett sokaknál TC, Paint helyett Paint.net/ PhotoScape/ Gimp stb.stb. stb. Lehetne még sorolni. Még egy GUI-s lemezállapot ellenőrző program sincs benne, arra is fel kell tenni a HDS-t. Vagy olyan teljes rendszerelemző programokat, mint az AIDA, Speccy. Nekem már alapból össze van állítva a szokásos programcsomagom, amit minden Windows telepítéskor azonnal felrakok, akár másnak is. Eddig még nem panaszkodtak, hogy minek vannak fent.
De persze biztos azokban van a hiba, akik szeretik a kényelmet és a jobb funkcionalitást. :D

(#27277) TRob1: neked lehet nincs, de ez nem jelenti azt, hogy az összes többi usernek sem. Milyen kényelmes is az, mikor fel van csatolva több eszköz és mindegyiket a tálca jobb alján kell "körömmel" kibogarászni egyesével. És milyen haszontalan is, mikor pár, vagy akár 1db gyorsbillentyűvel leválasztom az összeset. Sőt, ha meggondolom magam, akkor az eszköz kihúzása - újbóli csatlakoztatása nélkül is vissza lehet csatolni.

"Válassza le és kész"

De, ha nem tudja / nem engedi, akkor várhatsz x percet, vagy gép restart/ shutdown... Vagy kihúzod és reménykedsz benne, hogy utána is felismeri a Win ás nem lesz RAW...főleg external hdd esetén. Mert, ha igen, akkor keresgélhetsz az adatmentő progik között, elcseszhetsz fél napot, vagy többet adatmentésre. Rossz estben viheted szakemberhez, ahol meg jól lehúznak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27289) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Nem valószínű, hogy jó helyen járok, de nem tudom, hova kéne írnom.
Az imént belefutottam egy olyan hibába, hogy megnyitottam az EZ CD Audio Converter programot, ami első körben egy olyan ablakot mutat, amivel CD-ről lehet lementeni a zenéket. A program ebben az ablakban befagyott, nem tudtam még Feladatkezelőben sem bezárni. Azonban Feladatkezelőben a Teljesítmény fülön láttam, hogy nem mutatja a merevlemezeket (1 SSD-m és 1 HDD-m van, egyiket sem mutatta). Újraindítottam a gépet, a POST képernyő eltűnte után a Windows logo nem jött be, ott megfagyott a gép (a HDD led világított folyamatosan). RESET, betöltött a Windows, és minden jól ment, a Feladatkezelő is mutatta a lemezeket.
Ez megtörtént többször is most este. Illetve megfigyeltem, hogy ha az EZ CD Audio Converter programot nem nyitom meg, akkor is előfordult, hogy eltűntek a merevlemezek a Feladatkezelő/Teljesítményből.
Kipróbáltam, hogy nem újraindítom, hanem leállítom. Le is állt, elsötétült a képernyő, és még utána világítottak a ledek (power és hdd led). Kb. 3 percig világítottak, majd szépen leállt a gép. Bekapcsoltam, és gond nélkül betöltött, a Feladatkezelőben is mutatja a lemezeket.
Hozzátartozik a történethez, hogy friss gépről van szó, kb. 6 hetes, és a DVD írómat megőriztem a régi gépből (természetesen SATA-s). Azonban úgy tűnik, hogy nem nagyon akar működni a DVD meghajtóm. Próbáltam beolvasni DVD-ket, és általában nem sikerül neki. Vagy beolvassa, de ha DVD-ről másolnék nagyobb fájlokat a gépre, akkor egy idő után elhasal.
Szerintetek a fagyásokat, és a Feladatkezelőből a lemezek eltűnését okozhatja a rossz DVD meghajtó?
Hétvégén lehúzom, és megnézem úgy.
Van bármi tippetek?
Köszi a választ! :)

(#27290) Bodor válasza King Unique (#27288) üzenetére


Bodor
veterán

Nem akarok ebbe jobban belemenni, mert csak felesleges flame és off hozzászólás lesz belőle...
Én senkit sem akarok már meggyőzni semmiről, mindenki azt csinál amit akar, csak leírtam a véleményem, de már megyek is innen.
Egyébként meg persze, igazad van, sorolhatnám én is a hiányosságokat és a pluszokat, de minek.

(#27291) GEPESZ66 válasza pendre54 (#27287) üzenetére


GEPESZ66
veterán

http://dirtywindows.hu/2015/11/12/megerkezett-az-elso-nagy-frissitocsomag-a-windows-10-hez/

(#27292) fuze


fuze
őstag

Nagyon jó az új frissítés, pörgős a rendszer. Viszont Adobe Illustratorban akkora Opengl errorom van, hogy öröm nézni. Egyetlen fájlt sem tudok megnyitni pedig dolgoznom kéne. Már előtte is csinálta munka közben, kisebb frissítések után elmúlt. Most meg megint. A driver friss, a hardver jó. Akkor mi lehet a gond?

adms.hu | UI Designer

(#27293) Feri1977 válasza GEPESZ66 (#27291) üzenetére


Feri1977
senior tag

:-)

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27294) lacoka007 válasza Tiger. (#27042) üzenetére


lacoka007
tag

Üdv. Nálam ezt eredményezte, a linked.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27295) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Nekem még nem jött meg a frissítés!

(#27296) junior11 válasza ssgt1981 (#27295) üzenetére


junior11
veterán

Még sokan vannak így, én is, nyugi, megfog jönni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27297) #85552128 válasza junior11 (#27296) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha még a magyar verzió nem lenne fent azt mondom ok, de valakinek már fel is rakta valakinek meg észre sem veszi. Nem értem mitől függ.

(#27298) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Nekem megjött, 97 % ig elment, majd dobott egy hibát, azóta meg naprakész a rendszer. :D :D

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27299) tomboy0013 válasza vlevi (#27282) üzenetére


tomboy0013
veterán

Remek, adtam nyáron a tabletemen egy 20GB-os partíciót a Win-nek, és ha meggebedek se tudok 8 GB szabad helyet varázsolni a C-re. Akkor a laptopommal megcsinálom a boot pendrive-ot és újrahúzom az egészet....
A Media Creation Tool akkor biztosan a 10586-os rendszert fogja most már boot-nak megcsinálni?

(#27300) Assdak válasza Воланд (#27278) üzenetére


Assdak
őstag

:W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.