Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) #41133696


#41133696
törölt tag

SFC:

Mindig amikor kiadnak egy új build-et Windows 8.x óta nálam ez van :D

(#27502) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Tud nekem valaki segíteni ?
Újra raktam a gépet.

A boot idő nagyon gyors. :C
Van egy ROG Front Base előlapi vezérlőm,amit sehogy se tudok feltelepíteni.Az előző op alatt nemvolt vele semmi gond.
WIN 10.0.10240
Ha rákötöm a vezérlőt az alaplapra ez az üzenet jelenik meg.

Ha telepíteni akarom az előlapi vezérlőnek a programját , akkor ezt írja ki.


Az eszköz kezelőben meg ez van.

Az ASUS honlapjáról leszedtem a drivert,de ott is hibát jelez. :F
Próbálkoztam ezzel is de ezzel se jutottam semmire.

Az USB 3 telepítésénél meg ez van.

Valakinek van valami ötlete, javaslata ?

[ Szerkesztve ]

(#27503) repvez


repvez
addikt

azt be lehet valahol állitani, hogy melyik meghajtóra töltse le az ISO-t a mediatool?
Mert nekem állandoan kiirja, hogy 8gb szabad helyre lenne szüksége,de a C-n csak 1gb körül van
igy nem tudom leszedni, hogy ujrategyem a rendszert.
Esetleg egy külsős link ahol én áll,itom be , hogy hova töltse?

(#27504) jenei1994


jenei1994
addikt

sziasztok!
Az egyik ismerősömnek van egy asus A55BM-E alaplap integrált videokártyával. Sajnos külön nincs benne videokártya. Az lenne a kérdésem érdemes lenne neki vásárolni bele kártyát? Játszani nem játszik,de viszont hd videokat nézegeti. :D

(#27505) AtHoS válasza TRob1 (#27461) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne is csodálkozz, neked nincs telepítve a USB eltávolító cucc, szóval várhatod....téged most már felismer a "rendszer"

Bocs, de nem tudtam kihagyni ;]

ui. Mondjuk nekem sincs telepítve, bár nálam azért is "késhet", mivel a gép sincs bekapcsolva :DDD

read-only mode on the forum

(#27506) ottesz válasza vampire17 (#27460) üzenetére


ottesz
aktív tag

Microsoft Windows 10 Enterprise sem :D

(#27507) Döglött Róka válasza AtHoS (#27505) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Felrohogtem:D:D:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27508) Máté94 válasza jenei1994 (#27504) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, teljesen felesleges. Az integrált mindenre elég benne. (CPU-ban van mellesleg... ;) )

(#27509) ssgt1981 válasza #41133696 (#27474) üzenetére


ssgt1981
senior tag

A teljes Windows letölti vagy csak a frissítést?

(#27510) TRob1 válasza AtHoS (#27505) üzenetére


TRob1
veterán

:)

Nem vártam tovább, feltoltam a MC Toollal. És ez szerencsére nem is kérte közben az "USB eltávolító cuccot". :DDD

¤ R'n'R ¤

(#27511) szinesz.bob válasza #41133696 (#27501) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Ez a képernyő mit jelent?

(#27512) Apucy01 válasza #41133696 (#27493) üzenetére


Apucy01
őstag

én nem csináltam semmi extrát frisittem és kipucoltam

viszont jó lenne az iso is mert ki irnám dvd re akkora usb ezközöm nincs amin megtudnám csinálni és nem esne jól mindig a régi verziót telepiteni és úgy frisiteni ujra

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27513) Apucy01 válasza repvez (#27503) üzenetére


Apucy01
őstag

igen be el inditod a media tool t telepitési adathordozó készitése egy másik géphez és ott kiválasztod amit szeretnél

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27514) repvez válasza Apucy01 (#27513) üzenetére


repvez
addikt

Ezért kérdeztem, mert beállitottam, hogy másik gépre és utánna a nyelvet és rendszert majd a tovább gombnál már kiirja, hogy 8gb hely kell neki és bezárás, nincs más menű vagy lenyiló fül ahol a tletőltés heklyét adhatom meg.

(#27515) Apucy01 válasza repvez (#27514) üzenetére


Apucy01
őstag

én most szedtem le az iso t és simán tudtam nek másik helyet adni

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27516) netpeti98 válasza Apucy01 (#27515) üzenetére


netpeti98
addikt

Először a C:-re tölti le mindenképp, csak utána csinál belőle ISO-t.

[ Szerkesztve ]

(#27517) StLui


StLui
veterán

Van még rajtam kívül valaki aki türelmesen vár, hogy a lehető legjobb win10 élménye legyen, mert nekem már az az érzésem soha nem fogja magától felajánlani a frissítést 8.1-ről? :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#27518) vadmajomka válasza Elemental (#27494) üzenetére


vadmajomka
tag

Nincs mit. Örülök neki :)

(#27519) Boonen007


Boonen007
őstag

Ez a randa keret miért van ott? Laptopon ami AMD-s meg a Tabletemen is ami meg Intel-es.

Link

(#27520) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Ebben a pillanatban raktam fel ISO-ból.
Ahhoz képest, a sorban a második és harmadik frissítés elég hamar megérkezett. :)

(#27521) repvez válasza Apucy01 (#27515) üzenetére


repvez
addikt

mert biztos volt szabad helyed a C meghajtón ahova a buffer fájlt le tudta menteni és onnan másolja át a megadott helyre.

Na nálam ezt nem tudja megtenni

(#27522) Apucy01 válasza repvez (#27521) üzenetére


Apucy01
őstag

lehet hogy igy van igen van szabad helyem s c n

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27523) #58000384 válasza Boonen007 (#27519) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az ott az árnyék helye lenne. Ablakok körül nincs? Ha nincs, akkor átmenetileg állítsd be a teljes képernyős menüt (vagy tablet módot), aztán állítsd vissza, hátha.

(#27524) vlevi válasza pendre54 (#27495) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem mbr és gpt is. Benne van a 32 bites telepitő, ami csak mbr-ee lehet, és van 64 bites is, ami viszont gpt, vagy mbr lehet. Én 64 biteset csinaltam, és a gépem bootolaskor kérdezte, hogy mbr,vagy gpt akarok-e a penrol bootolni.

(#27525) #41133696 válasza ssgt1981 (#27509) üzenetére


#41133696
törölt tag

A teljeset.

(#27511) szinesz.bob: Alapesetben azt, hogy sérült rendszerállományokat talált amiket kijavított. Már azóta megint helyreállt, és azt mondja, hogy minden rendben van. Ilyenkor lefuttatok egy CHKDSK-t, és egy újabb SFC-t.

(#27512) Apucy01: Most az a durva, hogy a frissítés óta az Acronis True Image HD nem bootol be, elindul, csak egyből újraindul :D

(#27526) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok.
Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.
Arról lenne szó hogy van egy tv itthon ami látja a gépet a hálózaton és azt szeretném megoldani hogy ami gépen vannak filmek azt a hálózaton keresztül játsza le a tv. Ez igazából félig meddig működik is viszont csak akkor látja a tv a gépen lévő tartalmat ha azt átmásolom a windows-os videók mappába. Ezzel csak az a probléma hogy elég szűkös az SSD-n lévő szabad hely.
Hogyan lehet úgy megosztani a videókat az otthoni hálózaton hogy ne kelljen egyessével mindig átmásolnom a filmeket/sorozatokat?

Remélem érthető. .Előre is köszönöm a válaszokat :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27527) AtHoS válasza Tibko8 (#27526) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Először is az ilyen "hülye" wines mappákat, mint a Videók, Képek, stb... át tudod irányítani más helyre, pl. másik partícióra (jobbklikk-tulajdonságok-Hely)

Másodszor pedig ez is segítségedre lehet:
Médiatartalmak hálózati megosztása a Windows Media Player alkalmazással

Harmadszor pedig (ezt mondjuk félve írom le a pár oldallal ezelőtti "eszmecsere miatt" :) ) a wines beépített média megosztás helyett használhatsz 3rd party programot is (pl. LG TV-khez le lehet tölteni ilyen alkalmazást webről, de gondolom a többi gyártónál is létezik hasonló program), amivel esetleg kicsit többféle médiát is meg tudsz osztani (pl. win7 esetében 3D tartalmú videók esetében a wines MP megosztással nem tudtuk barátomnál TV-n lejátszani az ilyen jellegű filmeket. Persze azóta fejleszthették ezerrel, de újabb OS-el nem teszteltük. Ekkor lett telepítve az LG-től letölthető szoft. Mondjuk az is lehet mi voltunk a bénák :DDD , de így hamarjában eredményt kaptunk és működött/működik azóta is)

Szóval a választás a tied :K

read-only mode on the forum

(#27528) watador600


watador600
senior tag

Üdv.

Azt meg tudom valahogy nézni, hogy mikor lett telepítve a rendszer?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#27529) #56474624 válasza watador600 (#27528) üzenetére


#56474624
törölt tag

Például ha nem cseréltél azóta procit, Eszközkezelőben (keresőbe beírod, vagy start gombon jobb egérgombos menüből kikeresed) a Processzor nevén jobb egérgomb, Tulajdonságok, Események, innen már kiderül.

Persze fel lehet külön telepíteni programokat is (pl. AIDA), ami leírja, de ha nem akarsz ilyet, akkor így a legegyszerűbb talán (bár lehet van más módszer is).

[ Szerkesztve ]

(#27530) Tibko8 válasza AtHoS (#27527) üzenetére


Tibko8
senior tag

Az első lehetőséget választottam. Az lesz a legjobb és legegyszerűbb. :)

Köszi a segítséget :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27531) watador600 válasza #56474624 (#27529) üzenetére


watador600
senior tag

Oh, köszi, Aida van a gépen, nem tudtam hogy ezt is meglehet nézni vele. :R :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#27532) #78032384


#78032384
törölt tag

Felraktam ISO-ból a frissítést, nem vártam rá tovább. Tűrhető volt az ideje, hiba nélkül lezajlott, de nem vagyok elájulva ettől a beharangozott nagy frissítéstől. A késés a legkisebb probléma.

Edge-ben nincs swipe még mindig, nincs teljes képernyő, nincs követésvédelmi lista. Kedvenceknél még mindig beteszi a linket is az oldal neve alá, ez nagyon hülyén néz ki. Ezek és kiegészítők hiánya miatt továbbra is alkalmatlan napi használatra. Pedig a sebessége jó.

Színek: hangosan felröhögtem csak a tálcával együtt lehet a címsort színezni! Szánalom, három hónapja ezen mókolnak és továbbra sincs normális opció. A default sötét, átlátszó tálcát akarom, de világoskék címsort, tudom hogy innen már csak egy lépés a keménydrogok világa, de nem kérem az MS vigyázzon rám. Szeretném beállítani ahogy 8.1 alatt volt. A legmodernebb Windows nem képes erre nehéz mutatványra.
És ha választok is egy színt teljesen a véletlenen múlik egyik app azzal jelenik meg, az időjárás például igen, a naptár nem mert annak van saját opciója, de az Edge címsora akármit állítok szürke marad. Ez a cég csinálta a Zune zenelejátszót és az első WP-t és most ilyen zagyva UI egyszerűen rémes. Tehát ha akarom a megszokott tálcát, el kell viselnem a fehér címsort az ablakoknál. Nem mondanám hogy nyár óta meg tudtam szokni. :C

Vezérlőpult új ikonok: most jut eszükbe? Nem úgy volt a vezérlőpult eltűnik hamarosan és csak a modern settings lesz? Azt se tudják mit akarnak. Hátterek váltásánál még mindig nem lehet saját időközt megadni. Ennyi év után esetleg új letisztultabb egérkurzort is adhatnának.

Korábban említett photos app hiba megmaradt, nem képes megjegyezni a beállított forrásokat. Mail app még mindig nem szinkronizálja hogy már olvastam gépen, a telefon még később is olvasatlannak mutatja a levelet. Vicc. Maradok a böngészős outlook.com-nál.

Skype szétbontását 3 appra nem is értem, az üzenetek egy spártai üres fehér folt sehol a kontaktok. Miért nem volt jó a 8.1 modern skype app?

Le kell takarítani a start menübe visszatett hülyeségeket 3D builder, microsoft wifi, get office, get skype. Utóbbi vicces, a hagyományos asztali skype-ra mutat, tehát mégis jobb mindenből feltenni a hagyományos programot a béna fapados appok helyett. VLC ugyanez a win32 gyorsabb és megbízhatóbb mint a "modern" app változat ami a régi közelébe se ér.

Windows.old mappából takarítás és restart után is maradt valamennyi, majd egy USB linux-szal kell teljesen leszedni.

Egy jót is mondjak: a memóriakezelés javításával nem kamuztak, nálam a system kevesebbet foglal most.

Ilyen tempóval talán 1-2 év múlva használható lesz ahogy ők elképzelték. Csak hiába lesz ott a store-ban egyszer a facebook, skype, spotify, vlc app ha a hagyományos programnál vagy weboldalnál messze fapadosabb funkcióban.

(#27533) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok! Ma telepitettem a windows 10-et és feltűnt, hogy mintha telepítette volna a szükséges drivereket...
Gondolok itt videókártyára pl. Viszont nem tudom h az alaplap is települt-e. Esetleg h tudnám megnézni h mi az ami hiányzik/nincs telepítve?

(#27534) VGYke


VGYke
addikt

Most látok ilyet először (bár lehet hogy lemaradtam a fejlődésben?):

Mi a különbség a méretén túl a pagefile és a swapfile között?
Már 2db lapozó fájl van, amikor 1 is sok volt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27535) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
" mediacreationtool.exe-vel a legujabb wint pendrivera tettem, és onnan installáltam..
Minden rendbe is volt, aktiválva volt aa Win, most meg kiirja hogy nincs aktiválva, és nem is lehet amikor az Aktiválás gombra lépek..
Ez mitől lehet? ja Hibakód is van: 0XC004F012

[ Szerkesztve ]

(#27536) UnSkilleD válasza VGYke (#27534) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

swap a modern appoké

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#27537) d3tox1c válasza ufonauta (#27520) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Megkerdezhetem honnan van aZ iso?
Koszi

(#27538) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Megosztanék egy tapasztalatot. Akinek nem találja a frissítést nézze meg a WU speciális beállítások/frissítés elhalasztása nincs-e véletlenül bejelölve. Nekem ez volt a probléma. Kivettem a pipát és már fel is rakta.

(#27539) #41133696 válasza #41133696 (#27497) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na letakarítottam a lemezkarbantartóval a másik két elemet is:

Eddig ez a Windows verzió foglal a legkevesebb helyett 32 bites és 64 bites verziók között egyaránt.

(#27540) Воланд válasza watador600 (#27528) üzenetére


Воланд
titán

parancssor

systeminfo | find /i "install date"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27541) Воланд válasza cross56 (#27533) üzenetére


Воланд
titán

eszkozkezelo

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27542) junior11


junior11
veterán

Mit gondoltok, ilyen nagyobb frissítés után ajánlott egy tiszta telepítés vagy nincs nagy értelme? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27543) #93794560 válasza junior11 (#27542) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én tisztán telepítettem. Csináltam egy telepító pendrive-ot, és arról tettem föl. Minden OK volt.

(#27544) BullZeye


BullZeye
veterán

Tudtok esetleg szakmai topicot W10-hez? Megakadtam megint egy registry módosításnál, hiába van permission az adott keyhez, mégsem történik semmi, mikor futtatom a reg filet azon kívül, hogy közli, hogy sikeresen hozzáadta a kulcsot.

Példa fájl:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace{f86fa3ab-70d2-4fc7-9c99-fcbf05467f3a}]
"TestA"=dword:00000001
"TestB"=dword:00000000

(#27545) junior11 válasza #93794560 (#27543) üzenetére


junior11
veterán

Értem, de én a frissítés utáni esetlegesen ajánlott komplett tiszta telepítésre gondoltam, hogy van-e értelme...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27546) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Kérdésem az lenne , hogy win10 frissítésem megvolt ,win10 tiszta telepítésem megvolt még a régi kiadással aktiválva minden oké ,ha most szeretném tiszta telepítéssel felrakni az új 1511-es win10-et telepítés közben nem kell megadni valami kulcsot, hogy a pro verziót telepítse? Mert ugye most már letöltésnél nem lehet kiválasztani, hogy pro vagy home verziót akarsz letölteni. Vagy ha az msdn-es multiple verziót akarom felrakni akkor kell valami generic keyt megadni ?

Köszi.

(#27547) raidx válasza repvez (#27503) üzenetére


raidx
őstag

Az ISO helye a végén megadható. A baj az, hogy amiből létrehozza azt a C: meghajtóra teszi az meg be van drótozva. Ideiglenesen szabadíts fel helyet. Amúgy sem egészséges annyira kitömni a rendszermeghajtót!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#27548) #41133696 válasza vigyori78 (#27546) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Microsoftnál nyilván van tartva, hogy milyen verziód volt.

(#27549) vigyori78 válasza #41133696 (#27548) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez rendben van ,de mi van a offline telepítem netre csak akkor megy a gép ha már fent a rendszer ?

(#27550) norti válasza vigyori78 (#27549) üzenetére


norti
addikt

Az elején ki tudod választani, melyiket akarod. Minden multiple edition így működött eddig is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.