Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) VoidXs válasza B-L-A-C-K (#26899) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Harmadik fél szoftvere kell hozzá. Ez veszélyes, buktam már rendszert ilyenek miatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26902) Arolotifar válasza B-L-A-C-K (#26899) üzenetére


Arolotifar
őstag

.......

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#26903) Pierre75 válasza Döglött Róka (#26886) üzenetére


Pierre75
senior tag

Arra rájöttem, hogy új módon indul a csökkentett mód, csak arra nem, hogyan férhetek hozzá a hdd recovery-hez. Ha szükség lesz rá, nem lenne jó akkor kapkodni.

(#26904) LLKobe válasza VoidXs (#26901) üzenetére


LLKobe
veterán

Registry-ből be lehet állítani hogy egyszínű legyen mint a win8-ban, nekem gond nélkül sikerült.
Ha jól tudom a TH2-ben már lesz lehetőség háttérképet beállítani ide is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26905) yankoo


yankoo
tag

Üdv!
Olyan problémám van, hogy a gépemmel az itthon lévő többi gép megosztását nem látom, viszont másik gépről látszanak az én megosztásaim. IP alapján sem tudok csatlakozni (pl total commanderből cd \\192.168.1.x paranccsal) más gépekhez itthon. Tűzfalak kilőve, vírusirtó minden gépen ugyan az (kivéve médialejátszó). Bnőm gépén a hálózat típusát (wifi) nyilvános hálózatba tette, az én gépemen magánhálózat. Próbáltam wifin is ott is eldobja a kapcsolatot. Bnőm gépéről pl simán betudok lépni az én gépem megosztásaiba és a médialejátszóra dugott HDD-re is. Regedittel kitöröltem a megjegyszett hálózat típusokat, amikor kapok IP-t a routertől meg is kérdezi, hogy szeretném-e, hogy más gépek lássák a megosztásaimat. Bnőm gépén és az én gépemen is ugyanazok a beállítások átnéztem mindent, valami mégis blokkolja, hogy én betudjak lépni pl. médialejátszóra. Mi blokkolhatja? Tartományok minden gépen ugyanazok, IP-t minden gépre MAC alapján oszt a router. Tűzfalat visszakapcsoltam, de persze a file és nyomtató megosztást átengedtem.

(#26906) JamesHun


JamesHun
addikt

van egy frissen telepített win10-em
amíg preview voltam addig minden rendben ment
most újratettem a gépet preview nélkül, de nem megy minden
office ha a védet nézetett kiveszem akkor csomó xlsx nél egyből összeomlik (semmi nincs megnyitva és le van frissítve)

winupdate meg ezzel akad ki
• Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 rendszerekhez (KB3105210) - Hiba: 0x80004005

SeriesX: JamesSHun

(#26907) Döglött Róka válasza vlevi (#26900) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"De, ismerem. Huszonéve fejlesztek dos/windows alá, tudom, hogy nem lehet csodát várni.
Csak azt hittem, hogy hátha mégis. De sajnos nem :(
Ha lenne egy tisztán UWP környezet, de annyira, hogy még a desktop is az lenne, és desktop alkalmazás nem futna, akkor egységesen tudna kinézni, ezt aláírom.
Végülis ez lett volna az RT, mint platform, de az pedig értelmét vesztette." - Az allitasod es a fanyalgasod annyira nincs pariban szakmailag, hogy keptelen vagyok elhinni hogy fejlesztesz.

Leirtam miert ilyen es miert nem megoldhato. Az hogy te nem akarod felfogni, nem az en gondom.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26908) szabacsik


szabacsik
őstag

Mitől lehet az, hogy ha HDMI-vel van csatlakoztatva akkor a monitor mind a négy részénél lesz egy vastagabb fekete rész míg VGA kábelnél simán kitölti az egészet? (1920x1080-as felbontásnál)

/\____/\

(#26909) LLKobe válasza szabacsik (#26908) üzenetére


LLKobe
veterán

VGA driverében nézd meg a scaling opciót.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26910) vg válasza szabacsik (#26908) üzenetére


vg
addikt

ati kártyánál ki kell húzni Catalyst Control panel-ben, ha nincs az fent, akkor reg-ben kell átírni két dolgot.

(#26911) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Feltettem egy gépre ma win7 sp1 hu msdn.
Vagy fél napig töltötte le frissítések. (kb 250-300db)
Mostmár azt írja nem található frissítés.

De nem jelent meg a Frissítés win10re ikon.

Frissíthetem attól?

A Media Creation tool letöltöttem és rámehet hogy ez a gép frissítése?

Egyébként, amit ezzel ha csinálnék telepítő usb-t, akkor arra már azt a build-ot tenné, amit tiszta telepítéssel már elfogadja a win7 oem kulcsát?

Köszi

(#26912) szabacsik válasza vg (#26910) üzenetére


szabacsik
őstag

Nincs fent és ha lehet akkor maradnék is így . Tudsz segíteni abban, hogy a registryben merre keressem és mit kell átírjak?

/\____/\

(#26913) Döglött Róka válasza kory24 (#26911) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem, nem mehet ra. Felrobban a gep de elotte leszedi a frissiteseket amiket eddig feltettel!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26914) ux1 válasza Döglött Róka (#26907) üzenetére


ux1
addikt

Én is hogy te rendszer üzemeltető vagy, az állandó kijelentetéseid alapján.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#26915) vg válasza szabacsik (#26912) üzenetére


vg
addikt

http://blog.galets.net/2013/02/fix-hdmi-overscan-without-catalyst.html

(#26916) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan tudom megnézni a W10 termékkulcsát? W7 frissítés után vagyok 5 gépen, de nem tudom melyik csomag melyiket takarja, mert a matrica egyiken sincs rajta.

(#26917) lsc válasza diegho (#26916) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez esetleg [link]? Win 8.1-el működött, 10-et nem tudom.

Az élet kegyetlen .

(#26918) bopeti98 válasza diegho (#26916) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha frissítesz, akkor nincs termékkulcs.
Hardverazonosító alapján aktivál a rendszer.
Amit a különböző programok kiolvasnak, az csak egy alap kód. Minden frissített gépen ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#26919) vg válasza diegho (#26916) üzenetére


vg
addikt

http://www.thewindowsclub.com/find-windows-10-product-key-using-vb-script

(#26920) vlevi válasza Döglött Róka (#26907) üzenetére


vlevi
nagyúr

Attól még reménykedni lehet, de reaális esélyt nem láttam rá. Tudom, hogy sajnos a WinApi alap mértékegysége a pixel, ez ellen semmilyen csoda nem tud segíteni :(

De a legrosszabb az a kodi volt, ahogy egyazegyben felnagyította magát, és lelógott a monitorról.
Az RT-t azért írtam példaképpen, mert ott megvolt rá az esély, hogy tisztán UWP alkalmazásokat használjon a felhasználó, de az RT vonal kihalt.

(#26921) ittakary válasza ittakary (#26864) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szóval nincs valami ilyesmi? :(

(#26922) netpeti98 válasza ittakary (#26921) üzenetére


netpeti98
addikt

Van lehetőség visszahozni a legacy boot menüt. Bár személyes tapasztalatom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#26923) szinesz.bob válasza ittakary (#26864) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Nekem pont az ellenkezője a gond.2 vinyó 2 oprendszer a win 7 a boot-os és ez jól is ment. De amióta a windows10 x64 a másodlagos rendszerem igyekszik megszerezni a boot lehetőségét. Megtanultam ha onnan állítom le előjön a win 10 boot menü amivel semmire nem megyek ha a 7-et választom újraindul ha a 10-et nekiáll töltöget és újraindul. Valaki tudja mit kellene beállítanom hogy ne is próbálkozzon maradjon a normál 7-es válaszómenü?

(#26924) Sztlaci válasza bopeti98 (#26918) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Beírnád ennek a kódnak az utolsó számcsoportját?
Csak kiváltságból.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#26925) rgeorge


rgeorge
addikt

A zárolási képernyőmet (nem az, ahol a jelszót vagy PIN-t kell beírni, hanem ami megjelenik a zároláskor az állapotjelzőkkel) szeretném megtalálni fájl formájában:

Egy Windows 8.1-ről frissített Windows 10-ről van szó. A c:\Windows\Web\Screen, amit írnak az okosok a neten nem tartalmazza a képet. A gépházban ott a kép, mellette a többi viszont ott van ebben a mappában. Az aktuálist viszont nem találom sehol sem.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26926) B-L-A-C-K válasza *Ropi* (#26869) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most volt időm megcsinálni, ugyan úgy vissza áll...:/

Más ötlet? Kurvára idegesítő... Igazából csak annyi kellene nekem hogy színek kalibrálásánál a gamma csuszkát ha leveszem maradjon is úgy.

[ Szerkesztve ]

(#26927) netpeti98 válasza rgeorge (#26925) üzenetére


netpeti98
addikt

A Google képkereső ezt találta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26928) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Otthoni csoporttal kapcsolatba lenne kérdésem.
Többször is szerepelek a listába,régebbi gépeimmel. Miképpen tudnám mindet törölni, hogy csak az a gép legyen a csoportba ami létezik is?

(#26929) Döglött Róka válasza vlevi (#26920) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat en komolyan a falnak megyek. Nem halt ki az az rt, win32 runtime nelkul senkinek nem kellett akkor amikor kijott. Legalabb 5 ev mire kikophat a win32, lassan lassan winrt lesz mindenhol. Tenyleg ilyen nehez latni az iranyt?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26930) JamesHun


JamesHun
addikt

adtam egy resetet a gépnek, feltettem az office 2010-et és ugyan úgy elhall exe errorral
valami ötlet?
van értelme teljes újratelepítést adni neki (elvileg a reset is azt teszi nem)?

SeriesX: JamesSHun

(#26931) rgeorge válasza netpeti98 (#26927) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm! Hát ez jó, merthogy a képen ugye Koppenhága (pontosabban Nyhavn) látható, a linkelt kép nevében meg Venice látható. De akkor ez az Architecture téma lenne? Majd utánanézek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26932) #23920384


#23920384
törölt tag

sziasztok szeretnék w10-et venni. kérdésem othoni használatra jó a home? melyik kiszerelést érdemes venni? gondolok itt a MS féle store-ban megvásárolható w10-re vagy az oem? telepítő médiát tartalmaz valamelyik?

[ Szerkesztve ]

(#26933) worxland válasza #23920384 (#26932) üzenetére


worxland
addikt

Jó. Tökmindegy. A legegyszerűbb letölteni a médiát a Microsoft oldaláról (meg se kell venni hozzá).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26934) #23920384 válasza worxland (#26933) üzenetére


#23920384
törölt tag

csak éppn nincs hozzá kulcsom

(#26935) dokee78


dokee78
félisten

Miért van,hogy az utorrent egyszer indul a rendszerrel egyszer nem?
Pedig be van pipálva az indulás a rendszerrel.

Van rá mód,hogy régebbi webcamerát lássa a W10?
Hiába telepítem a Drivert,nem működik.
Első W10 installnál valahogy sikerült pedig,de most sehogy nem megy.

+ UP!

[ Szerkesztve ]

(#26936) BiP válasza vlevi (#26900) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ha főleg csak böngészni szeretnél kanapéról, akkor ne görcsölj rajta, nagyíts a böngészőn belül.
(Ctrl+görgő, Ctrl [+] [-])
És akkor a Kodi sem romlik el.

(#26937) worxland válasza #23920384 (#26934) üzenetére


worxland
addikt

A kulcs és a média nem kell ugyanonnan legyen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26938) *Ropi* válasza B-L-A-C-K (#26926) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyere át a monitorkalibrálós topicba hogy ne itt offoljunk és pontosan írd le, hogy milyen VGA-d van milyen driverrel és pontosan mit hogyan csináltál! ;) A Win 10-ed migrált (Ha az, akkor miről?) vagy szűz telepítés? Használsz bármilyen 3D-s megjelenítést (akár játékok, akár látványtervező programok)? Mert a 2D <---> 3D profilok váltása reseteli a LUT-ot... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26939) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
2 hét után eléggé rossz a véleményem. Ha több órán keresztül be van kapcsolva a gép akkor vagy a memoria, vagy a hdd terheltsége ugrik 99%-ra, böngészés közben. Egyébként 1 éves gép, i5-4590, 8 giga ram és gtx960. A másik probléma pedig, hogy szinte egyszer sem kapcsol ki elsőre. Start menü / kikapcsolás - monitor kikapcsol, gép megy, ha megmozgatom az egeret a monitor is visszajön aztán még párszor rá kell kattintanom a kikapcsolásra, hogy tényleg kikapcsoljon. Van még pár aprósÁg, pl. játékok közben sokkal lassabb a gép, tálcára is majd fel perc mire leteszi a játékokat, de ez nem annyira zavaró mint amit fentebb irtam. Esetleg másnak van ilyen problémája?

[ Szerkesztve ]

(#26940) B-L-A-C-K válasza *Ropi* (#26938) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

szerk: Másik topikba akartam válaszolni....

[ Szerkesztve ]

(#26941) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy a Windows 10-et újratelepíteném, de a gépemben 8.1-es termékkulcsos gyári windows volt, amit már egyszer frissítettem windows 10-re. Most újratelepíteném a 10-et, de emlékszem régen is egy Uefi windowst kellett felrakjak, mert SSD a C meghajtóm és gyári alaplapos a termékkulcsom, így csak ezt lehetett rátenni. Kérdésem, hogy a windows 10-nél is van még UEFI és nem UEFI, vagy mindegy. Home változatom van, ha jól emlékszem. Esetleg egy linket ha tudna valaki. Az első hozzászólásban tudom van egy, de nem tudom, hogy az megfelel-e ezen kitételnek.
Köszönöm előre is.

(#26942) edari válasza bgabi1 (#26941) üzenetére


edari
őstag

8 óta nem kell ilyennel szöszmötölni. Bemész a gépházba ->frissítés és biztonság -> helyreállítás ->alaphelyzetbe. És kész, teljesen lenullázza magát a Windows. Mintha újra raktad volna.

(#26943) #14595328 válasza kory24 (#26911) üzenetére


#14595328
törölt tag

A Media Creation Tool még nem azt a verziót kezeli. Várd meg, hogy kijöjjön a frissítés és az új tool. Amúgy a mostanival is mehet a frissítés, menni fog az, csak napokon belül erre is jön az update célszerű megvárni az új ISO-t.

(#26944) kory24 válasza #14595328 (#26943) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm infót!
:R

(#26945) Döglött Róka válasza #14595328 (#26943) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Teljesen felesleges megvarni az isot mivel kumulativ frissitesek vannak mar...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26946) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sziasztok!
Esetleg olyat tapasztalt már valaki Win10-en, hogy bizonyos programok (jellemzően a Chrome és a Windows Intéző) csak valami iszonyatos késéssel indulnak el? Tehát mondjuk meg akarom nyitni a Chrome-ot, rákattintok az ikonjára, majd kb 10 percig nem történik semmi. Hiába nyomkodom, semmi. Aztán 10 perc után megnyitja (természetesen annyiszor, ahányszor rákattintottam). Hiába nézem közben a Feladatkezelőt, nem látok benne semmi redelleneset.
A gond az, hogy most vettem egy SSD-t a notebookomba (Asus N55SF), és arra ment fel tiszta telepítéssel a Win10. Előtte már használtam kb 1 hónapig a régi winchesteren Win7-ről frissítve. Akkor nem produkált ilyet. Tehát most nem tudom, hogy az SSD miatt csinálja-e, vagy ez egy Win10-es hiba.
Ötlet, tapasztalat?

Minden szavam magánvélemény!

(#26947) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ma reggel bekapcsoltam az asztali PC-t, s azt tapasztaltam, hogy villogott a képernyő.
Újraindítás után ismét.
Eddig semmi baja sem volt, még tegnap este sem.
Viszont kb. 10 perc elteltével megszűnt a villogás.
Korábban olvastam, hogy a WIN10-nél volt ilyen probléma, csak azon csodálkozok, hogy eddig nálam nem jelentkezett.
Esetleg tudjátok, hogy mi okozhatja ezt a villogást, ill. mi a megoldás?

(#26948) #14595328 válasza Döglött Róka (#26945) üzenetére


#14595328
törölt tag

És nem egyszerűbb egyből az integráltat telepíteni, mint 1-2 nap múlva a frissítést is?

(#26949) tomboy0013


tomboy0013
veterán

2 gyors segítségre lenne szükségem. Van egy régebbi laptopom amin már tavaly óta tesztelem az Insider build-eket. Viszont már egy netes videót sem tudok megnézni mert annyira idegesítően be van lassulva az egész, hogy szeretnék nyomni egy alaphelyzetbe állítást a beállítások megtartásával vagy anélkül. A gond ott van ami miatt eddig még nem tettem meg, hogy rossz a laptopom kijelzője és csak TV-re kirakva HDMI-vel tudom használni.
Egyik kérdésem: Ha elindítom a folyamatot akkor TV-n fogom látni mi történik? Mert pl a BIOS-t nem lehet HDMI-n keresztül kirakni TV-re illetve régebben még a VGA kábel sem vitte ki a BIOS képét (tulajdonképpen ezért is vannak rajta insider build-ek mert nem tudok ráhúzni emiatt egy rendes rendszert :) ).
A másik ami lényegesebb: 2 meghajtóm van, a másik meghajtón csak adatok vannak, rengeteg fénykép amit nem tuddok sehova hirtelen kimásolni. Ha nem tartom meg a beállításokat akkor véletlenül sem fogja nullázni a másik meghajtót ugye? Csak azért kérdezem mert mikor a tabletemet lefrissítettem 10-re, beleolvasztotta automatikusan a Recovery Partíciót a C meghajtóba érthetetlen módon. Nehogy eljátssza itt is, hogy egybeolvasztja a partíciókat és mindent töröl.

(#26950) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#26947) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Rátaláltam, hogy egyes telepített programok okozhatják.
De én nem telepítettem senmmit tegnap, hogy most jelentkezzen a villogás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.