Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) MésziGab


MésziGab
tag

Hogyan lehet egy rendszer inaktiválni,hogy másik számítógépre telepíthető legyen ahol újra lehet aktiválni??

(#27852) #56474624 válasza MésziGab (#27851) üzenetére


#56474624
törölt tag

Rendszergazdaként futasd a parancssort, írd be, majd enter:

slmgr.vbs -upk

Így lehet inaktiválni. De másik gépre szerintem nem fogod tudni átvinni. Legalábbis a 7/8/8.1-ről frissített verziót.

[ Szerkesztve ]

(#27853) dokee78 válasza dokee78 (#27841) üzenetére


dokee78
félisten

A képes kérdésemre:

Korábban találtam egy leírást,amit parancssorba bemásolva eltávolított egy rakás nem használt dolgot ami szerintem most bezavar az áruháznak.
A leírásnál ott volt az is hogyan tudom vissza állítani,viszont nem találom a cikket.
Valaki emlékszik ilyen cikkre?

(#27854) ignisz


ignisz
senior tag

Valamit nagyon elállítottam, s most nincs rendszergazdai jogosultságom. Hogy tudnám visszaállítani? Közben akartam indítani a MCT-t, de ahhoz is rendszergazdai jogosultságot kér.

[ Szerkesztve ]

(#27855) Sweet Lou 6 válasza Thrawn (#27776) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

sfc /scannow? backup TH1-re?

sweetlou6.wordpress.com

(#27856) sereeff válasza sereeff (#27843) üzenetére


sereeff
aktív tag

Erre semmi ötlet? :-(

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#27857) Sweet Lou 6 válasza sereeff (#27856) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezt futtasd cmd-ben: powercfg -devicequery wake_armed
ez kilistázza, hogy mi tudja felébreszteni a PC-d. ha nem akarod, hogy felébressze, tiltsd le Eszközkezelőben az Eszköz tulajdonságainál.

ha előzőnél nem volt semmilyen eszköz, akkor lehet valamilyen program ébreszti fel. ehhez ezt pötyögd cmd-be: powercfg -waketimers

ha a fentiek után is feélbred véletlenszerűen, akkor még ezt állítsd be:

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#27858) Sanya válasza JanR (#27847) üzenetére


Sanya
nagyúr

honnan veszel értelmes áron enterprise verziót?
Ha van annyi pénzed, akkor itt kérdezed meg, vagy személyesen a microsoft disztribútortól?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27859) sereeff válasza Sweet Lou 6 (#27857) üzenetére


sereeff
aktív tag

Köszönöm! :-)

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#27860) huberpe válasza Döglött Róka (#27846) üzenetére


huberpe
aktív tag

speciel pont egy olyan ember gépére akarnám felrakni, aki abszolút nem warezol, csak engem érdekelt a téma, hogy melyik verzió "szabályozható" jobban ilyen szempontból.

(#27861) ignisz válasza ignisz (#27854) üzenetére


ignisz
senior tag

Semmit nem tudok a gépen csinálni emiatt.

(#27862) cattus


cattus
őstag

Valamiért a rendszer random időközönként átállítja az egér kerekének görgetését 3 sor/görgetésről 1 sor/görgetésre. Meg tudja valaki mondani, miért lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#27863) dokee78


dokee78
félisten

Na annyit babráltam eltűnt az áruház.
Wint nem akarom újra rakni.
Javítás segíthet? (Lemezről.)

(#27864) vasg


vasg
csendes tag

Komoly gondom lenne.
A th2 feltelepítése után több problémám is volt, de mindet megoldottam, kivéve egyet: lumia 930-as telefonom nem ismeri fel, az eszközkezelőben azt írja h az illesztőprogram nem elérhető, manuálisan pedig nem tudom telepíteni. Jelenleg a telefont csak tölteni tudom a gépen. Próbáltam megoldást keresni a microsoft oldalán de ott sem volt semmi... Másnak volt esetleg ilyen?
Vissza th1-re? Ha alaphelyzetbe állítom előbb és mégsem működik, akkot a th1-re vissza fogok tudni még menni, vagy akkor ez a lehetőség már elveszett?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#27865) ignisz


ignisz
senior tag

Viszont a posta alkalmazás megjavult.

(#27866) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!

A zenelejátszómra nem tudok másolni Windows 10 alatt. Pár szám után megakad, szinte megfagy :O

Windows 7 alatt nem volt probléma, de nem akarom visszatenni. Típusa Sony NWZ-A816 és ami programot találtam a Sony oldalán sem segít.

Tesóm laptopján is Win10 van, ott se jó. Win10 és a lejátszó között lehet a probléma, USB-vel másolok.

Van valakinek ötlete?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#27867) ignisz válasza ignisz (#27854) üzenetére


ignisz
senior tag

Erre semmi?

(#27868) kisapa válasza vasg (#27864) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem konkrétan az a típus van nekem hanem egy Lumia 635 azzal semmi gond.

(#27869) #58000384 válasza dokee78 (#27863) üzenetére


#58000384
törölt tag

Új felhasználó vagy alaphelyzetbe állítás megoldja, esetleg rendszergazdai Powershellbe:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

A netről szedett parancsokat (főleg, amikről nem is tudod, hogy mit miért tesznek) el kell felejteni, mert több kárt okoznak, mint hasznot.

ignisz: Ez nagyon jó, főleg, mert itt néhányan már temetik az appot.

A jogosultság hol van elállítva? A partíció/mappa tulajdonságainál a biztonság fülön kell állítani, vagy a fiókod típusát nézd meg (ha állítottál ott).

hdtomi: USB3 vagy 2 az, amibe dugod?

[ Szerkesztve ]

(#27870) Feri1977


Feri1977
senior tag

Egy mezi kérdésem lenne..barátom laptopján frissítettem a 10-re 7-ről, de még frissítés közben lemerült az akkumulátor és kikapcsolt a noti..ha hazamegy folytatja onnan ugye? Ugye nem vágja tönkre a rendszert, hogy lemerült a noti és frissült épp..?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27871) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Vettem egy uj laptopot es a hdd-t kicsereltem egy ssd-re, felraktam a win8.1-et pendrive-rol aztan frissitettem win10-re es latszolag minden oke, de a gond az, hogy csak akkor indul a gep, ha a biosban a boot legacy-ra van allitva. Ha uefi-re allitom akkor "no bootable device" hibauzenet es nem indul a gep.
Az eredeti hdd-vel uefi modban volt es ment rendesen.
Mit kene csinalnom hgy uefi modban is induljon most az ssd-vel?

A laptop tipusa a kepen:

(#27872) ignisz


ignisz
senior tag

Mivel nem boldogulok a géppel ezért újra rakom. Kérdésem, hogy jó-e az elgondolásom. Letöltöm az iso-t, átmásolom pendrivra és telepítem. Jó így?

[ Szerkesztve ]

(#27873) Sweet Lou 6 válasza anonym1s (#27871) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

MBR-ről GPT-re kell konvertálni a rendszerpartíciódat. Sajnos ingyenes program adatvesztés nélkül tudtommal erre nem képes, ezt kellene beszerezned: AOMEI Partition Assistant

ignisz

én erre mindig a Windows 7 to USB nevű kis segédprogit használom: [link]

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#27874) King Unique válasza anonym1s (#27871) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem UEFI módban lett telepítve, biztos az a baja. Illetve, ha pendrive-ról tetted fel, akkor a Rufusban is van külön BIOS-MBR és UEFI-GPT mód a beállításoknál.
Ha az SSD MBR, akkor esetleg lemezkezelővel, vagy külső partícionáló programmal át lehet konvertálni GPT-re, talán az adatok is megmaradnak, talán... Ha az nem segít, akkor lehet csak az újratelepítés a megoldás UEFI módban.
Bár ez BIOS/ UEFI függvénye is, mert én a notin xy okok miatt kikapcsolt UEFI módban telepítettem, MBR lett minden, de ha visszakacsolom, akkor is működik és betölt.

(#27872) ignisz: megfelelő programmal (pl. Rufus), a megfelelő módban kiírod az ISO-t.

(#27875) #58000384 válasza King Unique (#27874) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ehhez minek Rufus?
A media creation tool csinál egy telepítőt amivel MBR-re és GPT-re is telepíthető, aztán ennyi.

(#27876) dokee78 válasza #58000384 (#27869) üzenetére


dokee78
félisten

Ez lett:

(#27877) oravecz56 válasza ignisz (#27872) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
átmásolom pendrivra és telepítem. Jó így?Nem
CD-képet ird fel a dvd lemezre

Oszika

(#27878) ignisz válasza Sweet Lou 6 (#27873) üzenetére


ignisz
senior tag

Próbáltam media creation toollal, de a felügyeleti eszköz nem enged semmit megnyitni. Elbabráltam valamit és nincs rendszergazdai jog.Ezért akarom valahogy újrarakni.

(#27879) ignisz válasza oravecz56 (#27877) üzenetére


ignisz
senior tag

Szia! Telepítéskor nem kezeli a lemezt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#27880) #58000384 válasza dokee78 (#27876) üzenetére


#58000384
törölt tag

Amire még írták, hogy működött (Powershellbe másold):
PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"

Vagy parancssorba:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Vagy visszaállítod alaphelyzetbe a rendszert.

(#27881) oravecz56 válasza ignisz (#27879) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Nem olvassa be a boot a lemezt vagy a pedrivét a biosz?

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#27882) Poplacsek válasza Döglött Róka (#27850) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Azért ez nem igaz. :N
Én "home" user vagyok és legális Enterprise verzióm van számlával, a számlán retail kulccsal, ahogy kell.
Az, hogy az MS az Enterprise-t nem a home usereknek szánta, még nem jelenti azt, hogy megakadályozta a home useres legális felhasználást. Tehát megoldható.

Ja egyébként még nem érkezett meg a frissítés rá, de végülis nem nagy gond, mert hibátlanul megy mindenem.

[ Szerkesztve ]

(#27883) sqpp


sqpp
őstag

Az baj ha még nekem nem jött a nagy frissítés?:( Hiába megyek rá hogy erőltesse meg magát a frissítés keresésére, úgy sem jó.

(#27884) King Unique válasza #58000384 (#27875) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát ha MCT-vel telepítőt kreál, akkor nem is kell. De azt nem olvastam, hogy írta volna. Ha meg ISO-ba ment, akkor legjobb a Rufus. ;)

(#27873) Sweet Lou 6: pendrive-val és egy üres külső HDD-vel próbálva, simán konvertálható MBR-GPT oda-vissza, adatvesztés nélkül. Persze ehhez is MiniTool Partition Wizard kellett, mert a gyári lemezkezelő egyiknél sem tudta... :DDD Max rendszerlemeznél, de hogy annál adatok megmaradnak-e, azt nem tudom és most inkább nem próbálnám ki.

[ Szerkesztve ]

(#27885) ignisz válasza oravecz56 (#27881) üzenetére


ignisz
senior tag

UEFI van. Már a win7- nél is csak pendrivról tudtam telepíteni. Elkezdi a telepítést de mikor odaér, hogy telepítés, akkor kéri az adathordozót. És most az a gondom, hogy bármit meg akarok nyitni a felügyeleti eszköz nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#27886) Sweet Lou 6 válasza King Unique (#27884) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen, csak azért ajánlottam az AOMEI-t, mert neki meg pont a rendszerlemezét kellene (nem bootolt neki UEFI módban MBR-ről) :D AOMEI-t már próbáltam, annál megmarad és még csak külön másik/live OS sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#27887) King Unique válasza Sweet Lou 6 (#27886) üzenetére


King Unique
titán

Az már egy jó előjel, ha adattárnál is megcsinálható adatvesztés nélkül, így van rá némi esély, hogy rendszerlemeznél is menne. Az Aomei meg nem tud többet a MiniTool szoftverénél, kb, egy kategória a kettő. Max abban jobb, hogy tud magyarul is.
Ha próbáltad, akkor ok, vsz nála is menni fig, illetve a MiniTool esetében is ok lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27888) oravecz56 válasza ignisz (#27885) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Idegen géppel kéne létrehozni boot pendrivét v. DVD-t .Azzal lemosni mindent.V. betenni egy másik gépbe az adathordozot és azzal format .A boot lemeznek a beolvasása biosz-bol indul.Akkor szokott variálni ha ide-ben telepitettél és ahci-ben akarod elinditani az op-t

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#27889) #58000384 válasza ignisz (#27885) üzenetére


#58000384
törölt tag

UEFI-hez elvileg az is elég, ha leformázod a pendrájvot és az iso tartalmát simán felmásolod rá.

De az is segített volna, ha leírod, hogy pontosan miket csináltál a gépen, mert magától nem lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#27890) ignisz válasza #58000384 (#27889) üzenetére


ignisz
senior tag

Nem tudom pontosan. A posta csempéjét nézegettem, aztán bejött, hogy gép indításnál jelszót kért. A netplwiz-ben megoldottam. Egy darabig még ezután is jelszót kért, majd megszűnt. Viszont elment a rendszergazdai jog. Ezért szeretném újra rakni. De bármit megakarok nyitni a felügyeleti eszköz nem enged.

(#27891) ignisz válasza oravecz56 (#27888) üzenetére


ignisz
senior tag

Májusban raktam össze a gépet, nincs benne IDE, már akkor is csak pendrivról ment a telepítés.

(#27892) ignisz válasza #58000384 (#27889) üzenetére


ignisz
senior tag

Az isot kibontsam vagy csak simán áthúzom?

(#27893) LLKobe válasza ignisz (#27890) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezt haverom is beszopta. Mikor a netplwiz-el mókoltál még volt pin vagy ilyesmi beállítva? Ha igen és úgy kapcsoltad ki a jelszókérést, akkor azért buktad az admin jogokat.

Csökkentett módból helyrehozható 5 perc alatt, guglizz rá.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27894) ignisz válasza LLKobe (#27893) üzenetére


ignisz
senior tag

Nem volt. Köszönöm a tippet.

(#27895) #58000384 válasza ignisz (#27892) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ami benne van, ne magát a fájlt.

A jelszót már nem tudod visszaállítani?

(#27896) ignisz válasza #58000384 (#27895) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm. Semmit nem enged ami kapcsolatos a rendszergazdai joggal.

(#27897) oravecz56 válasza ignisz (#27892) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Boot pedrivét kell készitened megfelelő programmal iso cd kép-ből mert ha kibontod az ugy nem fog botolni.

Oszika

(#27898) ignisz válasza oravecz56 (#27897) üzenetére


ignisz
senior tag

Próbáltam a media creatin toolt, a windowsos kis progit, de rendszergazdai jog kellene. Másik gép nincs közelemben, hogy azon csinálni egy pendrivet.

(#27899) LLKobe válasza ignisz (#27894) üzenetére


LLKobe
veterán

A jelenség ugyanaz, és ugyanúgy netplwiz állítás után halt be, sztem a megoldás is ugyanaz lesz. Guglizz rá, get back admin rights windows 10, ha van egy kis angol tudás 10 perc alatt megoldod és nem kell újrahúzni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27900) oravecz56 válasza ignisz (#27898) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Oszika

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.