Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Popes válasza Gyula84 (#26297) üzenetére


Popes
őstag

Nyugodtan megpróbálhattad volna a javítást, a nyelvi fájlokon kívül nincs különbség az iso-ban.
Ha be is kavarna és magyar lenne (bár kétlem) tetszőleges nyelvet bármikor lehet telepíteni.

Deus ex machina

(#26302) gyalu 1 válasza V.Stryker (#26300) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Ez engem is érdekelne :)

(#26303) Gyula84 válasza Popes (#26301) üzenetére


Gyula84
veterán

megpróbálom mást nem tudok még valami lenne azt hogy 32 vagy 64 bites azt honnan tudom meg?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#26304) gyalu 1 válasza Gyula84 (#26303) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Pl: Gépház/Rendszer/Névjegy

(#26305) Gyula84 válasza gyalu 1 (#26304) üzenetére


Gyula84
veterán

nem indul a windows :) ha van program files és program files(x86) is akkor gondolom 64bites?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#26306) gyalu 1 válasza Gyula84 (#26305) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Elnézést nem olvastam vissza :B Akkor az 64 bites (szerintem)

(#26307) pendre54 válasza Gyula84 (#26305) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Innen szedd le az ISO-t, majd kiírod Rufussal. Lehet válogatni, hogy milyen telepítőt akarsz készíteni.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26308) Döglött Róka válasza V.Stryker (#26300) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nezd csak es ezt nem csak neked uzenem, hanem az osszes embernek aki keresonek nezi a forumot...

Elso talalatra raboksz....

K***a nehez nem?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26309) Gyula84 válasza pendre54 (#26307) üzenetére


Gyula84
veterán

Köszi pendre ezért nem lölek le bf ben :D

(#26306) gyalu 1
köszi

(#26308) Döglött Róka
ennyi erővel az esetek 80%ban ha nem többen meg lehet máshol találni a választ :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#26310) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Aki win10 alatt torrentezik.
A hálózati beállítás érdekelne. (nyilvános, magánhálózat)

Tegnap előttig akadtak a videók. De felraktam a vmware-t és minden megoldódott. nincs semmilyen akadás.
És tegnap egész nap rendesen ment minden.
Reggel leszedtem a vmware-t és egyből csinálta. (gyorsan visszatettem. Azóta megint jó)
hálózatok

Valami tipp valakinek?

(#26311) Döglött Róka válasza Gyula84 (#26309) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pontosan erre szerettem volna ravilagitani. Jo lenne ha ez a forum nem helpdesk lenne hanem az os-el foglalkozna.

Ehelyett kimerul a "lustavagyokkeresni", "hogyanfrissitsem" es az "olddmeghelyettem" temakban.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26312) kaszaf válasza Döglött Róka (#26308) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szép és jó csak éppen nekem bármit csinálok nincs numlock. Hidd el tudok guglizni.

Egész pontosan:

Kikapcsolt gép bekapcs: nincs numlock.
Úraindítás: van numlock.
Biosban: numlock on.

Registry trükkök sem működnek. A vicc az, hogy azóta rossz mióta újraraktam a wint kb 3 hete. Előtte működött amit linkeltél. Most már nem.

[ Szerkesztve ]

(#26313) @rglaaf


@rglaaf
veterán

USB kulcsos telepitőt merre lehet kapni jó árban?

PSN:BiZzare_0 ️

(#26314) eldarin


eldarin
tag

Sziasztok most fogok Skylakere váltani tehát alaplap+proci+ram csere lesz, azt szeretném megtudni, hogy ezek után is simán aktiválódni fog a win 10 magától ha újra rakom vagy esetleg újra el kell játszanom, hogy vissza rakom a 8.1-et és onnan frissítem le 10-re hogy meglegyen a hardverkulcs ismét?

(#26315) zoo8800 válasza eldarin (#26314) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem fog simán aktiválódni.

rip and tear, until it is done

(#26316) karldergroße


karldergroße
senior tag

Újabban a win10-ben - minden idők legszarabb - windowsában a következő jelenség történik: Fájlkezelő leáll, a tálcán levő ikonok nem reagálnak (egy részük eltűnik), a startmenüben levő ikonok sem reagálnak, valamint az asztalról az összes ikon eltűnik. Viszont a winfosos semmiresejó alkalmazások, pl. edge, naptár, posta indíthatók. Csak az újraindítás oldja meg a helyzetet. Különösen akkor jön elő, ha a számítógép már órák óta megy, és sokáig nem nyúl hozzá senki (pl. megy a letöltés és csak egy óra múlva térek vissza a géphez.) Másnál ilyen?

(#26317) Döglött Róka válasza eldarin (#26314) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerinted ezt a kerdest naponta hanyszor teszik fel?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26318) V.Stryker válasza Döglött Róka (#26317) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy ma különösen bunkók az emberek. Akik amúgy nem, azok is. Mi szükség van erre? Ha unod a kérdést, mert hatszor felteszik egy nap, akkor ne reagálj rá. Ha válaszolsz, akkor meg válaszolj érdemben. Nem rángattál ki senkit a seggedből, se topik gazda nem vagy, hogy leugass másokat. :(((

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26319) TRob1 válasza karldergroße (#26316) üzenetére


TRob1
veterán

Vazze, mit szenvedsz hónapok óta vele? Tegyél fel olyat ami megfelel neked!!! :W
Folyton csak sírdogálsz hogy ilyen meg olyan szar, minthogy használnád azt ami nálad jó (ha van egyáltalán olyan)

Egyszerűen csak szar a vidkarid vagya hozzá való driver, és kész. Nézz vissza pár hónap múlva...

ui: 4 különböző gép van a közvetlen környezetemben, amin mind tökéletesen működik a minden idők legjobb windowsa. És ezen kívűl még rengeteg ismerősömnél, kollégámnál teszi a dolgát hiba nélkül. Akkor biztos minden idők legszarabbja! :W

¤ R'n'R ¤

(#26320) Döglött Róka válasza V.Stryker (#26318) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sertodni konnyebb mint gondolkozni. Tok jogos. Legkozelebb eloszor hasznalj keresot, utana kerdezz itt ha nem erted amit talaltal. A topicgazda meg nem csinal itt semmit, kulonben torolne a hozzaszolasok 80%-at ami ugyanazokbol a kerdesekbol all.

Es egyik feltetel sem kell, hogy "leugassak" masokat. Boven eleg az internet ertelmes hasznalatanak mellozese.

Nem tudom milyen smiley kell olyenkor hogy szebb legyen. Kapsz egy ilyet :))

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26321) karldergroße válasza TRob1 (#26319) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszönöm, hogy egynesen a microsoft-központból válaszoltál.

(#26322) #58000384 válasza karldergroße (#26316) üzenetére


#58000384
törölt tag

Igen, nálam is pont ilyen, igazából csak a naptárban számolom a napokat, ha bekapcsolom a gépet.

De most komolyan, mi lenne ha megpróbálnál utánajárni a gépeden, hogy mi okozza? Helyetted senki sem tud a programjaid és a drivereid között kutatni. Ha meg használtál már "kémelhárító" megoldásokat, akkor főleg.

(#26323) TRob1 válasza karldergroße (#26321) üzenetére


TRob1
veterán

Dehogy! Ma szabin vagyok! :DD Ott azért több gépen fut hibátlanul. ;)

Csak már kvra uncsi ha valakinél nem jó valami, akkor xar a win 10. Közben meg az esetek 70-80%-ban semmi köze hozzá. Max abban hogy elérhetővé tették számodra, meg mindenki más számára is. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#26324) BiP válasza V.Stryker (#26318) üzenetére


BiP
nagyúr

Most meg kell védenem Döglött Rókát.
Lehet, hogy manapság bunkóbbak az emberek, bár régen is azok voltak, ma inkább csak halmozottan több a lusta kérdező, persze, hogy frusztráló egy idő után.
És a hangnem ellenére mégiscsak konkrét választ adott, és mivel atomegyszerű lett volna a megoldás, némileg indokoltnak érzem a felháborodását.
Biztosan nem esett jól a stílus, de régen az ilyen kérdéseket letudták egy RTFM-mel, vagy egy lmgtfy.com linkkel. Ennél azért kimerítőbb választ adott, indulj el annak mentén.

[ Szerkesztve ]

(#26325) JanR válasza TRob1 (#26323) üzenetére


JanR
addikt

De a lényeg, hogy mindig a microsoft a hibás és nem a felhasználó.. sosem fogod tudni megmagyarázni másnak, hogy milyen lehetőségei vannak, ha csak a rosszat látja (mindenben). A hozzáállása nem változik e téren, ez van :)

Én most már 10+ gépre frissítettem a windows 10-t, majd tiszta telepítéssel installáltam. Eddig egyedül a saját gépemnél futottam bele egy pici hibába, de azt is megoldotta egy újratelepítés.

(#26326) worxland válasza karldergroße (#26321) üzenetére


worxland
addikt

Explorer.exe-t kilőtted a feladatkezelőben és újraindítottad? Lehet, hogy nem kellene reboot. Ha meg nem segít, akkor valószínűleg nem Windows hiba. Vírusirtó és memória-ellenőrzés sem ártana.
A lexarabb-ról csak annyit: valószínűleg nem próbáltad a Win 3.0-at, a 95-öt, az Me-t vagy a korai (SP1 előtti) XP-t. Nálam 3 gépen megy hiba nélkül a Win 10 Pro (két 32 bites és egy 64 bites), pont annyi bajom van vele, mint a Win 7-el vagy a 8.1-el.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26327) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Milyen hibára utalhat az, hogy a gép bekapcsolásásánál a windows logó meg az Asus felirat csak villan egyet, és nem kapcsol be? Általában többszöri próbálkozás után bejön rendesen, és utána kapcsol be... :Y :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#26328) Döglött Róka válasza jUUh (#26327) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Táp

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26329) VoidXs válasza Döglött Róka (#26328) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Esetleg HDD.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#26330) vlevi válasza vlevi (#26294) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felkúszott a gépre a legfrissebb insider preview, a 10576-os build. Szerencsére megjavult a psota, már megjegyzi a beállításokat.

(#26331) raubisoda


raubisoda
senior tag

Nem tud valaki az új 576-ra hun.mui-t?x64 kellene mert 32bit-re már van

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26332) jUUh válasza VoidXs (#26329) üzenetére


jUUh
addikt

Köszönöm szépen, akkor elviszem a hozzáértőhöz.

Samsung Galaxy S23+

(#26333) choorka


choorka
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem ma win 10-re tört windowsról,és ezért értelemszerűen nincs is aktiválva a rendszerem. Viszont van win 7 home premium licensz kódom, ugyanis a gépemet win 7-tel együtt vettem, csak bizonyos okok miatt egy újratelepítésnél egy tört win7-et raktunk fel rá. A lenne a kérdésem, hogy milyen módon tudom aktiválni a win 10-et ezek tudatában?

(#26334) tomp válasza choorka (#26333) üzenetére


tomp
félisten

Szia!

Fel kell raknod a Win7-et és a saját kódoddal aktiválni. Azután frissíted Win10-re ami már aktiválni fogja magát.

(#26335) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Valaki találkozott ien hibával?

[link]

[link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26336) vlevi válasza choorka (#26333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vársz egy kicsit, míg megjelenik a régesrégen várt novemberi frissites. Ennek egyik ígérete ugyanis az, hogy el fogaj fogadni a win7 és nyóc kulcsokat ia. Addig használd aktiválatlanul.

(#26337) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Jön le a th2_release Professional 10576. Valakinek valami tapasztalata?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#26338) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Hozzám került egy gép azzal problémával, hogy az appok megnyitása nem megy (pl: Áruház, Fényképek). Felvillan az ablak egy pillanatra, de rögtön be is záródik magától.

Ez van az összes app esetén.

Nem igazán találtam megoldást erre, ezt próbáltam, de nem hozott változást. A kommentek között bedobott tippeket is végigpróbáltam, de semmi.

Ötlet?

Nem csak a megoldás érdekelne, hanem a jelenség kiváltó oka is (hogy megvilágosodhassak).

(#26339) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26335) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

?

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26340) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#26335) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Se csatlakozni, se létrehozni nem enged..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#26341) mr.nagy válasza Stauffenberg (#26338) üzenetére


mr.nagy
tag

Csak egy tipp!

Nekem míg az AVG vírusirtó volt fent addig ezt csinálta, most egy másik van fenn és nincs semmi probléma.

HMNote10Pro

(#26342) vlevi válasza Milestone2 (#26337) üzenetére


vlevi
nagyúr

"10576"
Nem rosszabb, mint a 10565, legalábbis én eddig úgy láttam.
Nálam helyrerakta (nagyjából) a posta appot is. Habár nem teljesen, mert az élőcsempéje döglött, amióta megvan. Marhára nem ugyanazt mutatja, mint ami a megnyitott posta appban van. Arról már nem is beszélve, hogy a posta app sincs mindíg teljes szinkronban a gmailla.

(#26343) Milestone2 válasza vlevi (#26342) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#26344) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Ezt most tényleg nem értem, hogy miért akarja az MS még jobban kihúzni a gyufát azoknál, akiknek tökéletesen megfelel a jelenlegi rendszerük. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26345) wjbhbdux válasza pendre54 (#26344) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mert senkinek se jó, ha évtizedekig egy "megfelelő" rendszeren maradnak a felhasználók, lásd a Windows XP esetét, vagy a frissítetlen android rendszereket.

/s

(#26346) zoo8800 válasza wjbhbdux (#26345) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez így van. Még egy év, és újítok én is.

rip and tear, until it is done

(#26347) bzoley válasza pendre54 (#26344) üzenetére


bzoley
veterán

Ha ez így lesz, akkor abból háború lesz. Csak a közelemben van néhány laptop Win7-tel(sarokban win10 ikonnal), amik kipróbáltan nem működnek Win10-zel. Ha egy ilyen ajánlott frissítés miatt esnek ki a munkából, kinél lehet kártérítést igényelni? Ezeknek teljesen elment az eszük. A közhiedelemmel ellentétben normálisan visszaállítani sem lehet a korábbi állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#26348) Döglött Róka válasza bzoley (#26347) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert megsemmisul frissiteskor az osszes win7 install media az eszkoz kornyezeteben?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26349) V.Stryker válasza Döglött Róka (#26308) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Drága Rókuci!

Nagyon patent, hogy tegnap leugattál, de az általad linkelt verzió SEM működik. A NumLock az eddigi próbálkozások során csak újraindításkor marad bekapcsolva. Kikapcsolás után megint nem megy.

Szóval a tegnapi kioktatásod csak saját magad minősítésére volt jó.... ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26350) TRob1 válasza V.Stryker (#26349) üzenetére


TRob1
veterán

Sajna nálam ugyanez a szitu, de már a 8-nál és a 8.1-nél is ez volt. Ráadásul asztalin és laposon is ugyanúgy. (De még anyum dell laposán is ugyanez a helyzet)

(#26347) bzoley :
Na azért ha nem akarod, nem is fog települni. Egyébként meg mit jelent hogy nem működik? :F (Amúgy addigra lesz pár frissítés még hozzá és remélhetőleg a balfaxabb gyártók is összeszedik magukat driver fronton)
Nálunk pl. egy ős FuSi laposon is megfelelően (sőt, jobban mint a 7) működik. De asztalin és újabb Dell laposon is...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.