Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135001) Cs1csó válasza Peterhappy (#134998) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA nincs nagy fájdalom, akkor hajrá. MCT-vel legfrissebb telepítővel csináld meg. Az alapra állítás sok esetben iszonyat lassú a telepítés gyorsabb.
Ami nagy előnye a tiszta telepítésnek, hogy TERVEZHETŐ időveszteség. Ha tényleg csak pár program akkor 1-2 óra alatt meg is vagy, beállításokkal együtt.

(#135002) Peterhappy válasza Cs1csó (#135001) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm Csicsó!
Alapvetően nem fájna, gyakorlatilag ezek nálam soha nem mennek simán. De nekiesek, bízom benne, hogy jobb lesz a helyzet!

Van esetleg olyan tuti hozzászólás, mit érdemes telepítés alatt, illetve telepítés után beállítani, illetve megcsinálni első nekifutásra?
Próbáltam itt keresgélni, de nem találtam ilyet. Külföldi oldalakon/Youtube-n találtam egy-két cikket, de Bennetek jobban bízom :K

16GB-ramom és Ryzen 3 3200G procim van (Vega 8 GPU), videókártya sajnos nincs.
Win10 PRO 64 bit megy majd fel.

(#135003) Cs1csó válasza Peterhappy (#135002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit ajánlok, a telepítéssel kapcsolatban:
1. a telepítőket töltsd le előre és másold át az adat partícióra amit ugye nem törölsz, a telepítésnél a korábbi és a jövőbeni rendszer partíció minden kis partícióját töröld addig ameddig egyben nem látod az egész meghajtót és akkor ha erre csak az oprendszer fog menni nem is kell partícionálni, formázni hanem csak simán a tovább opcióra kattintasz és a telepítő majd létrehozza azokat a kisebb partíciókat újra amikre szüksége van.
2. a telepítés során én minden csúszkát OFF állásba teszek de ez a te preferenciád, hogy mit engedélyezel
3. telepítés után közvetlenül amikor először betölt az asztal érdemes a netet kihúzni mert valamiért egyből tolja fel a VGA driver-t de nem megfelelő verziót és nem a megfelelő módon.
(biztos meg lehet ezt oldani máshogy akár már integrálod a megfelelő telepítőt vagy egyéb mód de én ezt a faék egyszerű megoldást választottam)
4. ezután mehet a manuális Windows update futtatás had telepítse amit akar, és én nem lacafacázok tolom fel az ajánlott driver frissítéseket is
(a driver frissítésre egyszerű a protokollom: friss telepítés után amit ajánl a Windows azt telepítem és ha utána stabil akkor nincs gond, mivel és nagy Windows újratelepítő vagyok ezért mivel mindig stabil azokkal a driver-ekkel amit felajánl a Windows ezért bátran telepítem. Természetesen ha jön egy durva kékhalál vagy egyéb anomália akkor érdemes rájönni melyik zavar be és azt akkor kihagyni)
5. ha ezeken túl vagy akkor a GÉPHÁZ minden egyes menüjén, almenüjén érdemes végigmenni és ami nem kell azt kikapcsolni)

Ami fontos, hogy legyen a rendszered naprakész, az adataidról pedig mindig legyen mentés legalább a pótolhatatlanokról.

(#135004) arcitec


arcitec
addikt

Sikerült mára a win10 2004 verziójával addig eljutni, hogy 100% megcsinálta. Újraindítás után azonban, továbbra is azt írja nem sikerült, 0x80242016 a hibakód. És hát indul ismét, letölt telepít a végtelenbe. Miért kell hexa kód, amikor tudja, hogy hol akad el. Ezt én nem értem miért kell így. Egyébként előtte eddig sem jutott el, futtattam ISO-ból update-et.
Ezután jutott a frissítés 100%-ra. De sajna indítás után a fenti hexa hibakód. Mit lehetne tenni, mert már már a célban vagyunk?

Apropó a windows könyvtárban lévő SoftwareDistribution\ könyvtár tartalmát lehet törölni?
Egyébiránt a frissítés előtt töröltem is.
Mert vagy 10 GB ott van. A korábbi javításokban ennek a törlését is javasolták.

[ Szerkesztve ]

(#135005) Mardi


Mardi
tag


Hello!
Kéne egy kis segítség, Win10 telepítésével kapcsolatban, a formázásig eljutottam, viszont a partricióra nem engedi a telepítést a gpt-mbr dolog miatt (kicsit utánaolvastam, de egyértelmű megoldást nem találtam. ) Az Uefit megpróbáltam állítani, de nem nagyon találtam hol kellene (B450M Bazooka) Egy SSD-re telepítenék.
A segítséget előre is köszi

(#135006) Peterhappy válasza Cs1csó (#135003) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez így tökéletes, nagyon szépen köszönöm :R

(#135007) Kékes525 válasza Kékes525 (#134833) üzenetére


Kékes525
félisten

Problem solved:

A következőket csináltam:

1.

Ez sajnos nem oldotta meg a problémát.

2. Letöltöttem a médiakészítő eszközt (https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209) futtattam az "Upgrade ez a számítógép most" és a "Fájlok és alkalmazások megtartása"-val.

Ezzel megoldott a probléma. Egy érdekes dologra lettem figyelmes. Az "hírek és érdeklődési terület" nincs ott a jobb klikk menüben, pedig a legújabb Windows-om van. Ez vajon miért hiányzik? :F A telepítés után nem csináltam semmit.

Most látom, hogy az 1023-asra való frissítés hiányzik. Tehát az okozza a gondot. Most dobta fel a WU. Várok a telepítésével.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#135008) Mardi válasza Mardi (#135005) üzenetére


Mardi
tag

Bocsi, közben megoldottam: a windows telepítőjénél Shift+F10-zel behoztam a parancssort és ott konvertáltam át.

(#135009) Doky586 válasza Mardi (#135005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan így telepíts ! [link]
Nincs olyan lépés hogy formázás.

(Ha nem így csináltad így ellenőrizheted a beállításokat)

[ Szerkesztve ]

(#135010) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

Ismerősnek ilyen gépre teszek egy win10-t, ennél az 500gb ssdnél érdemes particionálni vagy mehet egybe a win, meg majd a többi adat?

(#135011) Cs1csó válasza fabri07 (#135010) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "többi adat" alatt mit értesz? Amúgy megoszlanak a vélemények. Mondjuk 80GB-ot adhatnál a rendszernek plusz az általános programok is szokás szerint ide pl. a böngésző stb.
A maradékra pedig lehet telepíteni a játékokat, adatokat is lehet ott tárolni esetleg.
Ha Steam-es vagy hasonló klienssel telepített játéka van akkor a jövőben egy újratelepítés esetén sem kell a játékokat újra letölteni, csak a kliens frissíti és kész.

Nekem pl. a legújabb 21H1 rendszer esetén tiszta telepítésnél 111GB-ból 81GB szabad, tehát a rendszer minden programmal 30GB-ot foglal. Tehát ha 80GB-ot hagysz a rendszernek akkor bőven lesz elég hely a jövőbeni kisebb-nagyobb frissítések fogadására, de akár a TRIM futtatására is.
Persze egészben is hagyhatod az sem lesz gond ilyen nem túl nagy lemez esetén.

[ Szerkesztve ]

(#135012) fabri07 válasza Cs1csó (#135011) üzenetére


fabri07
aktív tag

Filmek, programok, képek, hát amit egy átlag user használja a gépét. Játék nem igen lesz rajta.
Csak akié a gép nem igen fog figyelni, később mit, hova telepít.

(#135013) Cs1csó válasza fabri07 (#135012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincs játék de van sok "archív" adat akkor lehet jobb a két részre osztás. A programok telepítésénél - ha nem játék - akkor igazán nem kell figyelni sima alapértelmezett helyre mehet.

(#135014) fabri07 válasza Cs1csó (#135013) üzenetére


fabri07
aktív tag

Értem, meglátom még, mert látom magam előtt, hogy amire a windows került oda fogja rakni az összes fáljt és pikpak be is telt.

(#135015) Doky586 válasza fabri07 (#135010) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt akár 20 éve is kérdezhetted volna, akkor is ugyanígy aktuális volt. Azóta sincs változás ezügyben. De utólag is kettévehető a partíció (csak azon programokat újra kell telepíteni amit átraknál a D re)
Aki tudja mire kell, annak nagyon hasznos.

(#135016) Cs1csó válasza fabri07 (#135014) üzenetére


Cs1csó
félisten

54 telepített programom van ebből vegyük le a jelenleg 4db játékot és a 12db VC++ (darabszámra sok) és mint írtam, cakk-pakk 30GB-ot foglal. Tehát a 80 bőven elegendő.

(#135017) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy JOBB alul az óra mellett van az a kis felfelé nyíl, amire ha rányomok, akkor csomó ikon van benne.
ESETLEG van arra lehetőség, hogy az folyamatosan ki legen bontva és ne legyen "rejtve"?

erről lenne szó:

(#135018) Cs1csó válasza Nyugis (#135017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, megnyitod a GÉPHÁZAT, (tálca jobb szélén ikon minden beállítás opcióra kattints) SZEMÉLYRE SZABÁS - TÁLCA - A TÁLCÁN MEGJELENŐ IKONOK KIVÁLASZTÁSA - Mindig látszódjon az összes ikon az értesítési területen BE

(#135019) Nyugis válasza Cs1csó (#135018) üzenetére


Nyugis
senior tag

tökéletes, működik!
kár hogy nem lehet egy köszönöm vagy egy like gombbal megköszönni a gyors és abszolúte pontos / részletes segítség nyújtást! :R :R :R

(#135020) Peterhappy válasza Cs1csó (#135003) üzenetére


Peterhappy
őstag

Készen vagyok, így csináltam mindent, egyelőre minden rendben lévőnek tűnik, köszönöm szépen a segítségedet!

(#135021) King Unique válasza Mardi (#135005) üzenetére


King Unique
titán

Csak a szokásos...

(#135022) King Unique válasza fabri07 (#135010) üzenetére


King Unique
titán

Particionálni mindenképpen kell, máskülönben nem is lesz érdemben használható az SSD. :))
Ha a C és a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók mellett egyéb partíció létrehozása a kérdés, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, erről is volt már szó itt számtalanszor.

(#135023) King Unique válasza Kékes525 (#135007) üzenetére


King Unique
titán

De hisz korábban már leírták, + nemrég szintén le lett, hogy a tálcán pár kattintással egyszerűen kikapcsolható, kizárólag csak emiatt felesleges volt az in-place upgrade. :B
Egyébként meg nem meglepő most az eredmény, mivel az MCT jelenleg a 19043.928 buildszámú 21H1 ISO-t tölti le, amire kötelezően max. a KB5003173 számú frissítés települ, de az még nem tartalmazza a hírek és érdeklődési körök widgetet, utóbbihoz a csak opcionális KB5003214 telepítése szükséges. Ahol mivel az utóbbi csak választható frissítés, ezért amúgy sem kötelező telepíteni, de a következő havi standard patch is tartalmazza majd az említett újítást, annak telepítésével amúgy is aktiválódik majd.

(#135024) arcitec


arcitec
addikt

Ha erre nincs válasz: [link] Akkor még azt kérdezném, hogy létezik-e egy olyan telepítő készlet, ami a 2004-es verziót vagy nagyobbat tartalmaz, (akkor nem kellene a frissítésével bajlódni) mert akkor azzal elsőre upgradelném és ha az sem lenne jó, akkor nincs más hátra mint, új tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#135025) Doky586 válasza arcitec (#135024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#135026) arcitec válasza Doky586 (#135025) üzenetére


arcitec
addikt

Tehát akkor ha avagy a 2009 20H2 vagy a 21H1 ISO letöltésre kerül és abból updatelem az még jó is lehetne? Illetve a Microsoft oldaláról ezeket nem lehet letölteni?
A MediaCreationTool21H1 használtam az ISO letöltésére. Ebből lett meg az upgrade.
Bár a végét nem láttam csak a tálca volt már semmi több.
Magyaraul a Micró oldaláról ha ISO-t szedek le akkor a legújabb jön igaz? Nem is kell más ha jól gondolom. :U

(#135027) Doky586 válasza arcitec (#135026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek a Microsoft oldaláról töltik az (msdn) ISO-t (letöltés közben láthatod chromeban is a linket a letöltések menüpontban)

De bocsi, én elvesztettem a fonalat, nem értem mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#135028) Attila0 válasza Doky586 (#135027) üzenetére


Attila0
őstag

Gondolom a lehető legfrissebb W10-et szeretné feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#135029) arcitec válasza Attila0 (#135028) üzenetére


arcitec
addikt

Igen pontosan, de amit adott az nem hivatalos és nem értem mit letöltöttem innen az miért több 1,2 Gb-al. Win10_21H1_Hungarian_x64.iso
A MediaCreationTool21H1 -el letöltött Windows.iso meg csak 4,4 Gb

[ Szerkesztve ]

(#135030) King Unique válasza arcitec (#135024) üzenetére


King Unique
titán

How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft
How to Upgrade to Windows 10
How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
How to fix Windows Update error 0x80242016?

Miért ne létezne? :F

"Igen pontosan, de amit adott az nem hivatalos és nem értem mit letöltöttem innen az miért több 1,2 Gb-al. Win10_21H1_Hungarian_x64.iso"

Számtalanszor volt már arról szó itt - lásd kereső használata - , hogy az MWOIDT és a TechBench a Microsoft letöltőszervereire mutató letöltési linkeket generálnak, azaz magától a Microsofttól történik az ISO-fájl letöltése, ezért hivatalos forrásnak tekinthetők.

"A MediaCreationTool21H1 -el letöltött Windows.iso meg csak 4,4 Gb"

Azért, mert az MCT-vel letöltött ISO az ESD (install.esd) ISO, ami eleve kisebb mérető, mint a direkt módon, MWOIDT és TechBench forrásból letöltött standard (install.wim) ISO, ez sem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#135031) arcitec válasza King Unique (#135030) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi, de hát pont ebből az Upgrade volt meg és utána meg csak frissíteni akart 2004-re.
Akkor lehet az upgrade nem ment le? :U
Na most telepít,meglátjuk mi lesz ..

[ Szerkesztve ]

(#135032) Attila0 válasza arcitec (#135029) üzenetére


Attila0
őstag

Szerintem azért nagyobb mert ebbe már a frissítés is integrálva van, a kisebb méretűben meg nincs. De egyéb turpisság is lehet benne. Szóval, úgy gondolom az MTC-vel letöltött a biztos, ugyanakkor macerásabb is.

(#135033) egykori válasza King Unique (#135023) üzenetére


egykori
őstag

"amúgy is aktiválódik majd" - akkor miért ez a "választható" szöveg? :F

(#135034) Attila0 válasza egykori (#135033) üzenetére


Attila0
őstag

Ez a csali, hogy lássák hányan telepítik, aztán ha kevesen, akkor már "kötelező " lesz használni. Magyarul megkapjuk ha kell ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#135035) King Unique válasza arcitec (#135031) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos milyen upgrade-et csináltál te és hogyan, de a linkelt útmutatóban lévő eszközök + a frissítési segéd jelenleg pont hogy 21H1-re upgrade-elnek, nem 2004-re. :N
Egyébként meg szvsz bőven le lett írva a lényeg, linkelve a szükséges útmutatók, + külön a frissítési hibakód elhárításához is, stb.

(#135032) Attila0:
Nem, nyilván nem azért, meg buildszámra amúgy is ugyanaz szokott lenni a microsoftos ESD és standard ISO, ami 21H1 esetén jelenleg 19043.928...

(#135033) egykori:
Maga a havi 2. kumulatív frissítés a választható, ami eleve nem újdonság, meg csak a standard patch kedden (hónap 2. keddje) kiadott kumulatív frissítés települ automatikusan, az előbbi nem. A hírek és érdeklődési körök widget pedig már a választható KB5003173 számú frissítésben is benne van - ahol nem újdonság, hogy az egyes új funkciók már a preview kumulatív frissítésben elérhetők a standard CU előtt - , azaz ha valaki már most meg akarja kapni, akkor ezen frissítés telepítésével megteheti, ha csak később, akkor majd június 8-án kapja meg a standard kumulatív frissítés keretében.

[ Szerkesztve ]

(#135036) Doky586 válasza Attila0 (#135032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Android v Linux alól nézed meg a MS letöltő oldalát akkor ezt a nagyobb ISO-t kínálja fel letöltésre, ellenörzéshez megadja ott az SHA256 ellenörzőösszeget is.
alt="" title=""
Ha ugyanezen oldalt win alól nézed akkor a MCT-t ajánja letöltésre, de az más (kisebb) isot generál.

[ Szerkesztve ]

(#135037) egykori válasza King Unique (#135035) üzenetére


egykori
őstag

Mivel nem érdekel ez a hírek widget, így nem foglalkoztam vele, ott vár a KB5003214 a WU-ben. Tehát, júniusban települ akaratom ellenére, mert biztonsági okokból frissíteni csak kell. Még szerencse, hogy kiiktatható...

(#135038) Attila0 válasza Doky586 (#135036) üzenetére


Attila0
őstag

Ezt nem tudom, bár egy darabig használtam Linuxot, de nekem nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#135039) Attila0 válasza egykori (#135037) üzenetére


Attila0
őstag

"Még szerencse, hogy kiiktatható"

Egyelőre, de árjuk ki a végét.

[ Szerkesztve ]

(#135040) King Unique válasza egykori (#135037) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem érdekel, nem kell, akkor igen, egyszerűen kikapcsolod a tálca jobbgombos menüjében és ennyi, felesleges ezen többet témázni.
Nem, június 8-án nem a KB5003214-et fogja telepíteni a Windows Update, hanem az akkor megjelent új, standard kumulatív frissítést. Viszont a lényeg az előbbit illetően ugyanaz, mindkét esetben megkapja a user az új widgetet.

(#135041) Doky586 válasza Attila0 (#135038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Androidot v IOS-t se használsz..? :Y

[ Szerkesztve ]

(#135042) Attila0 válasza Doky586 (#135041) üzenetére


Attila0
őstag

Nem, a w10-et is csak muszájból használom, mert én már csak ilyen maradi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#135043) King Unique válasza Doky586 (#135036) üzenetére


King Unique
titán

Igen, támogatott OS-nél az MCT letöltését ajánlja fel a Microsoft weboldala, ahol nem futtatható az MCT (pl. Linux, macOS Android,iOS, + muzeális és EOL Windowsok lásd pl. XP, stb.), ott pedig a direkt letöltést a standard ISO-hoz. Illetve az utóbbi Windows 10 esetén is megoldható némi trükközéssel a böngészőben, lásd a linkelt útmutatót.
Amúgy meg szvsz bőben jó az MCT-s ESD ISO is, azt legalább szükség esetén nem kell darabolni FAT32 fájlrendszer használatához, stb. A standard ISO pl. a több kiadással - ESD vs. standard konzumer - tud többet, de home user szinten azok a spéci kiadások alapesetben feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

(#135044) arcitec válasza King Unique (#135035) üzenetére


arcitec
addikt

Már ne haragudj de azokat tudtam értelmezni és rég túl vagyok rajta, csak épp lehet tudja megcsinálni. És épp azért nem értem miért a 2004-re hivatkozik.
Tehát elindítottam az update a már lent is ismertetett módon. Majd az alábbi kép fogad ha bemegyek ide : [kép]

[ Szerkesztve ]

(#135045) gaara01


gaara01
tag

Feladtam a Windowst és megpróbáltam linuxot feltenni, de ilyen hibába ütközöm. Mi a baja ennek a reteknek? Mit kell csinálnom? Csak filmet szeretnék nézni, de semmit nem tudok feltenni.
YouTube videókon olyan BIOS menük vannak az asusok közül, hogy csomó variáció van, nekem meg tök kevés.
Segítsen valaki legyen szíves. :(
[link]

(#135046) default. válasza Peterhappy (#134998) üzenetére


default.
őstag

Szia, kb. ugyanolyan a telepítő, mint a hetesé, ne ijedj meg tőle.
A legegyszerűbb a Microsoft MCT letöltése, és egy telepítő pendrive készítése (2 gombnyomás). A sticket előtte formázd NTFS-re! Ezután csak a biosban kell átállítanod a boot sorrendet, majd pendriveról bebootolni a telepítőt. Üdv

(#135047) King Unique válasza arcitec (#135044) üzenetére


King Unique
titán

Mármint miken is? :D
Az upgrade a gépházban Windows Update módszer MCT, frissítési segéd, ISO in-place upgrade módszer... Meg előzőleg még 0x80242016 hibakód volt említve, most meg 0x80070003, ahol a linkelt útmutatóban szemléltetve vannak az elhárítási lehetőségek, lépések.

(#135048) Peterhappy válasza default. (#135046) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat, sikerrel jártam, már egész szépen be is laktam a rendszert :K

(#135049) fabri07 válasza King Unique (#135022) üzenetére


fabri07
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek, akkor majd egy 80gb-t hagyok a c-nek :)

(#135050) Lauda válasza gaara01 (#135045) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a windows topikban kérdezed? :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.