Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) King Unique válasza tomboy0013 (#27350) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hogy tablet. Bár ilyennek, akár tablet, akár PC, csak úgy nem lenne szabad előfordulnia.
Ha nem tudnak rá megoldást, én kifizettetném velük az adathelyreállítás költségét...

(#27352) fuze válasza King Unique (#27348) üzenetére


fuze
őstag

Persze még külön külön lehessen színezni aztán kész diszkó rendszer. Én annak örülök, hogy végre elkezdték egységesíteni. A fehér ablakkeret pedig a legjobb választás. Én windows 8-ban is fehérre állítottam, mert úgy volt a legszebb. Ha színes, akkor nagyon zavaró pl grafikai munka közben.

adms.hu | UI Designer

(#27353) King Unique válasza fuze (#27352) üzenetére


King Unique
titán

Jaj, hagyjál már... szerinted EZ annyira hú de frankón néz ki? Ha van színe az ablakeretnek, sokkal jobb és szebb a 10-esnél is. Csak próbáld ki!

Amúgy meg az új Bitlocker titkosítási módot valóban nem kezelik a régebbi Windowsok...8.1 is érvénytelen jelszót ír ki, holott jól van megadva. Tehát, aki régebbi rendszerrel is akarja használni, az mindenképpen a kompatibilis módot válassza!

[ Szerkesztve ]

(#27354) zolee0307


zolee0307
őstag

Nálam jelzett a win, hogy telepíthető az új build, de mikor rámentem a letöltésre, akkor vmi nyűgje volt, mert hibát írt a win update, azóta akárhányszor frissítek azt írja a win update, hogy a rendszer naprakész, nem találja az új buildet.

Másnál volt ilyen? Hogy tudom megoldani a frissítést?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#27355) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Valakinek van ötlete mi lehet a probléma? CS:GO-ztam kiléptem nem is fut semmi és ez fogad..voltak apróbb laggok is a játékban.

[link]

8 GB ramom van, WIN 10-el.

Iphone 14 pro

(#27356) nicu71 válasza zolee0307 (#27354) üzenetére


nicu71
addikt

detto... elkezdte letölteni ,meg telepiteni,de aztán dobott egy hibát,és azota akárhányszor nyomok a frissitésre naprakésznek mutatja.Rá is hagyom mára...pedig kivi lettem volna :((

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#27357) kezo0 válasza pendre54 (#27287) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam pont ugyanez történt. Azóta is félóránként cseszegetem a WU-t, de semmi változás, szerinte naprakész vagyok. Pedig úgy beszínezném már az aktív ablak fejlécét. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#27358) vlevi válasza westlake (#27333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztosan van pár dolog, ami valamelyik inaider oreviewben benne volt, és a frissitesek miatt vopt meg nálam is. Ilyen pl a képnézegető. Insiderben volt, most nincs semmilyen sem.
Bezzeg candy crush az kell ;]

(#27359) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Most upgrade.-em a 1511.-es verziót, lemezkarbantartóval mindent töröltem, idáig stabilnak tűnik. Nem akartam most tiszta telepítést, így a Media Creation Tool.-al frissítettem fel. 20.-perc alatt feldobta
Ez kicsit olyan " könnyebben " dolgozik, mint az előző 10240.-es :)

kengyel

(#27360) fuze válasza King Unique (#27353) üzenetére


fuze
őstag

Igen, továbbra is így gondolom :P

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#27361) Zoshi85 válasza kengyel (#27359) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Ha ezzel csinálom nem tiszta telepítést csinál, nem telepiti ujra csak frissíti ugye?

Mer tegnap feldobta az update, 98 % nál járt, dobott egy hibát, és azóta friss a rendszer és nem ajánja fel.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27362) Crytek


Crytek
veterán

Fagyott egy játék. Nem akartam resetelni a gépet, szerencsére a fiók kijelentkezéssel megoldottam a kilépést.
Viszont azóta minden gépbekapcsoláskor azt írja ki a gép hogy nem tud csatlakozni probálkozzon később...

Ez mi és hol lehetne kikapcsolni, hogy nem írja ki?

Máshol írták gépház fiók beállításokat de ott a bejelentkezési jelszó kérése SOHA - n van :( Nem értem

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#27363) kengyel válasza Zoshi85 (#27361) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én a frissítési opciót csináltam, így minden adatom megmaradt. Nekem a WU.n keresztül meg sem jelent, ezért indítottam el manuálisan.

(#27364) Zoshi85

Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#27364) Zoshi85 válasza kengyel (#27363) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Rendben. Köszönöm. :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27365) ignisz válasza kengyel (#27363) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép napot. Nekem 64 bites pro van. A media cretion tool letöltésekor nem kérdezett semmit , hogy 32 vagy 64 bit. Elindításakor sem kérdezett rá, két választás volt. Frissítés és eszköz készítés. A frissítéskor megmarad minden ha jól értettem?

(#27366) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#27364) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Na, települ a toolal. Kiv vagyok :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27367) kengyel válasza ignisz (#27365) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha 64.-bites rendszerre frissítesz, akkor a media cretion tool.-is azt fogja frissíteni, értelemszerűen.
Ha ráfrissítesz ( upgrade ), akkor minden adatod megmarad.
Nekem is 64.-bites Pro van fent, és ugyan az maradt .

(#27368) ignisz

Nincs mit !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#27368) ignisz válasza kengyel (#27367) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a választ.

(#27369) Fire/SOUL/CD válasza ignisz (#27365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A képen látható helyről ki kell venni a pipát és egyből lehet válogatni a Nyelv, Kiadás és Architektúra közül.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27370) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#27366) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Amugy ezt az update hibàt javithatnàk.. Emlékeim szerint a 7 nel nem voltak ilyen hibàk hogy nem sikerult egy frissites, és nem engedte újra...

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27371) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

A fiam gépére feltettem a Win10-t. Teljesen jó!
Viszont!
A fájlkezelő azt írja 97 gigából 80 szabad!
A TC meg azt, hogy 102-ből 84
Ez hogy a ménkűbe lehet?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#27372) vg válasza VGYke (#27212) üzenetére


vg
addikt

Ez nekem is végig ment, majd jött valami hiba, hogy most nem sikerült és azóta semmi. ;] Kalap szar ez az egész win10 úgy ahogy van.

(#27373) Döglött Róka válasza King Unique (#27273) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Particionalo : Atmeretezni boven jol tudok a gyarival (az mas kerdes hogy kb palyafutasom alatt kb 10szer kellett ipari kornyezetben, csak a hobbimajmok szorakoznak ilyenekkel)

USB: Egyszer fordult elo velem olyan, hogy akasztott egy folyamat, elfelejtettem bezarni egy alkalmazast, bezartam, lehuztam, adat nem serult. Nem tudom mennyire kell balfeknek lenni hogy ilyenekbe rendszeresen belefusson az ember, es ilyen felesleges programot vasaroljon hozza.

3rd party: En is hasznalok, sysinternals cuccokat, treesize pro-t, keepass-t, powergui-t mert nem mindenben jo a gyari megoldas vagy nincs kedvem powershellben uj scriptet irni.

"Meg, mikor egy nagyobb tárolókapacitású lemezt kell vmi okból FA32-re formázni" - nem vagyok perverz, nem csinalok hulyesegeket;)

Nem akarok neked bizonygatni semmit, olyan hulyesegeket csinalsz a gepeden amilyet akarsz, ettol meg nekem meglehet a velemenyem rola. Levalaszto progiert fizetni cuki dolog.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27374) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Na, hát kész. Majd meglátjuk hogy muzsikál.

[link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27375) BiP válasza edeleny (#27371) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy, hogy az egyik GB-ban számol a TC meg mondjuk millió kB-ban. (csak te lelkesen 1000-rel osztottad, nem 1024-gyel)
Ill. lásd még GB és GiB különbsége, ha nem a fenti a szitu. (a lényeg ugyanaz, az 1000 és az 1024-gyel való osztásból adódó eltérés)

[ Szerkesztve ]

(#27376) #14595328 válasza pzstm (#27242) üzenetére


#14595328
törölt tag

De a könyvjelzők csak Edge-Edge között mennek, nem? Legalábbis nálam nem hozta be az IE-s könyvjelzőket, csak importálással.

Viszont a drag&drop végre működik :)

[ Szerkesztve ]

(#27377) aok1


aok1
tag

Nekem még most sem találja a threshold frissítést windows 10 64 bit pro-nál.

[ Szerkesztve ]

(#27378) laleeee


laleeee
őstag

hát frissítettem. de nekem ugyanúgy 1 perc alatt bootol,mint eddig.

(#27379) #85552128


#85552128
törölt tag

Felraktam én is iso-ból kb. 30 perc alatt frissített, viszont idegesítő, hogy a "frissítés" továbbra sem ment el mindent, pl. alapértelmezett alkalmazások, driverbeállítások, explorer/feladatkezelő beállítások.
A mail app is ugyanolyan bugos mint fél éve, nem enged gmail fiókot hozzáadni, ha meg manuálisan egyéb IMAP fiókként beállítom akkor ugyanúgy nem szinkronizál. :W
Maga a rendszer amúgy jó, boot időn nem látok változást, nem is csoda, SSD-ről eddig is gyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#27380) junior11 válasza aok1 (#27377) üzenetére


junior11
veterán

Még nálam sem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27381) Partyface007 válasza Zoshi85 (#27374) üzenetére


Partyface007
őstag

media creation tool-al iso-t készítettél és onnét ment az upgrade? bemountoltam és nekem a setup exe verziója az csak 10586.0

(#27382) kisapa


kisapa
senior tag

A media creation tool-ból kell új verziót letölteni vagy a régi is a legújabbat szedi le? A WU még mindig nem talál semmit.

(#27383) zoo8800 válasza kisapa (#27382) üzenetére


zoo8800
veterán

Várj még egy kicsit. A WU majd megoldja.

rip and tear, until it is done

(#27384) Zoshi85 válasza Partyface007 (#27381) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nem, simán elindítottam a toolt. Frissitésre nyomtam, nem az adathordozó készítésre, nem kérdezett semmit, végig ment, párszor újraindult és meglett. Minden megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27385) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Abban kérnék segítséget hogy van egy Kiano SlimTab 8 MS 16GB tabletem és frissiteni szeretném win10-re . A belső tárhely az kevés a letöltéshez igy raktam bele egy 32 gb-os memo kártyát illtve van 16gb pendrivém is , a belső tárhely amihez hozzá férek az kb 4 gb. Azt nem értem ha windows weblapra rámegyek és le akarom tölteni a windows 10-et usb meghajtora hogy onnan telepisem akkor nem látja a tabb illetve a letölö program azt irja ki hogy legalább 8gb szükséges , ezek szerint nem látja a memo kártyát és a pendrivét sem . Hogy tudnám ezt megoldani ? Az asztali gépemen win 10 van ott a pendrivere le tudom tölteni a 32 bites win10-et de ott azt irja hogy 3gb szükséges hozzá , ezt sem értem a z asztali gépen miért csak 3gb kell ? Még annyit hogy ha pendrivere töltöm le akkor mi a különbség a windows 10 és windows10 N között ?

[ Szerkesztve ]

(#27386) tope


tope
addikt

Van már az új frissítéssel egybeépített letölthető ISO ?
Ha igen, akkor be kéne tenni az Összefoglalóba.

Köszi a választ előre is.

(#27387) Döglött Róka válasza tope (#27386) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat nem kellett volna olyan sokat visszaolvasni...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27388) Partyface007 válasza Zoshi85 (#27384) üzenetére


Partyface007
őstag

köszi

időközben én az iso-val upgradeltem és nekem is 10586.3 a verzió

(#27389) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Egyenlőre jobbnak tűnik.. Van pár design változás, de elenyésző.

Meg vannak ezek, amik nekem újnak tűnnek.

Ez lenne a messenger app? Mer skype konkaktokat nem rakja be, tehát így értelmetlen.. H lehet ezt használni? Mire jó?

[link]

Meg van egy Telefon dolog. Nekem az is újnak tűnik, vagy csak nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27390) Zoshi85 válasza Partyface007 (#27388) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Szívesen :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27391) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na megtaláltam a megoldást az esti Bitlocker-es gondomra. Felhőbe menti alapból a 48 számjegyű kulcsot a rendszer így fel tudtam oldani a D meghajtómat...
Alapból ellátja Bitlocker védelemmel a meghajtókat a Win10 úgyhogy erre figyeljetek.

(#27392) ignisz válasza Zoshi85 (#27389) üzenetére


ignisz
senior tag

Hát én a designben nem találtam változást.

(#27393) Boonen007


Boonen007
őstag

Nem estem hasra ettől az updatetől letöltöttem az ISO-t felraktam laptopra és tabletre is mind a kettőn ugyan az a hiba lett. Frissítésnél megtalálta a drivereket ellenben egyet sem rakott fel.

(#27394) raidx


raidx
őstag

Jól megszívtam a frissítássel! Használhatatlan lett az eddig jól működő rendszerem. Valamiért nem tetszik neki az AMD CCC és még pár cuccot nem engedett elindulni. Gyorsan vissza akartam lemezképpől állítani a rendszert de csak a telepítőről sikerült. Ameddig csak lehet én nem engedem ezt a frissítést. Ha kell inkább vissza állok Win 7-re.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#27395) #14595328 válasza tomboy0013 (#27391) üzenetére


#14595328
törölt tag

"Alapból ellátja Bitlocker védelemmel a meghajtókat a Win10 úgyhogy erre figyeljetek."

Biztos vagy ebben? Én ilyennel még nem találkoztam, pedig legalább 15-20 (Pro és Home is) gépet frissítettem. Van benne OS X - Win10 (Pro) dual bootos rendszer és az OS X látja a fájlokat és meg is nyitja őket.

[ Szerkesztve ]

(#27396) tomboy0013 válasza #14595328 (#27395) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát ha frissítettél és utána nullázód a vinyót amit Win10 telepítővel partícionálsz akkor igen. Nálam ez történt.

(#27397) ignisz válasza tomboy0013 (#27391) üzenetére


ignisz
senior tag

Most frissítettem. Nincs semmi titkosítás.

(#27398) tomboy0013 válasza ignisz (#27397) üzenetére


tomboy0013
veterán

Olvass vissza egyet.

(#27399) Boonen007 válasza tomboy0013 (#27396) üzenetére


Boonen007
őstag

Nem mond hülyeséget a srác a Tableten még amikor a Windows 10 Insidereket telepítettem az egyetlen (ugye tablet lévén) C meghajtót is titkosította úgy kellett laposon megnézni, anno, hogy mi is van.

(#27400) norba69


norba69
senior tag

Érdemes a frissítés után átnézni az adatvédelmi beállításokat, nálam mindent visszaállított az MS szerint jóra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.