Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) Pyttawrx válasza junior11 (#108996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Esetleg nézd meg a HDD/SSD-t, pl hard disk sentinellel, ha SSD van benne, akkor a gyári progija ha van az a legjobb. Már azóta látom, hogy megoldódott, akkor tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#109002) jokeph válasza sz.j (#108998) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.

És a VGA-hoz van W10x64-es driver is. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#109003) Bogyó bá' válasza junior11 (#109000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109004) junior11 válasza Bogyó bá' (#109003) üzenetére


junior11
veterán

Köszi szépen, még a második és a harmadik pontot megnézhetnéd (Windows update) ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#109005) Bogyó bá' válasza junior11 (#109004) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A másodikat meg sem találtam…. :B
A harmadik szintén kézi - sehol sincs mókolva a cucc, csak telepítéskor az adatküldést minimalizáltam.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109006) junior11 válasza Bogyó bá' (#109005) üzenetére


junior11
veterán

A második nekem "Cryptographic services" néven fut (cryptSvc). :R Viszont érdekes, hogy a harmadiknál a WU szolgáltatás állapota neked le van állítva... Mégis automatikusan jönnek a frissítések vagy saját magad, manuálisan szoktál rákeresni?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#109007) sz.j válasza jokeph (#109002) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egy Asus EN 8600 GT Silent videokártya van a gépben és semmi gond nincs vele

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#109008) Semplar válasza junior11 (#109006) üzenetére


Semplar
őstag

Windows kiadástól is függ, home-pro-ent-ltsc.
Amott írtam még +1 -et, portable. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#109009) junior11 válasza Semplar (#109008) üzenetére


junior11
veterán

Ez igaz, nekem Home verzió van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#109010) Bogyó bá' válasza junior11 (#109006) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindig manuálisan szoktam a frissítéseket keresgetni (szintén Home).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109011) junior11 válasza Bogyó bá' (#109010) üzenetére


junior11
veterán

Így már érthető, köszi. Nálam, ha bekapcsolom a gépet, pár percen belül magától rákeres, többnyire a Defenderhez lévő fríssítéséket így szedi le, néha manuálisan én is rákeresek.

Ami viszont még érdekes volt a mai nap számomra, először léptem be safe módban a Win10-be, ill. akartam volna - hálózattal és nélküle is, viszont a bejelentkezéshez kérte a jelszót (MS outlook fiókot használok), de hiába próbáltam, egyszer sem fogadta el, pedig ellenőriztem, helyesen írtam be, mindkét gépen ez volt (böngészőben a fiókba bejelentkezve simán ment)... Nálatok is volt ilyen vagy hogyan léptetek be csökkentett módban? PIN-t itt nem fogad el, csak jelszót, helyi fiókom nincs, csak az MS fiókom jelszavát adhattam meg. A neten jópár ilyen panasz van, hogy nem tudtak belépni, mert a rendszer folyton hibás jelszóra hivatkozott, de megoldást nem nagyon találtam...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#109012) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Heló,
Win10 pro ez egyik gépen nem tudom a videókhoz társítani a media player classicot. Más gépeken ok, de egyen nem reagál rá. A program fut, ha megnyitom benne lejátszik, de valami blokkolja a társítást. Se a Gápház /alapértelmezett alkalmazások, se a tcm/jobb klikk/társítás, semmilyen úton nem tudom elérni, egyszerűen meg s nyekken, nem tesz semmit. Más gépen ezt pár klikkelés. Mi lehet? :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#109013) Bogyó bá' válasza junior11 (#109011) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Passz, nem tudom. Mióta W10-et használok (a legelső publikus béta óta) még soha nem kellett csökkentett üzemmódban indítanom a gépet. Bevallom férfiasan, nem is tudom hogy mostanság hogyan kellene...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#109014) lovi27 válasza junior11 (#109011) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam nem kér és sose kért a csökkentett módhoz jelszót. Persze, lehet azért mert automatikus jelszó kitöltés van beállítva a belépéshez és ez akkor is végrehajtódik.

[ Szerkesztve ]

(#109015) junior11 válasza lovi27 (#109014) üzenetére


junior11
veterán

Normál módban én PIN kóddal lépek be jelszó helyett, 2015 nyara óta, mióta a Win10-et használom, sosem próbáltam a csökkentett módot, csak most, de egyik gépen sem engedett be, hibás jelszóra hivatkozva, pedig többször is leellenőriztem, miután beírtam...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#109016) Csatravi válasza zolee001 (#108995) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szóval mind a két hozzászólás nekem jött ? :)
Ha felrakom az Update Assistant progit akkor eddig elég futtatnom ? Így kiderülhet hogy kompatibilis-e a gép vagy sem ? Vagy ezt a programot nem azért ajánlottad ?
Ha Virual Hard Disk-re telepítem akkor a telepítéskor a boot szektorba is beleír. Most bootoláskor bejön a menü ahol a három oprendszer közül választhatok. Itt megjelenik a win10 is vagy itt majd szerkesztgetni kell ? Vagy a win10 eltünteti a bootmenüt és el sem érem a többit.

(#109017) Csatravi válasza sz.j (#108998) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszi !
Néztem a két proci - Extensions and Technologies és Security Features - részét és ott van különbség. Nem tudom ez mennyire számíthat. Főleg a Security eltérés.
E8400 E7300
A lementést hogyan és mivel gondoltad ?

(#109018) st3v3np3t3r válasza gumimaci1235 (#108978) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mondjuk egy szimpla kérdésből? nem mindenkinek futja 1-2 éves,esetleg 3 éves laptopra :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#109019) gumimaci1235 válasza st3v3np3t3r (#109018) üzenetére


gumimaci1235
tag

persze, de ez az előzményből nem derült ki.

(#109020) King Unique válasza Csatravi (#108986) üzenetére


King Unique
titán

Megnézed a rendszerkövetelményeket, ami a CPU-kra vonatkozóan is részletezve van. Ha azok stimmelnek, akkor elvileg futnia kell az adott gépen a W10-nek.

Aztán hogy gyakorlatilag mennyire lesz rendben, azt értelemszerűen tényleges kipróbálással lehetne kideríteni. Vagyis az innen letölthető és az alábbi képen szemléltetett frissítési segéddel / MCT-vel közvetlenül upgrade-elni W7-ről, ahol az eszközök a művelet megkezdése előtt általában ellenőrzik a kompatibilitást, ami az általad linkelt videóban is látszik. Másik lehetőség a tiszta telepítés külön bootolt telepítési adathordozóról (pl. pendrive), amihez pl. ebben a blogbejegyzésben vannak instrukciók.
Ha nem opció számodra a hagyományos telepítés, akkor még a VHD boot jöhet szóba, valamint ha van megfelelő sebességű és tárolókapacitású USB-s tárolóeszközöd, plusz a gépen USB 3.X port, akkor a Windows To Go is, amihez ebben a hozzászólásban + ebben a leírásban vannak további instrukciók.

Ha a standard telepítést/upgrade-et választod és első körben csak kipróbálási céllal, akkor célszerű a meglévő W7-es rendszerekről komplett mentést készíteni, amiből szükség esetén később 1:1-ben visszaállíthatók. Ez megoldható Windows 7-nél is a beépített eszközzel, valamint külső programmal egyaránt, ahol az utóbbinál pl. a Macrium Reflect használata javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#109021) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Sziasztok, kérnék egy kis segítséget, nem frissül a win10, a 1909-re
olvastam hogy másnak is volt probléma, de kérdeznék,
elkészítettem az USB stickre az MCT-vel,
tudok a clean installon kívül mást is? javítani? upgradelni?
meg szeretném őrizni a jelenlegi dolgaimat....

Előre is köszi!!!!!! :R

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#109022) Csatravi válasza King Unique (#109020) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszönöm az infót !
Átolvasom és értelmezem a leírtakat, majd jelentkezem.

(#109023) King Unique válasza GIORGIONE76 (#109021) üzenetére


King Unique
titán

Ha a telepített programokat, beállításokat, személyes fájlokat meg akarod tartani, akkor nyilván nem tiszta telepítést kell csinálni, ami mindent gyalul. Pendrive-ról bootolva a telepítőt ilyenkor max. a rátelepítés jöhet szóba, ahol a korábbi rendszer bekerül a Windows.old mappába.
Vagy inkább a közvetlen upgrade Windows 10 alól indítva, ami az MCT-vel is megoldható, világosan ott virít az "ezt a gépet frissíteni" lehetőség. Ahogyan az innen letölthető és az alábbi képen szemléltetett frissítési segéddel szintén, ami nemrég frissült és már 1909-re upgrade-el. Vagy következő lehetőségként az is működik, hogy a letöltött W10 1909 ISO-t a fájlkezelőben felcsatolni, majd futtatni a gyökerében lévő setup.exe fájlt. Ha MCT-vel pendrive-ra lett elkészítve a telepítő, akkor annál is működik ez, bár pont a 1903-as verziónál volt az, hogy telepítési gondot okozhat a csatlakoztatva felejtett USB-s tárolóeszköz (bővebben). Vagyis ilyen hibánál értelemszerűen inkább az előbbieket kellene megpróbálni.

Az nem derült ki, hogy nálad miért nem frissül, van-e valami konkrét hibakód, vagy egyáltalán fel sem ajánlja a Windows Update a 1909-es funkciófrissítést. Ha jelenleg 1903-as verzió van telepítve, ami naprakész, azaz 18362.476, akkor arra csak a KB4517245 számú frissítést kell manuálisan letölteni és telepíteni, ami aktiválja a már benne lévő 1909-es funkciókat és átváltja az utóbbira a rendszert. Ez nemrég másnál simán működött. Ha esetedben nem, hibát dob a Windows Update és a manuális telepítés is, nem működnek az általános megoldási javaslatok, akkor marad a frissítési segéd/MCT, ami másnál nemrég szintén megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#109024) GIORGIONE76 válasza King Unique (#109023) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Köszönöm kimerítő választ :R
ha már kész telepítő akkor azzal próbálkozom frissíteni, csak féltem hogy elszáll a régi, sajna munkagép, nem tehetem meg hogy bohóckodok vele mint a játékmasinákkal :D

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#109025) Doky586 válasza GIORGIONE76 (#109021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az 1. pontot választod, nem a másodikat.. [kép] :B

[ Szerkesztve ]

(#109026) GIORGIONE76 válasza Doky586 (#109025) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

köszi :R
az asszony befejezi rajta a melót és már tolom is :DD

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#109027) kocsiska15


kocsiska15
tag

Sziasztok remélem jó helyre írom ezt
Új PC-t vásároltam és arra szeretnék majd feltolni egy Win10-et. /lesz benne egy 512-s SSD amit külön vettem, erre menne a rendszer + egy 2T HDD/
Nem vagyok pro, szóval igazából csak az lenne a kérdésem, hogy van-e valami tanácsotok, tippetek (pl. ne csatlakozzak netre amíg *XY*, kapcsoljam ki a *Z* opciót telepítésnél, drivereket ne a Windowssal szedessem le, ilyesmire gondolok.. persze ezeket csak úgy írtam, példaként :D )

a többi amatőrséget offba teszem

szóval én valahogy így gondolom a menetét elméletben:
Rufus segítségével csinálok egy telepítő pendrive-ot (egyébként a Win10 Enterprise LTSC-t ..öö... vásároltam meg :DDD ) -> mivel az SSD-t külön van, először is azt beleügyeskedem a PCbe -> gép elhelyez + billentyű, monitor, pendrive csatlakoztat, áram alá helyez -> pendrive-ról bootol -> SSD-t kiválaszt, hogy arra menjen a rendszer -> többit értelemszerűen (?) beállít, hülyeséget lehetőleg kikapcsol -> ha kész az install, internetre csatlakozás és Win aktiválás -> aztán valahogy a driverek frissítése (win magától? vagy külön manuálisan?) -> lehet használni, személyre szabni
Ez így nagyjából korrekt?

sry ha kicsit túlspilázom, de szeretek biztosra menni.. 8-9 éve nem volt új PC-m, és Win7-et használok :D
Köszi!

(#109028) ƵøŁĭ válasza #86564352 (#108944) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszi, a RESET megoldotta.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#109029) #86564352 válasza GIORGIONE76 (#109021) üzenetére


#86564352
törölt tag

Frissítési asszisztens megtartja a fájlokat, a dolgokról amúgy legyen biztonsági mentés.

(#109030) sz.j válasza Csatravi (#109017) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kérdéseidre King Unique fórumtárs már megadta a választ, mentésre én a Macrium Reflect progit ajánlom.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#109031) Pyttawrx válasza kocsiska15 (#109027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Èn net nélkül telepítek, rufus pedig uefi pendriveot keszitek, biosba pedig ahci- re a háttértár beállítàsokat, illetve secure boot-nál is uefi. Nagyjàból erre figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#109032) Cs1csó válasza kocsiska15 (#109027) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nem akarsz játékot telepíteni akkor jó az LTSC de ha játszani is szeretnél akkor úgy tudom csak szívás van vele.
Otthoni környezetben miért szükséges?

(#109033) Doky586 válasza kocsiska15 (#109027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#109034) Csatravi


Csatravi
senior tag

Lamer kérdés lesz de a win10 32 bit verzió az csak 4GB-ig kezeli a RAM mennyiséget ?
Melyiket verziót érdemes felrakni Pro, Enterprise vagy ?
Játékok és irodai programok lennének használva a rendszeren.

(#109035) Lauda válasza Csatravi (#109034) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a 32 bites oprendszert felejtsük el szerintem.

Amelyikhez van licenszed. Amúgy a pro-t.

(#109036) Csatravi válasza Lauda (#109035) üzenetére


Csatravi
senior tag

Rendben, elfelejtem de azért érdekelne :)
Licensz meg ahhoz lesz amit majd megveszek.

(#109037) Beni2360


Beni2360
félisten

Talán lehet ez a hiba a fellépő frissítéseknél ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#109038) King Unique válasza Csatravi (#109034) üzenetére


King Unique
titán

Igen, viszont a ténylegesen használható még kevesebb lehet, mivel pl. a VGA is lecsíphet belőle. Egyébként nem tudni honnan jött a 32 bites Windows használatának ötlete, de manapság sok értelme nincsen, hacsak nem valami muzeális gépet használsz, aminél csak a 32 bites opció. :D Ellenkező esetben viszont eleve inkább 64 biteset kellene telepíteni, meg alapesetben az UEFI-s telepítés is csak az utóbbinál opció.

Elsődlegesen nyilván azt, amelyikhez van megfelelő licenced. Otthoni használatra általánosan Home kiadást, vagy akár Pro-t, ha kihasználod az utóbbi többletfunkcióit és/vagy eleve ahhoz való licenced van/lesz (kedvezményes áron). Enterprise/Enterprise LTSC kiadást hivatalosan nem is lehet ilyen célra, még ha egyesek büszkélkednek is vele, hogy náluk bezzeg olyan van az otthoni gépen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109039) Pyttawrx válasza kocsiska15 (#109027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Segítség a telepítéshez:
- Rufus UEFI
LINK

(#109040) Pyttawrx válasza Csatravi (#109034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Minden 32bit-es verzió 3Gb-ig lát (Igen látttam már én is 3,5-t is 32 bittel), felette pl 4gb, már 64bit kell. Játékhoz 8 vagy nagyobb memória illik, ahhoz egyértelműen 64bit-es rendszer kell

(#109041) Cs1csó válasza Pyttawrx (#109040) üzenetére


Cs1csó
félisten

3,5GB-ig látja a RAM-ot de ebbe minden RAM beletartozik tehát a VGA is pl. 3GB RAM van a gépben és egy 512MB RAM-os VGA.

Amúgy egy 15 év körüli 2-3GB RAM-os gépen bőven jó a 32bites oprendszer is.

(#109042) Zoz válasza Csatravi (#108999) üzenetére


Zoz
őstag

Kb olyan lesz mint lovaskocsival autópályázni...

(#109043) Csatravi válasza King Unique (#109038) üzenetére


Csatravi
senior tag

Rendben, tehát a 32 Bites rendszer memóriakezelése maradt mint a régebbi oprendszereknél. Az UEFIS telepítés az csak akkor játszik ha az alaplap is UEFIS ?
A használni kívánt Gigabyte EP35-DS3 alaplap még a hagyományos BIOS-al van felvértezve.
A telepítő pendrive-t akkor milyen formátumra kell elkészíteni a Rufus programmal ?
- MBR particiós séma BIOS vagy UEFI-s gépekhez - opcióval ?

(#109044) jokeph válasza Pyttawrx (#109040) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kivéve a Win2K3 Enterprise-t SP2-vel, mert az 32 GB-ig lát. Pedig x86-os a rendszer, de van benne natív 64 bites kiterjesztés is. :D

(#109043) Csatravi: ez esetben MBR kell. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#109045) kocsiska15 válasza Doky586 (#109033) üzenetére


kocsiska15
tag

(#109031) Pyttawrx ; (#109032) csicso82

köszi a válaszokat, meg a linket is amit.. öö.. megpróbálok majd értelmezni :D

Igazából egyszerű: azért LTSC mert ezt ajánlották.. :D azt írták róla több helyen, hogy nincsenek rajta a felesleges dolgok (Cortana meg miegymás).
De akkor ezek szerint felejtsem el, igaz? /természetesen lesz játék és hasonlók a gépen/

ja, egyébként nem tudom nekem szól-t e de én biztosan nem büszkélkedek semmivel egyrészt mivel még a gépem sincs meg (a héten érkezik), másrészt mint ahogyan azt írtam is: nem vagyok igazán hozzáértő ezekben a témákban.. :) egyszerűen csak igyekszem a jó/hasznos megoldásokat választani

szerk.: (#109039) Pyttawrx - ezt is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#109046) King Unique válasza Csatravi (#109043) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván csak akkor, ha UEFI-s a gép, alaplap. Ha nem, akkor nyilván legacy/CSM módban kell telepíteni, a Rufus használatánál annak megfelelő opciót beállítani a kiírásnál.

(#109047) Csatravi válasza Pyttawrx (#109040) üzenetére


Csatravi
senior tag

Rendben ezt a részét értem és tudtam hogy minden RAM mennyiség beleszámolódik csak azt nem tudtam hogy a win10 is még így csinálja.

(#109048) Csatravi válasza King Unique (#109046) üzenetére


Csatravi
senior tag

Na még egy utolsó kérdés mára. :)
Akkor arra a gépre amiben 8 GB RAM van arra megy a 64Bit verzió. Viszont lesz egy olyan laptop is amiben csak 4GB RAM van és valószínű nem is lesz benne több. Arra is a 64Bit verzió menjen fel vagy arra inkább a 32Bit ?

(#109049) Pyttawrx válasza Csatravi (#109048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

64 bit kell mindkettőre

(#109050) TRob1 válasza Csatravi (#109048) üzenetére


TRob1
veterán

Arra is 64bit egyértelműen.

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.